Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

matinka
15. máj 2008

ria, ja este robim, tak by sme mohli o 17.00 ako minule?

maculik
autor
15. máj 2008

zabka, brusko rastie pekne 🙂
kocky, ja sa na dnes lucim, idem domkov a na pedikuru, musim nieco robit s nohami, ked mam take opuchnute, robia sa mi otlaky. pa pa zajtra 🙂

saudi
15. máj 2008

matinka - ja som bola na kramaroch cvicit dnes a mala nas jedna porodna sestra. bolo to velmi dobre, vela toho povedala, sa mi to pacilo zatial najviac. som sa jej pytala aj na tu opacnu polohu dietatka, tak povedala, ze nema zmysel cvicit macaci chrbat, ze to nepomaha. ze najviac sa jej osvedcilo, ked zena lezi na posteli a pod panvou ma zrolovany vankus, alebo deku, aspon na 15 cm a takto lezat, aby ti akoze "viseli" nohy aj trup, max. 10 minut a tak 2x denne. ze do dvoch tyzdnov sa babo zvykne otocit, lebo v tejto polohe ma malo miesta a je mu to neprijemne, tak sa otoci spravne. tak dufam, ze to zafunguje 🙂

saudi
15. máj 2008

ozaj, ta porodna asistentka nam odporucila vystavu EXPO DIEŤA A RODINA – medzinárodný veľtrh potrieb pre deti a rodinu. Bude to v NTC od 30.5.-1.6. http://www.dietaarodina.sk/

lenit
15. máj 2008

ahojte. tak ja sa po dni zase hlasim. nove nemame ani velmi nic. akurat som dnes bola s maminou trochu nakupovat. kupila som 10 platenych plienok, jeden balik pampersiek, nocnu koselu s gombikami, bavlnenu ciapocku bielu no a este nejake bodycka. teraz to musim vsetko este poprat a nachystat 😀
no a v noci som nejako nemohla spat a stale som len rozmyslala, co este treba kupit. rano ked som telefonovala s manzelom, tak som mu to vsetko vymenovala, tak mi povedal, ze v sobotu pojdeme a nieco z toho kupime. snad budem potom trochu kludnejsia. male kope ostosest...hlavne do praveho boku.

zabka, citala som, ze ides 26.maja k lekarovi...mala by som vtedy ist aj ja. no a na tu kavicku sa nejako dohodneme. snad sa nam to podari buduci tyzden... 😀

indy
15. máj 2008

Ahojte Ja si tiez davam vankus pod panvu rano a vecer a zda sa mi ze sa maly zacal prevracat Ale ci spravnym smerom to neviem 😉 20 idem na poradnu a aj na odbery tak uvidime co povieAle hovoria ze babo sa moze otocit aj par dni pred porodom. Takze sa musime na nich spolahnut, ze budu vediet co je pre nich najlepsie 🙂

monatko
15. máj 2008

ahojte, aj ja idem 19. na poradnu a na odber, chcela som sa uz davnejsie spytat, kvoli comu beru teraz krv? 😨 myslela somze glukozou to konci......

zabkatt
15. máj 2008

monatko ani ja neviem. Mali mi brať len kôly protilátkam, lebo ja mám 0negativ a manžel AB pozitiv a ona že koľko krát mi robili odbery a ja že neviem asi raz 5 ampuliek a ona že tak musíme zobrať ešte raz. Ešte teraz mám žilu opuchnutú 😠
lenit a kam ideš na poradňu? Ja už chodím do nemocnice na 3poschodie na rizikové tehotenstvo k Čechovi 😝

lenit
15. máj 2008

zabka, ja chodim stale k mojmu lekarovi, lebo on je aj porodnik a budem unho aj rodit. v nemocnici som este nebola...ale chystam sa tam len na exkurziu zaciatkom buduceho mesiaca. nech viem do soho idem 😅 inak lekara mam na sportovej.

mne ked som bola naposledy u lekara, tak mi hovorili, ze najblizsie mi budu robit aj nejake stery, aby sa vcas zistilo ak by som mala nejaku infekciu, lebo ze ked by sa babo rodilo, tak by mohlo tu infekciu dostat. robi sa to preventivne. neviem, ci budu brat aj krv, ale asi nie, lebo mi kazali prist az na desiatu a to by som nalacno nevydrzala. ak beru krv v takomto case, tak to podla mna moze byt aj koli chudokrvnosti.

zabkatt
16. máj 2008

Dobré ránko a to tu nikto nie je? ☹ Všetky ste už na materskej a buváte či čo? 😲

matinka
16. máj 2008

dobre ranko vsetkym 😉
saudi, skusim tu polohou ako si pisala 😉 , snad by som aj ja mohla stretnut este buduci tyzden tu porodnu asistentku, idem na nejaky ranny termin a to nerobi jandova... a o tej vystave som nevedla, super, tesim sa, idem si hned pokukat tu stranku 🙂

Baby, tak co to stretko? Skoro nikto sa blizsie nevyjadril, tak teda skusime takto:

******* stretko****** v BA* nam SNP * cafe vienna* v stredu 21.5.2008 *o 17.00 hod******

vyhovuje?

matinka
16. máj 2008

ahoj zabka, ja som 😉 . Ako ste su spominali tie odbery, mne ich robili naposledy v 16tt a odvtedy nic 😒

marianella
16. máj 2008

ahojček. matinka v 16tt 😲 , tak to je strašne dávno, mne od vtedy už dva alebo tri krát...

alexandra
16. máj 2008

matinka v 30 - 32tt by sa mali zopakovat..

To stretko je straaaaaasne neskoro pre nas, o 12 - 14 uz byvam s malym doma a okolo pol 7 sa kupeme...

maculik
autor
16. máj 2008

dobre ranko 🙂
mne brali krv na toxoplazmozu a aj krvny obraz (to zistili, ze nemam zelezo) na konci 28t a na konci 32t mi znovu budu brat na toxoplazmozu. Mozno este nieco z toho zistuju, no neviem presne co.
Ja uz sa tesim, ze je piatok, vcera som to tu ledva vydrzala, asi som mala znizeny tlak, lebo sa menilo pocasie, a neskutocne zle sa mi dychalo. Dnes len do stvrtej a uz vikend 😵

michaela3108
16. máj 2008

Dobre ránko
Matrinka - platí, ja prídem 😉

matinka
16. máj 2008

alex, ja este robim, ale mozem skocit na dlhsi obed 😉 , len neviem ci nas takych pracujucich nie je viac... ☹

alebo potom cez vikend? teraz v nedelu?

dajte vediet, kto mozete a kto nie, aby sme podla toho uvideli, dobre?

matinka
16. máj 2008

marianella, maculik, no ja idem buduci stvrtok, tak dufam, ze mi urobia aj odbery (uz u toho mojho noveho lekara). To, ze mi nebrali, je dalsi dokaz toho, ze ta moja povodna lekarka bola o nicom 😠

alexandra
16. máj 2008

matinka a dokedy robis?

zabkatt
16. máj 2008

No babulky tak volala som do tých TO kam chcem ísť rodiť do tej vody a na nedeľu som s manželíkom objednaná tak tam máme prísť poobzerať a že všetko nám ukáže a vysvetlí, taká som napätá 😝 Tak v pondelok napíšem svoje pocity 😀

sveva
16. máj 2008

Ahojte baby. TAk som tu iba na skok.
Maculik ja už bežne ledva dýcham, myslím, že je to tehotenstvom, malé ma už menej miesta a tým aj ty máš menej miesta pre pľúca.
Včera nám bol jeden pán vytepovať koberec, gaučovku a manželskú posteľ. Keď zahlásil cenu, myslela som, že odpadnem. Ale v dobrom. Počítala som, že budeme platiť viac a platili sme iba 300 Sk. 😅

sloniiicek
16. máj 2008

ahojte babule prajem krasne ranko. 😀 my sme dnes spinkali akosi do 10.h. konecne susedia nebuchali (opravuju strechu), asi maju robotnici volno. 😀

macicka
16. máj 2008

ahojte kočky,
odbery sa robia hlavne kvôli Rh negatív a potom na toxoplazmozu.
Zabka ty ideš rodiť do TO?? Aj ja tam chcem ísť rodiť ale normálne nie do vody. Prosím potom napíš kľudne aj do IP ako to tam vyzerá... som zvedavá. Ja som písala primárovi a odpísal mi že môžem prísť hocikedy počas pracovnej doby a že určite ma niekto prevedenie po celom oddelení. Tak keď bude trošku času rada by som tam zašla. No uvidíme. Len stále neviem ako to prebieha ten posledný mesiac s poradňou. To by sa malo chodiť už do nemocky?? Už máš gynoša ktorý ťa bude mať na strarosti v TO?? Prípadne sa prosím na to opýtaj ako je to s tou poradňou v TO.
Inak na kontrolu idem 20. tak skúsim sa povypytovať môjho gynoša, lebo on bol niekedy aj pôrodník ale teraz už nechodí rodiť. Asi má veľa pacientiek ☹ .
Ja sa tiež potím ako keby som behala maratony... Normálne si musím dávať každý deň čisté tričko pretože je dokonale prepotené....

maculik
autor
16. máj 2008

hm, sveva, to mas pravdu, fakt to moze byt tym. a mozno aj tym, ze predtym som vazila 50kg a teraz vazim 60 a tych 10kg predsa len spravi svoje, ked nie som zvyknuta. aj minule som volala s manzelom, ked som bola na prechadzke a isla som hore kopcom, a onhned ze co tak fucim 😀

matinka, tak lekarovi aj povedz, ze Ti uz od 16t nebrali krv, ci Ti pre istotu moze. Nech vie.
slonicek, tak dobre ranko 🙂

ria.riuska
16. máj 2008

Dobre ranko 🙂 Ja som sa tusim v tehotenstve prvykrat vyborne vyspala... Vstala som ani nie pred pol hodinkou 😅

Co sa tyka toho stretka, mne to vyhovuje. Ale v podstate nemam problem ani s tou nedelou...

mywiel
16. máj 2008

Ahojte, videli ste, niektore majovky rodili uz vo februari, aprili...! 😕 😨 To uz fakt aby tasky do porodnice boli nachystane...

matinka
16. máj 2008

alex, minimalne do 15.00 tu musim byt a vacsinou to zalezi od mnozstva prace, ale dalo by sa snad uvolnit 😉 Standardne som v kancli do piatej 😖

zmrzka333
16. máj 2008

dobre rano babule, pozeram ze ste preberali odber, takze beru znova HIV sifla a vsetky krvne testy co aj na zaciatku tehu a tiez ster z posvy kvoli infekcii. Tehotna zena nemusi prist na odber krvy na lacno takze neva ak sa najes a budu ti brat krv. Tak mi povedal Dr.

matinka
16. máj 2008

baby, vcera som si bola v tehu obchode kupovat nejake nohavice na leto a ta predavacka na mna: a vy uz teraz niekedy rodite, vsak? ja ze az o cca 2 mesiace... a ona: Ale cakate dvojicky, nie? 😀 😀 😀 , no mali ste vidiet mojho muza, skoro pukol od smiechu, ked sme odtial vysli 😀

mywiel
16. máj 2008

Niektore predavacky su tapy, to len zavidia Matinka... 😉 Moja kamoska tiez pocuvala pripomienky cudzich, ze ci caka dvojicky lebo mam obrovske brucho, no mala dcerku cez 4kg, hlavne je ze je zdrava, niektori ludia ale vedia potesit... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre