Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

jasil
23. máj 2008

Ahojte julovky, specialne ahoj Effie,
aku mas nadhernu fotku... 😲 😀
Ja mam konecne po 8 tyzdnoch o 1kg viac. Tak sa vytesujem, lebo mi dlho stagnovala vaha a uz sa to nepacilo ani doktorovi. Aj ked suma-sumarum som +10kg, co nie je malo...
Ale moze zato asi aj ta sacharidova dieta. Sice sacharidove jednotky som nepocitala, ale obmedzila som cukor.

effie
23. máj 2008

ahoj jasil, dakujem🙂 aj mne sa paci..
ja mam doteraz + 9kg a tiez mi dlho stala vaha tak asi to bude ok, hlavne ze babo pribera..
cukor som aj ja obmedzila ale nie uplne, to nedokazem..a maly predsa musi z niecoho priberat a rast..uz to musime nejak vydrzat tie kontroly kazde 2 tyzdne, je to otravne ale co uz..prezijeme
uz sa to krati, pozeram ze tebe uz svieti 34tt🙂 som zvedava ci sa uvidime aj v nemocke ked budeme rodit

mywiel
23. máj 2008

Ahojte vy mate kontroly kazde dva tyzdne? Tak ja mam prist zas len o mesiac, idu mi robit ten monitoring na kontrakcie ako som pisala. Inac tlak je ok a aj nohy uz odpuchaju, babo ma 2kg. 🙂

maculik
autor
23. máj 2008

ahojte, ja dnes len tak na skok od manzela z prace, mala som dnes volno.
effie, aj ja som mala nad ranom dva krce, ale nie take silne, ako predtym, zda sa, ze to magnezium pomaha.
mywiel, mne ten monitoring robili na posl.kontrole, je to super, ako som pocula, ako babu bije srdiecko. KOntrakcie nemam ziadne zatial, super 🙂
tak pekny vikend a pa v pondelok 🙂

alexandra
23. máj 2008

Ahojky kocky, tak my sme uz aj otvoreni a TP odhadom medzi 8 a 18.6, ale ze ak budem NAOZAJ sekat dobrotu, mozno babo prekvapi a vydrzi este o chvilku dlhsie... No, tak uvidime..

michaela3108
23. máj 2008

Ahojte baby.
Tak dnes sme zistili, že máme zmäknutý a skrátený krčok, a množstvo plodovej na minimálnej hranici. Musíme si odsledovať, či nám neuniká. Sme 34tt+6, čiže máme týždeň kludový režim. Do 36tt. No a samozrejme, sme ritkou. Vážime 2 112g. Inak všetko ok. Myslím, že na jeden deň je toho až dosť. 😠

alexandra
23. máj 2008

miska vitaj v klube mamiciek s vylozenymi nohami a magneziom 😀

michaela3108
23. máj 2008

Ahoj Alex. Ďakujem.
Neviem, či sa teším, alebo nie. Nič mi nevadí, len sa obávam tej plodovej vody. Z toho mám strach. Nie kvôli sebe, ale kvôli malej.

lenit
23. máj 2008

ahojte...prajem pekny podvecer.

alexandra
23. máj 2008

michaela keby to bolo zle, tak Ta hospitalizuju, neboj sa. Hranicne znamena ze je to ok, ale keby si prilis stratila, tak treba riesit a aj to sa este riesit da, takze sa neboj. A aj keby sa rozhodli Ta lekari porodit, tak mala ma uz cez 2kg, co je uplne v pohode 😉

lenit awoj 🙂

michaela3108
23. máj 2008

ALex dik za povzbudenie. 😉

monatko
23. máj 2008

ahojte, miska - drzim palce, aby bolo vsetko ok, aj ked uz to snad nebude take kriticke, ved ideme do finale 😵

monatko
23. máj 2008

no a dnes vecer ste zase asi vsetky nalepene na di capriovi, ze mam pravdu 😀 tak aj ja si idem pripomenut titanic, ked tak nad tym uvazujem, aj jked to bude romantika bez manzela ☹

marse
24. máj 2008

Ahojte babulky prajem vam prijemny vikendik, u nas pekne svieti slniecko, tak je hned lepsia nalada. Citime sa celkom fajn, lezkame co sa da, papame poctivo magnezium, a snad bude dobre co najdlhsie. Moja rodinka sa kade tade roztrusila tak som doobeda sama doma, idem si urobit kolacik, strasna chut na sladke ma prepadla, a zrejme zalahnem na gauc pred tv a kuknem nejake dvd, treba ten cas vyuzit. 🙂

Ako sa mate??? nieco nove??? a inak ako Elenitka??? este su 3v1??? 😅

Alex pekne sekaj dobrotu nech tie nase baby udrzime co najdlhsie, aj ked smeuz v tyzdni keby to bolo viacmenej v pohode, maju peknu vahu aj plucka dokoncuju svoj vyvin, ale kazdy dnik je len pre ich dobro. 😉

Julovecky prajem este raz pekny slnecny a pohodovy vikendik, drzte sa oddychujte a coskoro sa ohlasim, papa 😵

dracik1
24. máj 2008

ahoj marse, som rada, ze si neporodila skoro, este je casu dost...len oddychuj ...elenitka je este 3 v 1 ...ona by mala byt teraz 35tt, ja som tiez zatial 3 v 1 a snazim vydrzat aspon do 36tt 🙂 , poctivo oddychujem, papam magnezko

baby, krasny vikend, uz sa tesim ako sa nam budu rodit babatka 🙂

marse
24. máj 2008

povinnost z 35tt splnena a fotka je pridana 🙂 uvidime ci je to posledna alebo predposledna 😅

sveva
25. máj 2008

Dobré ránko. 😀
Marse neboj veď už len ten jeden týždeň vydržíáš, potom už môžeš hocikedy rodiť. Už by som aj ja brala ten 36 tt aby som nemusela tak ležať a báť sa.
Prajem krásny víkend.

marse
25. máj 2008

ahoj svevy, aj ty mas povinny kludovy rezim??? a preco??? otvaras sa alebo nieco??? necitala som dozadu tak neviem 😕

sveva
25. máj 2008

Marse áno aj ja mám kľudový režim, skracuje sa mi krček, tvrdne mi brucho a mala som k tomu všetkému infekciu. Manžel je teraz už týždeň na marodke aby som mala kľud a predtým mal týždeň OČR-ku.

sveva
25. máj 2008

Ozaj krásne nám rastieš. 😉

marse
25. máj 2008

svevy to mi je luto, ja som tiez mala tvrdnutie bruska, krcok mam skrateny na 2cm a otvorena som naposledy bola na 1 prst 😒 ale uz som dosla do stadia, ze sa tesim na den porodu, kedy sa uz toho brusiska zbavim a mala bude tu 🙂 den ked ukoncim 36tt bude pre mna poslednym ked sa budem bat 😉

dakujem ale toho brucha sa priznam uz mam dost 😅 uz mam problemy snad pri vsetkom, no co uz nemotorna hrosica 😀

sveva
25. máj 2008

Marse ja sa vyžívam v tom, že mám brucho. Je to perfektný stojan na tanier, misky a kelímok zmrzliny. 😀 😉 Som síce nemotorná, ale som rada.

karamelinka
25. máj 2008

ahojte kocky...och babulky drzim vam palce nech to este vydrzite...

ja mam taky pocit ze maly menej kopka moze to byt tym ze ma menej miesta?uz sa akokeby len tak pohne a nic... ☹

karamelinka
25. máj 2008

ja by som uz tiez chcela byt v takom 36tt keby sa nahodou nieco dialo aby som mohla uz rodit...uz sa tak bojim...tiez sa nemam pretazovat mam skrateny krcok ale neotvaram sa este tak dobre aspon to...ale ja mam ten krcok uz dlho skrateny no tak neviem...

ozaj a je normalne ze som mala uz tych poslickov?teda si myslim ze som ich mala...stvrdlo mi brucho a do toho ma zacali boliet vajecniky ako pri ms a aj krize trvalo to sice kratulinko mozno 2-3 minuty ale je to to?

marse
25. máj 2008

karamelinka ahojcek 🙂

ano to su poslickovia, a s tym ze ti maly menej kopka si nic nerob, moja je tiez uz viacmenej kludna pocas dna, sem tam stuchne do rebra alebo do mechura, ale zase vecer ked si lahnem na chrbat tak mam pocit ze mi brucho roztrhne, a niekedy je to aj dost bolestive, ale uz maju v tej svojej ,,vile s bazenom" 😀 malo miesta tak nam posuvaju organy kde mozu 😵

karamelinka
25. máj 2008

ahojky marse... 😉

no som si myslela ze su to ty poslickovia...ale je sranda ze tak skoro..myslim ze aj ty si ich mala tak skoro vsak?

boze marse este si pamatam ked som ta vidavala v snazilkach a ked si otehulkovala a uz ideme rodit...to leti...aj ked uz teraz ku koncu mi to ide pomaly...

tak pekny zvysok vecera 😉 😵

matinka
25. máj 2008

ahojte julovecky, jeeej, tak karamelinka, aj ja som uz mala teda poslickov, presne tak, ako to opisujes 😅 . Maly mal v brusku kludny vikend, boli sme vonku v prirode, tak paraaada 😉

mywiel
26. máj 2008

Ahojte ja som mala poslickov uz v 28t, nastastie len 2x ale fajne to boli... ☹ Za 4tyzdne to ma byt vraj pravidelnejsie, ale uz aj teraz niekedy vecer ma boli v ladvinach nastastie to trva max. 1 min.

mywiel
26. máj 2008

Matinka: my mame rovnaky TP? 😉 😵

zabkatt
26. máj 2008

Ahohjky kočky tak ja len na skok lebo ideme na poradňu na 9tu a dúfam že mi budú robiť ten veľký utz, lebo som maličkého už tak dlho nevidela 😠 A bolesti v brušku pretrvávajú, (včera som 2hodiny v kuse plakala a predvčerom som musela odísť z oslavy) tak som si povedala že od tiaľ neodídem pokiaľ ma poriadne nevyšetrí. Minule ma odbil takými 3mi minútami.
V stredu sa lúčim s kolegami tak neviem kde mi hlava stojí, čo mi treba všetko nakúpiť, spraviť očká, chlebíčky, zákusky už mám, nakúpiť alko nealko a v sobotu nám umrela babička ☹ tak rodina z Popradu príde na pohreb a všetci sa mi sem nahrnú od zajtra, chcú niektorí aj prespať (neviem kde, všetko plné a už aj postielka od včera stojí tak som zvedavá ako to prežijem 😒
Ozvem sa keď prídem od doktora zatial pa pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre