Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

dracik1
19. jún 2008

ahojte babule, dlho som tu nebola......maculik, u mna to tiez vyzera na koniec juna....poslickov mam kazdy den a dost bolestivych....tak to snad potiahnem do konca juna.....este tyzden...ani ja sa uz neviem dockat, kedy sa narodia...zajtra idem k dokimu, som zvedava, co mi povie, snad ma ned nesupne zasa do nemocky....uz mam nemocky dost za cele tehu 😀

a co lenit? citala som , ze sa jej narodila Tanicka a ze mala nejake problemy...dufam, ze je OK

marse , gratulky k LAure 🙂

jamik
19. jún 2008

No, ja tiez pevne verim, ze sa mi babo narodi az v july. Zatial drzime, krcek 2,5 cm, aj ked mam pocit, ze mam babo uuuuuplne dole. Picha ma od spodu, staale chodim cikat /ked vypijem pohar vody, bedam naozaj kazdych 5 min./ 😉

ria.riuska
19. jún 2008

Juj, dievcata, ja uz by som taaak chcela rodit... Hlavne kvoli zvedavosti... Uz by som ju chcela drzat v naruci a rozpravat sa s nou... Aj ked, myslim si, ze po pporode budem chciet, anby bola este v brusku 😀

effie
19. jún 2008

ahojte,
gratulujem mrase k Laurinke a tesim sa na fotky.. kto bude dalsi? 😉

ja som bola vcera na uzv a maly je stale o 3 tyzdne mensi ale vyzera to tak ze doktorka mi pravdepodobne zle vyratala termin lebo je o 2 tyzdne pozadu uz od zaciatku. Cize teraz je len tyzden pozadu a to je uz ok. Teraz vazi 2280g a stale restieme takze uz sa tolko nebojim ze bude moc maly. Este ma casu dost aby pribral 🙂

dnes som dost spuchnuta a nemozna, do vsetkeho vrazam..no asi to bude uz len horsie ale musime nejak vydrzat. este k tomu sa trepat kazdy den hore schodami na 4te poschodie, no nic moc..som rada ked uz sedim..

macicka
19. jún 2008

ahojte kočky,

blahoželáme marse a laurinke - veľa zdravia...

mne doktor povedal, že to môže byť každú chvíľu, že babo sa posúva dolu a krčok je skrátený, ale ja sa nejako moc dobre cítiť nato aby som išla rodiť. nakoniec to budeme držať až do termínu - už to vidím.... 😝 občas mi stvrdne bruško ale to je len tak cvične aj doktor povedal...

začala som trošku cvičiť nožičky - vyšlapujem na jeden schod raz jednou nohou potom druhou - myslíte, že by to mohlo ublížiť bábu??? nevládzem už vôbec chodiť tak musím trošku precvičovať svalstvo, lebo som od toho ležania mlandravá ako pandrava.... 😀

zabkatt
19. jún 2008

macicka nemalo by to uškodiť, aspoň ja som cvičila aj napriek zákazu, aby som sa neotvorila, a všetko je zatial o.k. Veď by som už totálne zlenivela keby som sa aspoň trošku neponaťahovala. 😀

effie
19. jún 2008

no ja mam cvicenie kazdy den ked slapem hore po tych schodoch, to mi bohate staci 😀

macicka
19. jún 2008

effie, ja v dome behám tiež hore dolu po schodoch - teda chodím behom sa to nedá nazvať, ale takto aspoň troška nožičky precvičujeme....

zabka ja som necvičila, aj z predprípravy a cvičenia pre tehotné som sa odhlásila, lebo doktor ma tak naplašil, že som poctivo ležala a priberala a lenivela....

idem trošku okienka poutierať - krásne svieti slnko tak to treba využiť...

Pa zatiaľ

maculik
autor
19. jún 2008

effie, ved uvidis, ked to na Teba pride, tak to pride, ale maly uz ma celkom peknu vahu, takze ak je aj pozadu a este vydrzi, tak to bude mat vahu v pohode. Mozno Ti fakt vyratali termin zle.
dobre kocky, idem papat, je tu rusno, mam vela roboty, ale papat musime, no nie? 😉
dobru chut aj vam

monatko
19. jún 2008

ahojte, ja uz mam tiez take pichanie v "podvozku", kazdu chvilu som na wecku, a to len pre taky maly cvrk 😅 ozaj, a nestava sa vam, ze citite niekde pri konecniku svrbenie, mne sa to hlavne tak vecer satva......

inak, dnes ma bola pozriet kamoska s 2 a pol rocnou dcerkou, tak sme jej hovorili, ze mam v brusku babo, no a ona chuda vobec nechapala, ze kde, dvihala mi tricko, hladala vselikde, no nikde nic nenasla 😀 podarena bola 😵

montinka
19. jún 2008

ahojte ako sa mate? my dobre. chcem vas poprosit neviete taku tu anglicku stranku kde sa daju porovnat rozmery babatka v akom su tyzdni? nemozem ju tu nikde najst

fazuliatko
19. jún 2008

ahoj montinka,daj si www.tehotenstvo.academy.sk a tam si daj volbu fetalna vaha a dlzka babatka.ja to tam pozeram... 🙂

montinka
19. jún 2008

vdaka uz som kukala no a no tak neviem ta vaha vobec nesedi s tou co tam je napisana. budemem mat maleho maca

fazuliatko
19. jún 2008

no je to mozne,ale ved to mas vsetko iba orientacne...to su len tabulkove hodnoty.a radsej nech je vacsi a silny ako by mu malo nieco byt. 🙂

fazuliatko
19. jún 2008

no tak tu v anglicku ti napriklad robia sono iba 2x za cele tehotenstvo a to len vtedy meraju maleho.no prve ti robia okolo 13. tt a druhe okolo 20.tt to je vsetko.skusaju ho len hmatom.az ked sa im nezda,tak pred porodom ta este poslu raz.my sme ale boli doma v 25.tt na 3D sone a tam nam ho pomeral.ale teraz nemam ani sajnu kolko malicky meria a vazi.vzdy mi len povie ze je dost veliky...no a to je vsetko.akurat mi berie krv,meria brusko,vazi ma,meria tlak a pozera moc...no tak ja sa nemam s cim porovnat a zosttava mi len verit 😅

montinka
19. jún 2008

aha no hej len na tej stranke pisu ze v 36tt by malo vazit cca2622g a to nasa vraj vazi 3150g

fazuliatko
19. jún 2008

no tak to je dost rozdiel,ale zas mozno nepriberie tak rychlo teraz.nikdy nevies.a ani doki ti na sone nepovie presne,kolko meriate a vazite.takze kludne sa moze kopnut aj on.no hlavne ze je vacsia a nie malicka 😀

montinka
19. jún 2008

hm no hej len mna totrochu znervoznilo lebo moj doki mi vravel ze asi pojdem cisarskym lebo ze babo bude vacsie. hmmm ale zeby az o tolko vacsie??? hm o tyzden sa ho spytam

fazuliatko
19. jún 2008

no to moze byt aj ze sa kludne sekli na sone a moze mat aj o 300 gramov menej.no ale aj tak je akasi velika.... 😀

montinka
19. jún 2008

nooo veru to je. no ved uvidim co mi povie doktor. hm tak pojdem cisarskym no co

fazuliatko
19. jún 2008

no ved hej,ked ti daju malicku tak zabudnes na vsetko...ja tiez hovorim.nas drobcek bol zle otoceny a strasili ma tiez cisarskym,ale nastastie sa otocil dobre... 😅 ale tiez som povedala,ze co je to par dni s bolavym bruskom proti tym chvilam s drobcekom... 😵

indy
19. jún 2008

Ahojte
kukam ze preberate vahu Netreba tym sono meraniam az tak verit casto sa seknu aj o pol kila Svagrinej predpovedali vahu malej cez 4 kila a pri porode mala 3,40 a uz som viac takych pripadov pocula. Mne trebars vahu pri sone nikdy nepovedali, rozhodujuce je velkost hlavicky a stehennej kosti

montinka
19. jún 2008

no indy vsak ani mne lenze teraz si to dal specialne zistit kvoli tomu ze si mysli ze idem kvoli jeho velkosti cisarskym tak uvidime.no velkost hlavicky ma 94mm a tu stehennu kost 71mm

fazuliatko
19. jún 2008

no ja som zvedava,co caka nas a co si este malinky na nas pripravi... 😀

montinka
19. jún 2008

fazuliatko myslis ze sa este moze otocit?

fazuliatko
19. jún 2008

som bola dat piect kuriatko a dusit ryzu,som tu chvilku nebola...no otocit sa este moze,aj ked uz je to malo pravdepodobne.niekomu sa otoci aj v den porodu,mne napriklad povedali,ze ak chcem tak mi ho pri porode otocia vo mne a budem rodit normalne...ale to by som si robit nenchala.to radsej cisarsky.ved pozri,niekedy sa cisarsky zahoji este skor,ako keby ta mala malicka potrhat a bola si dosita...ja som to tiez povedala,aj ked este mozno pojdem cisarskym,ved nikdy nevies 😅 ...hlavne musis psychicky byt pripravena.ak by som isla cisarskym,tak si ale uricite dam len ciastocnu anesteziu,aby som hned malinkeho mohla vidiet a pocut.ja budem mat tak ci tak pri porode manzela.

montinka
19. jún 2008

vsak akoze ja by som radsej brala cisarsky ako normalny neviem preco. od zaciatku som dufala ze len nech mam cisarsky no ved uvidime

fazuliatko
19. jún 2008

mne napriklad odporucili cvik na fit lopte ked si na loptu lahnes ako by si isla robit mostik.malemu je ta poloha nepohodlna,tak sa zacne mrvit a je velky predpoklad,ze sa otoci.mne sa tak otocil.ale mozes to robit iba chvilku,tri krat do dna,len vtedy ak aj tebe nebude pri tom zle.mozes sa zacat citit ako na vracanie,alebo sa ti moze zacat tocit hlava,tak to radsej prestan robit.no to mi odporucil doki a aj som to citala,myslim v mamaaja,alebo nejakej mudrej knizke.uz presne neviem

montinka
19. jún 2008

aha no ja ho mam otocene dobre u nas je problem vraj s velkostou

fazuliatko
19. jún 2008

jaj,no tak vidis,ale vsetko ma svoje pre a proti a hlavne kazdy to znasa inak...no ja neviem,mne je to uz jedno,len nech mi maleho Adamka podaju uz do ruk...moj muzik sa chudiatko boji viac ako ja... 🙂 ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre