Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

ajciatko
4. júl 2008

slonicek a ty uz mas dohodnutu tu otapkovu? Bola si si vybavit vsetky formality okolo toho?

ajciatko
4. júl 2008

ohladne tatina pri porode mam informaciu ze netreba nic, len tesne pred porodom ma podpisat nejaky papier a musi mat doklad o zaplateni 500 SK....

fialllka
4. júl 2008

adi: este stale hnackujeme ale je to neporovnatelne s tym, ako sme zacinali ... mala si uz na Hylac zvykla a obcas robi ksichtiky, ked to horke ako slak ale nevypluva mi ho a na Smectu sa doslova tesi 😝 a to je ako il ked rozrobis vo vode ... humus na entu a ona sa z toho vytesuje, ked jej to davam v striekacke ... a normalne krici, ked jej vytiahnem striekacku, ze idem naplnit a kym jej ju opat nevlozim do ust, tak protestuje ... normalne z nej nestiham .... je to pre nu nova chut, tak sa tesi, ako mi sestra vravela 😝
inak sa to uz lepsi, stolice uz vdaka Bohu nie su zelene a uz chytaju ako taku farbu ... mame v brusku nejakeho bacila, ktory je bezne neskodny ale Terke teraz sposobuje tie hnacky ... a vraj ak to neprejde a dostane teploty nad 38 tak musime na antibiotika a tomu sa chcem vyhnut ako cert krizu 😀 ... takze zatial peken bojujeme a posledne 4 dni som nic ine nerobila, len prebalovala, krmila, znacila pocet a castost stolic a konzistenciu a farbu, pocet krmeni a vsetkych tekutin, kolko som do Terky dostala a merala teplotu pocas dna stale ... no o hubu 😀 😎

sloniiicek
4. júl 2008

marcelka - tak to mate pestre. ale neboj istotne to rychlo prejde. 😀

ajciatko - hej otapkovu mam zazmluvnenu. resp. mam papiere doma, ktore som mala vypisat, ale vcera som ich zabudla zobrat. a vravela, ze to je pohoda, ze to mozme papierovo vybavit aj po porode, ze to nevadi. lebo este to musi myslim niekto z vedenia podpisat.
a co sa tyka manzela, uz mame zaplatenych tych 500,- a pokial viem, tak nemusel ist na ziadnu prednasku (ako na kramaroch pisali baby). a treba mat pri sebe doklad o zaplateni.
a este som si zaplatila aj tu epiduralku. tam bolo treba absolvovat poucenie. ale ja by som to bez toho nezvladla. 😉 treba mat so sebou to pucenie a doklad o zaplateni.

effie
4. júl 2008

ahojte julovky! tak mna dnes pustili z nemocky, maly uz narastol, ma 2900g, tak sa tesime...uvidime kedy sa vypyta na svet, dufam ze tam nepobezime hned naspat 🙂

sloniiicek
4. júl 2008

jej effie, akurat som na teba myslela, ze co je s tebou. ze ti napisem sms, ci si este v nemocke. 😀

sloniiicek
4. júl 2008

babule, tak ja sa zatial lucim. idem sa konecne najest a oddychnut si. majte sa pekne. 😀

effie
4. júl 2008

no uz som doma, ale som uplne nemotorna, vsetko mi pada z ruk, a chvilu nieco robim a uz si musim sadnut lebo ma vsetko boli...po 2 tyzdnoch lezania to neni nic moc

sloniiicek a co tvoja mala? uz mas nieco nove ci narastla alebo tak?

fialllka
4. júl 2008

adka: ides s epi? 😉

sloniiicek
4. júl 2008

effie - vcera som to hovorila na kontrole u doktorky. a ta povedala, ze podla velkosti bruska sa jej to vobec nezda, ze by mala byt o 3 tyzdne mensia. takze ma upokojila. 😀

effie
4. júl 2008

tak super 🙂 aj tak len vymyslaju s tou vahou

karamelinka
4. júl 2008

ja viem ze tehotenstvo je 40tt ale cajik sa moze pit od 36tt takze som zacala 😀 a keby maly prieseil skor nenahnevala by som sa...som otvorena na jeden prst dnes mi zacina 39tt takze to nie je take hrozne... 😀

karamelinka
4. júl 2008

vypadava mi net 😠

karamelinka
4. júl 2008

ajciatko uhmm no ale je to smiesne...xi 😀 ale tebe uz asi smiesne nie je 😕

karamelinka
4. júl 2008

nik tu nie je tak idem pekny dnicek papa

matinka
4. júl 2008

som tu len na skok,ale ako vidim, tak mame dalsie babatka, tak mamickam srdecne gratulujeeem 😵

fazuliatko
4. júl 2008

ahojte babulky...ste tu niekto?

fazuliatko
4. júl 2008

dnes mam akysi divny den...ccelu noc som sa budila curat a bolelo ma brucho ako pri menstruacii a dnes mam cely den pocit,akoby mi odtekala pomalicky voda.musela som si dat intimku...no a stale mam akosi vlhko...ale bolesti ziadne,akurat sa malinky tlaci hore dole... 😝 ...no mohlo by to byt....

fazuliatko
4. júl 2008

haloooooo...ste tu niekto niekde?.... 😀

fazuliatko
4. júl 2008

no tak nic,idem pozriet este albumiky a pustit si nejaky filmik.zajtra mi prilieta mamca a maly bracho,tak sa neviem dockat... 😵 😵 😵

fazuliatko
4. júl 2008

papa

karamelinka
5. júl 2008

dobre ranko bruska a mamicky 😀 😀 😀 😀

fazu a nejde to na teba?inak tie menstruacne bolesti mam aj ja...ja sa s tym budim a mam to aj v noci niekedy...

dididi30
5. júl 2008

ahojte
fazuliatko ak je to plodova voda mala by si ist do nemocky 😉 , ale skor to moze byt hlienova zatka aj ja som to mala, ale mne odtekala tyzdne a potom sa maly narodil, ale ked mas menstruacne bolesti , moze to byt aj dnes 😉

fazuliatko
5. júl 2008

jej,dobre ranko,babulky...no mohlo by to uz byt,nebolla by som vobec proti... 😀 ale akosi sa k tomu pridal aj taky zltkasty vytok,tak neviem.no a bolesti len ked vstanem a ked sa v noci zobudim na vecko.vycuram sa a je dobre. 😖
zajtra mame kontrolu,tak jej to poviem,ak ovsem nebudem volat drahemu na nocnu,ze nech ide domkov,lebo si ideme pre malinkeho... 😀 😀 😀
to by bolo super...no a dnes mi prileti aj mamina a maly bracho,tak sa neviem dockat... 😀 😀 😀

fazuliatko
5. júl 2008

didi,kde v zahranici zijes?

mywiel
5. júl 2008

Ahojte mamicky a buduce mamicky,
dnes je taky krasny den, bola som natrhat lipu do zahrady a idem si urobit fajny caj... 😀 😝 Ja mam kontrolu az za tyzdnen tak uvidime ci sa mala dovtedy rozhodne ukazat, mam sa inac super az na tie slonie nohy ale to potom zmizne. 🙂

jeana
5. júl 2008

ahojte.. fazu ja som dnes nespala od pol 5. Malinka sa tolko vrtela a tancovala, potom dostala stikutku asi na
pol hodinku, takze spat sa mi nedalo. Na WC som bola asi 12 krat, a raz ked som sa postavila, tak odtiekla trocha plodovej vody.. a neskor aj zatka..
draheho som nechcela budit ale ked uz bol hore a som mu to oznamila, tak sa odvtedy usmieva ako slniecko, ze ci uz.. ci ma ist balit 😀 😀
bolesti su zatial len veeeelmi nepravidelne.. takze asi este pekne pockame doma, sprcha a taaaak.. 😉

mywiel
5. júl 2008

Zajtra zaciname 40 tyzden... 🙂

fazuliatko
5. júl 2008

no to su same dobre spravy jeana.takze mozno uz pojdeme aj my... 😵 😵 😵

fazuliatko
5. júl 2008

mywiel,my spolu... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre