Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

lenusha
8. júl 2008

ale hadam ked uz budeme mat pokladiky pri sebe, tak to vydrzime 😀 co by sme kvoli nim neurobili 😉

karamelinka
8. júl 2008

lenus no ved prave...uz sa neviem dockat ale zaroven sa uz aj dost bojim som zvedava ako to zajtra vsetko dopadne

lenusha
8. júl 2008

gogos, no ono je to rodinny znamy, ani nie tak moj 🙂
ale ked ja mam termin, akurat ma tyzden dovolenky 😀

gogos
8. júl 2008

lenus dnes ma na prijimacej ambulacii v porodnici vysetroval ten vas rodinny znamy pan doktor W....... neviem ako dalej. Ma dost komplikovane priezvisko. Je celkom prijemny. 😉

gogos
8. júl 2008

Moj doktor ma dovolenku do stredy a kedze ma objednali az na stvrtok to znamena ze je dost velka pravdepodobnost ze moj doktor uz bude spet. Moje dieta si vie vybrat datum, no nie ???? 😝

lenusha
8. júl 2008

ano, bol to on, mava utorky doobeda a piatky - ja chodim piatky 😉

tak vam to pekne vyjde akurat nacas 😉

macicka
8. júl 2008

ahojte kočky,

hlásim sa po dlhšej dobe, nakoľko 30/6 o 10:50 sa nám narodila Simonka. Váha 2900 g a dlžka 49 cm. Takže nakoniec sme to stihli do júna... 😀

fotky idem posťahovať z foťáku a pridám do albumu.

gogos
8. júl 2008

macicka, tak gratulujem. Len nech ste obe zdrave. 😉

macicka
8. júl 2008

Ďakujem, zatiaľ je to v pohode, aj keď Simonečka je trošku ako číňanko ale je to len ľahká žltačka tak nás po 5 dňoch prepustili domov.
Rodili sme dosť rýchlo (o 4:15 začali kontrakcie a o 10:50 sme boli na svete) aj keď to mohlo byť ešte rýchlejšie nebyť toho, že sa zastavili kontrakcie, trošku sme sa potrápili a museli sme sa rýchlo prerýchlo ponáhľať, lebo nám ubúdal kyslík v brušku a Simonka sa ťahala stále doprava tak ma museli fajne prefajne nastrihovať až po druhú dierku ☹ . ale dak dobre mi to zašili, že už na druhý deň večer som mohla sedieť síce tak opatrne ale v pohode.

sloniiicek
8. júl 2008

jeej, tak dalsie babatko na svete. gratulujeme macicka. len my stale nist. a to som si myslela, aky dobry termin porodu mam zaciatok jula. 😠 ☹

lenusha
8. júl 2008

ahoj macicka,

tak gratulujeme a prajeme skore zotavenie! 😉

cau sloniiiiii 😀

dandy05
8. júl 2008

beee aj ja uz chcem 😠
takto sa iba budem nervovat cakanim

macicka
8. júl 2008

sloníícek, ja som ju asi tou cibuľou na grilovačke večer predtým vydúrila 😀

sloniiicek
8. júl 2008

macicka - pekne. 😀 zmen si pass. 😀

cau leni. vidim, ze aj ty sa zatial mas dobre. stretla si sa uz s marcelkou?

lenusha
8. júl 2008

ahoj, tento tyzden je u rodicov, tak sa uvidime 😉
a vy ako? zajtra ides do nemocky, ak si dobre pamatam? 😉

zabkatt
8. júl 2008

Babule nebláznite, to tu za chvíľku ostanem asi sama ako tak pozerám. ☹
Ale všetkým maminkám a bábänkám srdečne gratulujem 😀 😀 😀

sloniiicek
8. júl 2008

leni - tak super. uvidis malu terezku. 😀 hej, zajtra dufam nastupujem do nemocky. mam dojst aj s vecami preistotu. len dufam, ze ma este neposle domov. 😀

zabkatt - neboj. aj na teba to istotne pride a mozes este niektore babulky aj predbehnut. 😀

maculik
autor
8. júl 2008

Ahojte kocky, dlho som tu nebola, co nove? pribudli nejake babatka? podla toho, ako citam zabkin posledny prispevok, tak sa zda, ze asi hej 🙂
my sa mame dobre, mala som tu 5dni sestru, bolo super, len som sa hrozne prejedala sladkeho a aj ineho, musim teraz obmedzit. doniesla mi nejake vecicky pre mimi, aj deku a obliecky, tesim sa, ked to dam do postielky.
vcera som bola na par hodin v praci, urobila som oneskorene rozlucku, kedze ked som odchadzala, tak tam skoro nikto nebol, dostala som pekny kvietok a poukazku na nakup do detskeho obchodu. to vyuzijem 😀
a vy ako?

fazuliatko
8. júl 2008

no babulky,tak my sme boli o 14.00 na kontrole,ze mi asi odteka plodova voda a odchadza zatka.povedala mi ze som este zatvorena,ze mam prist za tyzden.to som este nemala kontrakcie.len ma bolelo v kuse podbrusko ako pri ms.o 15.00 mi na vecku zacala krv,ako pri ms,to som vedela,ze je zle,no a vtedy mi presne zacala prva kontrakcia.o 16.00 dalsia a 16.30 mi zacali kontrakcie kazdych 20-10 minut.o 18.00 kazdych 7min a to sme isli do nemocnice.o 18.30 ma pozrela a ze na 7prstov,to som skoro odpala,hned som sa prezliekla,s manzelikom nas dali do izby,a bola s nami cely cas midwife(porodna asistentka)dostala som kyslik,kontrakcie silneli a o 20.00 boli kazde 2-3 minuty.zacala som tlacit o 20.40 a 21.01 bol malinky na svete na tri zatlacenia.tak uplne super.tu pustaju po 6 hodinach ak ste vy aj malinke ok,ale my sme museli cakat do rana,kvoli papierom,kedze to bola nedela.rano ranajky do postele,malinky stale so mnou,len na poziadanie ho zoberu.sama na izbe,pri porode boli 3 midwife aj moj manzel,uplne super,hned nam robili kavu,cajik,mne napustili vanu a kym som sa sprchovala a davala dokopy,drobcceka merali a robili vysetrenia,dnes uz bola u nas na kontrolu ho pozriet a zas pride zajtra.tu je to uplne ine. 😵 😵 😵

bessy21
8. júl 2008

Jej gratulujem k ďalším bábatkam aj mamičkam 🙂 Tak ja som bola včera 2x na pásoch a už padali dosť vysoké čisla dala som si teplu vaňu večer a od polnoci do 6h bola hore čo som mala bolesti ,3x kontrakcie po pol hod a nakoniec to všetko prestalo,tak som sa bála či je malý O.K. Bola som o 12h v poradni a že to rodiť nehrozí že minimalne ešte týžden ,že budem prenášať lebo sa vraj neotváram. ALe vkuse ma boli brucho ako pri ms a chrbat. Ale ako čítam u fazuliatka tak sa asi toho držať nebudem a ked čosi nastane bežím do nemocky 😉 Fazuliatko tak to máš super. 😉

maculik
autor
8. júl 2008

jeeej, prave som docitala tych asi 10stran a vidim, ze je tu vela prirastkov 😉 gratulujem vsetkym a tesime sa na foto 🙂
my sme tiez mali cez vikend kontrakcie a bolesti ako pri MS a velmi tvrdnutie bruska a aj vcera a dnes som mala trosku. na kontrolu idem v piatok, tak som zvedava.
kocky, aj vy ste take horuce? mne manzel stale chaosi, ked sa ma chyti, ze mam teplotu a tak, no to je asi tehotenstvom, nie? a este sa chcem spytat, co ak mi voda odtecie vo vani, zbadam to? 😨

bessy21
8. júl 2008

maculik tak ja mám pocit že sa niekedy uvarim vo vlastnej šťave..a´ teším´ sa vraj na tropický vikend dúfam že už posledný s bruškom 😖 je mi stále teplo. No vo vani to asi veru nezbadáš..hm. Skôr v sprche. 😉

maculik
autor
8. júl 2008

bessy, mi to tak napadlo, ked som sa vcera kupala... no, hadam to neprepasnem 😅
tu je teraz chladno, fuka, aj prsalo, tak sa aj dobre spi. ale napriek tomu som fakt horuca, aj sestra si to vsimla. ale teplotu nemam.
juuuj, aj ja uz cem nase mimiiiii! 😵

bessy21
8. júl 2008

no veru ja som sa už celá natešená ráno chystala a nič a sestrička mi včera povedala ved snažte sa už porodiť ,ved sa snažím 😀 Kolko nás ešte ostáva v júli?musím kuknuť tú našu tabuľku. 😝 Včera porodila aj jedna baba -anculka z MT, čo som s nou chodila cvičiť ,týžden po termine a má Lauru 4kg a 53cm 😉 Tak to chladno závidím tu je asi zase 30C. 😖

maculik
autor
8. júl 2008

no, uz nas veru vela nie je, len zopar. ale tiez neviem presne kolko...
drzim palce, nech sa Ti to uz rozbehne 🙂
ja idem este kupit si papuce do porodnice a hroznovy cukor a tiez tekuty pripravok na pranie, nech zajtra mozem oprat tie veci, co mi doniesla sestra.
tak zatial sa majte pekne a zajtra sa zase ozvem. som zvedava, ci niekto medzitym pribudne 😉

lenusha
8. júl 2008

este nas tu zopar oxiduje, nebojte 😀

lienka7
8. júl 2008

Maculik, nie si sama, mne je teraz tiez stale teplo a to som normalne zmrzlik, teraz mi je stale teplo aj ked vcera mi bola aj zima ale to len na chvilu, lebo sa ochladilo. Vecsinou sa potim vo vlastnej stave 🙂

gogos
8. júl 2008

tiež sa potím ako somár v kufri. V noci zo mňa normálne tečie, no hrôza. A keď pozerám ten tropický víkend, teda aspoň sobotu a viem, že vtedy budem v nemocnici, som zvedavá ako to tam zvládnem 😲

meggi
8. júl 2008

gratulujem novým mamičkám 🙂 Sa to tu veru nejak rozrodilo - to je super... Ja tu tiež asi ešte chvílu pobudnem ako kinderko, tak sa budem tešit s vami a pokukovat po tých vašich pokladikoch na fotečkách...
Ja som teraz 2 hodiny uspávala dcérku a už som myslela, že to vzdam - no neviem si predstavit ako bude zaspávat, ked budem mat v náručí malinké babenko - lebo ona len pri mne v náručí zaspáva 😅 Je to taký moj mojko 😉 stále sa rozprávame o bábetku, ale myslím, že to bude riadny žiarlivec 🙂 Ved uvidíme - som zvedavá...

lenockaaa
8. júl 2008

kocky ja sa tiez v noci budim a mam uuuuuuuplne mokry vankus aj paplon 😅 a to aj napriek tomu ze vonku prsi a mame otvorene okna 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre