Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

maculik
autor
17. júl 2008

ja tiez sem-tam mavam poslickov, ale tiez teraz slabsich... na vecko sice beham, aj horsie spim, ale cez den bez problemov, tiez sa citim lepsie, nez pred par tyzdnami. ach jo, dufam,z e sa to pohne 🙂
no, musim ist, idem za manzelom do prace na obed, nechce sa mi varit.
tak sa drzte a zajtra sem znovu nakuknem 🙂

danciacik
17. júl 2008

Ahojte, no veruň ani u nás sa nič nedeje. Pobolieva ma síce podbrušok ale to mám pomaly každý deň takže tomu nepripisujem význam.

zabkatt
17. júl 2008

Ahojky babule tak už sme späť. Príjmačky sme zvládly na jednotku, aj keď na začiatku sme dostali okno, ale potom sa to ukľudnilo, len malému sa to tam nepáčilo, ako kopal, to ani nebolo možné. 😀

jeana
17. júl 2008

super zabka, gratulujem!
ved som ti to hovorila ze to bude v pohode 😉 😀

majula009
17. júl 2008

čaute všetci, už to máme za sebou, včera nás pustili z nemocky....
Mali sme 4000 gramov a 53 cm...... 😀 cisárskym...... ☹ ale tešíme sa....

dzanka3
17. júl 2008

majula blahozelam a vsetko dobre prajem.........a ake zvlastne meno mate ale pekne..aj malinka ako zabka natiahnuta 😵
nas tu este zopar strasi - ved uz asi vacsina porodila........ a ten moj chlapcisko nije a nije......

zabkatt a ty si takto trufas aj babetko aj skola.....ale ved pamatam ked aj ja som som chodila - jedna baba stihla dve deti vychovat - a to jedno s jednym muzom...potom sa rozviedla a druhe s druhym...a pekne aj studium ukoncila.... 😀

ja idem zajtra na kontrolu - snad uz povedia ze mam si ist po tasku alebo v pondelok prist s taskou!!!! 😠

dandy05
17. júl 2008

Cafte baby, vidim, ze este par nestastnic tu stale trci 😉
tak aspon nie som sama. ja mam termin zajtra, ale uz cakam dlho a nic, stale predcasny predcasny, kazdu chcilu v nemocnici a nakoniec budem prenasat. no chapete to? 🙂
vcera som bola na kontrole a dozvedela som sa to, co minuly tyzden: keby sa nieco dialo, tak na centralny prijem, ak nie, tak o tyzden na kontrolu. jaaach, tak vas mozem citat a zavidiet tym, co uz maju svoje klbocka ☹

zabkatt
17. júl 2008

babule ďakujem
dzanka no trúfam, veď uvidíme, dúfam že maličký bude poslušný a mamička bude mať čas učiť sa a toho Ing. zvládne 😀

lienka7
17. júl 2008

ahojte.
zabka - gratulujem k prijatiu, drzim palce aby si to aj s malickym zvladla.

Ja som dnes mala zase kontrolu, nic sa nedeje, mne je super, poslickovia nikde, ziadne otvaranie ani nic, ale lekar rozhodol ze v sobotu rano sa mam hlasit v ruzinove - vraj sa mu nepaci maleho srdiecko - dnes mal tep 160 uderov za minutu a vraj to je moc (no zvycajne to je medzi 120-140) ale ja si myslim ze to bolo preto ze sa maly dozvedel ze ten doktor ho chce vybrat von a jemu je tam kde je teraz najlepsie.
No ale co uz - v sobotu ideme na to 😝 tak to snad dako zvladneme.

avanka
18. júl 2008

Majula, gratulujeme 😀
ienka, to je zvlastne, moj maly mal na monitore udery tiez vzdy okolo 160 a doktor povedal, ze norma je od 120 do 180, zeby to mal kazdy inak?

lienka7
18. júl 2008

avanka - tak to teda fakt netusim ako to ma byt, maly mal skoro vzdy okolo 145, naposledy mal zrazu 125 a vcera 160 (bud sa maly zlakol doktora ked zistil ze ho chce vybrat von stoj co stoj 😉 alebo ze by doktor hladal dovody na vyvolanie ked videl ze mne sa do porodnice nechce? 😉 no ale este vravel ze dalsi mozny problem moze byt v tom, ze na prietokoch mal maly jednu hodnotu 0,49 a to je vraj minimalna pripustna hranica.... tak neviem, asi sa lekar zacina bat o maleho)

meggi
18. júl 2008

Ahojky,
tak ja som bola včera u doktora a povedal, že som už na 2-3 prsty otvorené, že už každú chvílu možem očakávat - asi tak cez víkendik... Normálne ma to prekvapilo, kedže som si akosi vsugerovala, že budem prenášat a najskor sa narodí až koncom jula, začiatkom augusta... Tak si musím ešte všetko skompletizovat - dufam,že mam všetko nachystané... Ešte stále mam dilemu s menom - rozmýšlame medzi Kristínkou a Emkou, tak asi sa rozhodnem asi až na sále 😅 Teraz mame Karolinku a neviem, či by Kristinka nebola moc podobná a nemýlili by si ich... A zase Emka je každá druhá, čo ma trošku odrádza ale to meno sa mi páčilo už pri prvej dcérke...
Inak mne tiež doktor povedal, že ozvy mam 160 - a nehovoril, že by to bolo nejak zlé...

sveva
18. júl 2008

Ahojte,Šárka už je na svete.dnes 2:30hod miery:3280g 50cm.Kočky moje su zdrave a v poriadku.Sveve Vás pozdravuje a podrobnosti Vám popíše ked príde z pôrodnice.Pekný deň prajeme 😉

zabkatt
18. júl 2008

Gratulujééém!!!! Takže tu ostávam po víkende ja, ja, ja a ešte kto? Maculik pridáš sa? ALebo už aj ty máš niečo nové? 😲

maculik
autor
18. júl 2008

ahojte 🙂
zabka, ja tiez ostavam, nemam nic nove. Vcera som sice mala dost bolesti, ale evidentne len poslickovia, takze nic. Kontrolu mam az v stredu v Lux a kedze som teraz u manzela, tak pre istotu ideme o hodinku do jednej nemocky tu sa ukazat, ze ci mozeme prist, ak by ma to NAHODOU (fakt len nahodou, kedze sa tak vobec necitim) chytilo pred tou kontrolou.
Takze zabka, nie ze ma zradis 😉
jej, a prave som chcela napisat, ze aj sveva je este tu, no ale ako tak citam, tak za nu niekto napisal, ze ma malu Sarku - gratulujem! takze tiez ma dievcatko, no, som zvedava, co je v nasom kinderku 😀

maculik
autor
18. júl 2008

inak, zabka, gratulujem k prijimackam 🙂
mna to caka bud.rok, bude to tazsie, kedze statnice som mala v novembri, ale hadam to zvladnem. nesmiem to odkladat, lebo potom to bude este hrosie..

maculik
autor
18. júl 2008

a este pozeram, ze lenusha, saudi, lienka a dzanka su stale 2v1. Uvidime, co sa zmeni cez vikend 🙂

maculik
autor
18. júl 2008

hajooo, hajooo, kde ste vsetky? no nic, nakuknem neskor, este som na druhu objednana na podstrihnutie a farbu, lebo som uz ako strasidlo a stavim sa, ze prve tyzdne na kadernika velmi nepomyslim 😀

num7976
18. júl 2008

ahojte aj ja som este stale 2v1 😒 takze nie ste az take samy v tejto temicke.. 😔 ja som zvedava,kedy nas to chyti,poslickov uz mavam,otvorena som bola v pondelok na 1cm aj stvrt no a v pondelok je dalsia kontrola co som myslela,ze uz budem mat aj babatko pri sebe,ale vyzera to ze este stiham aj kontrolu a v utorok aj cvicenie 😅
gratulujem k dalsim babatkam! 🙂
inak ja som si cele tehu vlasy nefarbila,tak si predstavte ako musim asi ja vyzerat,s takymi odrastencami..

lenka2111
18. júl 2008

ahojte aj ja som tu este medzi vami, zajtra mame termin ale vobec nic sa nedeje. Nie som este vobec otvorena a malinkej sa nechce ist von.. tak cakam... 😎

lenockaaa
18. júl 2008

halooooo aj ja som tu este ...no maculik ako si to vymenovala tak pozeram ze nas tu je este dost..ja som momentalne 5 dni po termine a dake prevratne zmeny vobec nepocitujem...no aj ja som zvedava koho tu najdeme este po vikende 🙂

dandy05
18. júl 2008

cafte baby, sedim, cakam a nic🙂 a ze termin, jak to ratali, xixi. a deesne mi lezu vsetci na nervy, lebo kazdych pat inut mi niekto vola ze uuuuz? 😠 ved ked bude uz, tak dam vediet, no nie? 😉

lenka2111
18. júl 2008

uz asi vsetky len cakame 🙂

danciacik
18. júl 2008

halo kočky, mášte aj ja som tu. A tiež stále nič nové. Len také ostré bolesti v podbrušku, máte to aj vy?

dandy05
18. júl 2008

eeeee ☹ ziadne zatky, nic. a tak som si to pekne nastudovala 🙂

lenockaaa
18. júl 2008

dandy o tom jak vsetci volaju ani nehovor...viem ze sa tesia a som aj rada ze to niekoho zaujima ale presne ako si povedala ved keby nieco tak dam vediet 😀 😀

num7976
18. júl 2008

a mne nik nevola.. 😕 nevadi,aspon nemusim kazdemu vraviet,ze stale nic,no nie? 😀 ja mam tiez take bolesti,ako krce ale to su ti poslickovia,no to tiez len parkrat za den a v noci..

dzanka3
18. júl 2008

no ja som uz doma z kontroly z rizikovej ambulancie aj od mojho gynekologa....a veru stale sa nic nedeje....pecenove testy stale horsie a horsie...tlak postupne stupa uz mam 130/80.....gynekolog by ma uz na cisarsky sikoval , ale v rizikovej sa tvaria ze pohoda...a mam prist v stredu........ 🙄 🙄 🙄

no asi pojdem kdesi na turu do hor - nech uz ho vytrasem alebo co???? 😨 😠

ani poslickovia ani nic...brucho vysoko.....no ja neviem asi ho este mesiac budem nosit ci co ☹

lienka7
18. júl 2008

dzanka - ja som na tom presne tak ako ty.
Nic sa nedeje, lekar nestastny lebo vecsina zien ma vraj pred terminom aspon dake priznaky bliziaceho sa porodu a ja nic ani po termine 😀 (zase som vynimka) v pondelok mi kazal robit vsetko preto aby sa to pohlo, tak som vyupratovala cely byt, nakupila, navarila, cely den na nohach, po meste som skoro 2 hodiny chodila po obchodoch, k obedu sa mi poradilo nasypat do polievky vela korenia - manzel povedal ze je to nejedle a mam to vyliat ale ja som ju poctivo vsetku zjedla (vraj pomahaju korenene jedla), pijem malinikovy caj a nic, dnes som prala a prezliekala periny, este to chcem ozehlit - uz fakt neviem ako mam tomu napomoct
asi to bude naozaj tak ze nech sa aj na hlavu postavim ked sa malemu nechce tak sa mu nechce a pride vtedy kedy bude chciet on a nie ja

dandy05
18. júl 2008

no, aj ja som si povedala, ze idem upratovat, ale som sa uz 250 ty krat dnes najedla a uz sa mi nechce. cele tehu aj napriek zakazu v pohybe a posledne tyzdne iba zerem a nic sa mi nechce 🙂 chlpy od psa su na dlazke vsade a ja bojujem sama so sebou, ci sa mi chce zdvihnut. mam pocit, ze oddychujem posledne dni za celych 28 rokov, co som na svete a hyperaktivna. asi mi dosli baterky ☹ teraz, ked ich budem najviac potrebovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre