Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

matinka
5. máj 2008

no dufam, ze to nebude dosledok nejakeho cernobylu... 🙄

monatko
5. máj 2008

myslim, ze to je asi dost davno do historie...... inac, ja sa toho trosku obavam, lebo to vyklbenie je dedicne, u nas teda v rodine s tym malo problem dost ludi, ja sama som dlho nosila strojcek na nohy ☹

jeana
5. máj 2008

ahojte babulky..
pridavam sa 😢 moj drahy ide na business trip az v nedelu na 10 dni, ale uz teraz mame z toho stres..
asi si budem musiet niekoho nastahovat na to obdobie, lebo sa tu budeme same 2 baby bat 😖 😀
inak som sa chcela opytat ci neviete nieco blizsie o rozdiely v ortopedickych nohavickach a plienkovych..
ci to ma rovnaky efekt a taaak... 😕

matinka
5. máj 2008

jeana, efekt by mal byt rovnaky- spravny vyvoj klbikov... z mojho okolia asi vsetky maminky balili nasiroko, niektore preventivne. No co uz s tymi nasimi chlapmi narobime... len sa mozeme na nich tesit 😅
monatko, neboj, urcite bude maly v poriadku, chvilku budeme vsetky balit krpcov na siroko a nase deturence budu zdravucke 🙂

monatko
5. máj 2008

matka, veru, dufam v to 🙂

jeana, kuknite si nejaky dobry film, dajte si kakauko a sup do postele 😉

lenit
5. máj 2008

ahojte...neidem citat vsetko, co ste popisali zadnes, lebo som totalne unavena...zajtra budem mat snad viacej casu...len napisem co nove.
bola som dnes na poradni a robili mi aj ultrazvuk. babo pekne rastie...doktor si ho najprv pomeral a potom mi poukazoval ze co je co. nezabudla osm mu povedat, ze mi nechceme vediet pohlavie. no ale potom som sa ho este opytala, ze ci vidi, ze ci je to chlapec alebo dievca...no a on na to ze ano, ze je to krasne vidiet. babo ma 1900 g a velkostou zodpoveda tyzdnu v ktorom sme...teda podla merani hlavicky, bruska a stehennej kosti...zatial je klop klop vsetko v poriadku...som +15, ale uz ma nevyhresili tak ako minule. najblizsie idem o tri tyzdne. a teraz si uz budem uzivat matersku. snad sa mi zajtra podari prihlasit sa skor a trochu si s vami aj pokecat. prajem krasny vecer a zajtra vsetkym krasny den. 😀

monatko
5. máj 2008

lenit, gratulacia 😵 a ja asi viem co to budeee 😀

matinka
6. máj 2008

dobre ranko 🙂
lenit, same dobre spravy... a ty si sa fakt nespytala, co to bude? Alebo len nam to nechces povedat? 😀 , no mam uz aj ja svoj tip 😉

majkotanicka
6. máj 2008

Dobré ránko🙂)

sveva
6. máj 2008

Dobré ránko. 😀
Baby tak to som rada, že bábetká sú v poriadku. Ja idem na uzv 14.5. Mala by som ísť už teraz v piatok, ale 14 mám ísť na ten cukor, tak som si povedala, že to spojím. Dúfam, že dovtedy sa nič nestane. Nejako ma pobolieva v pravom boku, hlavne keď idem dole schodmi mám pocit, že mi roztrhne bok. ☹ Asi som sa vyčerpala behaním okolo malej, ešte vždy som unavená a nevládzem. 😠 ☹

alexandra
6. máj 2008

sveva natahuje sa Ti maternica, tie bolesti, pokial nie su krcoveho charakteru, su relativne v norme..

maculik
autor
6. máj 2008

dobre ranko 🙂
lenit, len sa pekne drz a vydrz to uz tych par tyzdnov, ked si to vydrzala doteraz. u nas to tiez bolo krasne vidno vraj, ale odolali sme a teraz ma to uz ani nepokusa 😉

matinka
6. máj 2008

mna dnes vsetko picha a tlaci 🙄

jeana
6. máj 2008

good morning.. 😀
ja uz viem co bude nasa malinka.. uuuurcite artistka v cirkuse.. pripadne bude skakat bunjee jumping alebo nieco podobne...
nemozem pri nej ani sediet, lezat, spat ani nic aka je aktivna 😀
vcera som sa docitala ze teraz prespinkaju nase poklady 90-95% casu.. ale nasa si to nechava asi az na obdobie ked bude na svete 😀 😀 tak sa tesim 😉

effie
6. máj 2008

ahojte julovky!

no my sme sa vcera zase stretli s Jasil na Antolskej na kontrolnom vysetreni na cukor a dopadli sme tak ze obidve musime drzat dietu, takze uz ziadne cokoladky ☹ ani nic sladke, dokonca si musime ratat sacharidove jednotky na den..dostali sme aj "krasnu" tabulku v ktorej su potraviny a mnozstvo ktore zodpoveda jednej sacharidovej jednotke...neviem, ale pochybujem ze to budem dodrziavat na 100%, to sa neda..no ale budem sa snazit to vydrzat tie dva mesiace....musime tam teraz chodit kazde dva tyzdne na toto iste vysetrenie a stravit tam pol dna..vcera sme tam boli od 7mej do pol 12tej..otras!! 😖

a neviem ako teraz maly narastie ked este aj dietu musim drzat..naposledy bol totiz malinky, vraj o 2 tyzdne pozadu..

jeana, nas maly je tiez taky aktivny, furt sa vrti a prevaluje ci je noc alebo den..tak som zvedava

matinka
6. máj 2008

effie, no co uz narobis, aspon to mozes kompenzovat zeleninkou a tak dodavat malemu cerstve vitaminiky, ktore v cokolade aj tak moc nie su 😉

tie nase deturence sa v bruskach uz asi nudia, aj ten moj vystraja o 106 😀

jasil
6. máj 2008

Caute kocky,
potvrdzujem co napisala Effie, no nieco hrozne.
Effie - ty si pocitas tie sacharidove jednotky? Ja som sa rozhodla, ze uplne vylucim sladke (okrem ovocia), ale pocitat a vazit nic nebudem. Uvidime na tej kontrole o 2 tyzdne. Chcem poprosit tu doktorku, nech mi zinterpretuje aj napr. ten vcerajsi vysledok odberu. Vobec nam nepovedala, ci je to lepsie alebo horsie... A samozrejme aj ten vysledok, co budeme mat o 2 tyzdne.

effie
6. máj 2008

jasil, ja som tiez na to zvedava ze co vlastne tie hodnoty znamenaju..ale bolo to blbe ked nas tam bolo 5 naraz v ambulancii, mohla nas zavolat aj po jednom
a ratam si len to co si pamatam z tej tabulky, inak nie, ved to je psycho...sladke nejem, iba ovocie a tak..ale myslim si ze sa to neda presne dodrziavat a vsetko si vazit a pocitat co kedy zjes..

maculik
autor
6. máj 2008

kocky, tak vam drzim palce, nech to vydrzite a cukor klesne 🙂 Ja som na sladkom zavisla, no doktor mi nevolal, tak asi vysledky zo stredy mam dobre. Aj ked viem, ze keby bolo treba, tak by som vydrzala bez sladkeho, ale urcite by som bola nervozna 😀

marse
6. máj 2008

Ahojte julovky, ako sa mate??? ja nestiham citat nieto este pisat 😅 😔 teraz mame take narocnejsie obdobie aj okolo stavby, a aj v domacnosti sa musim obracat, ale nejako to zvladam.

Dnes som bola na kontrole polohy a mala je uz naspat dole hlavickou( som zvedava dokedy 😅 ) ale ze vraj by sa to uz nemalo zmenit lebo je velka a tazka 😉

ale uz sme na prst otvoreny 😒 ale dr. povedala ze pri druhorodickach a pri takychto pripadoch ako ja je to v pohode kedze nam hrozi PP, takze je to stale uspech.

Zmenil sa nam TP a aj celkovo tyzdne nam predtym nesedili tak to dala dr. dnes do poriadku, bola som z toho trocha mimo ale v 34tt som od 9.5 do 16.5 tak podla toho si potom mam tyzdne upravit. Povedala ze do toho 16.5 mame vydrzat a sme za tym najhorsim ze vzedy uz babo zvladne aj dychat a vsetko. Som rada ze je to takto.

Juj, u nas je zase krasne taksa zrejme pojdem vyvencit na zahradu 😀

jasil
6. máj 2008

Effie - mas pravdu, bola to taka masovka. A dost ma zarazilo, ze sme tam pred vsetkymi diktovali osobne udaje a hlavne zdravotne udaje - o predoslych porodoch... Ja som teda bola relativne v pohode, ale napr. jedna kocka tam mala tusim porod, ze jej zomrelo dietatko a uplne stisila hlas, ked to hovorila. Bolo jej to urcite velmi neprijemne...

effie
6. máj 2008

maculik, dakujeme...no to ja som tiez nervozna ked nemam sladke, bola som besna hlavne za zmrzlinou, ale co uz no...musim sa toho vzdat kvoli tomu nasmu pokladiku 🙂
marse, tak drzim palce nech vydrzis co najdlhsie..aspon je uz dole hlavickou..ten moj je stale dole ritkou a kope ma do mechura! 😀

marse
6. máj 2008

effie dakujem budem sa snazit tu moju duracelku tam udrzat, aj ked tie dnesne deti si robia co chcu 😀 😀 😀

moja bola este pred 10 dnami na poslednej poradni priecne a dr. uz zase tocila o CR a to je pre mna nepredstavitelne 😀

effie
6. máj 2008

jasil, ano to aj mna dost prekvapilo ze preco mame o osobnych veciach hovorit pred ostatnymi..este vcera sme sa o tom rozpravali aj s manzelom ze to je blby pristup a dost neprijemna situacia..ale takto to teraz vyzera u nas v zdravotnictve, lekari maju na haku, cest vynimkam!

jasil
6. máj 2008

Maculik - dik za podporu. Aj ked nie som z toho az tak moc vystresovana, lebo som konzultovala tie vysledky z cukru s mojim Dr., u ktoreho budem rodit, a on povedal, ze je to iba mierne zvysene a on by z toho ziadnu vedu nerobil. Tak dodrzim, co sa bude dat, ale ziadne vazenie a pocitanie asi nehrozi ...

matinka
6. máj 2008

marse, ty sa chces pretekat s elenitkou, ktora skor porodi, vsak? Este si aj doki prehovorila, aby ti posunula termin... no ty si ale rafinovana 😀 , ale nie, drzim ti palceky, setri sa, aj ked toho mate dost, nech to ostatni chapu a uz sa tesime na Lauriku 😵

marse
6. máj 2008

matinka ale iba tak troska 😀 niekedy uz si zelam nech to ide rychlejsie lebo s tym bruskom sa to uz fakt niekedy neda 😅 ale zase kazdy den je uzasny k dobru ale som rada ze v nasom pripade mame take pozitivne prognozy 🙂

a co ty??? chlapcek pocuva??? 🙂

boze hrozne mi blbne kon 😠 😠

zabkatt
6. máj 2008

No babulky konečne som vás dočítala čo ste za celý dník popísali ufff 😎 Tak nás stále bolí ten chrbát, ale zajtra to už nejako prežijeme a v pondelok ideme do nemocnice, neviem či na ten veľký utz, alebo čo veď potom napíšem, už sa neviem dočkať a chcem sa spýtať. To vyšetrenie prietokov čo to je, ako sa to robí vyšetruje? Z toho som ešte tak trochu paf. 😢

maculik
autor
6. máj 2008

aj mne blbne konik, neda sa mi otvarat ☹

danciacik
6. máj 2008

ahojte kočky. Zabkatt. Pritoky sa robia takým istým systémom ako ultrazvuk, takže sa nemáš čoho báť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre