Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

jamik
10. jún 2008

urcite ano. 😉
manzel by mal robit pravy opak.

macicka
10. jún 2008

ahojte kočky,
tak ja som bola tiež dnes na poradni u svojho gynekologa - všetko je v poriadku, krček sa skracuje, babo nalieha hlavičkou (citim to dosť hlavne keď musím každých 30 min na záchod) ale ešte sa neotváram, ale doki povedal, že možno sa už budúci týždeň neuvidíme... do nemocnice idem iba na obhliadku, volala som tam, a povedali, že pokiaľ som spokojná so svojim gynekologom tak nie je dôvod aby ma prezerali aj v nemocke. stačí keď prídem rodiť. takže vo štvrtok si asi beriem aj veci so sebou pre istotu, ak by si ma tam hneď nechali.

jarka ty ideš až tak ďaleko rodiť??? ja sa bojím, že nerozpoznám začiatok pôrodu a že to nestihnem ani to tých Topoľčan - čo je 30 km - teda asi 25 min.....

strach z pôrodu mám len trochu ale bojím sa či budem, vedieť, že to je už ono...

zabkatt
10. jún 2008

Ahojky babulky, tak ja som dnes mala zase pracovný zápal, od rána som vysávala, umývala dlážku, balkon, utierala prach, varila, žehlila, piekla, naši tu boli a už som sa ukludnila, tak som si konečne sadla k PC, že popozerám čo ste popísali. Náš maličký má okolo 1800-1900g, takže celkom valibuk, čo na moju malú panvu nieje bohvie čo a s tými bolesťami bruška jak bys dal. ☹ Takže neviem či na sekciu nepôjdem aj ja 😖

jarkap
10. jún 2008

Ahojte. Práve som sa vrátila zo Štiavnice a prístup lekárok ,vyšetrovali ma 3, ma len utvrdil že som si vybrala dobre. Tu bolo stále všetko v poriadku, prídem tam povedia mi že musím prísť ležať a mám si vymeniť doktora. To som aj chcela ale v priebehu tohotenstva ma žiadny nechcel prebrať. Idem tam vo štvrtok a môj pripravený kufrík už aj vytiahnem z auta, ale som rada bola som dosť v strese a tam budem pokojnejšia.Dnes zajtra ešte doma a potom znovu hor sa na krivoľaké cesty.

macicka
10. jún 2008

jarka, len aby ti to cestovanie neublížilo....

nemôžem povedať, že nie sú lepší lekári ako ten môj ale ja som spokojná, viem, všetko čo treba, a evidentne sa tomu čo hovorí rozumie, lebo som to zo 6 mesiaca a krátkeho krčku dotiahla až do 9.

ja nemocnice neznášam, tak tam skôr nechcem ísť ani keby čo bolo....

jarkap
10. jún 2008

Ja mám naopak s mojim doktorom len zlé skúsenosti a najviac ma zarazila skutočnosť že som si nemohla vybrať iného z dôvodu tehotenstva a tak som mala obavy naviac. Mne doktor nepovedal takmer nič vybavovala ma sestrička a to som doma takmer od prvých týždňov. Ja som v nemocnici neležala, okrem toho keď mi robili amnio som ani v žiadnej nebola, ale radšej si tam pobyt pretrpím s pocitom že som pre malu urobila maximum. Veď to moje terajšie sebapozorovanie a stres jej určite nerobia dobre.

fazuliatko
10. jún 2008

ahojte babulky, prvorado chceme poblahozelat novym kamaratom a ich maminkam... 🙂
vela vas pise,ze mate KP, my sme boli tiez a je na to taky trik, ak mate moznost a mate doma fit loptu,lahnite si na nu chrbtom,aby ste boli zaklonene, babatku takto poloha vadi a snazi sa otocit.treba to ale robit iba chvilku, aby vam neprislo zle.nam sa maly otocil,cvicili sme 3krat denne asi po tri minutky,no a uz je dobre.vystudovali sme to v mudrych knizkach a casopisoch.no a u nas to fungovalo,tak vyskusajte... 🙂
prajeme vam pekny dnik...

gajana1
10. jún 2008

ahojte babenky mam take čudne bolesti bojim sa že to na mňa pride už čoskoro 😖

ria.riuska
10. jún 2008

Ahojte 🙂 Tak sme sa u doktora dnes dozvedeli, ze nam dava tak desat az strnast dni do porodu 😲 A zrazu sa mi zda, ze nic nestihnem... Boze ako to ubehlo... Ja som si myslela, ze mam este taky mesiac 😅 Ale desat dni, to uz znie hrozivo 😀 Juj, ale sa tesim, ze uz o dva tyzdne ju budem drzat v naruci 😵

montinka
10. jún 2008

gajana ake bolesti. ria a uz si aj otvorena? ja som zvedava co povie mne vo stvrtok.

lenit
10. jún 2008

ahojte baby. ja znova len tak naskok...nestiham vsetko precitat...ale musim vam povedat, ze po prvotnych obavach ktore som mala, teda ci sa budem o Tanicku vediet postarat a "narabat" s nou, tak vam poviem, ze som sa do toho dostala uplne prirodzene. no a nieje nic krajsie, ako ked vase dietatko spokojne spinka vo vasich rukach. dnes sme mali takuto chvilku. stale sa okolo kruti moc ludi. vsetci mi chcu pomahat a tak si malinku niekedy nestihnem ani vychutnat. mna strasne moc mrzi, ze sme prisli o ten deviaty mesiac, co mala byt v brusku. stale si a aj jej hovorim, ze ona mala byt este v brusku a ze teraz uz musi takto bojovat. ale nespravila by som nic, cim by som ju ohrozila. takze ak mozem, znova vam radim, uzivajte si este, ze mate babenka v bruskach, pretoze tam im je najlepsie 😵 prajem vam vsetkym vsetko len to naj a nech to uspesne zvladnete. ono sa da koli tym babenkam vsetko vydrzat. ci uz je to klasicky porod alebo sekcia... tak sa drzte 😵

sveva
10. jún 2008

Ahojte. Takl dnes som bola na poradni, bral mi výter, lebo mám znova silný výtok, krček sa skracuje a inak je všetko ok. Ďalšiu poradňu mám 25.6. a ešte tento týždeň budú výsledky. Tak som zvedavá, čo som zase chytili. 😔 😝

gajana1
10. jún 2008

montinka to su take čudne jakeby ma niečo tlačilo alebo nejak tak neviem to ani popisať

ria.riuska
10. jún 2008

montinka, nie otvorena este nie som, len sa mi skracuje krcok a mala ma uz nizko hlavicku...
gajana, a nie su to poslickovia? V 35 tyz. uz mozno aj ano.

montinka
10. jún 2008

gajana vies lebo cosi take mam uz asi tri dni aj ja ked chodim tak ma strasne tlaci dole a picha ma tam. neviem co to je uvidim co mi povie doki vo stvrtok.

montinka
10. jún 2008

inak aj vy mate obcas pocit ze vam strplo brucho ja v poslednej dobe casto

ria.riuska
10. jún 2008

Ja taketo bolesti vobec nemam, pripada mi to, ze ten lekar si musi vymyslat, ze to ma prist tak skoro... 😅

gajana1
10. jún 2008

montinka daj potom vedieť čo ti povedal

sveva
11. jún 2008

Gajana, montinka ono sú to tý poslíčkovia. Kontrakcie sú od toho oveľa viac silné. Ja keď som dostala prvé kontrakcie pri Eliške tak ma to doslova položila na kolená. 😝

marianella
11. jún 2008

čaute kočky... ja dnes idem za pani doktorkou ktora mi bude robiť sekciu, tak som zvedava čo mi povie, že kedy 😉
inak aj mna už chytaju sem tam - dva krat za den- take čudné sťahy a tlak, ale nie je to moc bolestive, len tak trošku... myslim, že je to asi normalne 😕 .
v pondelok, ked som bola na poradni tak mi doktorka po prehliadke povedala, že malinký ešte pekne spinká 😀 , no ale ja si to ani nemyslím, ved stále buchoce 😀 😀 😀

indy
11. jún 2008

Dobre ranko
my sme boli vcera na poradni a nas maly betar si tam pekne sedka ritkou dole takze tiez to vyzera na sekciu.Bolo mi z toho dost na nic ale pomaly sa s tou myslienkou vyrovnavam. Najhorsie je ze musim mat predoperacne vysetrenia co najskor a zohnat volny termin na internom takto zo dna na den je zazrak. Gynekologicka mi povedala ze oni to uz neobjednavaju ze si to musim vybehat sama, takze uz sa tesim 😒

sarica
11. jún 2008

Ja idem dnes o 13tej do poradne,tak som zvedavá čo mi povedia 😨
Trošku mi už z tohto všetkého šibe,lebo sa v noci stále budím-teda ak spím-že či mi náhodou neodtiekla plodová voda. 😲

gogos
11. jún 2008

Caute kocky. Ja idem dnes na prietoky tak som zvedava co mi doktor povie. Indy aj moja mla stale sedi, ale snad sa este otoci a k nie, tak pojde sekciou, ale u nas nastastie tie pedoperacne behacky riesi lekri, nie sama pacientka. Ved uvidim co mi povedia.Sama som zvedava. 😨

macicka
11. jún 2008

ahojte,
aj mne občas strpne brucho ale doktor hovorí, že to sú cvičné sťahy, že keď to príde tak budem určite vedieť. Tak uvidíme ako to všetko dopadne.

indy
11. jún 2008

Gogos ja tiez dufam ze sa pretoci a pojdeme normalneMy ideme rodit do Ban Stiavnice tak preto potrebujem mat tie predoperacne co najskor keby nahodou Zajtra tam ideme do poradne tak som zvedava co nam povediaEste budem skusat ten cvik na fit lopte co tu niekto spominal a uvidim ci ho to zaujme 😉

gogos
11. jún 2008

Indy, ja som tiez robila rozne cviky, ale zda sa ze mojej malej je to uplne jedno. A teraz uz mam uplne kludovy rezim,lebo som uz otvorena a papam vela magnezia, aby som vydrzala este aspon 2 tyzdne, lebo to vyzera,ze budem mat predcasny porod. Takze asi tak. 😝

gogos
11. jún 2008

Idem prec z tohto bytu,lebo sused nieco preraba, stale vrta a lezie mi to na nervy. Idem si vybavit pediatricku, potom pojdem nakupit posledne veci co mi treba do porodnice a do vybavy a nakoniec na tie prietoky. Takze poobede sa tu zastavim a kuknem co ste pisali. Tak ahojte 😀

indy
11. jún 2008

Jeej dobre ze si spomenula tu pediatricku ja idem teraz do nemocnice si pre zdravotnu kartu a to sa mozem rovno zastavit aj tam Stale na to zabudamTak aj ja sa lucim pa poobede 🙂

sloniiicek
11. jún 2008

caute babule. tak ja idem dnes prvykrat na porodnu do nemocky. tak som zvedava, co mi tam povedia. 😀

inak vas vsetky pozdravuje ELENITA - malicky sa maju dobre. ma vela mliecka, pekne vedia sat a priberaju. len ona mala nejake komplikacie (ale nepisala mi ake). dalej drzi lenit aj matinke palceky a vas ostatne pozdravuje a nech si este pekne pockate do terminu. 😉
jej vo stvrtok odisla hlienova zatka a v piatok plodova voda. tak nahle, ze jej nestihli dat ani klystyr.

zdenocka
11. jún 2008

Ahojte. Uz dlho Vas citam, ale az dnes ma napadlo, ze sa k Vam pridam 😀 .
Je zaujimave citat, ze niektore sa uz stali maminy. My mame sice termin 7.júla, ale najradsej by som rodila uz dnes. Uz sa neviem dockat nasho chlapceka.
Ja som mala pohodove tehotenstvo, iba raz som bola v nemocnici, si myseli, ze sa mi skracuje krcok, co bolo v 33 tt, ale nastastie, to bolo len podozrenie. Teraz som pre zmenu uzavreta, ako dobra flasa vina 😀 . Mam sice obcas kontrakcie, ale velmi, velmi nepravidelne. Tvrdnutie bruska mam uz castejsie za den.
Chcela som sa opytat, ze ake su Vase babetka velke. My sme boli u lekara v 36 tt, asi v polovici a nas malicky mal len nieco vyse 2100 gramov, tak mam obavy, ci to nebude drobcek. V piatok ideme zase k lekarovi, tak som zvedava, ale verim, ze sme o dost podrastli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre