Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

indy
18. jún 2008

Avanka vidim ze nas je takych viac co maju planovanu sekciu Ja uz mam interne hotove a aj odber krvi

indy
18. jún 2008

Ozaj maculik ty si sa pytala na tu spanielsku deku Ja som tiez rozmyslala ci ju kupit teraz alebo az na jesen Mam aj tensiu flisovu a bavlnenu, ale nakoniec som kupila aj spanielsku Myslim ze ju vyuzijem aj teraz pocas letnych vecerov a je uzasne makulinka uz sa tesim ked bude v nej malinky zabaleny 🙂

gogos
18. jún 2008

Ahojte babule. Aj ma mám španielsku deku, podľa mňa pre bábo nie je nič lepšie. Mám aj iné dečky, ale ko píše indy na veče je superská a jeseň je tiež predo dvermi. Je super mäkkučká a hlavne sa pod ňou vraj bábo nepotí je to akési termo. Prepúšťa vzduch nedovoľuje aby sa bábo potilo. 😒

maculik
autor
18. jún 2008

indy, gogos, diky za radu, hned idem napisat sestre, nech ju kupi a donesie (tu som pod tym nazvom nic nenasla, neviem, ako sa to vola vo franine 🙂
indy, takze tie nepremok.podlozky maju aj v DM? lebo aj to pisem sestre, nech pozrie v lekarni, ale tiez som jej nevedela povedat, ci jednorazove alebo normalne. Tie jednorazove su dobre?

indy
18. jún 2008

Ano Maculik maju ich v DM znacka babylove v modrom obaleza dobru cenu 120 za 10ks. Tiez kupim aj nepremokavu platenu do postielky ale u tychto je vyhoda ze ich mozes pouzit aj ako prebalovaciu podlozku na cestach trebars v aute a su zlozene na maly rozmer takze sa pohodlne zmesti domalej tasky.Je to taka dobra poistka aj ked budem potrebovat babo niekde polozit. Ja si zo 5 berem aj do porodnice a ak bude treba pouzijem ich pre istotu aj pod seba. A pisu ze sa daju dokonca aj par krat vyprat takze sa nemusia hned zahadzovat 😉

monatko
18. jún 2008

ahojte, tak tu uz sa to schyluje k porodom, no super, som zvedava, kedy pojdem na radu ja 😨

marse, drzim palceky, a mozno hadam snad uz to mas aj za sebou 😅

maculik
autor
18. jún 2008

indy, presne, aj ja si chcem zobrat aj do nemocky, aj ked tu to mozno davaju, lebo ani tie poporodne vlozky ani plienky pre mimi mi nekazali zobrat. ale istota je istota 🙂 A tiez si to budem davat aj doma pod seba, aspon zo zaciatku, ked je vraj to krvacanie silnejsie.
baby, ja som vecer zacala rozmyslat nad tym, ze ako zistim, ze uz to na mna ide... co ak to nerozpoznam? 😅

monatko
18. jún 2008

maculik, aj ja na tom myslim, a najhorsie, ze mam stale pocit, ze sa do porodnice budem viezt nakoniec sama, ak mangel nebude doma 😎 😀

indy
18. jún 2008

Nam na predporodnej priprave porodna asistentka rozpravala ze to urcite pozname ze sa nemusime bat ze by sme si prespali vlastny porod 😅 To hovorila na zaklade toho ze niaka prvorodicka sa bala niekolko noci spat aby to neprespala Praveze nam zdoraznovala ze pocas 1 doby porodnej ak sa da tak si treba pospat aby bolo dost sil na samotny porod, tlacenie

mywiel
18. jún 2008

Ahojte, indy nam povedali to iste... 😉 🙂

mywiel
18. jún 2008

Ja som si napisla plan porodu do nemocky ktory dam personalu aby vedeli co si zelam pri porode a co nie. 😉

monatko
18. jún 2008

ja si pri tom cisaraku asi moc nenazelam 😀

mywiel
18. jún 2008

Ak by som mala napr. cisarsky tak chcem aby bol manzel pri mne, aby nam vysvetlili co sa bude diat, aby mi dalo babo co najskor to bude mozne na kojenie atd.

indy
18. jún 2008

Monatko aj ty ides cisarskym?

monatko
18. jún 2008

mywiel, neviem, ci su tieto veci mozne aj v nasich zemepisnych sirkach, ale mam taky pocit, ze babo ti daju asi hned....... s tym manzelom je to horsie 😒

mywiel
18. jún 2008

Pri normalnom porode nechcem aby zacvikli a prestrihli pupocnu snuru kym neprestane pulzovat sama, lebo babo dostava este dolezite ziviny z placenty. 🙂

monatko
18. jún 2008

indy, ano, uz som na to pripravena......

indy
18. jún 2008

Ja sice mam tiez naplanovany cisarsky ale aj k tomu si spisem par bodov co je pre mna dolezite. Na predporodnej priprave mi porodna asistentka povedala ze je to mozne a ze si to mam dat podpisat primarovi.

maculik
autor
18. jún 2008

ja si plan nerobim, v pondelok, ked som bola na pohovore s anesteziologom, tak sa ma veci pytali a ja ich tiez. Myslim, ze dieta teraz uz prikladaju hned vsade, aj na Slovensku (teda ak nie su problemy), co sa tyka cisarskeho, ak by bol treba, tak tu ho robia len v tej ciastocnej anestezii, takze manzel pri tom moze byt. Ale moj aj tak neplanuje byt 🙂
a prave som si pozerala stranku mojej nemocky, doteraz nemali, ale zalozili si, tak som pozerala aj videa, sice z porodu tam nie su, ale vyzera ta nemocnica super. No aj tak si to pojdeme pozriet bud.tyzden aj osobne, nech viem, do coho idem :o)

indy, aj sesternica mi to iste teraz povedala, som jej volala, a ukludnila ma, ze to urcite rozpoznam 😀

mywiel
18. jún 2008

Niekedy ked maju naraz vela porodov v tom zhone zabudnu na plno veci co si zelas a navyse sa pocas hodin meni aj personal, moja kamoska mala az 3 rozne asistentky atd. pocas porodu a oni si tie informacie by mali akoze hovorit ale na pol veci zabudnu, takto dam kazdej novej skupine papier a budu oboznameni a ja sa nemusim viac starat ci to bude tak ci tak ci mi vyndu v ustrety, o jeden stres menej. 😉 🙂

mywiel
18. jún 2008

Tu sa bezne robia plany do porodnic, lebo aj ked sa ta spytaju nik si to vsetko nezapamata co chces... 😅

anita78
18. jún 2008

Ahojte "júlovky", tak ja som sa vrátila z nemocky a pripájam sa do kategórie plánovaná sekcia 😖 . Lekár chce ešte počkať do budúcej stredy, lebo mimi je malinké a v stredu rozhodne, kedy ideme na to 😉 .

mywiel
18. jún 2008

Fiiha tak tu bude zachvilu plno maminiek... 🙂

maculik
autor
18. jún 2008

jej anita, tak uz aj ty budes bud.tyzden vediet, co a ako. Som zvedava, co budete mat, kedze tiez sa nechavate prekvapit 😉

anita78
18. jún 2008

Maculik, mne sa už veľmi ťažko pri kontrolách odoláva, aby som neskríkla, nech mi už povie, čo to bude 😀 , ale tých pár dní už musím zvládnuť 😉 . Ty máš nejaký tušák, čo by to mohlo byť?

maculik
autor
18. jún 2008

praveze nemam ani potuchy. vsetci hovoria, ze to bude chlapec, len min.tyzden, ked som pomahala u manzela na konfer., tak jedna taka teta cernoska sa so mnou dala do reci a jedine ona povedala, ze to bude dievcatko 😀 Inak, to bola taka super osoba, taku naladu mi spravila vybornu, ze som cely den mala super. a uplne neznama, len tam bola ako delegatka, ja som podavala sluchatka, no a ona sa pristavila.
tak som fakt zvedava, co to bude 🙂 Aj sestra teraz v telefone spominala, ze ako by sa lahsie nakupovalo, keby vieme, co to je, no ale ked sme vydrzali 35t, tak tych par uz predsa vydrzim, no nie? 😉

anita78
18. jún 2008

Presne tak Maculik, my sme na začiatku všetko nakupovali v neutrálnych farbách bielej a žltej, ale teraz už mám rôzne farby, veď z toho sa nestrieľa, v akých farbách bude mimi v prvých dňoch doma oblečené 😉

maculik
autor
18. jún 2008

no ved to aj ja hovorim. ja ak aj budeme mat dievcatko, tak ju budem obliekat nie len do ruzovej, ta farba sa mi aj tak velmi nepaci, jasne, ze vacsinu veci robia v ruzovom, ale zohnat aj farebne. a aj modra je pre dievcatko v pohode (to je moja najoblubenejsia farba), pokial tam nie su auticka 🙂)
kocky, idem na obed a potom mam volno, asi pojdem pozriet nejake osusky a tie deky (aby som vedela, ci aj tu mam dat kupit sestre 🙂 zajtra sa ozvem, co dnes na kontrole.

pekny zvysok dna 🙂

zabkatt
18. jún 2008

AJoj babulky, tak vidím, že sa to tu rozbieha stále viac a viac. Ja mám už 3tí deň hrozné bolesti krížov a hrozne ťažko sa mi vstáva z postele, akurát mi prišli podprsenky, tak idem na poštu hádam mi sadnú 😠 Navyše som mala teplotu a taký opar mám nad ústami že sa ani vysmrkať nemôžem, lebo vždy sa mi to odtrhne a musela som si dať včera na tie kríže teplý kúpel, už som rozhodnutá, že bud alebo 😕 Manžel behal ako splašený, tak som sa pre istotu pobalila a napísala čo mi ešte chýba 😎
marse držím moc moc palčeky 😀

macicka
18. jún 2008

mywiel záleží na tom kedy a koľko trvá pôrod, preto mohla mať tvoja známa až 3 pôrodné asistentky - pýtala som sa na to, keď som bola min. týždeň v nemocnici. keď si striedajú služby tak je jasné, že sa vymenia a chodí na teba dozerať iná asistentka. tak isto je to s lekárom, samozrejme pokiaľ nemáš vybaveného, ale v tom prípade rodíš cez jeho službu.

maculík, anita presne tak, ružových a modrých vecičiek pre bábätká majú habadej ale také neutrálne toho veľa nie je. tiež som nakupovala všetko v neutrálnych farbách aj keď vieme čo to bude, čo keď sa doktor pomýlil a zle videl???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre