Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

sloniiicek
27. máj 2008

matinka - skus si zavolat do socialky.

sloniiicek
27. máj 2008

my uz mame od piatka doma posielku a kocik. 😉 tak sa z toho vytesujem. 😉 a vcera mi mamina kupila pampersky konecne tie najmensie, vlozky do podprsenky, jednorazove prebalovacie podlozky a navlhcene utierky. boli v metre v akcii. 😉

mywiel
27. máj 2008

Holky robi vam doki test na beta streptokok v 36t?

maculik
autor
27. máj 2008

jej, zmrzka pridala brusko. Uz sa to pekne pekne blizi. Kocky, nezabudnite aj vy pridat brusko z 35tt 🙂
slonicek, ja idem tiez plienky a obrusky kupovat zajtra, tie Pampers, co Alex poradila. Myslela som, ze si to dam doniest zo Slov., ale kaslem na to, tych par korun, co je na tom rozdiel, za to nestoji. Kocik este stale nemam vybrany ☹ Kupovali ste vsetky s vanickou?

gogos
27. máj 2008

maculik ja osobne mam aj hlboku vanicku, aj sportak a jasne ze autosedacku, vsetko co sa da pripevnit na jednu konstrukciu kociara, takze je to velmi prakticke. Aj plienky a obrusky uz mam, postielku mi dovezie bracho z Nemecka, takze pohoda. Este nejake flasky a kozmetiku pre babeno a mam vsetko. 😀

sloniiicek
27. máj 2008

maculik - a kam pridala brusko? 😀

ja mam hlboku vanicku a zvlast sportovu. akurat to pridavam do albumu - fotky.

ja idem teraz - zajtra na kontrolu a sestricka mi vravela, ze doktor mi bude robit vytery. mne uz zistil streptococa agalactickeho (ci ako sa to pise), to vtedy, ked som mala problemy, ale inak sa to robi okolo 34 tt.

mywiel
27. máj 2008

Mne doki ziadne vytery nerobi tak dufam mi urobi aspon jeden kym porodim...

sloniiicek
27. máj 2008

no, tie vytery by sa mali robit skrz tych streptococov, myslim. lebo mne co zistil, tak mi budu musiet pichnut (podat) antibiotikum pri porode, aby sa porodnymi cestami nedostal na malinku, ked budem rodit. lebo moze mat nejake komplikacie potom ona.

zabkatt
27. máj 2008

babulky no postielku mám už aj ja, aj to kresielko vibrujúce a hojdačku, pampersky som kúpila cez MMB bolo to za 80ks=300sk pampersky, prebalovací pultík a manžel že či kočík nekúpime až keď sa maličký narodí 😝 . Vybraný máme, tak uvidíme. Z pôrodnice malého zoberiam len v perinke a budem ho mať na rukách, tak to asi stačí kúpiť aj potom.
Čo sa týka výterov ani mne nič také nerobili ani raz. Na ďalšiu poradňu ideme 9teho tak sa tešíme. 😀

alexandra
27. máj 2008

maculik ja mam S4 s Prima, je to autosedacka a zaroven vanicka, vyhoda je v tom, ze aj ked ju mas ako autosedacku, mozes polohovat chrbatik.. Rovnako ako vo verzii ked sa pouziva ako vanicka mozes mat babo s mierne podopretym chrbatikom...

matinka
27. máj 2008

zabka, aj ja idem deviateho 😉 , ale budu mi vtedy robit vyter a aj odber krvi, teda dufam...

sloniiicek, este raz som zavolala personalistke, zatvarila som sa blbo a ono vysvitlo, ze ona to tam blbo ma 😠 , tak zajtra mi da vediet, co vymyslela, tak som zvedava...

gogos
27. máj 2008

zabka to mas fajn, u nas v TN ta z porodnice ani nepustia pokial nemas autosedacku alebo hlboku vanicku. 😕

pondelok
27. máj 2008

Ahoj zuzi, ako sa ti dari, dlho sme sa nevideli, chodis cvicit na dlhe hony? a ako sa citis, vsekto ok?
no ja cakam kedy ma to chyti, babatko je uz posunute uplne dole, ale este sa neotvaram, tak hadam coskoro bude nase baby uz na svete. uz si na MD?

alexandra
27. máj 2008

je naozaj nebezpecne mat babo len v perinke ☹

matinka
27. máj 2008

my ideme do nemocky peso (200 m od bytu), so skrupinkou 😉 , som prave uvazovala, ci nam dovolia do nemocky tahat aj podvozok... 😕 ale asi ano, co myslite?

alexandra
27. máj 2008

matinka jasne ze ano, si ho nasadte na kocik a je to 🙂

gogos
27. máj 2008

ahoj Misi. Ano chodim svicit, uz som sa tam vela veci naucila, je to fajn.Tento tyzden som posledny v praci, nic nerobim, len sa tak poflakujem, v piatok urobim rozlucku a hajde na MD. Mam sa super, len moja mala princezna sa rozhodla ze bude zadockom dole, takze civicim aj specialne cviky aby sa otocila, ale to nie je zarucene, tak uvidim ako to cele dopadne. Do jula ma este cas, tak nech sa snazi. A co ty? Zvladas to dobre? Si OK?

matinka
27. máj 2008

drviva vacsina ludi si to nechava asi v aute, tak budeme vynimka 😉

alex a ako sa citis? Posluchas? Oddychujes?

sloniiicek
27. máj 2008

tiez by som nechcela ist len v perinke. ja nechcem davat take malinke babatko do autosedacky. ved sa tam chudatenko strati a este su take ohnute, ze chudatenka ich chrbatiky. my ju radsej dame do vanicky - moze sa vyuzivat aj ako autovanicka.

a inak preco by ta nepustili aj s kocikom? ked nie, tak manzel pocka vonku na chodbe a potom tam babatko ulozite.

pondelok
27. máj 2008

ZUZI
Tak je je dobre, ze sa mate ok, i nase baby bolo otocne KP ale uz je vsetko ok, pohlavie zatial nevieme, nechavame sa prekvapit, no ja som chodila to tej nemocky na cvičenie, ale uz sa mi nechce, idem akurat do mesta na obed, 🙂
tehotenstvo v podstate prebehlo velmi dobre, bodaj by bol aj taky porod, 😀 😀 😀 neskôr ti napisem pa pa, sme hladní tak musim bezať 😀 😀

sloniiicek
27. máj 2008

dobre babule. tak ja sa lucim. este som v pyzame. tak musim nieco porobit doma. 😀

matinka
27. máj 2008

sloniiicek, ja som len vychadzala z toho, co som videla, vsetci mali len autosedacky a nic viac... ale ja tam zoberiem cely kocik 😉

sloniiicek
27. máj 2008

inak aj ja som rozmyslala nad celym kocikom. ale drahy povedal, ze vanicku udrzi. tak som zvedava, ako to dopadne. 😀 popripade ju necha v aute a zoberieme ju von na rukach. 😀

sveva
27. máj 2008

Baby tak tie popôrodné vložky by som odporúčala aspoň 3 balíky. Ja som využila asi 4 a to som spájala 2 ks, lebo to dosť krvácalo a nechcela som aby mi to pretieklo a aj sestrička mi po pôrode dala 2 vložky a na to tie gate. Tak som v tom pokračovala. Potom doma stačili obyčajné vložky. Ja som mala tú nevýhodu, že tie čistky som mala celých 6 týždňov. 😝
Z pôrodnice budem mať malé v taške od kočiara. Neberiem vôbec autosedačku. Zdá sa mi to blbé aby malo malé ohnutý chrbátik, keď ešte nevie držať hlavičku. 😔

sveva
27. máj 2008

Myslím tú tašku ako vanička. 😅 Spodok má pevný a bábo pohodlne leží. 😎

monatko
27. máj 2008

ahojte, krasny slnecny dnik prajem......... a vlastne ani nemusim, ten uz tu mame 😎 ja idem dnes trochu vegetit na zahradu 🙂

macicka
27. máj 2008

ahojte,
my berieme autosedačku - veď predsa tie autosedačky sú od 0-13 kg - to znamená že aj pre novorodencov, a vôbec nemajú pokrčené chrbátiky.. mať bábo len v perinke je pekne nebezpečné - nikdy nevieš čo sa stane po ceste domov autom a keď príde náraz tak ho neudržíš alebo prípadne mu pekne môžeš ublížiť!!! to by som nikdy neriskovala. stačilo mi, keď sme išli min. týždeň s manželom na poradňu a bolo trošku popršané a boli sme svedkami ako sa 4 auta zrazili, len preto že ten prvý zostal stáť na semafore a posledný nedával pozor!!! bola to pekná rana, že všetky autá sa posunuli min. o 15 metrov dopredu a si predstav, že by ste tam držali novorodenca len v perinke.
tak tie vložky si pôjdem ešte dokúpiť alebo pošlem manžela...

sveva
27. máj 2008

My dnes maľujeme detskú izbu. 😉
Idem dať spať malú, Tak papa

maculik
autor
27. máj 2008

jej monatko, to ti zavidim. tu je zamracene, ale teplo. Ja mam volno buduce 2t, uz sa tesim 🙂

gogos
27. máj 2008

monatko, nedrazdi nas pracujuci lud. Ale uzi si to. Len pozor aby si sa nespalila 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre