Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

maculik
autor
15. máj 2008

matinka, to aj ja si spominam na tu sutaz, taka telefonicka a boli v tom vyklade rozne ceny, sranda, ake sutaze byvali 😀

maculik
autor
15. máj 2008

mgurnak, ja nemam este nic, vlastne nejake vecicky od sesternice, len az cez vikend uvidim, co to je, a 3 ponozticky 🙂 - a vlastne este tie hygien.veci do porodnice, ani tie som ale este nevidela. a to je vsetko, ostatne ma este len caka, v sobotu idem robit velky zoznam z tych papierov, co som si tu pokopirovala, manzel a bracho budu na futbale, tak budem mat pekne cas 🙂

mywiel
15. máj 2008

To mate super, tu na MD sa nemoze ist skor kym sa neporodi takze jedine ak by ma vypisal na PN, aj tak mam opuchnute nohy ako medvedie laby tak dufam, ze ma uz necha doma. 😒

maculik
autor
15. máj 2008

mywiel, aj ja mam velmi opuchnute nohy, teraz nosim take sandale do prace, no ked zacne prsat, neviem, co budem nosit. Niekto tu spominal, ze telo puchne, ked vela pijeme, ja teda pijem tak 4l denne, co je asi vela, ale uz som tak zvyknuta a ked nepijem, nie je mi dobre ☹ Tak teraz neviem, ako to mam riesit 😅

marse
15. máj 2008

babulky tak ja zase prcham, idem pripravit obedik malej a potom ju dat spinkat, a ako zaspi tak si rozlozim v obyvacke sminky a nieco zo sebou urobim lebo ako pride muzik z prace o 14,30 tak ideme na nakupy do avionu, musim si ist kupit nieco vzdusnejsie na seba lebo v tomto horku s prepacenim skapinam a to co mam v skrini je vysoko tepelne 😀

majte sa krasnucko a opatrujte sa opat sa ozvem len co bude troska casu 🙂 😉

avanka
15. máj 2008

Ahojte, tak mne v utorok na ocnom povedali, ze idem rodit cisarskym rezom a teraz neviem, kedy mam zacat prat a zehlit veci pre maleho a kedy sa mam zbalit do porodnice ☹
Nemate ziadna planovanu sekciu?

mywiel
15. máj 2008

Maculik telo puchne z hormonu oxytocin ktory sa v tele zvysuje, treba pit vodu 2l denne, ale asi nie mineralky lebo v niektorych je vela soli, jedine voda odplavi toxiny cize je dolezite vela pit, len treba menej solit. 😉

gogos
15. máj 2008

avanka prečo na očnom??? 😕

maculik
autor
15. máj 2008

marse, a co dobre varis, daj inspiraciu na vecer, ja uz som tyzden na varenych zemiakoch jemne opecenych na mladej cibulke a okorenenych, neviem sa ich dojest 😵 a prijemne nakupy teda 🙂
avanka, cisarsky budes mat kvoli dioptriam? Myslim, ze tu hrozia nejake sekcie kvoli zlemu otoceniu alebo uzkej panve, no neviem, ci to ma niekto iste. Ale asi uz sa radsej zbal, istota je istota 😉
pojdem aj ja pomaly na obed, dobru chut 🙂

marse
15. máj 2008

maculik dnes mame francuzaky cize tiez zemiacky 😉

avanka
15. máj 2008

Gogos, lebo mam vysoke dioptrie (7,8) a nieco so sietnicou, takze pri tlakoch hrozi jej odtrhnutie a nasledne oslepnutie....tak nechcu riskovat, ze sa nieco stane, tak preto...inak vsetci mi vravia, ze mam byt rada, ze aspon nemusim rodit normalne v bolestiach, tak neviem..ja som s tym viacmenej pocitala, ae ked to uz je iste na 100%, tak sa zacinam bat...chcela som mat manzela pri porode, takto tam budem sama...
Uz teraz ma chytaju depky, ako to ja bez neho zvladnem tych 7 dni ☹

marianella
15. máj 2008

avanka ja idem sekciou, kôli uzkej panve...

matinka
15. máj 2008

marse, veru tak, cukrovinky cierny princ 😀 😀 😀
avanka, mozno aj ja, zatial kvoli zlej polohe 😒 , tak neboj, zvladneme to 😉

matinka
15. máj 2008

baby, ja tak zavidim tym, co su doma, ja by som teraz taaaaaaaaak spaalaaaa 🙄

jeana
15. máj 2008

matinka ani nehovor.. ja som stale taka ochrapana uz velmi dlho.. 😒
inak sme vcera boli na UZV a nasa princeznicka ma 1777g.. na fotke sa chudatko mracila, asi ju to fakt nebavilo ☹
a malinka je v spravnej polohe.. potvrdilo sa mi, co som si myslela, ze kde ma nozicky atd.. zlata 😀

bessy21
15. máj 2008

ahojte tehulky,u nás leje ako z krhly a je riadna burka,hromy blesky. Ja som po laserovej operacii oči tak dufam že sa mi nič pri pôrode na nich nepoškodi lebo tu 3dnovu bolesť čo som zažívala by som už zažiť nechcela veru. 🤐 Ja Už odpočítavam minuty kedy pojdem domov lebo asi zaspim,ale musim poupratovať,budeme mať návštevu cez víkend,a zajtra idem ku kaderníčke podstrihnuť sa a farbiť vlasy,mám farbu blue velvet..tak som zvedava ako skončím,asi si kúpim čiapku preistotu 😀

matinka
15. máj 2008

ahoj jeana, tak nakoniec bude bugaboo? ten sa pacil mojmu manzelikovi, ja som bola za mutsy, ale vyhral jane 😉
mala ma kraaasnu hmotnost 🙂 , tak to mas super, ze je uz dobre otocena, no som zvedava, co moj maly... a kde ta kopkava?

bessy, u nas kraaasne svieti slniecko, ku kadernicke sa uz objednavam dva mesiace, asi uz konecne dvihnem telefon a zavolam jej 😉

bessy21
15. máj 2008

matinka: no ja už musim isť lebo im zafarbenymi vlasmi všetko pofarbím v nemocnici,to min.2mesiace púšťaju farbu 😎 Písala mi jedna baba z májoviek už má dcerku, že porodila skôr a celkom fajn to išlo ale že poctivo pila čaj: alchemilkový,malinový a odvar z ľanových semienok -neviete v akom pomere sa to varí? Ja radšej skúsim všetko aby to bolo čo najmenej ´bolestivé ´ 😅

jeana
15. máj 2008

hej, nakoniec bugaboo vzhladom na velkosti mojho terajsieho afta.. a dokial ho vymenim, tak to chvilu potrva..
lebo od nas je dost tazke sa dostat niekam iba na rozky bez auta, takze musim zvazovat toto kriteriem medzi hlavnymi... 😉
drzim palceky aby sa vsetky nase babenka ulozili tak ako maju 😉
mne sa vzdy nalavo od pupka vyduva taky kopcek, tak som myslela ze by to mohol byt chrbatik so zadockom 😀 a kopka ma uuuuuplne napravo skoro az pri bedrovej kosti (nad nou)..
a lekar toto presne vcera povedal, ze takto je ulozena 😀
inak so stretkom suhlasim.. my sme mali vcera z MS stretko a bola nas 8 a z toho 6 tehotnych 😀 😀 zlate to bolo..

bessy21
15. máj 2008

marianella: dik už študujem 😉

marianella
15. máj 2008

keby tak ten ľan naozaj učinkoval 😀 😉

bessy21
15. máj 2008

no možno všetko je to o psychike..ked si človek čo i len spomenie na nemocnicu tak mi je zle, ja nenavidim doktorov,neverím im, lebo som videla na rodine ako ich ´dokatovali ´a aj dvaja mladí z našej rodiny zomreli...vdaka zlej diagnoze,tak to bude utrpenie tam pre mna vydržať, ale už sa tak teším na drobca že to určite zvládnem, ten tiež nie je zo štatisktiky je vkuse hore a kopká a vyduva svoju ritku že musím mať ruky na brušku aby si to ostatní nevšimli cez tričko 😀 Včera manžel zmontoval postielku, či náhodou niečo nechyba,tak sme ju vyčačkali baldachynom ,kolotočom a potešili sa,ale dnes ju opäť pekne schovám. 😉

matinka
15. máj 2008

jeana, ani nevies, ako si ma potesila 😵 , mna maly kopka a citim ho rovnako, tak mozno je aj on dobre otoceny 😵

baby s tym stretkom, navhujte terminy, plsssssssssssss

ria.riuska
15. máj 2008

Ahojte diev4ata, vobec nemam cas nieco napisat, kym docitam, kolko toho popisete, musim odist 🙂 Ako vidim, vsetko je zatial v poriadku. Marse drzi pokope, tak gratulujem 😉 A elenitke drzim palceky...
Uz sa tesim na tie nase babatka, ako budeme chodit hrdo kocikovat tie nase poklady 😵
A tusim mi aj bude trosku smutno za tehotenstvom, teraz si pripadam taka vzacnejsia, viac ako kedykolvek predtym 🙂

ria.riuska
15. máj 2008

Matinka, co sa tyka tych terminov, podla toho, v akom case by to malo byt... Neviem, ci uz ste vsetky doma, ci ako to s vami je... Ak je to vecer, v podstate si to viem zariadit hocikedy, ale navrhujem utorok, streda, piatok 🙂

avanka
15. máj 2008

Bessy a po laserovej operacii oci sa smie rodit normalne? Citala som, ze vraj nie, tiez kvoli tlakom....
Budem pevne verit, ze sekcia bude O.K.
Ria, aj mne bude smutno za bruskom...citim sa tak dobre, ze by som mohla byt tehotna tusim cely zivot...Pribrala som zatial len 7 kilo a to zajtra zacinam 34tt, tak dufam, ze to uz nejako hore nepojde, max. do tych 10

majkotanicka
15. máj 2008

ahojky baby. Mám otázku .vposiednej dobe sa dosť potím ,je to normálne?

maculik
autor
15. máj 2008

majkotanicka, myslim, ze hej, aj ja sa velmi potim, uz mam toho plne zuby 😠 A viem, ze viacere kocky to tu spominali, asi to patri k tehu 😉

zabkatt
15. máj 2008

Ahojky babuleky tak konečne som vás dočítala uf dalo mi to riadne zabrať. My sme boli ráno na rej krvi (chnipa takú ihlu na mňa vytasila, že som skoro odpadla, aj modrinu mám), ale našťastie som to prežila, len ruka dosť bolí a keď sme prišli domov tak som zaspala, takže sa hlásim až teraz. 😝 Doki neordinoval, tak mi sestrička len krv zobrala, takže múdrejšia budm až toho 26teho. ☹ Inak v noci nemôžem spávať, pravidelne ešte o 2hej pobehujem po kuchyni a vyžieram a podľa toho moja váha aj vizerá. O jeje normálne sa to tu bojím pri tých vašich váhach aj napísať 😲 +15 😲 Idem pridať fotky do albumčeka čo máme nové tak potom obzrite. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre