Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

alexandra
26. máj 2008

marse tak to my sme na tom presne navlas rovnako 🙂

zmrzka333
26. máj 2008

ahoj babule mne brucho netvrdne aspon o tom neviem ale asi tyzden mavam take bolesti ako pred mrchou, ale nie je to nic strasne. tiez mavam take, akoby sa maly natiahol a mam taky tlak dole. Su to poslickovia alebo co? A vcera na prechadzke ma aj niekolkokrat pichlo zo spodu

maculik
autor
26. máj 2008

Dobre ranko 🙂
My sme boli cez vikend konecne pozerat postielku a veci, tak sme vybrali postielku, zvysok dokupi manzel (vacsie veci) a ja tento tyzden tie vsetky drobnosti (oblecenie, osusky, veci na kupanie,...) A buduce 2t mam dovolenku, tak to vsetko pochystam. Potom este budem 2t do konca juna robit, ale to uz ubehne rychlo 🙂
A vy co mate nove?

matinka
26. máj 2008

dobre ranko 🙂
mywiel, oficialny hej, maly je vsak o cca 10 dni dopredu, tak sa nechame prekvapit 😉

maculik
autor
26. máj 2008

kocky, tak drzim palce, nech vydrzite aspon do konca 36t.
ja tu tento tyzden budem pomenej, prisiel uz kolega, ktory ma nahradi, takze mu budem postupne vysvetlovat veci, co bude robit a pripravit tabulku s popisom ku kazdemu projektu. Takze nakuknem len ked tu nebude ☹
V stredu o pol6 vecer mam kontrolu, uz sa tesim, vo stvrtok podam info 🙂
pa pa zatial a drzte sa este pokope 😀

matinka
26. máj 2008

maculik, to prisiel ten pekny francuz? 😅 , tak ho posli vzdy pre nieco a vtedy mozes nakuknut 😉

hmmm, dnes je tu nejako tichucko? Oddychujete julovecky?

zabkatt
26. máj 2008

Ahojky tak sa hlásime od doktorka. Všetko ok prietoky a pod. a vypísal nás od pondelka na 8tt dopredu kôly tvrdnutiu bruška a manžel ma natrel že neposlúcham, tak ma pre istotu vypísal 😀 V stredu sa rozlúčim (aj keď som nechcela) a budem už len oddychovať a chystať. 😀 Malý je pozadu o jeden tt tak uvidíme 😕

matinka
26. máj 2008

zabkatt, tak ste teda OK 😵 , len pekne oddychuj a to ze je maly kusok pozadu, to znamena, ze bude zdrave augustovcatko, no ale aj tak budes julovka 😉 A v stvrtok piatok uz nejdes do prace, ked sa v stredu lucis? Ja sa chystam napiect az na piatok.

macicka
26. máj 2008

ahojte kočky,
vy tu chystáte rozlúčky s kolegovcami a ja som sa nestihla ani rozlúčiť, lebo som zostala z jedného dňa na druhý na PN. Zistila som, že mám trošku problémy so sociálkou, nakoľko trvalý pobyt mám inde ako sídli firma takže sa všetko s PN a aj materskou skomplikovalo a pravdepodobne budem musieť ísť osobne na sociálku do Ba. Neviem ako to zvládneme, lebo už nedokážem ani obsedieť na stoličke, všetko ma bolí. Najhoršie je na tom chrbát. už sa teším ako si po pôrode ľahnem v noci na brucho a budem pekne spinkať ako moje bábatko v postielke.
Mne tie prietoky doktor nerobil ani v 34. týždni na kontrole a tiež mi nič nepovie, alebo len strašne málo. Keby som nepodpisovala každé vyšetrenie do karty ani neviem, čo sa deje...

maculik
autor
26. máj 2008

matinka, hej, ten pekny francuz 😀 No ved ja mu dam aj robotu prenho sameho, tak vtedy sem vzdy nakuknem.
idem papat, dobru chut aj vam 🙂
zabka, super, ze je vsetko ok, tak pekne uz len oddychuj. Ja potiahnem aj za vas (teda dufam, ze tych 5t este vydrzim 😉

lenit
26. máj 2008

ahojte. tak sa po dlhsej dobe znova hlasim aj ja.
zabka, hned sa chcem ospravedlnit, ze som sa neozvala.
bola som akurat na poradni ... babo je v poriadku aj krcok aj brusko aj vsetko s babom. no ale so mnou neni vsetko v poriadku...musime ist zajtra do bratislavy na onkologicky ustav 🙄 ☹ ...to asi hovori za vsetko. hrozne sa bojim a stale mi je do placu 😢 😢 vsetci ma ukludnuju, ale aj tak to nejde. som teraz v robote, tak sa snazim neplakat, lebo este o tom velmi nechcem hovorit. bojim sa...velmi sa bojim... 😢 😢

gogos
26. máj 2008

lenit vsetkym neostava nic ine len ta ukludnovat, lebo naozaj vsetko dobre dopadne. Ten strach je normalny a urcite ti ziadna z nas nezavidi. Ale drzime ti hroooozne moc palce 😎

maculik
autor
26. máj 2008

lenit, tak to je mi luto ☹ Budem velmi, velmi drzat palce, nech to nie je nic vazne. Nieco Ti zistili na kontrole? Mozno je to len nejaka zdureninka.... nieco sposobene tehotenstvom, nejaka zmena. No hadam Ta zajtra ukludnia, dufam. Drz sa, skus na to trosku nemysliet (aj ked viem, to sa neda 😔
Moc moc drzim palce, nech to dobre dopadne.

macicka
26. máj 2008

lenit, neboj všetko bude v poriadku. aj my sme toto prežívali pri sestre (teda nebola tehotná) ale vyberali jej také zdureniny pri uzlinách a po celom jednom prse - ale všetko bolo v poriadku. Oni to preventívne všetko posielajú na onkologiu aby si si boli istí, aj keď to veľmi zle psychicky vplýva na človeka. Keď som jej dávala dolu obväzy z rán tak sme obidve plakali a normálne som si musela dať zajeden, lebo som nebola schopná to urobiť aj keď som jej to slúbila...
Držím palce - všetko bude ok.

matinka
26. máj 2008

lenit, myslime na teba. Ak je to len trosku mozne, mysli len na malicke, bud pozitivna a uvidis, ze budes aj ty v poriadku. Nesmies plackat, lebo aj babo bude smutne s tebou. My sme tu vsetky pre teba, to najmenej, co mozeme urobit je podporit ta 😔 , tak sa drz....

zabkatt
26. máj 2008

Lenit to bude v pohode uvidíš, je to len spôsobené tehotenstvom. Moja mama bola tiež, ale vysvitlo, že to tým tehotenstvom sa jej narobili hrče a nejakým zlým trávením či čo. Ale viem si predstaviť čo ťi asi beží hlavou, ale ako hovorím uvidíš že všetko bude ok, potom daj vedieť a ak mám pravdu tak na tej sľúbenej kávičke platíš 😀 Škoda že to dnes nevyšlo, ale ja som tiež nemala moc náladu kôly babke (umrela nám v sobotu) takže nabudúce, dúfam že ešte pred pôrodom 😀

avanka
26. máj 2008

Zabka, kolko vazil maly, ked si tyzden pozadu?

leguanik
26. máj 2008

ahojte babule julovky 😀 , ja som sice augustovka, ale mozno budem julovka, nas maly ma uz 1,70kg, a vraj mame termin najnovsi podla jeho vahy a velkosti 24.jula, je tu niekto kto mi to vie potvrdit?
Ja totizto neviem ani kedy ho mam cakat, ze sa ozve, ci sa ozve naozaj v auguste a bude taky macek, ze ho prirodzene ani neporodim alebo v july 😅

montinka
26. máj 2008

ahojte babule je tu niekto?

montinka
26. máj 2008

baby vsak nevadi ked som prehltla kostku z ceresne? vsak sa to nedostane drobcovi do bruska

zabkatt
26. máj 2008

avanka vôbec mi nič nepovedal. Ani koľko váži, ani koľko asi meria nič, len že je týždeň po zadu ☹

matinka
26. máj 2008

montika 🙂 , to akoze sa ta kostka predlaci cez pupocnu snuru? 😀 , nebooooj

leguanik, no to ti asi nikto neporadi... musis len cakat a sledovat reakcie svojho tela. Moj maly je tiez 10 dni dopredu, ale lekar sa tvari, ze to kludne moze byt aj v termine porodu ... tak ja to neriesim 😉

matinka
26. máj 2008

zabka, tak to mohol povedat podla toho, aku videl vahu a velkost, ale to nemusi nic znamenat, teraz to uz nie je take presne... uz som tu spominala, moju znamu plasili, ze bude velke babo cca 4200 g a maly mal kraaasnych 3600 g a narodil sa v termine. Vravi sa, ze ten pristroj moze ukazovat +- 500g 😉

montinka
26. máj 2008

vdaka matinka ukludnila si ma hmmm strelena som co?🙂

matinka
26. máj 2008

montika, to je asi prirodzene, ze sa maminky boja 😉 , inak ako sa mas?

montinka
26. máj 2008

dobre takze uz nemusim ani vypluvat kvostky z melona? 🙂 a ty sa mas ako?

sveva
26. máj 2008

Ahojte baby. Ako sa máte. Ja celkom dobre. Manžel má predĺženú marodku do konca týždňa, tak ešte budeme robiť detskú izbu. V stredu idem na poradňu tak som zvedavá čo mi povie a či sa malé už otočilo.

macicka
26. máj 2008

ešte sa mi tento rok nestalo, že som zhltla kôstku od čerešne - a to som ich zožrala snáď 4 kg. 😀 montinka neboj kôstky do pupočnej šnúry nejdú - len vitamínky z tých čerešní 😀 , takže hor sa na ovocie akéhokoľvek druhu....

avanka
26. máj 2008

Zabka neboj, baby tu rozoberali v 1 diskusii vahu v 32 tt, jednej doktor povedal, ze male je malinke a hypotroficke, a to malo nejakych 1950 gramov a moj maly mal v 32 tt 1620 gramov, doktor povedal, ze to je v pohode, ze je trosku mensi, cca o 2 tyzdne ale ze sa tak berie, + - 2 tyzdne v meraniach je este norma 🙂

montinka
26. máj 2008

no macicka ved aj mne sa to stalo tak ze som si to uvedomila az ked kostky nebolo. zujem zujem ceresnu a zrazu sup a ona nikde.😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre