Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

karamelinka
13. jún 2008

ja som tiez nevedela ci si mozem otrhat listy zo zahrady tak som sikupila v lekarni...ale asi si natrham aj zo zahrady...a dam vysusit

karamelinka
13. jún 2008

mywiel no tak v tom pripade si ich dnes idem natrhat a rovno vyvarat...

bessy21
13. jún 2008

Inak ja hned ako niečo zjem bežím na WCko vkuse ma prehana ani to železo ma nezapekalo ..ale aspon už mesiac nepriberam 😝 Ľanové semienko mám aj ja ale vraj aj z toho perahna tak neviem či ho idem piť,inak jedna baba mi pisala že ona si ho davala k tým malinovým listom lebo že same jej to nechutilo tak neviem 😎 No a s tou masážou hrádze tak mna to dosť boli tak som prestala, ja len robim cviky na to panvove dno 😉 A ked tu boli deti mojej segry tak mi prepichli na tráve fit loptu tak si musim zohnať druhu 😲

mywiel
13. jún 2008

Este aj materina duska a salvia je to iste ako malinove listy aj to mi porodna baba odporucila pit, ale ja zacnem az od toho 38t skor asi nie len tie semienka.

karamelinka
13. jún 2008

a mate strach?ja sa dost bojim porodu alebo mozno toho ze nestihnem klystyr a ako to vsetko bude..

mywiel
13. jún 2008

Mne je jedno ci nestihnem klistryr este ani neviem ci sa pren rozhodnem, lebo zeny pred porodom maju aj tak hnacky, skor sa bojim ze to bez epi nezvladnem no uvidim, inac sa dako nestrachujem, prezili ine prezijeme aj my a v nemocke uz vedia co maju robit ja im doverujem.

bessy21
13. jún 2008

no tie malinové listy vraj urýchluju porod tak sa nemá ich moc skoro začať piť 😉 Vraj pred pôrodom poriadne preženie že to je znak že už sa to blíži...no ale mna každý den tak asi sa na to spoliehať nebudem 😀 karamelinka neboj oni su na všetko zvyknutý to totiž už telo ovláda Teba nie Ty jeho 😖

sloniiicek
13. jún 2008

imak mywiel - materina duska a salvia su tusim aj malinovky RAJEC. 😀 ze by som si aj to zacala kupovavat. 😀

karamelinka
13. jún 2008

ozaj zevraj je dobre na maternicu aby sa vratila skor do povodnej polohy aby zena po porode samozrejme nie ak ide cisarskyma le normalne tak aby si zrolovala vankus a lahla si nan tak aby bol na podbrusku...ze sa potom maternica rychlejsie pekne da dokopy...treba to robit uz v porodnici ked je zena po porode tak preventivne kazdy den..

karamelinka
13. jún 2008

mywiel no ja si idem dat epi lebo sa bojm takze som sa prenu rozhodla...

bessy no viem ze su zvyknuti ale je to taky blby pocit ale asi mi to bude potom uz jedno ked to na mna pride... 😀

mywiel
13. jún 2008

Maternica sa rychlo zmensi pri kojeni, to bude trvat aj niekolko dni take mensie ine kontrakcie to znamena ze sa pomaly dostava do povodneho stavu a treba si lahnut na brucho.

sloniiicek
13. jún 2008

inak ja mam tiez strach. asi skor z toho neznama, ake to vlastne bude.

a ja mavam hnacky stale. teda vacsinou. 😉 ja som bola v tom, ze klytyr davaju kazdej. a tiez sa bojim, ze to bez epiduralky nezvladnem. ked si predstavim, ake bolesti som mavala pri menstruacii a bez tabletiek som sa nevladala hybat. ale tiez si hovorim, ze to prezili aj ine. 😉

bessy21
13. jún 2008

mne poradili omotať si uterák po porode na brucho po tých 2hod čo si musime držať maternicu.. ale v zdravotnickych potrebach mi predali taký elasticky pas na brucho na suchy zips za 600Sk vraj to si kupuju ženy po porode a vraj je dobrý na križe ked sa furt musi dvihať babo a tak 😉

mywiel
13. jún 2008

Karamelinka ta epi to niekedy zhorsi, lebo ak ju spravia silnu zena nevie tlacit a babo tiez nechape preco sa to zastavilo tie kontrakcie niekedy to zastavi a dieta nechape tak mam ist ci nemam ist? A niekedy to skonci cisarskym prave kvoli epi, ale nechcem strasit. Ja sa chcem pokusit bez ved uvidim...

ajciatko
13. jún 2008

Ahojte skor mamicky, akurat som va sdocitala, vidim ze zatoal okrem troch mamiciek nepribudla ziadn, tak mozno uz buduci tyzden 🙂

karamelinka
13. jún 2008

hadam to vsetko zvladneme...no som plna ocakavania...ale uz by som to najradsej mala za sebou...ja hnacky nemam a aj by som ich asi uvitala lebo dost priberam...

sloniiicek
13. jún 2008

tiez mi kamaratka radila, ze je dobre cim skor po porode si lahnut na brusko, aby sa maternica stahovala. lebo inak tak lahko nepustia z nemocnice.

a este som niekde citala, ze po porode je dobre pit alchemilkovy caj.

ajciatko
13. jún 2008

inak aj my budeme asi junovy, doktor na poslednej navsteve povedal ze do jula urcite nevydrzime.... tak nech to ratam ako chcem max. 2 tyzdne sme este v jednom kuse a potom uz dvaja 😀

mywiel
13. jún 2008

Potom musia pridat synteticky oxcitocin aby kontrakcie znovu rozbehli ak su slabe, to ja nechcem priroda je rozumna a ked tie kontrakcie nie je bohvie co su tu na to aby posuvali babo dolu takze velmi nechcem tieto umele zasahy lebo ako hovorim niekedy ked rodis bez epi to mozno boli ale nemas cisarsky a s epi to hrozi viac.

karamelinka
13. jún 2008

mywiel no dufam e toto nebude moj pripad lebo som uz rozhodnuta....ved uvidime...co ako...och ale to som nevedela ze sa take nieco moze stat z epi

bessy21
13. jún 2008

klystír dávaju hlavne pri pôrode do vody, aj pre mna je to nepríjemné,lebo vraj ked pride do toho kontrakcia tak to možno ani to WCko nestihneme..Inak som tam bola ked som bola na pasoch ,fuj hrozne WC človek tam ešte niečo chyti.. 😝 Ja som po tom vyšetreni mala v noci také bolesti že som myslela že fakt to už ide, a ani to dýchanie mi nepomahalo ani akupunkturne body..tak už viem že to nebude vobec ľahke ani to dýchanie z kurzu mi nepomože pretože ma tak pichalo na hrudi že som sa ani nadýchnut nemohla a brucho bolelo 100x viac ako pri menzese.. ☹

mywiel
13. jún 2008

A vedlajsie ucinky epi ako migreny a bolesti chrba mozu trvat aj mesiace to by som asi nezvladla, ale mozno to nevydrzim a dam si ju co ja viem to sa rozhodnem v danu chvilu.

karamelinka
13. jún 2008

ajciatko no tak uz to a teba caka..boze ako to rychlo ide...jedna po druhej....aj ja chcem

karamelinka
13. jún 2008

och bessy no tak uz priblizne vies ake to je...no asi im tam odpadnem...

ajciatko
13. jún 2008

karamelinka no my mame teraz uz skoro 4 000 g a ja kedze som dost malicka, neviem ako toho krpca-obra dostanem von normalnym porodom..... zacinam mat stresy

karamelinka
13. jún 2008

mywiel no o tych vedlajsich ucinkoch viem ale hadam to nebude take hrozne...moze sa stat sice hocico alebo nic...

mywiel
13. jún 2008

Ajci neboj hlavne je dostat von hlavicku a pliecko ostatne uz ide samo, a hlavicka je aj tak este makka tak neboj. 😉

karamelinka
13. jún 2008

ajciatko cooo???no to ste teda ozaj velky... 😀 😀 😕 😵 😵 😵 ja som si tak hovorila ze mi staci 3500 tak som zvedava ze kolko to bude

sloniiicek
13. jún 2008

ja som tiez rozhodnuta pre epi. 😉

jej ajciatko tebe sa to uz blizi. 😀

mywiel
13. jún 2008

Jasne karamelinka ako vravis...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre