Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

gogos
14. máj 2008

slonicek ked ti mael stikuta je to akoby si mala v brusku hodinky. Vo velmi pravedelnych asi 2-sekundovych intervaloch sa tak zvlastne hybe, akoby naskakovalo. Vtedy pravdepodobne stikuta. 😀

sloniiicek
14. máj 2008

my sme dostali zase klokanku. tak som zvedava, ci sa malej bude pacit. 😉 a tiez som dostala odsavacku rucnu od znamej. a tiez mi vravela, aby som si to velmi dopredu nekupovala. lebo napr. ona nemohla potom kojit a bola by to zbytocna investicia.

sloniiicek
14. máj 2008

vdaka baby. musim si to poriadne vsimnut. 😉 inak znama vravela, ze jej maly vela stikutal v brusku. a teraz to nie je o nic lepsie. ked ho chyti stikutka, tak ju nevedia zastavit.

alexandra
14. máj 2008

matinka trosku si stlac prsia, myslim ze mas 😉

sloniiicek uz davno som Ti chcela izbicku pochvalit, nadherna je! 😵

sloniiicek
14. máj 2008

vdaka alex. 😉 sikovnost mojho muzicka. 😀

mywiel
14. máj 2008

Slonicek ta izbicka je velka ako herna to sa bude babo vytesovat, mas to super. 😉

sloniiicek
14. máj 2008

vdaka mywiel. chceli by sme ju co najmenej zapratat, aby mala dost miesta na hranie. aj ked pride krsnatko, aby sa spolu hrali. aj preto drahy spravil velky prebalovaci pult - a pod neho sme schovali sijaci stroj. este chceme dokupit nejaku postel (rozkladaciu). kde by som ju mohla mat ulozenu cez den. a neskor mozno by fungovala, ako jej postielka. popripade nudzove spanie pre navstevu.

sloniiicek
14. máj 2008

nachvilu sa odmlcim. idem preprat drahemu na zajtra koselu do prace. 😉 aby mal cistucku do uniformy. 😉

zabkatt
14. máj 2008

No babule vy toho ale máte už zariadeného a povybavovaného. Ja si to stále odkladám a odkladám, lebo neviem či stihneme prerobiť u svokrovcov, alebo zatiaľ ostanem v TT, tak nechcem prenášať veci, tak polovicu mám u svokrovcov, polovicu v TT a niečo u mamy. 😀

mywiel
14. máj 2008

No ja uz pomaly chystam aj tasku do porodnice, nech to nemam na poslednu chvilu... 😉

alexandra
14. máj 2008

Ja uz som od vikendu zbalena.. Clovek nikdy nevie a nechce sa mi stresovat.. Malej nakoniec na oblecko mam na zelanie jej velkej sestry bodinko s napisom ´In case you were wondering, I am a GIRL´, biele dopackove nohavice s ruzovym lemovanim a rovnaky kabatik, ciapocka, podbradnickej, papucky a rukavicky. Uz cakam len na dodanie autosedacky-vanicky ku kociku, aby som to tam pekne ulozila ked pre nas pridu do nemocnice 🙂

gogos
14. máj 2008

alex moze ist dsieta z porodnice ja vo vanicke alebo musi byt v autosedacke ??? 😕

bessy21
14. máj 2008

ahojte tehuľky. Ja som dnes bola na Sociálke a cestou som sa stavila v lekarni a v zdravotnickych potrebách stálo ma to cca 4tis. ale už mám hádam všetko a asi aj to čo nebudem potrebovať 😀 lebo včera sme mali na kurze vrchnu sestru novorodeneckého oddelenia tak tá že či sme už zbalené,či máme popraté ,požehlené a ja nič 😨 tak od budúceho týždna idem na to. Teta mi ´nanutila´nejaký pás po pôrode aby spľaslo brucho a neboleli kríže tak som zvedavá či to bude ´fungovať ´.V pondelok som nanútila manžela aby sme kúpili H2O mop na dlážku..bola tam strašne neochotná predavačka, nechcela ho ani rozbaliť, takže doma sme zistili že sa nedá zložiť, a miesto pary sa leje voda..tak manžel nadááával ,včera mu to nedalo a opravil ho tak už naparuje ale je aj tak strašne mokro po nom že som sa šmykla a skoro zabila tak som zas nadávala ja a ešte je aj ťažký..od dnes nekupujem nič z TV schopu-som stále taká koza -naivná 😖

gogos
14. máj 2008

bessy a co si kupovala v zdravotnickych? Porad aj nam ostatnym prosim 😨

sloniiicek
14. máj 2008

babule. takze vy uz takto balite? 😉 ja som len teraz zacala prat. 😉 a este vyzehlit. a buduci tyzden ideme pre kocik, postielku a ohradku. 😀 tak snad potom zacnem pomaly balit a chystat. teraz si len vsetko umyvam.

inak vy uz ste sterilizovali flase, cumliky a take veci? alebo kedy sa to robi?

sloniiicek
14. máj 2008

gogos - ja som rozhodnuta, ze malu ponesiem vo vanicke (a navyse autosedacku este nemame kupenu). ale vanicka je taka pevna - ze sa da pouzivat do 4 mes. ako autovanicka. chudatenko moje nebudem trapit v ziadnej autosedacke.

sloniiicek
14. máj 2008

bessy - tak to vratte spat!!!!

bessy21
14. máj 2008

gogos" tam som kupovla podložky pre inkontinetných /čo si dám pod drobca ked sa bude prebaľovať, ale aj pod seba v pôrodnici aj doma aby nedošlo náhodou k znečisteniu matracu/ vložky po pôrode/, nohavičky po pôrode, kojen.podprdu,tampony do podprdy,vat.tyčinky pre deti, lieh, gázové kompresy na ošetrenie pupčeka, olejček proti kolike,ten pás na stiahnutie bruška,modrú indulonu/včera odporučla MUDr./ detsku manikuru,kojenec.fľašky,odsávačku soplikov ,odsávačku mlieka tam mali čo včera odporučla doktorka ale tu mam požičanu je ručna žltá a stoji cca 500Sk,neviem názov. Ostatné som kupovala v lekárni ja idem vyskúšať 7dnovu homeopaticku ´liečbu ´pred pôrodom a pri pôrode/namiesto epiduralky/ tak aj homeopatika,cicadermu -mastičku na bradavky, kvapky do nosa lebo akosi v noci nemôžem dýchať a odpuručaju pri pôrode a labelo na pery,atd 🙂

alexandra
14. máj 2008

gogos moze, ale vanicka naozaj nie je dost bezpecna.. Idealna je kombinacia - Prima (casualplay), Matrix (Jane) a pod, kde mozete nastavit chrbatik babatka do skoro lahu 🙂

sloniiicek az ked to budes potrebovat, zatial je to zbytocne sterilizovat, to mas za 15 min hotove 🙂

Myslim ze som sem davala zoznam do porodnice niekam, nie? 🙂

bessy21
14. máj 2008

slonicek: ja som to chcela reklamovať ale kedže manžel vrtal do toho mopu tak to nezreklamujeme ale aspon im napíšem mail 😠 a povedal že ešte bude takých vecí za ktore vyhodime peniaze do vzduchu-ale mna to štve chcela som mať pekné dlážky bez čmuh ☹ / a to ešte čakam na popinave jehody čo rastu vraj do výšky 1,2m a maju veeelke štavnate plody niekolkokrat do roka-tiež z časaku som objednala...tak už mi je jasne že môžem na jahody zabudnúť 😔

alexandra
14. máj 2008

... hroznovy cukor, poporodone vlozky, sebamed nazadocek pre male, odporucam mat doma aj borovu vodu..

mywiel
14. máj 2008

Slonicek to je skoro sterilizovat to vydrzi len kym neotvoris ten kryt, takze cumliky s krytom budem sterilizovat fak len na koniec...Bessy a ako sa vola ta homeo liecba aj mam tiez nakupene plno homeo na porod. 😉 Inac s tym tv shopom som sa tiez x krat okaslala takze nie si sama naivna. 😀 Moje babo bude do 3-4mesiacov vo autovanicke kym nebude drzat hlavku.

matinka
14. máj 2008

alex a na co hroznovy cukor? 😕

bessy21
14. máj 2008

mywiel:pred pôrodom ARNICA MONTANA 15CH - 7dni pred pôrodom sa užíva/prevenica proti vzniku bolesti,krvacaniu,hemeroidom/ počas pôrodu: CAULOPHYLLUM 5 CH + ACTAEA RACEMOSA 5 CH - uvolnuje krčok, znižuje bolesť pri sťahoch,podporuju dilataciu krčka /Po pôrode: ARNICA MONTANA 15CH - urýchluje hojenie, vstrebavanie podliatin ,opuchov.a RICINUS COMMUNIS 5CH - podpora tvorby mlieka../tak neviem len aby to nebolo ako z toho TV schopu 😀 /jeden baliček homeopatich stál asi 130Sk takže stále menej ako epiduralka ktorej sa ja chcem vyhnuť..auau 😉 Nám včera najprv kázala doniesť podlhovastu zavinovačku a potom na záver povedala že doneste si vajíčko na odnos babatka domov..takže fakt neviem..

bessy21
14. máj 2008

hroznový cukor aby sme vraj mali vraj viac energie pri pôrode /ja ho už mám su to celkom dobre cukriky 😀 /

mywiel
14. máj 2008

Bessy tak presne tieto mam a este viac... 😉 😅

zmrzka333
14. máj 2008

besy naco modru indulonu?

gogos
14. máj 2008

bessy a kedy to zacnes uzivat ked vlastne nevies kedy budes rodit? Teda myslim, ze to nevies presne, sice terminy mame vsetky, ale...... ☹

bessy21
14. máj 2008

no v drogerii som sa pýtala na indulonu a predavačka že ale modru nemame...v lekarni sa ma spýtala že či nechcem aj modru indulonu aj v zdrav.potrebach- takže asi je osvedčená - to nám včera tiež odporučila vrchna sestra ,natierajú tým babatka v nemocnici -tvaričku aj teličko...žiadne parfum.kremy tak uvidime...A čo najľahší cumlik lebo tie veľke vraj detičky nedokážu udržať tak som si pekne kupila aj ten ..ved uvidim čo bude chcieť..ale asi každý radí niečo ine..lenže oni mi ho tam natru daju mu nejaký ich cumlik a už iný chcieť nebude,tak radšej som si to kupila...

mywiel
14. máj 2008

Pulsatilla 5ch - baby blues, pri porode chut plakat, vkuse sa osprevedlnuje a meniaca sa nalada
Belladona 5ch -problemy s kojenim
Coffea 5ch - zufalstvo bez chuti tlacit
Kalium carbonicum 5ch - krcok sa prestal otvarat
Secale 5ch- mate chut tlacit ale velmi pri tom trpite bolestou
Aconitum 5ch - pri soku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre