Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

lenockaaa
1. júl 2008

ani u mna to nie je zas daky extrem zatial +14kg ale dako sa to nezastavuje 😅 😅 a to ani moc nejem...10 kg je uplne perfektne a to mas celkom velke brusko takze to mas urcite vsetko v nom, ja mam teda mensie, takze tie kilecka mam aj vsade inde 😀 nuz ale stoja zato 😀 ....tym sa vzdy trochu potesim

lenockaaa
1. júl 2008

mywiel podla mna to tiez bude aj tymi opuchmi a tym ako telo zadrziava vodu... 😀 ja uz ani prsten nenosim a to mi bol velky, som ho chcela ist dat zmensit ale este pocas roboty som sa k tomu nedostala a teraz ho uz nedam ani na ruku 😅

mywiel
1. júl 2008

Hihi ja prstene uz nenosim asi mesiac... 😀 😀

julova
1. júl 2008

Cau Leni 😀 😉...no teeeeeda...nechcem rypat, ale ja som mala +12 😀 😉 ...ale podla mna minimalne 2/3 nechas v nemocke..😉

lenockaaa
1. júl 2008

😀 😀 no ved ja sa tu zvacsujem 😅 😅 a tie 2/3...dufam ze mas pravdu

julova
1. júl 2008

ja som z tych 12-tich 9 nechala v porodke...ostali tri a teraz uz sa "trapim" s poslednym kilom 😀...ale co tam po vahe..najviac ma serka ta pneumatika co ostala 😝...uz nech mala zacne behat, nech to nejak zleze, bo cvicit sa neprinutim ani za toho oneho...a ako sa citis? zatial vsetko fajn? myslime na Teba uz intenzivne kazdy den 😉...a ku komu na Kramose vlastne chodis? a zazmluvnila si si nejakeho Dr.? som Ti tusim neodpisala na IP-cku...vecer napravim...ale toto moje vrtidlo uz dava zabrat coraz viac...sa tes 😀 😉

lenockaaa
1. júl 2008

jaaaj ved to si mala super, to ti ostali len 3 kilca, to je uplne perfektne, s tym cvicenim je to u mna dost podobne, aj kebyze mam asi pod domom posilku tak tam nejdem, ja radsej menej papat budem 😀 😀 a citim sa tak ze by som prijala keby to uz aj bolo, nozky mam jak dva stlpiky teda stlpy 😀 chodim zatial k Ferakovej je celkom mila aj ked to tam naozaj ide ako jna beziacom pase 😀 a dr na porod nemam ani nechcem lebo ziadneho nejako nepoznam a snaaaad ten co tam prave bude, bude v pohode 🙂 zajtra tam idem musim sa jej popytat ako to vyzera so mnou, 😀

lenockaaa
1. júl 2008

ano si mi neodpisala...ved ked budes mat cas....ked bude terezka spinkat...a napis mi co mate nove, ake pokroky a taaaak 🙂

julova
1. júl 2008

napisem, ked ju ulozim...dufam, ze nebude vystrajat 😝...ale tie horka su priserne...nuz idem ju vykupkat...tak sa drzkaj a opatruj 😉...hlavne pevne nervy na tieto posledne dni :-P...Tebe a aj Palimu, aby zvladal tu hormonalnu burku 😀 😉

avanka
1. júl 2008

ahojte, tak my sme teraz prisli domov a mame chvilocku cas, kym budeme Lukaska budit na kupkanie...
Tak v nedelu som isla poobede na prijem do nemocnice, v pondelok rano o 6 mi sestricka dala klystyr, osprchovala som sa a cakala na vizitu...o stvrt na 9 na zobrali na porodnu salu, zaviedli kateter, napichli infuzky, pichli premedikaciu, asi po pol hodine ma osetrovatel zobral na operacku, pichli mi spinal, ktory som ani necitila a uz to islo mala som fantastickeho anesteziologa, ktory mi komentoval do posledneho detailu, co robia lekari, no a pocity, ked malinkeho vytiahli z bruska a ja som pocula jeho tichucky plac, sa nedaju ani opisat, chvilku po osetreni mi malinkeho priniesla svagrina ukazat zabaleneho v perinke, odniesli ho na novorodenecke, kde sa na neho isli pozriet moji, Rastikovi rodicia a Rastik...
Na chvilu za mnou prisli aj na izbu, ked ma previezli, to bolo fajn....
V utorok poobede som isla so sestrickou do sprchy a nakolko sa prave uvolnil nadstandard, ktory som chcela, tak som sa stahovala....malinkeho mi nosili 2 krat denne, vo stvrtok som ho mala pri sebe cely den, od piatka uz nastalo...
Trosku bol problem s tym, ze Luky sa vraj vyvijal v maternici pomalsie, takze sa nenarodil skor o 11 dni pred terminom, ale vraj o 3 tyzdne az mesiac, tak bol a je spavejsi, prve 3 dni im prespinkal, nebudil sa ani na hlad...
Aj teraz pri kojeni zaspava, niekedy uz po par minutach, takze sa kojime aj kazdu hodinu, niekedy raz za 4 hodiny....dnes nam napr. zaspal o pol 12 v noci, zobudi sa na papanie o 4 v noci, o 8, papali sme o 10-tej, o pol 2, o 5 a medzitym stale spinka, tak som zvedava, ci bude spat aj v noci.....
Inak je strasne zlatucky, najkrajsie babatko na svete
Uplne sa nam zmenil cely svet, Rastik sa na neho nevie vynadivat, bude a aj je to tatinkov chlapcek a milacik
No a bola som prekvapena, ked som sa postavila na vahu po prichode domov...pribrala som 11 kilo, ostalo mi 1,5 kila...mam trochu zmenenu postavu, ostalo mi aj brusko nad rezom, ale to sa casom upravi....
Rez este citim, ale vobec to nebolo take strasne, zajtra by som mohla ist v pohode na sekciu znova....bolelo to, ale nic take, co by sa nedalo prezit a to som dost citliva na bolest
A vy ako? Bruska posluchaju?
Ked budeme mat cas zmensit fotky, pridam malinkeho do albumu a potom napisem

karamelinka
1. júl 2008

baby ja mam taku pazravku ze az...upiekla som si kolac a uz mam v sebe skoro pol plechu 😅 😕

karamelinka
1. júl 2008

ceresnovy 😵 😵 😵 😵

karamelinka
1. júl 2008

avanka gratulujeme...no to si mala fajn porod ako pekne o tom pises a ja mam pocit ze ma caka horor...tesim sa na fotocky 😀 😀 😀

monatko
1. júl 2008

avanka, SUPER 😵 normalne si mi spravila taku dobru naladu s tvojim porodnym zazitkom - aj ja chceeeeeem 😅 gratulujem k chrobacikovi, nech sa ma k svetu a pekne vam rastie 🙂

monatko
1. júl 2008

no ja idem zajtra uz snad na poslednu poradnu, tak som zvedava, co mi doktorka zas povie a hlavne, ci zas nebude za mnou posielat sanitku ako minule, ach jo 😖

sveva
2. júl 2008

Dobré ránko baby. 😉

Avanka maličký je rozkošný. Prajem veľa radosti a zdravia obom.

sloniiicek
2. júl 2008

ahojte babulky. prajem krasne ranko. tak u nas je zatial vsetko po starom. a co mame nove tu? 😀

mywiel
2. júl 2008

Ahojte mamicky blahozelam k babatkam, len do nasho albumu babatiek dako nepribudaju fotky, nezabudnite napisat Miske ta sa o to stara nie? 😉

sloniiicek
2. júl 2008

aj ja sa pripajam ku gratulaciam maminkam a ich babatkam. ze to tak super zvladli. asi momentalne nam tu vladne chaos. 😉 nikto sa nevenuje babatkovskemu albumu. 😀 ale snad to potom dozenieme. 😀

lenusha
2. júl 2008

ahojte julovky,

takisto sa aj ja pripajam ku gratulaciam 😵 uz aby sme mali vsetky tie nase pokladiky v naruci 😵
my tiez zatial pekne drzime pokope 😀

zabkatt
2. júl 2008

dobré ránko, tak ja len na skok, utekám ku susede po nejaké vecičky ešte a šup šup sa učiť. 😀

indy
2. júl 2008

Ahojky tak uz sa aj my hlasime ze sme prisli vcera s porodnice s pokladikom menom Mojmir ktory sa narodil 25 juna rano o 10.10 s mierami 2900gr a 50 cm.Fotecky nejake pridam ked bude trosku casu nazvys Ostatnym co ich to este len caka drzim palce nech sa coskoro zvitaju so svojimi vytuzenymi babatkami Je to najkrajsi zazitok aky si len clovek moze predstavit

lenusha
2. júl 2008

jeeej, tak vitame dalsie julovciatko/junovciatko 😀
a tesime sa na fotecky 😉

meggi
2. júl 2008

to je super, ked už mate tie svoje malé pokladíky doma - ja už tiež chcem 😅
Včera som bola na kontrole a som už na 1cm otvorená, ale termín budem mat až koncom júla, ak nie začiatkom augusta - tak som zvedavá, kedy to príde...
Babulky, čo to máte už za pár - tak držkám palčeky, nech máte rýchly a bezproblémový porod - hlavne nemyslite na bolesti ale na babetko, že chce íst za svojou mamičkou a tiež sa musí prebojovat - mne to aspon pri prvej dcerke dost pomohlo - ja som bola celu dobu v sprche a rozprávala som sa s babom v brušku, že to zvládneme a bolo to fain...

alexandra
2. júl 2008

Kurnik kocky... toto teplo je na porazenie ☹

monatko
2. júl 2008

ahojte, tak ja som bola dnes na poradni este u svojej doktorky, maly je hlavickou dole, ale nenalieha, takze este sa moc asi nechysta vidiet siri svet 😅 no ale uvidime, co mi povedia v pondelok v nemocke.......

opatrujte seba aj svoje pokladiky - ci uz v brusku alebo mimo neho 😵

lenka2112
2. júl 2008

ahojte babuľky,chcem vás iba pozdraviť a odkázať vám, aby ste sa držali.ja som takto pred rokom už začínala pociťovať slabé bolesti a no a náš poklad prišiel na svet 5.7.2007.tak veľa šťastia, a tým ktoré už máte detičky pri sebe,veľa mliečka a zdravíčka. 🙂

danciacik
2. júl 2008

ahojte kočky. poraďte - už druhý deň, ma občas bolí podbrušok (také tlaky ako keby svalovica alebo niečo také). Máte to aj vy? Môže to byť z tepla? Som síce druhorodička, ale nechápem to.

monatko
2. júl 2008

lenka, dakujeme 😵

mywiel
2. júl 2008

Indi blahozelam, krasne meno. 😉 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre