Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

sloniiicek
14. máj 2008

zmrzka - mna tiez vobec neposlal, alebo mi to nerobil. a nic nespominal. asi sa ho budem musiet o 2 tyzdne opytat. a ako sa to presne vola? aby som sa vedela spytat. ci mi bude robit prietoky?

marianella
14. máj 2008

hm, tak u nás asi len v tom 36tt, ale sa mi to zdá dosť neskoro, hádam sa dovtedy nerosypem 😉

mywiel
14. máj 2008

Aj tu vo Svajciarsku sa to robi v 32 a 36t. ako hovori zmrzka... 😕

mywiel
14. máj 2008

V pondelok sa ho spytam aj preco ma to moje babo vkuse stikutku, chudatko... ☹

marianella
14. máj 2008

ozaj baby, máte kupenu aj odsavačku mlieka? mam ju napísanu na zozname do porodnice... neviete poradiť, aká je vhodná? čo sa týka cien, som pozerala na nete, su tam riadne rozdiely

marianella
14. máj 2008

mywiel aj moj maly ma často stikutku 😀

gogos
14. máj 2008

odsávačku mám zdedenú po švagrine, ale vraj ju každá žena nepotrebuje tak neviem. 😲

mywiel
14. máj 2008

Ja mam Avent odsavacku, ale ako vravi gogos mozno ti nebude ani treba... 🙂

matinka
14. máj 2008

marianella, ja odsavacku budem mat tiez zdenenu po kamoske. Je to ale vraj dost individualne. Ja by som si ju dopredu asi nekupovala, lebo to vsetko zavisi od toho, kolko budes mat mliecka (podla toho sa kupi prislusny typ). Vraj na stranke medely to je dobre rozpisane, tak nastuduj. Ja by som to riesila tak, ze teraz by som si to len nastudovala a ked budem vidiet, ci mi to treba, rychle poslem manzelika do lekvarne 😉

marianella
14. máj 2008

a kedy to mam zistiť? som rozmyslala, že počkam a ked budem v porodnici a nahodou by mi chybala, tak mi ju manžel kupi, no neviem... 😖

mywiel
14. máj 2008

U nas sa da odsavacka prenajat v lekarni ako aj elektronicka vaha na vazenie babatka, keby som to bola skor vedela tak nekupujem.

marianella
14. máj 2008

matinka idem nakuknuť, dik

matinka
14. máj 2008

marianella, aj u nas v nemocniciach nejake maju 😉 a niektore baby pisu, ze ruky ti tiez docasne postacia 😉

alexandra
14. máj 2008

A ide klasicka rada skusenej 😀 Uz si pripadam ako tie super mudre maminy co maju k vsetkemu co dodat, tak ma stopnite ak Vas to nebavi citat 😅

AK, pisem AK bude treba odsavacku, tak jedina co som vyskusala a neboli, je Avent. Je jedno ci manualna, alebo elektricka, vyskusala som obe, nie je v tom prilis rozdiel, pri elektrickej musite drzat piest pekne na prsniku, aby ostal podtlak a pri manualnej zase stlacate a stlacate, i ked ide to naozaj lahucko.

V nemocnici ked Vamnabehne mliecko, tak asi 2-3 den, a tym padom to ten den v pohode vydrzite aj s manualnym odsavanim, co bude pre Vas ako prvorodicky mozno aj menej bolestive, ako pouzivat hned odsavacku, lebo chceme, nechceme, bradavky su velmi citlive a tie prve dni obzvlast. Potom si ´zvyknu´.

Teda moja rada: Odsavacku zatial nekupujte, ale ukazte chlapom svojim Avent, aby vedeli co maju kupit ked bude treba (pocitajte s tym, ze po porode budete asi tyzden rady, ze ste a na nejake nakupy nebudete mat ani pomyslenia)...

matinka
14. máj 2008

alex, my ti len mooozeme dakovat za tvoje cenne rady, sak pockaj, ako ti budeme prve tyzdne pisat vsetky o radu 😀 😀 😀

matinka
14. máj 2008

alex a mala si babvak, satku alebo klokanku?

mywiel
14. máj 2008

Alex ja mam tu manualnu Avent, lebo predtym som mala inu znacku elektricku a pozicala som ju kamoske a ta mi povedala, ze to strasne boli ze nemohla s nou odsavat tak som ju aj hned predala.

marianella
14. máj 2008

alex no super, diky moc, takže najlepšia je avent 😉 , musim to tomu môjmu mužíčkovi napísať potom na čelo 😀 , aby náhodou nekúpil niečo iné 😀 😀

matinka
14. máj 2008

inak mna bradavky bolia uz aj teraz, a co bude este potom? 😒 Inak isla som si minule kupit Avent krem na bradavky a oni ho nikde nemaju, vraj ani na centralnom sklade 😨

alexandra
14. máj 2008

matinka mala som babyvak a satku, klokanku mali nasi znami - nam vyhovovala satka, maly nerad len tak lezala nevidel okolo seba, s klokanke mu nebolo pohodlne, znami zase namli radi satku, ale klokanku.. Toto odporucam vyskusat, ale zatial som sa s najpozitivnejsimi reakciami stretla na prave satku, kedze je variabilna a da sa pouzit aj napriklad ako deka, na vyrobu stanu na trave, polozka pri prebalovani, ako uterak a podobne, co s klokankou a ani vakom nehrozi 😵

mywiel
14. máj 2008

Matinka pozri do mojho albumu "pre princeznicku" ja som nasla takuto satku na nete myslis ze je ok? Vzdadu su zipsy na nastavenie dlzky satky...

matinka
14. máj 2008

wow, prave som nasla odsavacky, to je take draheee? no sila...

alexandra
14. máj 2008

matinka ten krem je naozaj vyborny ale je este jedna lepsia vec - ak mas kolostrum, trosku si ho rozotri po bradavkach. Detto ked budes mat mliecko 😉 Babsky recept, ktory uzasne zabera 🙂 Co este mozete kupit, su chranice na bradavky, tzv. klobuciky. Medela ma dobre tie najmensie, daju sa v lekarni kupit na asi 150 korun. Avent a chicco som skusala, ale boli privelke. Je to vyborna vec ked sa babo uci pit, trosku mliecka vytlacite do klobucika, babo zacne sat, klobucik odstranite, babo pije krasne dalej. Pouzit sa to da aj na cele kojenie, ak bradavky prilis bolia 🙂

matinka
14. máj 2008

mywiel, to je klasicka satka? Zda sa mi byt ina... ja sa len zorientovavam 😅

alexandra, kolostrum este nemam, ale znacim si tvoj babsky recept do diarika 😉 , aj medela klobuciky 🙂

mywiel
14. máj 2008

Ja som si kupila naplaste Chicco na bradavky s hydratacnym gelom ktory tie popraskane bradavky lieci a lanolinovy krem z lekarne ktory netreba umyvat z bradaviek pred kojenim, babo moze kludne pit... pozor na velmi vonave kremy mozu babu vadit a nebude chciet pit, lepsie kupovat bez parfemu aby citilo vonu mliecka a mohlo sa orientovat.

mywiel
14. máj 2008

Nie nie je klasicka praveze tato sa nemusi dlho viazat, len prevlecies cez seba a nastavis dlzku zipsov vzadu podla baba a v lete mi bude mozno menej teplo ako byt omotana nejakou plachtou... 😀

matinka
14. máj 2008

diky moc za rady, este kludne piste, ja si ich precitam ked sa vratim z cvicenia, uz musim utekat, tak zatiaaal 🙂

sloniiicek
14. máj 2008

babule. ako viete, ze vam babatko stikuta v brusku? 😉

inak pridala som par fotiek do mojho albumu. uz mame hotovy aj nas "big" prebalovaci pult. tak mozete nakuknut. 😉

mywiel
14. máj 2008

Su to pravidelne pohyby niekolko minut, nie vzdy prijemne aspon pre mna... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre