Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

indy
9. jún 2008

Ahoj Jarkap aj ja idem do porodnice do Stiavnice. My uz sme tam raz na poradni boli a vo stvrtok ideme zase. Je to tam super.

jarkap
10. jún 2008

Ahoj Indy. Ja sa najem a idem do tej Štiavnice, zatiaľ som nemocnicu videla iba z vonku. Som v strese môj doktor nie je nič moc a tak mám aj trochu obavy, dúfam že bude všetko v poriadku.

ria.riuska
10. jún 2008

Ahojte julovky... Dlho som tu nebola, a vidim, ze uz mame aj nejake mamicky. Juuj, tak gratulujem 🙂 Kolko Vas vlastne je? Viem len o Elenitke a Lenit. lenit, mimochodom, zelam vsetko len to naj, hlavne vela pozitivnej energie do dalsich dni...
Ja uz som prestahovana, konecne, a nemali sme tu Net, preto sa hlasim az teraz... Zatial to zdravotne vyzera ok, akurat mi opuchaju nohy a ruky, a to dost vydatne... Dnes na obed idem prvykrat na vysetrenie k porodnikovi a budem rodit na Antolskej, nakoniec... Uf, ako nam to rychlo uslo, a co nevidiet mame v rukach milovane uzlicky 😵

karinecko
10. jún 2008

ria-este Matinka porodila
A ku komu si sa rozhodla chodit?aj ja budem rodit na Antolskej mozno sa stretneme

michaela3108
10. jún 2008

Ahojte,
tak sme včera boli na poradni. Malá sa stále neotočila, už sa asi ani na 99% neotočí, máme 2300-2500g. Všetko inak ok, akurát sme na 1a 1/2 prsta otvorení. 😉

gogos
10. jún 2008

michaela tak sme na tom uplne rovnako. Moja mala je tiez este KP, som uz na 1 prst otvorená, krčok sa mi behom 3 týždňov skrátil o 1 cm a doki mi dal absolútny kľudový režim, 3x denne 2 kúsky magnézia a vydržať čo najdlhšie. Povedal mi že je možný predčasný pôrod. Zajtra idem na prietoky, tak uvidím. 😒

michaela3108
10. jún 2008

gogos,no ja som tiež bola prekvapená, ked doktor včera s úplným kludom povedal, že noooo, ste otvorená na 1a 1/2 prsta, ale krčok zatial držím, tak o 4 dni znova na kontrolu. Robil mi aj prietoky, tie sú ok. Tak fakt neviem. A budeš rodiť prirodzene, alebo sekciou?

gogos
10. jún 2008

Doki mi povedal, že stále verí,že sa ešte krpatá otočí ale ak nie, tak asi sekcia, lebo je dosť veľká.Tk som veľmi zvedavá. Najpv som z toho bola rošku mimo a nemohla som ani dobre spať,ale môj drahý ma povzbudil a myslí, že je úplne jedno ako budem nakoniec rodiť, hlane že malá aj ja budeme v poriadku. 😎

michaela3108
10. jún 2008

V podstate má pravdu. Vieš, ak sa moja malá neotočí ja budem aj radšej ak pojde sekciou, pretože rodiť ju ritkou je riskantnejšie. Hlavne pre malinkú.

gogos
10. jún 2008

tak som si hned vcera zacala balit tasku do pôrodnice, laebo nikdy neviem kedy to na mna príde, aby som potom z toho nemala stres.Zajtra keď pôjdem na prietoky, tak skočím dokúpiť posledné vecičky ktoré mi ešte chýbajú,aby som bola na 100% pripravená. A už iba čakať, kedy konečne to malé stvoreniatko uvidím na vlastné oči 😝

monatko
10. jún 2008

*gogos, ides do nemocky na prietoky? ja som si tam vysedela hodinu a pol minuly tyzden jak taky kvak 😠 ale chvalabohu, vsetko ok 😉 no a ten zoznam pre mna nahodou nemas? ja som si aj vypytala v TN, len nie som si ista, ci je aktualny podla niektorych veci.......... 😀

sloniiicek
10. jún 2008

ahojte babulky. prajem krasne ranko. ja som sa sem vcera nedostala, lebo sme mali s drahym 1. vyrocie svadby. a zobral si dovolenku, tak sme prezili krasny den. velmi milo ma prekvapil. 😀

monatko
10. jún 2008

jeeeeeej sloni, gratulujem, tak to vam bolo super 😵 my sme mali v nedelu zase tristvrte rocnicu 😀

gogos
10. jún 2008

monatko ten zoznam mas urcite presne ten isty, len s tym, ze nam tam sestricka dopisala hroznovy cukor, plienky pre babo, vlhcene obrusky a vatove tycinky. Inak je stale ten isty uz si rok. Tak je dobre ze si si ho v nemocnici vzala. Ani idem na prietoky do nemocnice, objednal ma na 13.00 a bude to robit dr. jankovsky k nemu chodim aj n poradnu.Povedal ze ked budem vo vestibule mam mu zavolat na mobil a on si ma vyzdvihne podla toho kde bude volny pristroj. Ci na prizemi alebo na druhom poschodi.

monatko
10. jún 2008

aha, tak dik.. hmmm, hroznovy cukor som este v ziadnom zozname do porodnice nevidela 😕 to si vzdy akurat berieme na vysokohorske tury 😀 gogos, a jankovsky ta bude aj rodit? alebo mas niekoho dohodnuteho? a nevies, ako to prebieha, ak nemam nikoho?

gogos
10. jún 2008

Kedze Jankovsky je kazdy den do 15.00 v nemocnici tak je dost pravdepodobne,ze ma bude rodit ak pridem v tom case do porodnice. Ale k nie, tak ma bude rodit ten, kto bude mat prave sluzbu.Nemam nikoho dohodnuteho. Ak nemas nikoho, jednoducho ta dostane ten, ktory bude mat prave vtedy sluzbu ked sa tvojmu malemu zachce pist na svet. Ten hroznovy cukor je tiez na to aby si mala energiu na tlacenie. Tiez odporucaju horku cokoladu. A nezabudni si vziat pit 😅

anita78
10. jún 2008

Ahojte dievčatá, tak gogos a miska, aj ja sa k Vám pripájam ☹ , tiež mám bábo otočené KP. Ale môj lekár mi povedal, že sa to môže do poslednej chvíle zmeniť, pôrodník mi zasa neodporúča prirodzený pôrod, tak uvidíme.

ria.riuska
10. jún 2008

Dievcata, aj vy ste take unavene stale?? Ja pol dna presedim, alebo prespim, ako dochodca... hrozne... nic nestiham 😠

monatko
10. jún 2008

jasne, len ked budem mat ten cisarsky, tak mi je cukor aj energia asi nanic 😀 no ved uvidime, ako to dopadne...... takze vecicky, ktore budu pre babatko asi treba doniest uz so sebou, ze? no a vidis, aby som nezabudla, tanier, pohar a take netreba doniest?

gogos
10. jún 2008

anita tak vitaj v klube. Ale neber to tragicky, aj takéto maminky musia byť 😀

monatko veci pre babo myslim n oblecenie staci ked ti donesie mangel ked pojdete z porodnice. Oni tam veci babatkam daju. Zidny tanier ani pohar si nosit netreba. Treba iba plienky a vlhke uierky lebo plienok tam si vela nemaju.

sloniiicek
10. jún 2008

vecicky pre babatko staci priniest pri odchode z porodnice.

ria.riuska
10. jún 2008

ja sa vylucne riaqdim zoznamom, ktory tu niektora maminka hodila este pred niekolkymi mesiacmi... Ci som pozadu??

monatko
10. jún 2008

dik za info, to by bola inak sranda, keby sme sa stretli na izbe...... no mozne to je 😅

monatko
10. jún 2008

ria, no to ano, len kazda porodnica ma nejake "odchylky" 😉 moja sestra napr. potrebovala na kramare aj misku na polievku a pribor tusim.... no a u nas to zas netreba..

anita78
10. jún 2008

Ja som sa balila podľa rôznych zoznamov a väčšinou sa tie veci v každom opakujú. Zbalila som fakt len tie najnutnejšie a vravím si, že ak mi niečo bude chýbať, nie je to dráma, donesú mi to.

gajana1
10. jún 2008

ahojte ako sa mate??? ja nič nevladzem len ležkam. ria.riuska kde najdem ten zoznam

gogos
10. jún 2008

ria nie si pozadu, dala sem ten zoznam ALEX ako skusena mamina, napisala nam zoznam co treba pre babo a co si vziat do porodnice. Ale v kazdej porodnici je to celkom inak. Niekde naozaj vyzaduju aby si maminy doniesli aj tanier a pohrik pribor, toaletny papier a podobne.....

gajana1
10. jún 2008

gogod ale kde najdem ten zoznam prosim poradte 🙂

gogos
10. jún 2008

gaja musis si prejst jednotlive strany tohoto for, bude to niekde okolo strany 40-50 mozno skor mozno neskor, nie som si ista. Bude to trosku pracne, ale ak mas chvilu cas a nozaj zujem to najst urcite sa ti to podari. Ale myslim ze ked si zadas do google zoznam veci do porodnice, njde ti to par dobrych stranok, kde ti tiez dobre poradia.

monatko
10. jún 2008

gajana, ved ak chces nejaky univerzalny zoznam, zadaj do googlu... nevidim problem - vsetko je na webe 😉 😝 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre