Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

macicka
25. jún 2008

asi máš pravdu - pôjdem ich kupiť a basta.. je to taký dobrý sekáč - majú tam nové veci - tieto sú z h+m (neviem najsť and) aj s vysačkami. už minule som tam kupila také malé rifličky na traky

bessy21
25. jún 2008

ahojte, tak je dnes pracujem ako divá, ale od rána ma boli brucho,chrbát a som nervozna aj z toho tepla. Len čo som vstala som sa vytočila asi na 1000mravcoch čo pochodovali v kuchyni po linke ,v obyvačke na stole a a na zemi.A do toho sa mi protivná mačka obtierala okolo nôh 😠 Včera som bola v poradni vyše 2hod som tam čakala,také dusno že sa nedalo ani dýchať. Tak ma pozrela a som na 1cm vraj otvorená tak uvidím kedy to príde ale dúfam že čím skôr. 😝 A predpísala ma klystír taku 70ml flaštičku čo sa dáva pred pôrodom že aby nedali tých 2,5 l teplej vody lebo že tie hadice bohvieako dezinfikujú-čo jej dávam za pravdu. A preistotu som si dala dnes pod plachtu tie podložky keby mi náhodou chcela odtiecť plodová voda nech uchránim matrac 😉 Idem si na chvílu ľahnuť a potom oprať a zavesiť nové záclony a umyť okná v izbe nech je už všetko pripravené pre drobca 😉 Zatiaľ sa všetky držkajte a nejako prežite tie horúčavy ☹

alexandra
25. jún 2008

macicka pozname 😀

alexandra
25. jún 2008

bessy ja som na 1cm uz dobre 3 tyzdne 😀

macicka
25. jún 2008

tak to ste na tom dobre - ja som zavretá ako zaťaté zuby.. ☹

macicka
25. jún 2008

práve som sa trošku sprchla - ešte som celá mokrá - neutieram sa. len nohy a ruky inak nič. nech to na mne pekne uschne...

montinka
25. jún 2008

ahojte babula. mam taku malu otazocku. paralen sa moze v tehotenstve vsak?

zabkatt
25. jún 2008

Nervózna? macicka tak to si nevidela ešte mňa aký bordel som ráno robila so psom aj s manželom. Od rána mi dr.. len upratujem, chcela som umyť dlážku a potkla som sa o kábel, ktorý mal môj manžel pred týždňom prilepiť o stenu, ale nie. To som sa musela najskôr skoro prizabiť, ešteže som nezhodila TV s tým káblom, urobiť prievan (chudáci susedia), a že potom keď dorobím behnem rýchlo do sprchy nech ma manžel ešte oholí a poumýva, lebo som nemotorná a bojí sa že by sa mi mohlo niečo stať. Ale to už zvonila suseda že ide na kávu, takže paráda a moje učenie zase v háji, lebo mi tu jedno dieťa nechala, že on chce byť u mňa. Paráda. Medzitým manžel odišiel, takže to sprachovanie ostane aj dnes na mňa a učenie zase odložené na neurčito 😖 Takže sa idem venovať dieťaťu. 😀 Pa neskôr sa ozvem

sveva
25. jún 2008

Ahojte baby. Tak o tej nervozite viem svoje. Aj ja som nenormálne podráždená a s manželom sa ani nerozprávame. Včera sa urazil a doteraz sa so mnou nebaví. Ja už ani nemôžem volať mame, lebo si hneď myslí, že už je to tu a keď sa neozvem tak si tiež myslí, že je to tu. Tak už fakt neviem. Je to možno tým, že som ich vyplašila v nedeľu.

Bessy a nejdeš už náhodou rodiť, máš presne príznaky. 😉

lenusha
25. jún 2008

ahoj montinka, mne porodna asistentka povedala, ze 1 sa moze...
ja som mala v pondelok 12 hod migranu jak svina 😠 ☹

meggi
25. jún 2008

Ahojte babulky, ja som bola dnes na prietokoch a sone - prietoky dopadli OK, bambulka je už otočená dole hlavičkou, tak to ma teší... Váži okolo 2500g.. . Ale termín mi zase posunuli na začiatok augusta, povedal, že velkostou zodpovedá 35.týždnu a to by som už podla menzes mala byt 36-37.t... Tak som fakt zvedavá, kedy sa vypýta na svet - ale rátam, že koncom jula, to by bola už v znamení lev 🙂
Pekný den všetkým 😎

zabkatt
25. jún 2008

meggi aspoň nebudem posledná 😀

montinka
25. jún 2008

vdaka lenusha no tak viac si ho nedam.

alexandra
25. jún 2008

meggi ony si babatka aj tak urobia po svojom.. ja si absolutne netrufam ani sa len pokusit odhadnut, len duuufam ze co najskor 😀

bessy21
25. jún 2008

no dufam že porodím prave som umyla okná a leje zo mna ako z krhly. A čo je najhoršie jedna nová záclona je dlhšia o 30cm neviem ako to niekto meral.. 🙄 tak ju treba prešiť- Najhoršie je že som oprala všetky aj ožehlila a je to na ho.... 😠 a zistila to až pri vešaní..A druhu čo som zavesila tak mi ostali štipce ako vždy,tak zúrim ako pes..Idem sa kdesi zavreť a zúriť lebo už nadávam manželovi že je v tomto dome všetko sprosté 😀

mywiel
25. jún 2008

Mna sa zas pytaju kazdy den kedy rodim... no co ja viem ved len v nedelu zacinam 39t, takze to moze prist hocikedy, za tyzden, za dva nie som jasnovidec, ale tieto otazky mam od kazdeho kazdy den teraz, tak im vravim, ked sa babo rozhodne. 😀

karamelinka
25. jún 2008

ja som nervozna z tepla a vidim ze dnes skoro kazda je nervozna 😀 bola som na vydatnej prechadzke lebo doki mi hovori ze mam lezat a ja nie som ani otvorena ani nic tak naco budem vylihovat aby sa to len oddalovalo...chcela by som ist v 38tt-39tt ale to je len moje zbozne prianie ktore uz teraz viem nevyjde..takze urcite lezat nebudem aj ked teraz si lahnem lebo som hotova uz dnes 😀 a chrbta baby no to je moj asmrt tak ma bolieva..ach....no darmo tie kila navyse mi dali zabrat teda.....tak pekny den ci vecer

marianella
25. jún 2008

baby mam otazočku, ešte priberáte?? ja som zas za pár dní o viac než kilo ťažšia 😖 , už nechcem ani deko 😢

marianella
25. jún 2008

no ja začínam mať strach... zajtra ráno idem k doktorke a ona mi povie či ostanem zajtra alebo pridem piatok na cisarsky, sa bojím už toho 😕

marianella
25. jún 2008

najradšej by som mala čarovný prutik a sibla a preskočila celý pobyt v nemocke 😔
už byť tak doma s mojim anjelikom 😵

meggi
25. jún 2008

akurát som sa vrátila z tehu cvičenia, no a tečie so mna poriadne, asi mi chýba kondička a to som behala celý den za malou po vonku - ale inak som si oddýchla... Ako sa vám spí? Ja sa už v noci prehadzujem a akosi tažšie zaspávam, tažšie sa mi hladá tá správna poloha - ale inak mam malinké bruško, oproti ostatným...
marianella - ja som pri prvej dcérke tiež ešte priberala v poslednom týždni, teda najviac som pribrala v 9.mesiaci...
Zatial som pribrala 13 kg... tak rátam ešte nejaké to kilečko-dve do konca že priberiem... 😵

alexandra
25. jún 2008

Ja mam asi 10-12kg tusim, plus minus 🙂

A aj ja chcem rodiiiiiiiiiiiiiiit 😀

zmrzka333
25. jún 2008

babule mne teplo nevadi mne vadia opuchnute nohy a tie cievky co mi na nich praskaju. horzne to je a dnes ma k tomu vsetkemu pichol cmeliak do nohy

monatko
25. jún 2008

ahojte babulky, tak ja vam jednoznacne musim porozpravat dnesnu STORY U MOJEJ DOKTORKY: 🙄

no tak bola som na klasickej poradni, vsetko ok, nemam ziande bolesti ani tazkosti, o porode ani slychu... tak som to aj povedala mojej dr a ona zrazu zapoti ze "ja vas musim poslat do trencina na vysetrenie a mozno si vas tam nechaju" a ja taka vyvalena, ze kedy tam mam ist a ona, ze hned teraz vas poslem, vraj mam ist domov, zobrat tasku a poslu po mna sanitku ........... 😕 😕 no bola som vyvalena ako puk ale co uz, tak som si isla este narychlo daco nakupit a pobalila v chaose posledne veci, lebo sanitka mala prist o 11... no ale samozrejme na sanitku som cakala 2 hodiny, tak som nakoniec vyrazala az o 2 hodiny 😠 nebudem ani pisat, ako som kadekomu vyvolavala a kolko ludi som vyplasila, ach jo 😒

tak som dorazila na prijem do nemocky so vsetkymi tymi sabrachami a pockala so na doktorku, ta mi spravila vysetrenie, uzv a povedala, ze vobec nemaju dovod si ma tam nechavat, aby som sa ukazala, az v tyzdni, kedy mam rodit a to je az o 2 tyzdne..... zatvarila sa tak nejak, ze moja doktorka asi neni celkom komplet, ked ma tam poslala, ved vobec nebol dovod! takze som este pockala na sanitara, ktoreho som povodne poslala domov, lebo som nevedela, co a ako a myslela som, ze to uz by prisiel aj moj muz, ale nakoniec som ho tam zastihla, takze ma hodil domov on..

ZAVER: na najblizsej poradni moju dr asi dorazim 😠 😠 😠

fazuliatko
25. jún 2008

ahojte babule,ste tu niekto?
😀

sarica
25. jún 2008

Ja som tiež dnes po poradni výsledok:NIč!Mám čakať čo sa bude diať 😕

fazuliatko
25. jún 2008

nas tiez uz trapia cvicne kontrakcie,tak cakame co sa bude diat dalej a kedy sa Adamko rozhodne von 😀
uz riadne nespime,ani nechodime,len sa tak kyvkame z nohy na nohu.no tak uz nech je to za nami... 😝
😅

jeana
25. jún 2008

monatko a aspon ta sanitka aj hukala aby mal malinky aspon nejaky zazitok ?? 😀

monatko
25. jún 2008

jeana 😀 praveze nie, cakala som aspon nejake vzruso, ale kedze mi nic nebolo, sanitkar isiel jak slimak ☹

zmrzka333
25. jún 2008

monatko a to akoze si dr. myslela ze rodis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre