Je tu niekto zo Svidníka?

jankando
19. apr 2008

niekto zo Svidnika? 😝

jankando
autor
1. feb 2009

Preco by mali zatvartat temu?
to ze vymiename nazory je podla mna ok
nikto sa tu vulgarne nevyjadruje

angienka
1. feb 2009

jani presne mam pocit ze zbytocne tu pisem,ja myslim ze ty si to odkladala ze si na tej psychiatrii asi moc casu travila zato si mala cas citat tolko prispevkou...
a mala si sa chranit ab ysi neublizzila svojmu dietatku ako som uz pisala ze som sa chranit nechcela tak vidis ty by si mi este aj kondom vnutila,ja som veeelmi vdacna a ani nevies kolko krat dakujem Bohu zato ze mam tak uuuzasne dieta a mam bratranca takmer zivy -ale myslim ze v skutocnosti uz ani nie je v kome tak viem o com pises a trosku drsny priklad ☹

jankando
autor
1. feb 2009

Asi tak..
ja som urobila co som mohla...
tiez som porekonala bradavky krvave, suche, krvave gulky na nich, laktacnu poradkynu a prd mi to pomohlo, raz ked sa nechel nasat, co som mala robit?nechat ho revat, dokym by nezaspal od unavy ?
podla mna som urobila dost, to co som mohla, nebola som nadsena, ze ideme na um, ale isto by som svoje dieta nenachala hladne.. a odcudzujte si kto chcete ze nekojim..nezajem..

angienka
1. feb 2009

aj mna mne je to uz jedno kojenie do 6mes je uzasne a staci teda je vzdy lepsie ked sa koji cim dlhsie ale myslim ze mu to nijak neublizi i ked nemam moc mlieka a ktovie uz ani nejd emozno tak ho prikladam stale a pijem aj fenykel a sem tam kojo caj...ale ziadna zmena,ale to je jedno tu nieco vysvetlovat tu uz to nieje rozumna diskusia

malibuu7
1. feb 2009

eni nehadali... ved naco... ani teraz to tak nemuselo vypuknut takato žhava debata...

jani to bola moja odpoved na prispevok od mukky, ze admini s tym mozno nieco urobia... tak som len tak napisala ze nam zatvoria 😀 😝 (srandujem)

strasne sa mi nepaci, ako do seba navažate... nechcem teraz ostat, akoze ja nic, ja svata... obe (angie a mukky) mate pravdu, ale podla mna ste rovnake povahy, ktore spolu nikdy nebudu vychadzat...

mukky
1. feb 2009

malibu.....jasne dakto kojit nemoze alebo sa mu neda....jasom mesiac pri kazdom kojeni skoro plakala,niekedy sa mi liali slzy...mala so ranky krvave a infekciiu a maly soor v puse....a postudovala som a kupila v lekarni taky preparat co soor zmizol a aj infekcia....a nie z tej fialovej vodicky..tato metoda je uy asi 15 rokov zastarala a nemal by sa podavat....a riadila som sa vlastnou hlavou a nie pediatrom.....boli o tom clanky...nejdem tvrdohlavo za tym co povie lekar....ale jasne ze lekarnika som sa opytala a povedal ano,je to dobre a pomoze to...a mohla som to vzdat....

mukky
1. feb 2009

to je o chceni a nechceni....niekto je pohodlny a povie..nechcem kojit lebo nikam potom nemoyem ist,lebo dieta vyzaduje matku celu......

jankando
autor
1. feb 2009

Eni,

len som ti chcela , ze ty si spominala, ze mas robt Moulinex,tak vo Volnej diskusii je tema MOlinex robot..ale tam je i cislo..ak by si mala nahodou zaujem... 😉
len tak som zahliadla, tak pisem

malibuu7
1. feb 2009

eni, teraz sa nehnevaj, jani ty tiez... ale mukky pisala ze chape zeny ktore nemozu kojit... v urcitych pripadoch... a tiez myslela len to co aj vy ste tu napisali... ze co najdlhsie je najlepsie... ale ked to nejde, tak to nejde... len ste si to mozno v tej chvili ked to pisala zle vysvetlili a hned ste si pomysleli ze sa do vas navaza, lebo nekojite

angienka
1. feb 2009

ivi asi mas v tomto pravdu tiez som myslela ze ako nechcem nas dve davat dokopy k sebe ale v povahe asi bude isty temperament ktory sa vzajomne neznesie...ale da sa to,ale v tomto pripade ja nemam zaujem

jankando
autor
1. feb 2009

Este jednu vec

myslim,ze sme vsetky dobre maminy, ci sa radime s lekarmi, ci nie, ci davame tvaroh, ci nie, ci mliecko ci nie, je to jedno..............pokial nase decko je napapane nacas, prebalene nacas, laskou odbklopene.......tak sme dobre mami
a ja viem na 1000% , ze vsetky co tu prisievame sme take....
tak podla mna nie je o com
a kazde dieta je ine...tak ako ja som ina od vas, pretoze som jedinecna, ako kazdy clovek na tomto svete..

angienka
1. feb 2009

nie ivi tak to si asi par prispevkov preskocila ked mi pisala ze si myslim ze je velky a ze ma 8mes tak koly tomu a ze radsej do nho pepsinu nalejem.a tera sa tu ide hrat na trpitelku ze kolko ona urobila jaaaj za svatu ju vyhlasia 😖

malibuu7
1. feb 2009

ano kojenie je o tom CHCIET KOJIT... nenavazam sa do nikoho.... chapem vas preco kojite/nekojite.... i ja mam niekedy slabu chvilku a poviem si, ze preco kojim... mohla som ostat so spoluziakmi po skole dlhsie, ist si niekam sadnut, pokecat, odreagovat sa od drobca... lebo som s nim NON STOP... tak take odreagovanie padne vhod niekedy... no vynahradim si to neskor, az budem mat deti (ked nejaku pribudnu 😀 ) vacsie a samostatnejsie...

mukky
1. feb 2009

a vtedy som pisala ze nedam karfiol nazatial lebo sa nevedel vykakat 2 dni akoho zapiekol,ma sa pockat mesiac a potom skusit opat..to som este zabudla napisat...ale ked niekto chce nech dava aj co nerobi dobre v kuse za sebou a ked sa angie vyhadzal maly mala mu dat tvaroh aj po ine dni,ked sa z neho vyhadzal a nie prestat ved nech si zvyka...lebo mne to tak napisala ked som povedala ze nedam karfiol nateraz...preto sa ma davat po troch dnoch aby sa videla reakcia....tomu potom nechapem....VOdu kaze a vino pije!!!!!!!!

jankando
autor
1. feb 2009

No ale predsa nemoze napisat ,ze je to o chceni a nechceni
lebo ja som chcela co najdlhsie kojit, ja som sa prechodila hned po porode a to som si nelezala v nemocke 10 dni ci tyzden ako vy ste mohli, ja som po dvoch nociach bola doma, a hned klekarovi sla, pretoze som mala suche bradavky, zrubnute, maly nechcel pit, krvave gulicky na nich-bradavkach a chodila som kade tade aby sme mohli kojit, otravovala som svoje sestricky s tym, dokonvca v obchde som ich otravovala, a neslo to......tak mysli, ze nie je mudry nazor, ze je to o chceni a nechceni..ako som povedala, bola som aj za laktacnou poradkynou a nepomohlo..sama ostala ako puk

malibuu7
1. feb 2009

eni ale toto ti napisala lebo uz bola nazlostena, kvoli tvojim prispevkom smerujucim k nej... ale v niektorom prispevku pisala toto co som napisala ja pred chvilkou... nechce sa mi to hladat...

jani nesuhlasim s tym ze sme dobre mamy...... 😝 my sme tie NAJLEPSIE 😀 ako som uz pisala, kazda robi maximum pre svoje dietatko a zijeme v tom, ze to robime najlepsie ako vieme... ci tvaroh, ci mlieko, ci citrusy... 😀

angienka
1. feb 2009

jani ted si nieco vystihla co som chcela napisat skor jak ivka pisala ze mi hovorila ze timmymu tak nemam vraviet ja sa netajim e som nikdy nebola svata a nerozpravala spisovne po slovensky ale priplietli sa mi tam aj nadavky ale mam diet a asnazim sa aby vyrastal inac,lenze byvame v cr a nechcem tu pisat moc detailov o rodien myslim ni ez mojej strany ale u nich je to bezne ze sa svokra tak bavi a hresi pred svojimi detmi-syn ma 11rokov podotykam takze ked tu zijem s nimi 2roky tak to uz proste ide a vyjadrujem sa inac trosku proste kazdy zapadne nejak do prostredia v ktorom je-janka mojich rodicov pozna a vie jaky su proste my sme slusna rodina a neprichadzalo do uvahy nejake neslusne slovo ako ani ze je blba ked som niekomu povedAL A TA UZ ZLE BOLO LENZE TU JE TO INE A MOJ SYN BUDE V TOMTO VYRASTAT.
Hej jani pekne odlahcene na zaver uz sa mi chce spat tak to treba ukoncit 😀 ja mam ciste svedomie a je a vzdy mi bolo nejak jedno co si o mne ludia myslia...kor taky co ma nepoznaju.

mukky
1. feb 2009

a este k tym myhotavym obrazom som janke neodpovedala......v telke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nie vonku a tak.......TV obrazovky sa to tyka....nemusite si citat tu stranku co som dala....no viem ze niekto ju precita lebo ho dieta a vsetko okolo zaujima

angienka
1. feb 2009

no neviem mas aspon zakladnu skolu?Ja som ti kazala davat karfiol to som narazala na inu vec ked som ti pisala o karfiole ze mojmu nevadi tak ja mu mozem davat aj karfiol a tvaroh som dala raz a videla reakciu tak asi som prestala toto fakt nikde nevedie a vraj necita prispevky odo mna si TRAAAAAPNA 😎

jankando
autor
1. feb 2009

Baby,
no ja mam dost z toho vsetkeho..
prosto nik tu nie je mudry, nik ustupit nechce..
tak asi skusim ja prva.................................................................idem radsej off z tejto stranky, bo mam celu nedelu zadrbanu.. 😖

angienka
1. feb 2009

jani ty si mudra si to poriesila a ja ta hned nasledujem uz ma nebavi tu vysvetlovat ked niekto nechce tak niekto nechape...je to jedno mala by som co povedat veeelmi vela ale stale o tom istom to ma nebavi a nejak som uz unavena tak sa lucim,pekny zivot prajem.

angienka
1. feb 2009

jani zajtra zalozim pre nas novu diskusiu,ale nie vsetkym vstup povoleny 😀

malibuu7
1. feb 2009

eni suhlas s tebou... tu v cz je to normalne ze sa takto rozpravaju... mas pravdu... mne sa to hrozne nepaci... ale jeden clovek neovplyvni cele okolie okolo seba... 😒

jani, i ja si myslim ze je to o chceni a nechceni.... ano ja som iny priklad... nemala som problemy s kojenim... teda s kojenim aj ano, nie vzdy to bolo ruzove... ale s bradavkami som nastastie problem nemala... predchadzala som im... natierala som si ich svojim mlieckom, aby sa nezapalili alebo tak nieco... ty si tiez iny priklad... a mukky to presne popisala ako to myslela... proste ked to nejde, tak to chape... ale myslela ine zeny, ze nekoja lebo nechcu z dovodu, ze je pre nich dieta "naobtaz", nemozu sa zabavit a tak... ty niesi tento pripad, tak ju zato hned neodsudzuj... 😉

tema karfiol... chapem... mne jozko zo zaciatku nechcel papat zemiacik... teda mne u dr.povedali nech mu uvarim vsetku zeleninku co doma mam... na prvy krat.. a ja som proste tak zacinala.... ale za par dni som mu ho urobila samotny a papal... potom zase nie... a zistila som ze no nechce papat mixovany - ani mne taky nechutil... ale popuceny ano 😉

angienka
1. feb 2009

janka nie ale ja hej ze som kojila len do 8mes a este aj kojim ale uz len raz a ze radsej mam ist na diskoteku-to tiez asi ivi nebola narazka ani na mna ze?Ja len vracam uderi vies a ked sa da tak aspon 3x take takze tak to aj vyzera 😉 mne s ato tiez nepaci aspon muz sa mi zzmenil trosku a povedala som mu ze k jeho matke chodit nebude ked vyrastie ta na mna pozeral no ale da sa to?ked pride svokra ze ho chce a ja jej poviem ze nedam lebo sa ako 45rocna nevie spravat?no zas sa mi zazdalo ze je vse ok tak som sa rozpisala ale uz len ked bude nieco na moju osobu a branenie sa...

malibuu7
1. feb 2009

nechcem nejak obranovat mukky, ale jej rady boli podla mna vzdy dobre cielene... len ani jedna z nas s nimi nesuhlasila na 100%, tak sa nam nepacili proste... nikomu svojimi radami nechcela ublizit, len pomoct... a tak ako sme to my pochopili, tak to je... a je to nas problem ako to prijmeme...
eni chapem ta... lebo presne viem co myslis... ani ja by nechcela pustat svoje dieta k takym ludom... i mne sa nepaci ako niekedy svokor rozprava, i svokra... ale ja poviem proste svoje... a ked poviem ze k nim nepojde, tak neide a basta... moje slovo posledne... preto to svokra na mna hra cez manzela... lebo vie ze ked mi on povie, ze chcu maleho, tak vtedy ja som makksia no... 😒

malibuu7
1. feb 2009

eni, na tu disku ta posielala 🙂 lebo si v nejakom prispevku spomenula,ze by si isla na disku, ci cosi take si pisala, ze by si sa isla zabavit... ze to bolo super a taaaak...... no proste sa chytate za slovaaaaaaaaaaaaaaaa a teraz proti sebe vytahujete svoje nie zle mienene prispevky

navrhujem zmierenie 😎 a pokracujeme normal v debate.... hm? co vy na to???

my sme dnes drobcovi kupili siltovku... jaky podareny v nej je... musim hodit foto... aj stolicku z ikey, tu obyc plastovu, jak mam aj v albume taku modru (co sme v retike boli)... ale je v pohodke.... na tu chvilku co v nej posedi... bo on dlho neposedi ta kdezeeeeeeee 😀

ozaj preco ste si vymazali albumy?? angie a mukky ☹

malibuu7
1. feb 2009

tak vidim ze ste to raaaaaaaaaaaaaazne ukoncili a nikto nepise....

i ja teda idem do postele.... ja teda nekoncim uplne´, mozno tu este niekto niekedy napise 😝 tak sa ozvem... majte sa, papa 😉

mukky
1. feb 2009

malibu tak som si precitala len tvoje clanky lebo renatine necitam a janka pekne povedane nehce sa asi pohadat ani s jednou ani s druhou tak na obidve strany pise len skoro pozitiva...az na nejaku polievku kapustovu raz zareagovala aby sa nepovedalo......odpust mi moju uprimnost ale asi si si vsimla ze ako som napisala o tebe ze mas rozhlad tak janka sa hned ohradila ze preco.......a ci renata to neviem...a presne si to napisala ty prva si mi treskla kritiku 😀 ale takym ferovym sposobom....ved vies....a tz citas co pisem a chapes aj to o tom kojeni adt..vsetko ako som myslela a je to len ludska hlupost a aj moja ked sa clovek hada takto..to je zlyhanie 😲 ja si priznam chybu ale asi keby som tu zacala pisat o pijatike drogach atd....by som snad zapadla alebo co..alebo aka by bola reakcia ked takato je potom co som len naj co je dobre detom 😲 .....proste je tu povaha jedna trochu vybusna a tazko sa jej bude zaradovat do spolocenskeho alebo pracovneho zivota lebo niekedy treba drzat hubu a krok nepekne povedane.......a tie oriesky a cokolada a citrusy to nebolo ohladom teba...jasne aj tebe by som povedala ze co ano a nie....ale som uz popisaladost.....

mukky
1. feb 2009

A aj ostatnym dievcatam.....som pisala ze ako na sklo si pisete len dobre a chvalite si jedna druhu ....a v ip inak a popravde co si myslite...ale to je tak u ludi niektorych....preto sa aj lisime od zvierat....ludia sa nenavidia,,,ja isto k nim nepatrim a stale by som tomu cloveku po vymene nazorov ruku podala a pozdravila sa.....a ak mi neverite ze ip a ine nazory.......preco zrazu tie nazory uz aj jedna na druhu co sa jej nepacilo na tej druhej co by inak robila.......ved si to vydiskutujte co mate na srdci a nie hada si na prsiach chovat....a nech ma renata chyta za slovicka ze same prislovia pouzivam..ale kedze jej prispevky necitam tak neviem a nechcem jej krivdit..mozno uz nereaguje.....kazdej prajem pekny zivot ,zdrave deti i rodinu a nech si nikdy ziadna nebude musiet na mna spomenut ze asi som ju mohla trochu pocuvnut....len dobre chcela detom poradit,len pomocnu ruku podavala.....tak sa slusne lucim,ahojte a ip ak niektora chcete precitam a odpoviem......renata a myslim si ze mame nieco spolocne ...ale kto vysoko lieta nizko pada a ja som to zazila a zivot mi ukazal

malibuu7
1. feb 2009

hej hej prva som tu do teba ryla,co sa mi nepacilo... 😎 a pochopila si to nejak... i dievcata ma tu chapu a vedia ze co a ako robim, a urcite uz aj ty si si vsimla... na druhej strane neodsudzujem niekoho kto mi chce pomoct, rada sa niecomu priucim, aj od teba, aj od eni, aj janky, aj katky, od vsetkych... aaaaaaaale len to co ja uznam za vhodne... ked chcem dam mu, ked nie, nedam... ja som citala tvoje prispevky, ako aj ostatnych samozrejme... proste kazda ma nejake info odniekial a takto ho prezentuje dalej, kazda si mysli ze je to najlepsie...
No napriklad tu kukuricnu krupicu chcem spravit, ale uz nemozem ju nikde najst... v bille nemaju, v beznych potravinach tiez nie..... musim viac poobkukovat 😠
čokoladu tiez nechcem jozkovi davat, a to mu svokra davala olizovat ked mal tusim 3 ci 4 mesiace, tak to hned schytala od nas, ze co si predstavuje, tak od tej doby je opatrna a da mu papat len to co mu nabalim...
viem velmi dobre na co by si mi napisala ano a na co nie... ale z tvojich prispevkov predchadzajucich som si to odvodila sama... aaale ked som mu skusila nejake jedlo dat a ostalo to bez reakcie, tak preco mu to nedat aj na druhy krat... jozko je zdrave stastne a spokojne dietatko... a jeho rodicia tieeeeeeeeeeez 😀 😎
Hej hej kapustovu polievku, aj macanku aj pirohy, aj cibulu....... joj moje drobco chutnalo veeeela jedal 😝 ucim ho vsetkym chutiam...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre