Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

montinka
6. jún 2008

ahojte dlho som tu nebola. ako sa mate? macicka inak ani ja si vybavovat doktora nejdem iba si chcem zaplatit nadstandart lebo u nas v Ziline na normalnej izbe no neviem. a tiez si vravim ze ked to zvladli ine zvladneme aj my

macicka
6. jún 2008

montinka, ani nadštandard si nebudem platiť, hádam to nebude také zlé...
😉

indy
6. jún 2008

Ahojky gratulujem novorodeniatkam a ich maminam hlavne vela zdravicka im zelam. My sme boli vcera na CTG pocuvat ozvy srdiecka maleho drobca a bolo to super. Je to v poriadku tak som rada. Vidim ze aj ja to budem musiet uz ist do tej tasky vsetko podavat Vcera som dokupila posledne drobnosti a este jednorazove plienky do porodnice musime dokupit lebo tie najmensie velkosti maju v DM dostat az dnes.

montinka
6. jún 2008

no ja radsej u nas ano lebo nam vravela sestricka z cviceni ze tam sa k tebe chovaju uplne inak ako na normalnej izbe a bola tam aj kamoska a ta si to pochvalovala tak idem aj ja. aspon budem sama na izbe.🙂

macicka
6. jún 2008

no veď uvidíme... 😲 .
ja som kupila tesco fialové - tie mi odporúčali viaceré baby, že sú super a nemusím sa báť, že budú horšie ako pampersky. tak uvidíme..

maculik
autor
6. jún 2008

tak som znovu na chvilku nakukla, este mam cas, kym mi vyprsi cas na obed.
pozeram, ze marse ja mywiel maju nove foto 🙂
kocky, ake su asi ceny plienok na Slov. (+aky je tam pocet ks)? myslim tych najmensich, co treba na zaciatku. Lebo tu su nehorazne drahe a rozmyslam, ze aspon par balikov by som si dala doniest, ked pojde manzel na Slov. a aj sestra ma prist na zaciatku jula. Ale len ak je nejaky velky rozdiel v cene.

a marse, myslis, ze ked bude mimi spavat v dupackach, tak staci prikryt dekou alebo radsej perinkou? Aby mu nebolo ani zimka, ani sa neprehrialo...

idem este kuknut album juloviek, ci nie su nove foto a zase mozno zajtra sa ozvem. pa pa 😀

bublinaz
6. jún 2008

ahojte, nejdete niekto rodit na kramare a nemate referencie na primarku bohacikovu pri porode? dik.

indy
6. jún 2008

Ja idem kupit plienky do porodnice babylove z DM drogerky su od 2 kil. Ked sa vratime z porodnice tak chcem pouzivat latkove plienky. Neviem cenu tych babylove , ale ak ich dnes kupim tak ti dam Maculik vediet.

macicka
6. jún 2008

maculík, ja som kupovala tie tesco fialové je tam 80 ks a boli v akcii za 299,-- inak stoja nejako okolo 350-370,-- ostatné už neviem, lístočky kde som mala poznačené ceny som zahodila.
ja nebudem látkové používať, nechce sa mi to prať a žehliť a okrem toho by to asi naša čistička na vodu nezvládla toľko prášku a tak často - baktérie by pokapali ☹

marse
6. jún 2008

maculik myslim ze to zistis sama, ja som davala Viki na noc do perinky, aj koli chrbatiku, aj koli tomu ze babo ukladas tak troska na bok,nikdy nie uplne rovno na chrbatik, aby ked dopapa mliecko a grcne si, nikdy z neho nevyjde uplne vsetko, ale obcas zvykne este co to vyjst aj neskor a aby sa tym nezadusilo, ale pekne to vyslo z pusinky von 🙂

a aj v perinke ho mozes zakryt jemnym paplonikom, alebo dekou

ja kupujem tie najmensie Pampersky od 2-5kg newborn, 44ks za 290 korun, aj do porodnice si ich beriem, ked uz z nich vyrastie tak kupujem bud fialove tesco plienky alebo huggies plienky 🙂

bublinaz nie ja idem rodit na antolsku cize ti neporadim

marse
6. jún 2008

macicka ja tak isto budem pouzivat jednorazovky a na to latkovu plienku koli klbikom, inak by som sa zblaznila, hlavne na zaciatku ked treba mimi prebalit aj 10x za den 😒

indy
6. jún 2008

Ak by chcel o pouzivani latkovych plienok niekto vediet viac tak tu na konikovi su dobre diskusie k tejto teme: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
alebo https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
alebo https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

sveva
6. jún 2008

Ja tiež budem používať jednorazové plienky a na ne klasickú , kvôli tým klbom. Ja som kúpila tiež fialové tesco plienky a teraz je akcia 3 balenia za 748,-- Sk inak stojí jedno balenie 374,-- Sk

marse
6. jún 2008

ako nehovorim ze to nie je ekologickejsie, a vela ludi hovori ze aj zdravsie ale pri prvom babatku by si to dalo ale kedze mam alebo budem mat dve male deti potrebujem setrit cas, a nie len staviat pracky, vesat, zehlit a ukladat do skrine 😀 😀

mywiel
6. jún 2008

Ja asi tiez nie som velmi ekologicka ale latkove pouzivat nebudem, budem mat aj tak dost co robit. A ani postolky na klby pouzivat nebudem, tu sa to uz davno nerobi a deti su ok. Staci ich nosit v tej satke s roztiahnutymi nozickami hodinu denne ak by bol problem mi povedal pediater, ale aj tak budu pravidelne kontroly takze sa nebojim. 😉

maculik
autor
6. jún 2008

super kocky, diky 🙂
tak vidim, ze az taky rozdiel to nie je... tzn.ze zo Slov.sa to ani neoplati vozit, ja som myslela, ze je to tam lacnejsie.
pa pa

mywiel
6. jún 2008

Pridala som foto z nasej svatby... 😉

sloniiicek
6. jún 2008

ahojte babule. dnes som bola cely den u doktora. cakala som od 8.h (resp. asi okolo 8.15h) a na rad som sa dostala snad az pred 15.30h. hruza. hovorim, ze to je za to, ze som tam bola poslednykrat. ale inak sa mame dobre. krcok este zavrety. len vnutorna branka otvorena na 4mm. ale na porod to zatial nevyzera. a odporucil ma do rizikovej poradne v nemocnici.

jaaaaj aby som nezabudla mam pre vas dalsiu super spravicku. dnes mi pisala ELENITA 😀 😀 😀

takze nase dvojcatka su uz na svete.prepisem vam smsku. 😀

Ahojte! Volame sa Petko (48 cm, 2800g) a Lucka (45 cm, 2350g) a na svet sme prisli dnes o 9:34 a 9:37. Mame sa k svetu a rodicia z nas maju velku radost!

takze elenita to uz ma za sebou. a vidim, ze aj matinka. tak tiez veeeelmi gratulujem. 😀

monatko
6. jún 2008

cozeeeeeeeee? tak dalsia?????? 😅 😵 tak blahozelam ELENITKE k malym batozkom, inak super miery 😉 zelam im hlavne vela vela zdravicka a pohody 😵 😵 😵

sloniiicek
6. jún 2008

jej, tak konecne sa niekto ukazal. ja akurat odchadzam. ja si tioez myslim, ze maju super miery. 😀

monatko
6. jún 2008

ja som akurat pred chvilou poukladala vsetky vecicky aj kozmetiku pre maleho do skrinky, tak som zas o kusokl spokojnejsia..... a myslim, ze krpcek bude mat veru na zaciatok celkom slusnu garderobu 😅

monatko
6. jún 2008

sloni, ale sa to tu rozbehlo, co? my frekvenciou rodenia hadam aj dobehneme junovky 😀

sloniiicek
6. jún 2008

tak super. ja som dosla, tak strasne unavena. cely den som bola na nohach. ten doktor ma fakt dostal. tak teraz lezim na posteli. ale uz si idem oddychnut od pc. 😀 manzel opravuje nieco na aute. zajtra chceme ist na vylet. 😀

monatko
6. jún 2008

slonicek, tak to si si teda dobre posedela !!!!!! ja sice takyto rekord u doktora nemam, ale tento tyzden som ich tiez par obehala - zenska dr, sono v trencine, zubarka, internistka - no des a bes 😒 🙄

sloniiicek
6. jún 2008

to som si robila srandu u sestricky. ze tiez takyto rekord nemam. ze to je asi na rozlucku. 😀 ok. tak idem si sadnut trochu pred tv a napapat. pekny vecer a vikendik zelam. 😀

monatko
6. jún 2008

dakujem, podobne 😉

marse
7. jún 2008

Pekny dnik babulky prajem, aj ked u nas je hnusna uprsana sobota 😒 Dnes sa tu velmi nebudem zdrzovat lebo ideme na oslavu s Vikinkou, tatinka mame v praci ☹ tak si musime s babami vystacit same.

V noci som nemohla spat, mala som bolesti v podbrusku, zrejme poslickov 😖 ale takych neprijemnych, ze ani polohu som si nemohla najst 😔 a teraz by som spala ako mala, ale Viki ta je plne vyspata tak bude mat dnes za maminku matohu 😀 😀

S celeho srdiecka gratulujem Elenitke, na dvojcatka je krasne ze tak dlho potiahla a mali su teda riadne velky 😀 maju krasne miery. Prajem vela zdravicka, a nech su coskoro domka.

Tak som spravne tipovala elenitku, tak baby ktora idete dalsia?????? 😀 😀 😅 😅

Kazdopadne drzim palceky, drzte sa, a peknu sobotku prajem 😵 😵 papa

maculik
autor
7. jún 2008

dobre ranko, tak ja dnes znovu pracujem, ale este mi vysiel cas sem nakuknut - GRATULUJEM NASIM PRVYM DVOJCATKAM 😀 😵 Super, ze to Elenitka tak dlho potiahla a malicki su zdravucki.
Tak pekny dnik prajem 🙂

marianella
7. jún 2008

Ahoj, ahoj... čo to tu čítam aké perfiš novinky 😀 😀 ??elenitke gratulujem a aby boli všetci traja zdravučký 🙂

macicka
7. jún 2008

ahojte,
blahoželám elenitke, veď to sú veľké detičky na to, že sú dve. hlavne veľa zdravia....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre