Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

marse
4. jún 2008

Ahojte julovecky, tak co nejake nove spravy o nasim maminkach cakatelkach??? 😕 😕

ako elen a matinka????

ja sa mam dnes super opat 😅 , ale sa neviem dockat kedy ma to uz chyti. uz by som naozaj chcela porodit, ved najprv ma strasili predcasnym porodom a teraz budem este aj prenasat, citim to 😀
Mne na zahu pomaha kofola 😉 co s atyka spanku som na tom podobne, vecer zaspim rychlo, v noci vstavam sem tam k Viki a uz na svitani pozeram do blba 😀

dnes mi prisli take ruzove saticky pre moje princezne, hodim do albumu tak kuknite 😉

prajem pekny dnik, este nakuknem co a ako ine babulky, tak zatial papa

jamik
4. jún 2008

Ano monatko. Pri Dr.Kascakovi.

bessy21
4. jún 2008

Ahojte babuľky-tehuľky 😉 Ja ani neviem že som na materskej totiž nič nestíham,ani len dožehliť detské vecičky a to periem vkuse čosi. A od pondelka do soboty máme návštevy. Ja si ani tu tašku asi nestihnem pobaliť 😔 A je také hnusné teplo 😒 Včera som čakala v poradni 2,5hod,pretože niekto sa vkuse prebiehal,hlavne že to boli netehotne 😖 a dnu som bola asi 5min aj s cestou,zobralala mi len posledný krat krv, ani výter na toho streptokoka,ani na pásy ma neposlala ,recept mi zabudla dať, a objednala až koncom júna tak to asi dovtedy aj porodím a ked som jej volala tak bola vyvesena pevná linka, z toho tepla asi už každemu ´haraši ´. ☹ aj mne lebo som sa jej na to ani nepýtala uplne som zabudla,ale čo ja som doktor? Ja na tu záhu cmuľam maalox,fakt to pomaha. Včera malý od 4h do 24h vkuse kopal ja neviem čo mu bolo ,MUDr.povedala že asi je mu teplo..Jedna baba sa na mne v čakarni smiala ako mi naskakuje tričko 😀 Tak sa zatial všetky opatrujte,nech nie su žiadne predčasné pôrody 😉 Prajem pekný deň

alexandra
4. jún 2008

Caf kocky, tak som to asi fakt prehanala, lebo dnes som prvy den naozaj doma doma, a prave soms a zobudila 😅

macicka
4. jún 2008

ahojte kočky,
tak mne sa zdá, že sa mi bruško posunulo dolu, lebo sa mi lepšie dýcha ako doteraz a mám nejako veľa energie...
Spala som v pohode, len keby som stále nemusela chodiť na wc - normálne chodím so zatvorenými očami, urobím škárečky len kým si nesadnem a potom zase zavriem. keby tam niekto niečo postavil do cesty tak sa to zrámujem....

indy
4. jún 2008

Ahojte dievcata
tak ja to mam podobne tiez stale periem nic nestiham zehlit, vsade mam chaos a taska tiez este nie je zbalena ale veci do nej uz mam doma. Az na nejake drobnosti. Mne by to teplo az tak nevadilo ked som doma, ale to priserne dusno a z toho aj nizky tlak citim sa ako s vybitymi baterkami 😀

macicka
4. jún 2008

baby - treba piť a piť... aj keď potom sa ide častejšie na WC ale treba piť. mne to veľmi pomáha, nie som taká malátna ako keď nepijem. denne aspoň 3 litre...

bessy21
4. jún 2008

veru veru pitný režim je doležitý pijem všade 😉 U nás už hrmí akurat idem do mesta asi bude moja naj kamoška v tom tak sa strašne tešim idem jej kupiť nejaku pozornosť 😀 Ale zas sa mi vrátila alergia na pel a trávu asi po 2rokoch tak furt kýcham vraj že máme teraz oslabenu iminutu..tak ledva dýcham a hrdlo ma z toho boli. papa

alexandra
4. jún 2008

mam pocit ze tento rok je nejaky silny na alergie, ja sa tiez neviem dokychat.. 😖

macicka
4. jún 2008

chvalabohu manželovi prešla alergia - zatiaľ - teda pokiaľ nekosí trávu - to chvíľu kýcha a potom je pokoj - breza už nekvitne tak je to OK.

michaela3108
4. jún 2008

AHojte,
tak mám info, Matinka je už prepustená z nemocky. Podozrenie na odtok plodovej sa nepotvrdil. Zajtra sa ozve na konikovi.

jeana
4. jún 2008

ahojte..
tak super, ze je matinka OK.. 😉 inak dnes je tu nejako potichsie 😀

zabkatt
4. jún 2008

Pridala som tie fotečky tak kuk 😀 Ja som už u našich a ja nechystám neperiem, lebo mi včera zhorel motor na práčke ☹ Keď sa niečo se... tak sa se... Takže mamina mi to bude musieť zajtra oprať všetko a ja už si to doma ožehlím aspoň ušetríme vodu a elektriku 😀 Maminka sa potešila keď som jej to povedala 😝

jeana
4. jún 2008

juuujha zabka, to je blbe s tou prackou
ja som to poprala na 2 krat vsetko pre malinku a teraz uz 3 den zehlim.. teda popri inom... 😀
mne zase do zajtra nepojde TV, tak budem aspon troska pritlacena sa ucit.. no neviem..

karamelinka
4. jún 2008

ahojte julovky ja len na skok..boli sme v poradni a skracuje sa nam stale krcok takze mi treba lezkat sikmo...no ale este musim nieco poupratovat lebo sme skladali novu spalnu takze vsetky veci mam vytiahnute..idem sa do toho pustit aby som mohla vecer uz len radsej lezat....oki tak opatrujte bruska 😉 😵

inak mam pocit ze pohyby su uz take slabsie ako pred tyzdnom... ☹

monatko
4. jún 2008

jeee tak to je super spravicka s matinkou 😵 mne dnes moja dr povedala, ze "joooooooj vy mate este zornicku /babatko/ vysoko, este sa ani zdaleka nechysta von" 😲 no tak dufam, ze v juli sa mu uz bude chciet 😝 😀

monatko
4. jún 2008

karamel, to ozaj mas slabsie? ja som prave vcera u zubarky myslela, ze mi urve brucho, tak tam vystrajal 😕

monatko
4. jún 2008

inac mi doktorka povedala, ze maly ma dost velku hlavu vzhladom na moje rozmery 😨 🤐

maculik
autor
4. jún 2008

Ahojte kocky, ja len na skok som vas prisla pozdravit 🙂
stale pracujem, teraz 2t u manzela na konferencii a potom este do konca juna vo svojej praci. Potom konecne volno 😵
musim sa pochvalit - konecne sme v sobotu kupili kocik Quinny Freestyle, a bola super akcia, tu asi nikto nechce cerveny, tak bol zlacneny na 320€, co je super. cela kombinacia, akurat autosedacka tam nie je, lebo tu mame.

inak sa mame dobre, akurat som cela naliata vodou, uz neviem, co mam proti tomu robit... ☹ Aj sa mi zle spava, no ale to sa dalo cakat.

tak sa majte pekne, znovu sa ozvem. drzte sa

lenit
4. jún 2008

ahojte babule. tak, som tu len na skok. tak, kde zacat...malinka sa narodila 29.5.2008 o 8:45 rano. v nemocnici to bolo celkom fain. pekne sa o mna starali, ale zo spinalky ma priserne bolela hlava. ked malu vybrali z bruska, zacala hned plakat a sestricka mi hovorila, ako ju vyberali...uz ide hlavicka, a ... mate dievcatko. baby, poviem vam, zacala som plakat od radosti...potom ju zobrali prec. neukazali mi ju. museli ju pozriet, ci je v poriadku. doniesli ju asi za desat minut, a to som ju videla asi dve sekundy a uz ju aj brali na JISku. mna zasili a brali ma na sestonedelie. na chodbe ma este nechali chvilu s manzelom. ten bol uplne hotovy a plakal aj on od radosti. potom som o sebe vela nevedela. akurat ked prestavala ucinkovat spinalka, tak ma to dost bolelo, lebo sa este stahovala maternica. malu mi doniesli ukazat vo stvrtok dva krat len na chvilu. to som este nemohla vstat. stale bola na tej Jiske. ja som sa na druhy den pomaly zacala stavat na nohy a motkat sa. to bola bolest. s manzelom sme malu chodili pozerat mohli sme ju aj krmit a chvilu sa s nou pomojkat. asi v sobotu ju prelozili na novorodenecke a to som ju mohla chodit pozerat castejsie a aj si ju bravat. akurat som ju nemohla mat stale zo sebou, koli tej hlave. no a v pondeok ju uz dali ku mne s tym, ze v utorok ideme domov. v pondeok som este bola v tej blave. brali mi vseliake vzorky...nic prijemne. no a zajtra ideme znova. uz budu vysledky a dozvieme sa verdikt, ze co so mnou dalej. malinka je uplne uzasne babo. spinka, papa, kaka a znova spinka. je taka drobunka a hlavne je krasna. musim povedat, ze sa nam s manzelom podarila 😵 papka nutrilon kazde tri hodiny. raz vypije viac, inokedy menej. ale priemerne tak okolo 40-50ml. pomaly si na seba zvykame. manzel ten je z nej hotovy. ma este tento tyzden dovolenku a je to super, ze je s nami. dnes som ju prvy krat kupala a pochvalim sa, islo mi to. vcera ju kupala svagrina, kedze ja som kupanie v nemocnici ani raz nestihla. je to super pocit...ale stale si na to len zvykam...je to velmi zvlastne. rana sa mi hoji pekne a je mozne, ze ju nebude vobec vidiet. asi zajtra alebo piatok idem na vyber stehov. Takze mame malu Tatianku (v rodnom liste) ale budeme ju volat aj Tanicka. idem stiahnut do pocitaca fotky co manzel pofotil este v nemocnici a vlozim si ich do albumu. pridam este aj fotku bruska z 35tt a mozem aj taku, ako som vyzerala, ked som sla do porodnice.
baby, ak mate nejake otazky, tak sa len kludne pytajte. ked sa mi bude dat, tak urcite odpisem. prajem vam vsetkym pekny den a hlavne si uzivajte to, ze mate babatka este v bruskach. mala je v poriadku, ale ja viem, ze ten mesiac tam este mala byt. uz to nezmenim, ale bolo by to dobre len pre nu. som stastna, ze je zdravucka a ze mala relativne dobru vahu, aj ked v nemocnici schudla na 2350g . Keby sa narodila ako ma, tak ma urcite este o minimalne kilo viac.
tak sa zatial majte krasne a vsetkym vam velmi pekne dakujem, ze ste na mna mysleli...

karinecko
4. jún 2008

lenitka blahozelame a prajeme vela zdravicka tebe aj Tatianke 🙂

karamelinka
4. jún 2008

lenit...velmi som rada ze ste taki stastniiii....musi byt ozaj uzasna a krasna..vela zdravicka celej rodinke...na fotky sa tesim jujj.... 😉

karamelinka
4. jún 2008

monatko no uz menej citim tie pohyby ako keby len take presuvanie n ci co...no asi ma lenive obdobie lebo uz som to tak mala..ze bol akysi kludny a potom zasa nie a tak...alebo je to tzaky maly lenivcek... 😉

jarkap
5. jún 2008

Dobré ráno. Ochladilo sa a tak asi dospávate zameškané. Keď som musela vstávať do práce spala by som ale teraz keď môžem vyspávať buntoším ešte skôr ako musí vstávať môj mužík.

lencinni
5. jún 2008

lenit, velmi drzim palce, aby boli vysledky v pohode!
gratulujem k malej princeznicke, nech vam robi radost a nech je zdravucka! urcite sa este ohlas, ako si dopadla dnes a ako papate a rastiete 😉

mywiel
5. jún 2008

Lenit blahozelam k malemu batozteku... 🙂 😵 a prvej julovej maminke. 🙂

lenka_da
5. jún 2008

Ahojte babky, ja mam termin 23.7. a uz take 2 tyzdne vobec nemozem spavat, priserne ma bolia krize, niekedy nevladzem vstat ani sa otocit, lezat na boku sa mi neda vobec, na chrbte vydrzim tak pol hodinu, horko-tazko sa trosku vyspim v polosede ale nad ranom si musim normalne sadnut a driemem po sediacky. Neviete daco poradit, nejake super cviky alebo nieco, co pomaha?

sloniiicek
5. jún 2008

ahojte babule. vcera mi akosi blbol konik a nemohla som sa sem dostat. dodatocne vsetko najlepsie vsetkym lenkam, ktore mame v temicke. 😀

lenka_da
5. jún 2008

Dakujem, sloniicek 🙂

marse
5. jún 2008

Ahojte babulky, prajem pekny aj ked uprsany dnik. U nas sa dost ochladilo, ani by som neverila, tak dnes sme ukryty doma a muzik s malou opravuju bicykel na chodbe.

Lenit gratulujem este raz k malej Tanicke, a tesime sa na fotecky 🙂

Dnes ma moja duracelka meninky, budem jej musiet poslat cokoladku do bruska 😀

Babulky chcem sa opytat, myslite ze sex moze vyvolat porod??? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre