Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

zabkatt
5. máj 2008

AHojky babulky, tak aj ja som tu a akurát som si objednala, tú hojdačku so zvukmi a melódiami a ktomu, že keď to beriem to drahšie, tak mi predá aj to vibrujúce kresielko len za 500sk. No nekúp to, keď za všetky ostatné tieto kresielky pýtajú 1500-2000sk. 😀 Včera mi zase prišlo tričko nechytať kopem a zajtra si idem pre stoličku na kŕmenie a prebalovací pultík, tak to potom hodím do albumčeka 😎 Ja ešte 2 dni v práci a môžem čerpať dovolenku a potom rovno na materskú 😀 už sa teším

maculik
autor
5. máj 2008

zabka, super, tak sa Ti to krati. my sme sa akurat cez vikend s manzelom dohodli, ze neurobim tak, ako som planovala - teda robit len do konca maja, potom dva tyzdne dovolenka a od 12.6.materska, ale po tej dovolenke pridem este na 2tyzdne do konca juna do prace, nech si usetrim 2tyzdne materskej na potom. To aj tak uz rychlo ubehne a ak sa budem citit dobre, tak to bude v pohode.

inak, vcera vecer som nemohla zaspat, chytila ma akasi cudna nalada, rozmyslala som nad tym, ze ako to vsetko zvladnem, ked sa mimi narodi a pridem s nim z nemocky domov.... normalne mi bolo do placu. este ze tam nebol manzel, lebo by sa mi len smial, co uz vymyslam 😅

danciacik
5. máj 2008

Ahojte kočky. Počujte ja som bola minulý týždeň v poradni a prcek je už otočený dole hlavičkou. Neviete, nie je to skoro? Inak už váži 1225 g takže to je v pohode.
Maculik neboj sa, pôjde ti to samo od seba. Ja sa zase bojím toho ako zladím obidve deti dokopy.

maculik
autor
5. máj 2008

danciacik, ja mam tiez dole hlavickou a lekar mi nic nehovoril. pokial netlacia, tak si myslim, ze je ok.
inak, moje malo iba 1034g, dufam, ze to nevadi. bola som na konci 28t podla merania v 12t, ale podla posl.menstr.a podla merania stehennej kosti a hlavicky len na zaciatku 28t, tak myslis, ze to moze byt tym, ze tvoje mimi ma uz o 200g viac? lekar hovoril, ze je vsetko ako ma byt....

michaela3108
5. máj 2008

baby ahojte, ako sa máme?

dandy05
5. máj 2008

Cafte babizne,
maculik a kedy mas nastupovat na matersku? to sa mi zda nejako neskoro este po 12. dva tyzdne robit 😨

danciacik
5. máj 2008

maculik myslím, že je to u teba úplne v poriadku. Keď mi robil doktor ultrazvuk tak náš malý je bol podľa meraní na 28 tt + 5 dní takže určite je to v pohode. A detičky majú rôzne pôrodné hmotnosti. Hlavne, že tam už to kilečko je.
Pri dcérke som napríklad celé tehotenstvo nevedela ako je otočená a koľko váži, lebo som chodila k inému lekárovi a ten mi nič nepovedal.

zabkatt
5. máj 2008

No ja idem do poradne v pondelok a už sa neviem dočkať nových informácií o maličkom 😀

alexandra
5. máj 2008

danciacik nieco mi o tom povedz 😀

My sme hore hlavou, citim ju nadherne v rebrach a TP sa posuva cim dalej tym viac k zaciatku jula, tak som zvedava ako to nakoniec dopadne 😅

michaela3108
5. máj 2008

alex- tie dievčatká su nejaké problémové. Nie a nie sa otočiť tak, ako majú byť
😠

indy
5. máj 2008

Ahojte tak ja uz mam tiez dovolenku a od 20 mam matersku.Aspon vas tu zastihnem aj cez den lebo doteraz som nestihala. My sme boli na sono minuly tyzden a tiez je maly otoceny hore hlavou tak dufam ze sa coskoro otoci ako ma. Inac vsetko je v poriadku podla merani ale vahu nam nepovedali

indy
5. máj 2008

V knihe Vasa kniha o materstve som nasla a zacala som praktizovat Otocenie konca panvoveho polohovanim matky: "Lahnite si na chrbat s pokrcenymi kolenami a pod zadok podlozte 4 hrube vankuse tak, aby bola vasa panva vyssie ako vas zaludok. Alebo opacne - klaknite si na kolelna a zdvihnite vas zadok tak vysoko, ako sa len da, kym vasa hlava odpociva na zlozenych ramenach. Vydrzte v tejto polohe najmaenej 10 minut dva x denne.. Kedze je vasa panva vyssie ako zaludok, hlavicka dietata sa uvolni a pdpori sa jej obratenie nahor smerom do panvy. Ak niektora tu knihu mate tak je to na strane 205. To prve som uz skusala ale tu druhu variantu este nie zda sa mi to dost akrobaticke 😀 A este vydrzat to 10 minut...

maculik
autor
5. máj 2008

dandy, mne ma materska zacat 12.6., ak to pocitam na termin 24.7.
Aj som myslela, ze tak nastupim, lenze ak sa budem dobre citit (to bola aj teraz podmienka, ked som sa rozpravala so sefom - vlastne on to podotkol), tak by som rada ostala do konca juna. A to by som sa dohodla tak, ze by som do prace chodila skor a tym padom by som aj mohla odist pred pol5 (co je povinny cas, dokedy sa tu musi byt). No uvidim, ako sa bude vsetko dalej vyvijat 😉

dandy05
5. máj 2008

Maculik,
lebo mne teraz vyratala, ze bud pojdem 23. maja/ ako rizikova/, alebo 6 juna/ povodny termin mam 18, jula, ale naposledy mi to v knizke prepisala na 23. jula. Tak som z toho blbec 🙂 .
no ale ked vlastne nenastupis na MD, tak sa ti o tu dobu skracuje, nie?
Ja som tiez chcela co najdlhsie robit, ale uz ma to preslo 😀 sa mi nechce uz teperit s tymto brusiskom, radsej si povybavujem vsetky potrebne veci, kedze som este skoro nic nestihla.

maculik
autor
5. máj 2008

dandy, tu je materska len 30t, z toho 6t sa moze ist pred porodom, potom ostane po porode 24 tyzdnov. Ale ak sa niekto rozhodne robit dlhsie (vela zien tu robi este tyzden pred porodom), tak tie tyzdne, co si nevyberie pred porodom, sa prenesu na neskor. A to ja chcem.
no ako hovorim, uvidim aj podla toho, ako sa budem citit 🙂

alexandra
5. máj 2008

michaela tak to teda.. som zvedava kedy sa princezna otoci ako ma 😅

matinka
5. máj 2008

no ani moj drobec sa zatial dolu nechysta 😀

dandy05
5. máj 2008

Aha, no jasne, to je fajn 😉 som si neuvedomila, ze si ine zahranicie xixi.
ved to je lepsie mat potom dlhsie, aj ja chcem po skonceni cerpat este zvysnu dovolenku 😀

matinka
5. máj 2008

mne vychadza nastup na MD presne 1.6., aspon budem mat cely mesiac odrobeny 😉 ...prave som dostala posledne gastrace, to je sranda 😅

danciacik
5. máj 2008

Alexandra a aj na teba je malý teraz taký naviazaný? Lebo moja malá sa bezo mňa ani nepohne. 😒

alexandra
5. máj 2008

danciacik nas je na neho viac, takze pohnut sa odomna pohne, napriklad ked ide s tatinom na dvoj si hadzat lopticku a hrat sa na nahanacku, ale inak ano, je naviazanejsi.. Minimalne uz vie pri mne napriklad rano chvilku lezat v posteli kym vypije cajik a naucil sa sam od seba davat pusinky, to bolo velmi zlate 😵

gogos
5. máj 2008

ako tak pozeram tak som tu jedina co ma zvyseny cukor ☹ zbohom sladkosti, ale co uz. Pre moju malu princeznu to musim zvladnut. A mimochodom aj ona je hlvickou hore, pekne si sedi s tuvh ma pod rebra 😠

macicka
5. máj 2008

ahojte. ja mám nástup na materskú vyrátaný na 27/5/08. uvidíme, či budem čerpať dovolenku predtým alebo nie keďže som teraz PN. Inak už som si zvykla, že som celé dni doma, predtým som si to nevedela ani predstaviť a už tá predstava ma desila. Teraz si tu v pohode oddychujem.....
Tiež už nemôžem spávať, bábo pri všetkých polohách prostestuje - jedine ľavý bok je ako tak ešte znesiteľný....a mávam sny o tom ako prebaľujem babo alebo ho kupem, trošku mám strach, či to všetko budem hneď vedieť, ako ho chytiť, ako ho nakojiť, kedy mu dať papať a keď bude plakať, čo mu vlastne je, či ho bolí bruško, alebo je hladné ale hádam to nejako zvládneme.... 😎

gogos
5. máj 2008

prave pusta 😵 m malej do bruska cez sluchadla hudbu, neviem ci sa jej to paci,ale robim to vzdy ked sedim pri PC.

ajciatko
5. máj 2008

ahojte, tak po dlhom case sa hlasim aj ja, teraz mam toho v praci troska viac lebo v stredu koncim, ale od stvrtka uz budem na nete z domu tak bude lepsie...
My sme boli na velkom ultrazvuku v stredu a mali sme 1759 g, doky nas pochvalil ze super rastieme a to mam len +10 kg...

dandy05
5. máj 2008

Jeej Ajciatko, to mas super, chalanisko bude zdravy ako buk🙂
a to uz ides na matersku? sa mas🙂
ja som nejak zacala naberat 😉 nakoniec budem ako buchta

ajciatko
5. máj 2008

dandy, od piatku som na dovolenke a na matersku pojdem az od 22.5. takze este mam cas ale uz bduem doma odpocivat a vybavovat nejake vecicky co este som nestihla....

zabkatt
5. máj 2008

babulky tak ja tu dnes nemám šéfa, tak prchám skôr, lebo ma neskutočne bolí chrbát, už meliem z posledného a chalani že ma zakryjú 😀 Tak zatím z domu možno ešte nakuknem ak sa mi uľaví 😔

maculik
autor
5. máj 2008

zabka, to mas fajn kolegov 🙂
tak pa zatial a oddychuj.
my sme prave prisli z obeda, okrem ineho bolo v menu akoze Vepro, knedlo, zelo - no ale od toho naozajstneho to malo fakt daleko, ani sa to k tomu neblizilo - miesto knedle boli gnocchi (neviem, ci sa to tak pise 😅 , kapusta bola akasi ina a maso bolo obycajne dusene, s paprikou a zeleninou. takze som si to pre istotu ani nedala.

zmrzka333
5. máj 2008

Ahojte babule tak ja som dnes bola na prietokoch takze vsetko je ok, placenta, voda aj babo a maly ma uz obe vajicka zostupene 😀 V stredu idem do poradne kde mi bude robit velky usg

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre