Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

sarica
23. jún 2008

Pôjdete z pôrodnice rovno na matriku spolu-malej daju v pôrodnici tvoje priezvisko,kym sa to nevybaví-aspon tak som to mala ja pri prvej 😒

macicka
23. jún 2008

ria - no my sme len tak trošku, lebo sa nám krčok skracoval - tak radšej tak pomenej a teraz som si myslela, že by to mohlo pomôcť - no uvidíme. skúsime.

sarica
23. jún 2008

no my sme tiež celý čas nemohli,pre ten krčok skrátený a teraz sa ideme aj pretrhnúť a nič ☹
uvidíte na mna čaká ten 42tt ☹

ria.riuska
23. jún 2008

Nas tatinko este az tak velmi nechce, aby sme rodili, asi sa boji, ze sest tyzdnov nevydrzi 😀 Mne by 42. az tak nevadil, radsej neskor ako skor, nie?

sarica
23. jún 2008

No myáme už teraz skoro 4000gr.,tak čo potom?
Dr.povedal,že akonáhle prejdem 38tt,že by som mohla hocikedy nakolko je plod dovyvíjaný

zabkatt
23. jún 2008

sarica koľko? No my máme dnes 2200g a doki povedal, že do pôrodu to vyzerá tak na 3500g najviac 😀 Aj v to dúfam, aby sme mali ľahší pôrod 😀
Mne prišiel pred 2tt papier zo školy že 17teho mám ísť na príjmačky na VŠ dokončiť Ing. ale moja svokra mi to zabudla povedať, tak to viem len od včera a všetky skriptá mám u našich kam idem až budúci týždeň takže som naštvaná, že nebudem mať dosť času pozrieť sa nato. 😠

jeana
23. jún 2008

zabka a ty uz mas Bc statnice za sebou?
lebo my mame prijimacky na Ing az v septembri.. tak pojdeme aj s Lili vo dvojke 😀 a dufam ze statnice stihame o tyzdem este 2v1 😀

zabkatt
23. jún 2008

jeana áno ja som Bc. už 2roky, ale potom som išla do zahraničia a minulý rok ma nevzali pre nedostatok miesta. Vybaviť sa to síce dalo, ale zistila som že som tehotná, tak som sa nato vyflákla a teraz rozmýšlam či to budem zvládať, maličké bábo, škola, prerábka domu uf 😖 No uvidíme

jeana
23. jún 2008

drzim palce. 😉 .. ale je to velmi individualne a zalezi velmi aj od babetka a ludi okolo teba ako sa to da zvladat..
mam spoluziacky, ktore maju malinke baby teraz niekolko mesacne a oni obe uz davno opakuju 3 krat vsetko ucivo na statnice.. a my sa tu mordujeme a nejde nam to... 😠

matinka
23. jún 2008

ahojte,
nejako nestiham chodit na konika, stale je toho dost, aj domacnost a hlavne obcas potrebujem aj dospat 😀
co mate nove?

zabka, mne povedali tesne pred porodom, ze maly bude mat podla velkosti kosti 2500 g, ale on este nebol obaleny tukom, tak mal len 2220 g, tak to je len informativne

jeana, drzim palcek na statnice 😉

baby, neviete, ci uz nie je otvorena tema julove babatka? 🙂

alexandra
23. jún 2008

matinka jejo, uz aj Ty..?

Co je s Michaelou, posielala som jej tabulky, ze ich bude spravovat, ale pozeram, ze sa tam nic nezmenilo a to uz mame aj julove babetka na svete 😅

iwuskaaa
23. jún 2008

Ahojte tehulky, skoro mamičky 😉 .
Prepáčte, že som sem zablúdila, ale potrebujem jednu radu, alebo uvedenie na pravú mieru...predsa ste o mesiac popredu 🙂 .
V 30 tt mi lekár na uzv povedal, že mám zrelšiu placentu. Dosť ma to vyplašilo, ako inak, každá sa bojíme, keď je v zdraví nejaká pochybnosť 😒 . Povedal, že sa uvidí viac na prietokoch v 33 tt, to idem budúci týždeň.
Mali ste niektorá podobnú skúsenosť, alebo kedy by mala placenta vlastne začať dozrievať? 😕 . Bojím sa, aby som neporodila predčasne 😢 .
Ďakujem za odkazy 😉 .

Ináč, Jeanka, ahoj 😉

matinka
23. jún 2008

alexandra, no jasnacka 😵 , my uz sme "velky" mladenec 🙂 , prave som dolozila dalsiu maleho fotku... Miske som aj ja prave pisala do IP, inak sme dohodnute, keby nieco, ozve sa mi na mobil, tak snaaad este nie je v nemocke 😉

iwuskaaa, ja som ten problem nemala... neviem ti poradit

michaela3108
23. jún 2008

Ahojte,,
práve som zavesila tabulku na net, matinka, musím tam tebe doplniť miery a Marse tam ešte dohodiť, len mi stále padá počítač, tak dnes večer mi ho kamoš opraví a hneď to bude tak ako má. 😉

matinka
23. jún 2008

miska, pisala som ti prave IP 😉

alexandra
23. jún 2008

iwuskaaa kliidek, zrelsia neznamena prezreta,a ni dozreta, len zrelsia ako podla TP vypocitaneho podla poslednej menses.. Aak Ta to upokoji, ja mam vsetko - otvaram sa od 34tt, mam zlu krv, zrelsiu placentu, mala bola nacapena na krcok a pozri, zajtra zaciname 40tt a sme v kope 😀

matinka uuuzasne, gratulujem moc moc moc.. vsak je to uzasne? 😵

miska super, uz som sa zlakla ze lezite 🙂 Ja Tvoje cislo mam tiez ulozene 🙂

michaela3108
23. jún 2008

Tak kočky tabulku nájdete v albume Júloviek - ,,naše bábatká" 😉

michaela3108
23. jún 2008

Baby v stredu idem na príjem a keďže sme riťkou, rozhodnú ako budme rodiť. Tak pošlem sms, aby ste boli v obraze.

karamelinka
23. jún 2008

ria keby si chcela meno po muzovi uz v porodnici tak by si uz musela mat vybavene otcovstvo na matrike...ja tiez nie som vydata a my sme to boli s priatelom b´vybavovat a zevraj sa to smielen do 6 tyzdnov pred porodom takze to uz nestihas ale malej daju meno po tebe a potom na matrike to prehodia...ja uz mam cestne vyhlasenie takze nas maly sa bude volat po priatelovi uz v porodnici a nebudeme tomusiet potom vybavovat uz na matrike uz bude po nom...

matinka
23. jún 2008

iwuskaaa a zase ja som nemala ziadne problemy, ukazkove tehotensto a maly sa narodil v 35 tt 😵

alexandra, dakujeeem 😉 , ani nehovor, maly je na zjedenie, male drobatenko nase, je krasny a je uzasne sledovat, ako rastie. Po porode schudol na skoro 2 kg a dnes uz ma nieco nad 2400 g, tak presne kazdy den vidim, ako rastie, ako sa obaluje a aky je vnimavejsi, je to fakt zazrak 😵

miska, neboooj, bude to dobre 😉 Inak co som za tych 8 dni bola s 3 babami na izbe, 2 z nich mali cisarsky a vsetky deti boli tesne pod alebonad 4 kg 😅

karamelinka
23. jún 2008

miska tak uz ides...hmmm ako paradane..

ja som bola dnes v poradni ale nic take prevratne....troska sa skratil krcok ale nic hrozne a mamsi zvysit davku magnezka lezat a oddychovat..ale ja chcem ist uz za tyzden dva..ale doktor povedal ze uvidime v pondelok o tyzden ake budu prietoky a nalez a ze sa dohodneme podla toho...

karamelinka
23. jún 2008

matinka gratulujeme...joj ako ti paradne drobceka som si kukla je ozaj carovny... 😲 😲 😲 😲 😲 😵 😵 😵 😵

matinka
23. jún 2008

karamelinka, dakujem 🙂

na dnes vas opustam, idem okupat drobceka 😉

karamelinka
23. jún 2008

iwuska myslim ze moja kamoska mala presne viac zrelu placentu a isla rodit v 37tt kvoli tomu....ale neviem podrobnosti asi sa radsej opytaj doktora...

karamelinka
23. jún 2008

ahoj mati...ake je to skvele citat ze idem okupat drobceka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

alexandra
23. jún 2008

matinka ano, je to uuzasne a fascinujuce, tiez som od maleho nevedela oci odtrhnut ked sa narodil a aj teraz v noci apson 5 krat nazeram aky je krasny ked spinka 🙂 Je normalne ze babo schudne okolo 10 percent vahy 🙂 Dolezite je aby sa mal dobre a priberal 🙂

My sme mali pred 2 tyzdnami 2888g, teraz moze mat tak 3100 - 3250g, takze akurat.. Nerada by som rodila 4kg babo 😔

karamelinka
23. jún 2008

oki idem aj ja babulky...pekny vecer 😉

iwuskaaa
23. jún 2008

Alex, ďakujem krásne za povzbudenie 😉 . Múdrejšia budem budúci týždeň, keď pôjdem na prietoky 😵 .
Matinka, ja mám zatiaľ tiež bezproblémové tehotenstvo, tak dúfam, že bude aj naďalej všetko ok, aj keď človek nikdy nevie 😖

alexandra
23. jún 2008

ivka dolezite je ako sa citis.. ak sa citis dobre, pocuvaj svoje telo a doveruj mu 😵 Vsetko bude potom v najlepsom poriadku 🙂

majula009
23. jún 2008

michaela3108, juj ako Ti závidím to meno Mia, pre malú, ja som chcela tiež ale švagriná ju dala pred mesiacom svojej malej tak som na nervy lebo stále nemám meno čo by sa mi páčilo..... 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre