Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

miminka
14. jún 2008

ahoj a dobre rano.no my asi len tak dakde na pieskovisku pripadne v parku bo muz je v praci a ja mam dlhsie chodze a namahu zakazanu.

fazuliatko
14. jún 2008

ahojte babulky,som tu dlhsie nebola,tak nestiham studovat ake same novinky... 🙂 ozaj,neviete,ci uz je tabulka,tych nasich babatiek nedockavych hotova?akosi ju nevidim medzi albumikmi.

fazuliatko
14. jún 2008

je tu vobec niekto? 😲

mesiac666
15. jún 2008

ahojte baby, chccela by som sa opytat, v com bude si brat dietatko domov z nemocnice ked ho budete niest v autosedacke, do akej zavinovacky ho date?

sarica
15. jún 2008

Ja berem klasickú perinku na zaväzovanie-dieťa je v tom pevnejšie zavinuté.Tie nové zavinovačky to je iba na ozdobu

mesiac666
15. jún 2008

sarica: a vtom ho das aj do autosedacky? dakujem za odpoved

zdenocka
15. jún 2008

Mesiac666, my ked pojdeme z porodnice, tak mame kupenu zavinovacku do autosedacky, ale na zimu. Je to sice hrubsi flis, ale dnes je napr. zima, takze by sa nam to hodilo a keby bolo naozaj horuco, tak sa da rozopnut. Mne sa to velmi pacilo, tak sme to kupili. My nemame klasicku zavinovacku. Bud bude dietatko len v deke, alebo v tej zavinovacke na cestovanie, alebo mame este taky spaci vak, co sa da snurkami stiahnut. Dufam, ze to bude stacit.

mesiac666
15. jún 2008

zdenocka: ja si myslim ze bude teplo a ta zavinovacka ti bude uuuuuuuuuuuplne stacit

fazuliatko
15. jún 2008

ahojte babulky,my ideme domkov z nemocnice len v obleceni a na sedacku sa zababusime do decky.mame to chvalabohu iba kusocek,no ale tu je vacsinou chladno,takze mozno pouzijeme aj fusacik do autosedacky.uvidime.
🙂

fazuliatko
15. jún 2008

len aby sme drobcekov neprehriali... 😅 ako ste travili vcerajsi dnik?inak dnes je den otcov,uz ste blahozelali svojim milacikom? 🙂

avanka
15. jún 2008

Ahoj mesiac, my maleho povezieme domov v perinke, ked nam kamoska pozicia vanicku od Jane, ktora je atestovana ako autosedacka, tak v tej, ak nie, tak asi na rukach...
nechcem teraz rozputat debatu, ze to nie je vhodne a riskujem (mame aj vajicko, ale bez novorodeneckej vlozky a mainky by tam bol poskrucany), ale boli sme sa pytat aj u policajtov a tam nam povedali, ze oni babatka prevazane z porodnice domov beru benevolentne a ze su radsej, ak to rodicia prevazaju v perinke na rukach ako vo vajicku
Povedal nam aj, ze to bol najblbsi zakon, aky kedy uzakonili, lebo ak sa aj stane nehoda a sofer prudko zabrzdi, tak to novorodeniatko si vo vajci zlomi vazy

macicka
15. jún 2008

alex tak teraz si ma naplašila s tým hnedým výtokom, práve som bola na wc-ku, lebo som cítila, že mi niečo tečie - tak ako keď máš silný menzes a kuknem taký pekný hnedý výtok. no dúfam, že to nie je hlienová zátka 😲 .

avanka, každý ma iný názor na prevoz malých miminiek.... lebo podľa toho čo policajt povedal o vajíčku a o perinke tak to mimčo nemá ani v jednom prípade šancu naprežitie!!! ale policajti sú všelijakí.... 😕 .
ja som rozhodnutá, kupovala som to vajíčko preto, aby sme ho mohli voziť v aute a tak ho budem aj využívať. Ten fusák do vajíčka nemám, pretože tie čo som videla sa mi zdali hrubé na to, že budeme rodiť jún-júl a podľa posledných teplot to nevyzerá, že bude zima. a keď sa ochladí tak ho trošku navrstvíme oblečením a prikryjeme dekou, prípadne v aute prikúrime ale myslím, že to nebude treba...

príjemný zvyšok víkendu...

macicka
15. jún 2008

avanka a ty si nekupovala k x-landerovi aj vajíčko?? máte podobný kočík ako my - len ja mám iné predné kolieska a ty máš klasický 4-kolesový....

avanka
15. jún 2008

Macicka, ja viem, ani mne sa to nezda, ale ked to vajco je take hlboke....
Ja som ho chcela prevazat vo vajicku, ale cela rodina sa do mna pustila, ci som normalna, tak ja sama neviem....
Preto som napisala, ze ASI na rukach, lebo bojujem sama so sebou...

macicka
15. jún 2008

avanka, si myslím, že to nie je až taká sprostosť keď uzákonili autosedačky pre všetky deti do 136 cm, že predsa ich to ochráni a to vajíčko je pevné, celé z plastu a myslím si, že je to lepšie ako ho mať na rukách, lebo človek je len človek a vo vypätých situáciach má pud sebazáchovy. to je môj názor tak neviem.

mywiel
15. jún 2008

Ahojte tak ako travite vikend? Ja idem skusat moje nove auto, musim si nan trosku zvyknut kedze som v nom vyssie ako v autobuse... 😀 a uz vyrabame pozdravy o narodeni no bude to krasne. 😀 😵

zabkatt
15. jún 2008

Ahojky babulenky, tak ja som momentálne u svokrovcov a svokor si dal zviesť net, tak už môžem odpisovať aj takto. My sme boli včera na tom leteckom dni, bolo celkom dobre, aj počasíčko vyšlo, ale bolo to veľmi ďaleko, takže som sa tak nachodila, že hneď po príchode domov som zaspala. 😀
Ja osobne budem malého prenášať Asi vo vajíčku, pýtala som sa nato či je to bezpečné a predavačka ma upokojila, že sa nemusím ničoho obávať, že veď je to vystúžené vankúšikmi a určené pre novorodencov, takže to musí spĺňať nejaké kritéria. Nie? 😝 Pekný dník

elenita
15. jún 2008

Ahojte dievcence, tak uz sa blizime k cielovej rovinke, ze? 😉
Ak Vas zaujimaju podorbnosti o nas, sice asi sem uz pisala adka, ale tu su: Drobci sa narodili 6.6.2008. Nakoniec sa vypytali na svet sami. Odtiekla mi plodova voda a o 45 min som uz lezala na operacnom stole, surna sekcia . Mala som spinalku, cize cely cas som bola pri vedomi a bolo to uuuplne super, malinkych som pocula okamzite ako sa narodili . A manzel bol pri tom, sice zelensi ako ten plast, co mal na sebe, ale bol 😀 .
Domkov nas pustili uz v stredu, lebo hoci sme predcasne narodeni (presne 4 tyzdne pred terminom) a Lucinka mala nizsiu vahu, obaja krasne papaju a priberaju. Zatial krmime len materskym mlieckom a staci nam. Manzel pomaha, zobral si volno do konca juna a niekedy mam pocit, ze ma k tym mojim detom ani nepusti 😀.

elenita
15. jún 2008

Vsetkym tehulkam drzime palceky a teraz sa uz utekam naobedovat, kym ti moji pokladici spinuskaju 🙂

marse
15. jún 2008

ahojte julovky 🙂

V prvom rade Elenitka gratulujem, malicky su krasny, tak zelam vela zdravicka a nech vam robia samu radost 🙂 😵

my si Lauru povezieme domkov vo vajicku a mame v nom aj tu novorodenecku bezpecnostnu vlozku, muzikovi som do tasky pre malu nabalila aj lahsie aj chladnejsie veci , predsa len neviem ake bude pocasie ked nas pustia, a este deku nato, z nemocky nam to domov trva 20 min, a ak bude aj tak horko tak dakujem pekne.

Dcerka aj muzik si isli lahnut, a ja sa idem vyvalit na gauc zapnut film,a rychlo vyzehlit mangelovi veci do prace, a potom si dam na tvar masku, urobim manikuru a pedikuru, nech som fesna, lebo je otazne kedy najskor bude casu 😅

Babulky drzte sa, coskoro sa ozvem opat. Prijemnu nedelu. papa

fazuliatko my sme s babami pozvali poobede tatinka na langos a pivko 😉 to tych tatkov potesi najviac 😀

fazuliatko
15. jún 2008

no to teda asi hej,my mu chladime v chladnicke pivko,a veceru akurat dovarame.este nejaku polhodinku a pride nam z robotky domkov.no rano ked odchadzal tak si nasiel cokoladku,pohladnicu a taku sialocku peknu na veciach do roboty,tak nam hned aj pisal,ze mu zacal nadherne den... 😀
no ja sa tiez idem skraslovat,ale az ked mi drahy manzel dojde,zajtra ma volno,tak mozme byt dlhsie hore,no tak si dame dobru veceru, trosku sa prejdeme a potom svieckovy kupel, masaz bruska a do postielky pozerat nejaky dobry filmik...joj uz aby tu bol...
no babulky musime si uzivat posledne volne chvile s drobcekmi v brusku,ved potom to uz bude vsetko o nich na prvom mieste... 😀
ale aj tak sa ich uz nevieme dockat... 😵

miminka
15. jún 2008

ahojte,ja to mam naozaj iba kusok domov (na porovnanie ze ked som bola v porodnici so Sebkom,tak som nasim kyvala z okna izby) takze ja iba v babytaske bo to riskneme a iba v naruci a ak zoberie muz autosedacku,tak ho prekryjem tenkou deckou.
baby ja uz mavam take slabe kontrakcie,tak mam obavy aby som zrazu nebehla k junovkam ako to bolo aj s malym.tam som mala termin na 2.4. a narodil sa 14.3. 😀
tak dufam,ze to este aspon tyzden bo dva vydrzi a ze sa doktorka pri sone az tak nesekla. 😀

jeana
16. jún 2008

dobre ranko..
neuveritelne.. dnes som tu prva ? 😕 😀

zmrzka333
16. jún 2008

ahoj babule tak ja som bola vcera v nemocnici na poradni, robili mi CTG ultrazvuk a nas maly ma 3078g srdicko mu bilo ako zajacikovi, vsetko v poriadku akurat vysetrenie zospodu bolo fest neprijemne, normalne som dr. utekala na koze, neviem si predstavit ze tadeto mi prejde hlavicka ked ma bolelo palpacne vysetrenie jak das

maculik
autor
16. jún 2008

dobre ranko 🙂
Tak ja som po 2t znovu v praci, vobec sa mi vcera nechcelo ist, no ale co uz, ked som sa slubila. Tie 2t to nejako vydrzim.
zmrzka, to uz mas pekneho chlapa 🙂
ja idem dnes na pohovor s anesteziologom a krv, v stredu vecer na ultrazvuk, som zvedava, ako mimi narastlo.

zabkatt
16. jún 2008

AHojky babulky, tak ja mám ísť do práce, dať si potvrdiť papiere o príjme, lebo tie staré nám už skončili, lebo úrady nám už 3mesiace vybavujú povolenia a robia okolo toho ako keby to išlo z ich peňazí. Už mám nervy, prestavba ešte stále nezačala a už to ani nestíhame kým sa maličký narodí ☹((, takže všetko pomaly prevláčame späť do TT do toho našeho maličkého bytíku. Už sa tu ani hýbať nedá 😒 Prajem krásny dník
elenitka maličký sú nádherní tak sa držte. 😀

sarica
16. jún 2008

Ahojte!Cez víkend žiadne nové dieťa? 😨
U mňa sa tie priesvitné hlieny zmenili na vodu.stále mám mokré nohavičky 😠 .
Počkám do poobedia a ak to neprejde tak pôjdem k dr.
Taká som ako ovalená mechom vôbec neviem ččo mám robiť 😕
Pri prvom mi riadne odtiekla voda a hneĎ SOM vedela koľká bije,ale teraz....
Nechcem tam chodiť ako na klavír 😒

macicka
16. jún 2008

sarica, ja by som sa bála - nemôže to byť plodová voda, že ti odteká pomaličky???
my ideme do poradne zajtra, doktorko síce povedal, že asi sa už nestretneme, ale my sa ešte stretneme 😀 . nás sa teraz tak ľahko nezbaví. predtým to vyzeralo, že pôjdeme skôr a teraz sa tam mimčo drží zubami nechtami.... 😀 . no veď uvidíme ako to dopadne zajtra a čo nového nám povie doktorko...

sarica
16. jún 2008

No,bojím sa,ale nemocnica je pri nás,tak keď bude zle,tak to mám na skok.Len sa hanbím,že dieťa doma mám a neviem čo robiť-keby som bola prvorodička,tak nepoviem nič.. 😒

marse
16. jún 2008

ahojte julovky 🙂

akurat som sa vratila od kadernicky, uz mi trebalo ten vrh trocha skratit lebo som uz bola nestastna z toho ze sa mi s tym neda nic poriadne urobit.

sarica, nejde o to ze tam chodis na klavir, lepsie je si byt isty ze je vsetko OK. Ja hovorim radsej viac a zbytocnych vysetreni ako jedno a prist neskoro 😉 drzim palceky nech je vsetko v poriadku.

macicka aj ja idem zajtra do poradne tak tiez som zvedava co mi povie, aj uzv bude robit tak som zvedava na pribliznu vahu malej. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre