Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

michaela3108
2. máj 2008

Ahojte kočky,
jááá vám mám taký pocit, že v poslednej dobe ma páli žáha zo všetkého. Dokonca aj z mlieka. 🙄 Fakt! Včera som si večer dala pohár mlieka ato bola taká bolesť ☹

kiana
2. máj 2008

michaela, to poznam, navyse som niekde citala, ze ked to zacne, tak sa to neskonci az do porodu, lebo ze to tlaci babatko na zaludok 😢 ☹ to je ale smola ale len uz len chvilu 😀 😀

lenit
2. máj 2008

michaela, ja som tiez mala celu noc taky pocit, ze mi ide zo zaludka nieco take blbe...ale neviem, ci to bolo naozaj, alebo sa mi to len snivalo... 😉

lenit
2. máj 2008

baby, hlavne som zvedava, co budem dva mesiace robit...

kiana
2. máj 2008

lenit neboj podla mna to zbehne ako voda, budes citat casopisy a pripravovat sa na porod 😉 popripade nieco dokupis 😀 😀 😀

kiana
2. máj 2008

a hlavne vela casu na chatovanie na koniku 😀 😀 😀

sveva
2. máj 2008

Aj ja som mala zlú noc, ale nie kvôli bábu ale Eliške celú noc sme teplotovali. Takže žiadna sláva. Ešte aj ráno mala 38,9 C Boli sme u lekárky a je to len nejaká viróza. Takže musí piť veľa tekutín a ja jej musím sledovať a znižovať teplotu.
Ozaj mne na pálenie záhy pomáha mineral. Mlieko sa nemá piť, lebo vytvrára ešte viac kyselín. Jeden minerál na deň a je všetko v poriadku. Mňa včera tak strašne pálila záha.

marianella
2. máj 2008

ahojte, no doma to určite ubehne ako voda, ja som doma už mesiac a ani neviem kde sa ten čas podel 😀 😀
s tou kyselinou ja mam niekedy aj celý týžden problemy že tri krát za den si dávam sodu bikarbonu a teraz napr. už tri dni nič 😉 takže si myslim, že záleží od polohy drobca 🙂 momentalne mam bruško väčšie na lavej strane - také vypuklejšie sa mi zdá 😀 asi je tam mimi nastahovane 😀

sloniiicek
2. máj 2008

ahojte babulky. prajem krasne ranko. co mame nove?

almika
2. máj 2008

ahojte 🙂 nehnevajte sa, som tu nakukla, že ako sa darí bruškám... 😉 my máme dnes 7 týždňov, stráááášne to letí, vychutnajte si tehotenstvo, držím vám palce 😉

sloniiicek
2. máj 2008

jeej lenit to je super. vitaj potom medzi nami, co uz dlhsie sme doma. inak ja som uz doma 2 mesiace na PN a predtym 15 dni dovolenka a tiez mi to straaasne rychlo ubehlo. takze neboj. aj tebe to rychlo ubehne. inak som si pocitala, ze keby som nemala problemy, tak som mohla mat dnes prvy den dovolenku a potom o 15 dni nastup na matersku (tych 6 tyzdnov pred porodom). 😉 ale takto uz len tyzden a nastupujem na matersku. 😉 a uz ziadny strach zo socialky, ze moze prist na kontrolu. 😀

monatko
2. máj 2008

ahojteeeee, tak ako ste vcera sviatkovali? mali ste zastavky v oknach??????? nemali, ja viem! 😝 😀

ja som akurat dosla od doktorky internej, zas ma nabalila zasobou zeleza, lebo stale som anemicka.... no a potom som urobila nakup pre malickeho - nejake tie kozmeticke potreby, aby nam to pomalicky odbudalo 😉

lenit
2. máj 2008

dufam, ze to ubehne... zozaciatku mi to asi bude letiet, lebo musim pochystat este vsetky veci pre babo...poprat, pozehlit, dokupit a tak...no a ten posledny mesiac sa uz mozno nebudem vladat ani hybat 😀
budem chodit na prechadzky a tak... 😀 a vela spat... 😀 😀
no a na konika asi vela chodit nebudem...mame taky blby internet, ze mozeme az od stvrtej poobede ☹ ☹ no ale zase ked budem v meste, tak vybehnem do roboty a daco cmarknem. 😉

sloniiicek
2. máj 2008

lenit - tak aspon po 16.h nakuknes, co je nove a podas nove informacie. a tiez si myslim, ze ten prvy mesiac ti rychlo utecie. ved tolko veci treba postihat. ale inak mne aj ten tyzden rychlo uteka. dlho spinkam a ani sa nenazdam a uz mam manzela doma z prace. 😀

kiana
2. máj 2008

no babulky, tak nech nam to zbehne raz-dva, uz sa tesim ked bude so mna drobec vonku, lebo sa neviem poriadne pohybovat ani sportovat - korcule, bicykel a tak ☹ a ja mam strach, ze sa budem doma po 2 tyzdnoch nidit, lebo ja sa nudim, ked uz nemam co robit hodinu, takze budem asi vela upratovat 😀 😀 😀 😀 😀

lenit
2. máj 2008

bodaj by to bolo tak ako vravite...kebyze aspon byvame v meste...by som obcas vybehla daco vybavit. lenze sme na dedine a mam taky pocit, ze akonahle budem na materskej, tak manezl uz nebude chciet aby som soferovala...no ale ked nebude mat cas ist so mnou on, tak nebude ina moznost. 😀 urcite sa budem hlasit... 😀

kiana
2. máj 2008

lenit, ale zas na dedine mas lepsie prostredie prezit pripadne horucavy, ktore by mohli prist v juni. Ja budem v meste asi cely cas vo vani a vejar v ruke 😀 😀 😀

lenit
2. máj 2008

kiana...ja budem pomaly asi balit veci aby ked sa budeme stahovat bolo vsetko nachystane...a uz sa veci len poprenasali...

lenit
2. máj 2008

to hej...je to inak taka mila dedinka. klud a pokoj... chystam sa na tie prechadzky...
no a zatial byvame v takom dome, ze akonahle je vonku viac ako 20 stupnov, tak je vonku teplejsie ako nutri...aj vcera som sa bola vonku tak zohriat 😅 😀

sloniiicek
2. máj 2008

lenit - tak babo bude mozno potrebovat v lete aj svetriky. 😀

kiana
2. máj 2008

lenit, ale ked sa prestahujete, tak to snad bude lepsie s tym teplom vo vnutri, aj ked v teplotach 30 a viac stupnov je lepsie mat v dome len 25 stupnov. ja by som to brala. Ja budef fungovat tak, ze skoro rano vyvetrat, zatiahnut zaluzie, pozatvarat okna a otvorit ich az okolo 18,00 inak sa to nedaprezit, navyse mam spalnu a obyvacku na zapad, takze si viete predstavit aky je tam v lete hit. Preto aj maly nebude v spalni cez den ale na opacnej strane bytu vo svojej detskej, budem ho ustavicne prenasat hore dole, podla toho kde ako bude 😖

sloniiicek
2. máj 2008

kiana - tak to moc dobre pozname. tiez sa obavam leta. my byvame na podkrovi. a spalnu mame na kraji. takze cely den - zo vsetkych stran na nu svieti slnko. a minuly rok v lete sme museli mat zapnuty ventilator aj v noci. 😒

kiana
2. máj 2008

a urcite ani to nepomahalo rovnako ako u nas, vsak? 😠

sloniiicek
2. máj 2008

presne. ale ked ma clovek starsiu strechu. no co uz. 😉 pre nas sa to dalo vydrzat. ale bojim sa najviac o malicku, ze ako to bude ona zvladat.

lenit
2. máj 2008

sloniiicek, dufam, ze v lete tam uz nebudeme a ku svokrovcom budeme chodit len na navstevy 😀 uvidime ako bude v byte...

kiana
2. máj 2008

oki babulky, prajem prijemny den a krasny, dufam, ze slnecny vikend. 🙂 Idem na obedik, potom trochu popracovat a potom ryyyyyyyyyyychlo domov. paaa

sloniiicek
2. máj 2008

ved jasne. 😉

lenit
2. máj 2008

jaaaj, dufam, ze aj nas dnes pusti sef trochu skor. bodlo by 🙂 🙂

sloniiicek
2. máj 2008

dobre babule. tak ja sa lucim. prajem pekny zvysok dnicka. idem sa napapat a chvilu von na prechadzku. zacne mi vychadzka. 😉

lenit - a hlavne sa ozvi a pekny zvysok dna v praci. 😉

lenit
2. máj 2008

dakujem...a podobne... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre