Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

sloniiicek
12. jún 2008

inak babulky, chcela som sa vas spytat, ze ci nahodou nejdete niektora kupovat ten monitor dychu Nanny, lebo teraz je na www.babatkovo.com akcia, pri kupe dvoch monitorov to vyjde za 2.990,- kus. ze ci niektora nechce ist napoly so mnou.

marse
12. jún 2008

od 37tt sa berie uz ako donosene tehu 🙂

effie urcite ta musi zobrat to je jasne 🙂

babulky idem s malou este pred obedom trocha na zahradu, majte sa zatial a ozvem sa ked bude drobcek spinkat. zatial 😉

gogos
12. jún 2008

slonicek je to nieco ako ultrazvuk.Len k tomu pouzivaju trosku vacsie to zariadenie ktorym ti prechadza po bruchu.Pocuvaju ako tlcie srdiecko,bolo to super.Bilo ako zvon a dost rychlo.Potom mi kontroloval,ci je placenta dosratocne vyzivovana a ci cez pupocnu snuru prechadza k babetku dost krvi. A tam mu vlastne podla zadanych parametrov vyhodnotila aj momentalnu vahu a dlzku babetka. Bolo to naozaj zaujimave.Hlavne to ako sa mala tvarila 😀 Kedze je ritkou dole tak sme mali lepsi vyhlad.

montinka
12. jún 2008

gogos to asi aj ty pojdes cisarskym co? sice moze sa otocit

monatko
12. jún 2008

gogos, tak mne v TN vobec nepovedali miery, ze to sa teraz nerobi, tak som bola z toho paf 😒 moje prietoky boli uplne z rychlika, asi 5 minut trvali, akurat ten zvuk bol zaujimavy, take mi to bolo smiesne, jak to tam spliechalo 😅

gogos
12. jún 2008

monti - no hrozi mi cisarsky, le j malu ukecavam,nech sa este otoci, tak uvidime

monatko - to zlezi od lekara ktory ti to robi. Mne to robil moj lekr ku ktoremu chodim aj na poradnu, zvolala som mu na mobil ked somu bola v nemocke, on prisiel a z boku ma zal dnu a tam sme boli asi 15 minut kym mi vsetko nevysvetlil, neukazal. Takze dost zalezi od pristupu lekara. 😉

montinka
12. jún 2008

hm tak to budeme asi dve gogos. uz ti robili predoperacne vysetrenia? co vsetko sa tam robi?

sloniiicek
12. jún 2008

gogos vdaka. lebo ja som bola na nejakom monitore vcera zapojena, ale to mi dali take dve gulate "elektrody" (neviem ako sa to povie, ako ked robia ekg) na brusko a zapli pristroj, ktory na papier zaznamenaval dva grafy. a pocula som ako malej bije srdiecko. jedno bolo asi na srdiecko, ako jej bije. a druhy graf asi nieco ohladom bruska ci tvrdne - lebo vedla mna lezala pani, ktorej to vyskocilo vysoko, tak sa jej pytali, ci citila, ze jej stvrdlo brusko. alebo to mozno bolo na kontrakcie. fakt neviem. 😀

sloniiicek
12. jún 2008

a este mi doktorka povedala, ze chce vediet, ako sa malinka ma, preto ma na to poslala.

montinka
12. jún 2008

slonicek to bol monitoring jedno bolo srdiecko maleho a druhe by mali byt kontrakcie

monatko
12. jún 2008

gogos, ty mas jankovskeho, pravda?

montinka, mne uz robili predoperacne - klasika krvny obraz, moc, ekg, zakladne vysetrenie u intrnej......

sloniiicek
12. jún 2008

inak baby, ako sa tu ten cisarsky rozmaha. tusim pomaly vacsina pojde cisarskym. 😀

montinka
12. jún 2008

aha vdaka monatko. aj ty ides cisarskym?

sloniiicek
12. jún 2008

vdaka montinka. tak som si to nejako myslela, len som si nebola ista. 😀 takze mne este prietoky nerobili. mozno v stredu, ked pojdem doktorke do ordinacie. 😀

monatko
12. jún 2008

ano montinka, vyzera to tak...

bessy21
12. jún 2008

ahojte tehuľky,ja už nemám akosi ani čas na konika,ešte nemám ani tašku stále zbalenú 😒 Ja som bola v pondelok na sone a aj na pasoch v utorok skoro hod lebo malý spal tak sme ho museli budiť ,všetko ma po hod bolelo. Vybrala som si doktora k porodu tak sa mi dosť dlho venoval,ukázal celú porodnicu, vyšetril čo dosť bolelo aj som začala krvácať a zobral aj výter na toho streptokoka. Všetko je O.K. len odvtedy ma dosť boli brucho že som myslela že asi aj porodim. Vraj malý ma vraj už 3,30kg tak to sa ´teším ´na porod 😀 Musim to stihnuť do konca júna lebo 😝 potom je doktor dva týždne mimo SR ☹ Hlavne že som konečne dožehlila tie kopy prádla. Včera mi odfuklo stojan na terase takže môžem prať znova to isté 😖 Idem prečítať čo nové ani neviem koľké ste už maminy ☹ Držkajte sa.

montinka
12. jún 2008

slonicek ani mne ich nerobili a aj ten monitoring mi budu robit az nuduci tyzden.

gogos
12. jún 2008

ano ja mam Jankovského

Slonicek akurat v nedelu kúkazovali Daru Rolinc ze ked sa dozvedela ze bude musiet ist cisarskym tak sa snazila este doktora ukecat, ci by to neslo normalne a on jej povedal, ze holywoodske hviezdy za to platia strasne prachy aby mohli rodit sekciou a ona to ma zadara tak nech je rada. Tak neviem ci sa mame z toho prave tesit, ale....... 😒 ☹ 😉

monatko
12. jún 2008

gogos, to fakt? no tak to co bol za argument, ze aj hollywood. hviezdy si to davaju, tak nech aj ona..... 😕 😖 oni si davaju sekciu hlavne, aby nemuseli tlacit, aby to mali bez bolesti...... boze mne uz je z tych celebrit ZLE 🙄

sloniiicek
12. jún 2008

gogos - ja som to nemyslela v zlom. dufam, ze som vas nejako nenahnevala, len som chcela skonstatovat, ze ako sa ten cisarsky u nas v teme rozmaha.

montinka - tak som rada, ze nie som jedina. a ten monitoring sa mi pacil. pocuvala som malicku ako jej bije srdiecko. a vzdy ked sa zavrtela, take srandovne zvuky ten pristroj vydaval. 😀

montinka
12. jún 2008

🙂 jej to naozaj slonicek. akoze srdiecko to som uz pocula u inych ked im to robili dokonca to bolo pocut do cakarne cez zavrete dvere.🙂 ale tie zvuky som nepocula. hm uz sa tesim kedy to urobie mne.

bessy21
12. jún 2008

ozaj moja doktorka ma objednala do poradne až koncom júna a doktor že to je neskoro aj na pásy aj na ten výter..robil aj tie prietoky malemu. A dokonca si vyžiadal moju zdravotnu kartu kedže od malička mam problemy s obličkami to aby vedel keby trebalo cisarsky..aj som mu povedala že asi je smutný z toho ked sa ho pýtam na tolko veci a on že nie, že aspon nie ako ostatné ženy ktore pridu a povedia robte si so mnou čo chcete..že treba byť informovaný..to z tohto konika som taká ´múdra 😀 Len čo mi ´vadilo ´tak pri vyšetrení tam bolo si 5 ludi v ambulancii to asi aby si človek zvykol ked bude rodiť 😀

gogos
12. jún 2008

sloni, neboj vobec som sa nenahnevala, ja nie som ten typ. Vime ze si to myslela v dobrom. Ja tiez. Jednoducho sa tie nase deturence rozhodli ze nas trosku potrapia, aby sme museli okrem obav z tlacenia este aj rozmyslat ake to bude ked pojdu cisarskym, co narkoza a vsetko okolo toho. Asi vedia, ze dnes ten zivot nie je prilis jednoduchy tk nm to ukazuju este kym su v brusku 😎

sloniiicek
12. jún 2008

jasne gogos. to som rada. 😀 😎

bessy - tak to si si vybrala dobreho porodnika. 😉 ty este mas prist k svojej gynekologicke? ved kym bude koniec juna mozes aj porodit. 😀 a navyse teraz sa ma chodit posledny mesiac kazdy tyzden na kontroly.

gogos
12. jún 2008

bessy veu tak.Kazdy tyzden treba chodit na kontroly. Aj ja tak chodim, tak pozor na to 😕

anita78
12. jún 2008

Ahojte, ja idem zajtra do poradne a aj do nemocky, tak som zvedavá, že čo a ako. Včera som totiž mala pár krát poriadne bolesti v podbrušku a brucho mi tvrdlo každú chvíľku ☹ . Nakoniec som si dala šumivé magnézium a bolo mi lepšie. Dúfam, že som tým nič nepokazila, pretože lekár mi už kázal magnézium vysadiť 😝 .

sloniiicek
12. jún 2008

anita - aj mne ho kazal vysadit na konci 35tt. ze uz od 36tt by sa nemalo brat. ale ked ti bola tak blbo. podla mna by ti to nemalo ublizit. ale mozes preistotu na to upozornit doktora.

gogos
12. jún 2008

no vidite babenky a mne prepisal dalsie balenie magne B6, pretoze uz mam dost skrateny krcok a som uz aj otvorena a chce aby som este vydrzala atk papapm 3x denne po 2 tabletky a musim vela odpocivat. 😔

anita78
12. jún 2008

Dík Slonicek 😉 .

bessy21
12. jún 2008

no moja doktorka akosi asi ´zaspala´hlavne že si má naordinovať tu homeopaticku liečbu 7dni pred porodom ale kým pojdem k nej tak to asi nestihnem, iba čo mi dala zas železo /nejem ho dosť čo mi je blbo aj bez neho/ a vápnik na tie krče v lýtku.Inak zabudla mi dať recept tak som sa musela vrátiť a na sone po 3,5 hod čakaní ma skoro nezobrali bez výmenného lístku od nej..napísali to na výslkedok zo sona že som ho nemala..musim nabuduce kontrolavať knižku ešte pred odchodom z poradne či mám všetko..Inak tie bolesti podbruška sú aj z počasia ja som sa včera ledva pohybovala a potom taká búrka.Magnezium už ani ja nejem.A tá alergia ma asi zadusi som zvedava ako idem dýchať pri pôrode ☹ vraj nič nemôžem teraz na alergiu 🙄 Jej prišla mi pizza aj som chcela variť ale odstavili nás od vody 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre