Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

mesiac666
23. júl 2008

ahojte baby, tak mne sa maly narodil na termin..mal presne4kg a 56cm..len chcemopysat porod..v nedelu rano som zacala mat bolesti, ale iba take tak si vravim ze to prejde to ma casu, no ale poobede o tretej som zistila ze to asi neprejde tak som sla do nemocnice, mala som take mierne kontrakcie, tak kazdych 20 min..tak ma prijalii natocili mi prve ctg a doktor ma poyrel a vravia mi ze som otvorena iba na jeden prst a ze kontrakcie su este len na zaciatku ze uvidime co sa bude diat..no zase po hodine prisla kontrola a zase iba na jeden prst a kontrakcie kusok castejsie, urobili mi o piatej klistir..o hodinu zacali byt kontrakcie dost silne aj ctg to jasne ukazovalo a doktor vravi ze som na 7prstov otvorena -baby to je riadna bolest ked vas pocas kontrakcii pozera doktor som myzslela ze umrem..no ale vravi mi ze dieta je este vysooko, ye nevie co ideme robit ze mi asi prepichne plodovu vodu..tak prisiel o dve hodiny prepichol plodovu vodu a uz to islo..dostala som take kontrakcie, kazde dve minuty, no moj uzasny doktor stale vravel ze rodit sa nejde, prisiel zas o dve hodiny ale ja som uz mala take kontrakcie ze som nevedela co robit, nic mi nestlmovalo bolest, ale nehal ma tak..no o hodinu som uy nevedela co robbit ani sestricky lebo ja som mala kontrakcie neopisatelne..tak volali doktorovi nech pride, ja som ho prosila nech uz nieco robi, nech mi da cisarsky, hned ma zrusil ze v ziadnom pripade ze som dobre otvorena a ja mu vravim ved ale dieta bude velke a on to vytlacite ako nic..no nakoniec o 4.10 sa rozhodol ze ideme rodit ale ja uz som bola uplne bez sil, ved od piatej som nic nejedla, nevladala som tlacit, obe sesrticky mi tlacili na brucho az nakonie asi na 15 potlacenie som porodila, a potom prislo yasivanie, zasival ma polhodinu a bolo to strasneeeeeeeeeeee mam asi 20 stichov.....takze baby dufam ze toto ani jedna nezazijete......ale maly j uzasny

vejinka
23. júl 2008

mesiac...to si ma teraz poriadne vylakala..ze taky pristup lekara..uff by som mu vsetky vlasy vysklbala.. 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ale hlavne je ze malinky je v poriadku..popridavaj potom aj dake fotecky..a to sitie..mno aj segra povedala ze to najviac zo vsetkeho bolelo..ale asi u kazdej je to individualne..no neboj sa to sa zahoji 😉

zabkatt
23. júl 2008

Ahojky babulky, tak my sme už aj speť a 2v1 😀 😲 😢 No len tak zbežne. Od včera som nespala, čo som mala mindráky, muž bol natom asi tak podobne. Ráno som už od 5tej behala na záchod a nevedela čo so sebou a vravím si že aspoň mi nemusia robiť klistír 😀 Okolo 7mej som ešte volala doktorkovi či tam je, či mu do toho nič neprišlo a on že nie prídite. Tak som sa začala potiť. Okolo 9tej sme dorazili do TO, malý sa ani nehýbal z toho môjho strachu, doktor bol na operačke, tak som sa naďalej potila na chodbe a čakala. Okolo 10tej ma vzal na vyšetrenie a že malý sa asi zľakol a rozmyslel si to lebo je vylezený až niekde pod rebrami a keby mi dal vyvolávačku, tak by som sa dlho trápila, tak ma len porýpal, že uvidíme čo bude a či chcem nastúpiť do nemocnice, alebo počkám doma. Tak som povedala že idem ešte k našim a tam počkám do večera že či sa niečo udeje alebo nie, ale stále nič a už sme doma. Takže čakáme 😠

lilliana
23. júl 2008

zabka,presne poznam tvoje pocity,ten nas drobec sa tiez do poslednej chvile splhal smerom nahor. dokonca sme prenasali 9dni, pomaly ma zacali predbiehat augustove rodicky. 😀 ale nakoniec si to maly predsa len rozmyslel a par hodin pre planovanou vyvolavackou sa pustil von sam. troska mu este dopomohol doky Nidal oxytocinom, 4hodiny sme mali kontrakcie ako o zivot, aj som riadne skusala tlacit,ale napokon sme museli pod noze,bo moj krcok maternice sa nespotreboval tak ako mal. 😉
ale nelutujem ani sekundu,dokonca som stastna,ze som rodila cisarakom. tesim sa na dalsi. 😀

sveva
23. júl 2008

Ahojte baby. Tak nás dnes pustili z nemocnice domov. Malá nám krásne priberá, ale máme trošku zvýšený bilirubín, ale ešte stále je v norme. Inak sa máme celkom dobre. 😅

gogos
24. júl 2008

Dobré ráno babenky. Napíšte mi prosím niektorá IP s loginom a heslom aby som sa dostala do albumu,nech pridam fotku mojej malej princezny. Ďakujem pekne. 😉

gogos
24. júl 2008

A aby som nezabudla tak takto prebiehal môj pôrod - bola som objednaná vo štvrtok ráno na cisársky, tak som bola spokojná,že to pôjde akosi bez bolesti.Mala som mať spinalku,takže pohoda. Ale o 23.45 v noci sa Viki rozhodla že nebude čakať do rána a začali mi boesti.Kontrakcie hneď po 3-4 minútach, no hr§za.V nemocnici ma hneď prijali,doktor ma vyšetril a pýta sa ako dlho mám bolesti, ja na to že asi 15-20 minút, on povedal, že to nie je možné, že som otvorená na 8 cm a môžem rovno rodiť.Ale malá bola otočená zadočkoma bola veľmi veľká, tak hned ma brali na sálu, dali celkovú narkózu a o 01.01 hodine bola už Vikina na svete. Vážila 4300 gr a mala 51 cm. Keď mi ju na druhý deň ukázali,bola som šťastná,že som bola na cisárskom. A dali ma na pooperačnú izbu s Monatkom, tak sme sa zoznámili a bolo nám fajn. Rýchlo som sa dala dokopy,jazva sa pekne hojila,malá bola pri mne už na tretí deň a na piaty deň nás už pustili aj domov.Takže fajn. Sestričky aj lekári v TN pôrôdnici a na novorodeneckom boli naozaj úplne perfektný.
Hotovo, takto sme to mali my. 😀 😝 😅

dandy05
24. júl 2008

jeej baby ake pekne babatka 🙂 a je sranda to vidiet, ake su malicke v tych postielkach, ani ich tam pomaly nevidno.
🙂

zabka, pockajte si, ved mozno krpec sa rozhodol, ze pocka na ten termin 😉 aj ked to cakanie je fakt otras.
inac tak ma napadlo, mne naposledy robili utzv v 36 tom tyzdni a uz som po termine 6 ty den a za posledny mesiac mam vsezravku, co ked pribrala strasne vela a bude velka, lebo vaha mi vybehla o dve kila hore. Oni ju budu este merat? nieze zacnem tlacit a potom zistia, ze je to valibuk, to by ma porazilo ☹

sloniiicek
24. júl 2008

ahojte babulky. tak ako sa mate? ja mam trosku casu. tak vam rychlo prekopirujem nas porod. 😉

sloniiicek
24. júl 2008

V nedeľu ráno mi začala odtekať hlienová zátka. Celý deň som sa necítila veľmi dobre. Mala som nepravidelné kontrakcie vo veľkých časových odstupoch. Ale nebola som si ešte istá, že či je to ono. Až o 0.h večer som si začala uvedomovať, že kontrakcie mám pravidelné každých 10 min. A od 4.h rána začali byť každých 5 min. O 5.h som zobudila Martina s tým, že pôjdeme do nemocnice skôr, ako sme sa s doktorkou dohodli. Ja som sa osprchovala, on zatiaľ najedol. A vyrazili sme. Do nemocnice sme prišli o 6.h ráno. Najskôr na príjem, potom na oddelenie, kde mi robili monitor. Počúvali srdiečko malej a moje kontrakcie. Potom ma vyšetrila doktorka s tým, že budeme dnes rodiť. Tak som sa presunula na pôrodnicu.

sloniiicek
24. júl 2008

Tam som sa osprchovala, dali mi čipky (nedávajú klystýr) a Martin prišiel za mnou. Chvíľu som sa prechádzala na chodbe a potom ma dali ľahnúť na sálu. Kde mi opäť robili monitor. Napichli ma na nejaké infúzie. A o 7.30h prišla doktorka a prepichla mi plodovú vodu. Potom začali silné kontrakcie. Tak prišla za mnou doktorka a zaviedla mi epidurálku. Prvá dávka mi najskôr nezabrala. Tak mi po 20 min. dávali druhú. A tá mi našťastie zabrala. Inak ta epidurálka je perfektná vec. Vrelo odporúčam. Neskôr mi dali oxytocín myslím na zrýchlenie otvárania. Ale zároveň to znižuje účinnosť epidurálky, tak mi dali ďalšiu dávku. Ani neviem presne kedy, jedine čo som cítila boli tlaky na konečník. Asi o 11.h ma kukali s tým, že som už otvorená na 9cm a ešte trošku a už budem úplne. Tak ma dali skákať na fitlopte, aby sa mala zosúvala nižšie. Potom som si opäť ľahla a už mi dovolili potlačiť a nepredýchvať to. Potom sa zrazu vyrojil roj doktorov a sestričiek a už sme išli na to. Asi 3x som potlačila a už bola malá na svete. Celá 2. doba pôrodná trvala 10 min. Doktorka vravela, že to bol ukážkový pôrod. Malá mala 1x otočenú pupočník okolo krku. Ale našťastie ju to neohrozovalo. Hneď mi ju ukázali.

sloniiicek
24. júl 2008

Potom ju zobrali ošetriť vedľa, kde išiel s nimi aj Martin. Ja som zatiaľ rodila placentu. Ale to som vôbec necítila. Až zrazu vypadla a taká úľava nastala v bruchu. To trvalo tiež 10 min. asi. Potom sa vrátili aj s malou a dali mi ju opäť do náručia. Potom ju odviezli na novorodenecké oddelenie. A prišla pre mňa asi tá najhoršia časť, samotné šitie. Dosť ma to bolelo, resp. to bolo nepríjemné. Ale potom mi to niečím doktorka potrela a už sa to dalo lepšie zniesť. Nakoniec som ešte 2 hodiny ležala na sále a tlačili sme brucho. resp. hodinu na sále a hodinu na chodbe.

sloniiicek
24. júl 2008

inak s doktorkou, co som mala vybratu, som bola maximalne spokojna. strasne zlata zena a super pristup. inak na to, že som už vyše týždna prenasla, tak mala mala celkom dobre miery. 😀 3010g a 48cm.

dandy05
24. júl 2008

jeeej slonicek gratulujem aj k malickej a super, ze si mala taky dobry porod 😉
a kde si bola v akej nemocke?
prajem vela zdravicka babatku 😉

sloniiicek
24. júl 2008

ahoj dandy. ja som rodila v ruzinove. a strasne rychlo mi ten porod ubehol. to asi preto, ze nas nechala tak dlho cakat. 😉

bessy21
24. júl 2008

Gratulujem novým maminkám a ich bábätkám 😉 veľa zdravíčka .Stretneme sa v novej téme júlové bábätká 2008 😉 Prajem pekný den.papa

dandy05
24. júl 2008

slonicek, no aj tak parada. aj ja chceeem, uz sa bojim jak hovado a cim dlhsie cakam, tym je to horsie.
baby, tak dufam, ze uz onedlho budeme vsetky v novej teme o babatkach 😒

sloniiicek
24. júl 2008

neboj dandy, dockas sa. velmi dobre poznam, ako sa citis. moja sa nakoniec narodila den pred vyvolanym porodom. inak este stastie, lebo v ten den mali strasny blazinec az 16 porodov za cely den. to by som asi az take pekne spomienky nemala. 😀 nemali kde rodit mamicky. 😀

dandy05
24. júl 2008

no ved ked sa nic nepohne do konca tyzdna, tak v pondelok nastupujem do nemocky. idem na Kramare, ale pri tom co pocujem ze sa rodi ostosest zrejme mozem zabudnut na nadstandard. no co, aspon usetrim korunky a kupim nieco malej🙂
len nech to mam rychlo a bez komplikacii za sebou, lebo mam z toho haluze.

sloniiicek
24. júl 2008

ono, treba asi vystihnut den. my sme mali uplny klud a ked sme nastupili prva noc, uplne prazdne izby a razom sa to zaplnilo na druhy den. 😉

maculik
autor
24. júl 2008

ahojte kocky, dnes je tu konecne trosku rusnejsie 🙂
chcem sa spytat - vcera mi okolo stvrtej odisla ta hlienova zatka, pravdepodobne tomu dopomohlo aj to ranne vysetrenie, no a potom som az do vecera spinila a aj dnes trosicku. Je to normalne?

gogos
24. júl 2008

Ano maculik je to normlne.Mne odisl ztk a rodit som sla az asi o 2 tyzdne, takze klud. Kym ti neodtecie od, je to vsetko v pohode. Vzdy som spinil po vysetreni uz v takom vysokom stadiu ko si ty. Lekar ma upozornil,ze je to normalny jav. 😒

maculik
autor
24. júl 2008

gogos, tak ty si mala riadnu rychlovku. Sranda, ze mala sa tak rozhodla, no aspon ze Ta nenechali trapit a urobili Ti aj tak ten cisarsky.
slonicek, super, ze mas pekne spomienky 🙂 Ja uz tiez chceeeem! Dnes mam termin, no, bodaj by to tiez islo tak rychlo po odteceni tej zatky, manzel ma dnes meniny, ja zajtra narodky, to by bolo dobre 😉

maculik
autor
24. júl 2008

gogos, preboha, nestras, ja nechcem rodit az o 2t! 😅 Zajtra idem na dalsiu kontrolu poobede, tak som zvedava, ci som viac otvorena. Aj ked doktor povedal, ze si mysli, ze porodim pred kontrolou, no neviem 😀
a on tu od zajtra vecera do utorka vecera nie je, takze ak to na mna pride, bude ma rodit jeho kolega. ale aj ten vyzera symp.a tiez hovori aj po angl., tak by to malo byt v pohode.
inak, na tej lopte sa ma kruzit, ci skakat? (myslim na to, aby som urychlila posuvanie mimi dole a otvaranie krcka)

dandy05
24. júl 2008

zrejme aj to aj to. ked som predtym mala vsetko zakazane kvoli skracujucemu sa krcku, tak mi doktor pripominal, co vsetko nesmiem robit a spominal aj hojdanie na lopte. / a to som sa nepriznala, ze som sa dva tyzdne hojdavala, lebo ma brutalne boleli krize co nakoniec neboli krize ale mala tlacila na oblicky ci co, ale pomahalo to/.
cize maculik, podla mna, ked to budes kombinovat, nic sa nestane 😉 aj kruzit, aj skakat zrejme

maculik
autor
24. júl 2008

oki, tak poobede idem na to 😀
tak ja sa na dnes lucim, idem trosku poobzerat vyklady a nakupit, mam chut na cestovinky s pestom a k tomu si spravim cuketku s rajcinou na olivovom oleji, mnamky! 😵
pekny slnecny dnik prajem 🙂

karamelinka
24. júl 2008

ahojte gratulujem novym mamickam a detickam...my akurat spinkame tak ideme rychlo varit obed dfam ze to stihneme...akurat sme sa napapkali..konecne sme v noci dobre spali tak aj mamicka s oteckom boli radi ze sa vyspali 😉

co sa tyka tej fit lopty tak ja som skackala a j kruzila a urcite to pomohlo 😉

inak ten malinik asi nepomohol neviem no ci ano alebo nie ale kedze porod bol dost bolestivy a dlhy tak asi nepomohol...

karamelinka
24. júl 2008

idem sa kuknut na foto do julovych babatiek 😉

karamelinka
24. júl 2008

sveva gogos macicka mate ale kocky....kranse babanka...gratulujem este raz 😵

zabkatt
24. júl 2008

Ajoj no my stále len špinenie, bolesti zase ustúpili takže čakáme ďalej a keď sa do víkendu nič nepohne, tak v pondelok tiež nastupujeme 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre