Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

karamelinka
21. máj 2008

ja som si kupila tesco plienky tie fialove ale maju akciu u nas v drogerke na huggies tak mam v plane este tie kupit.... 😉

matinka
21. máj 2008

nikde nikoho 😕 ... tak uz ideme aj my domkov z prace 😉

jeana
21. máj 2008

ahojte skoromaminky 😉
dnes tu bolo nastastie, nejak tisko...
absolutne mam pocit ze nic nestiham... praca, skola a z toho vyplyva ze zameskavam aj konika ☹
ale jedine potesenie ze uz len 2 dni v praci, goodbye party v piatok a tyzden dovolenky pred materskou sa moze zacat 😀

lenit
21. máj 2008

ahojte... 😀
je tu este niekto?
tak sa po dlhsej dobe znova hlasim. uzivam si treti tyzden na materskej, chystam si vecicky pre babo no a pomaly uz budem mat aj nachystane veci do porodnice. citim sa dobre 😀 a spim kolko sa mi zachce. babo kope stale do toho praveho boku. asi to budu nozicky 😀
mam jeden problem, ale co som si namatkovo precitala, tak nie asi len ja. priserne ma boli pravy prsnik. mam ho tvrdy ako kamen. lekar mi povedal, ze by som si ho mala nahrievat, ale nepomaha. zozaciatku bol tvrdy len zvrchu no ale teraz uz cely. vsetci ma utesuju ze to je tym, ze uz sa chysta na mliecko...snad to je tak. len mi je divne, ze to mam len v pravom. lavy je taky isty ako predtym. inak vsetko v pohode.
mojmu babatku sa cikutka straaaasne casto 😀 nevedela som, ci je to dobre alebo nie, ale ako pisete, asi je to dobre. dnes ma sice nejky utlm...kopka menej, ale inak sa citim ako futbalova lopta 😀
uz si aj uvedomjujem vahu babatka a bruska a zacinam byt riadne nemotorna, aj ked brusko mam podla mna tak primerane velke...teda nie velmi velke 😀
takze...hovorim si...vydrzat do konca maja a potom sa uz mozem hocikedy rozpadnut. uvidime ako dlho nas bude babo natahovat. 😀

sveva
21. máj 2008

Lenit tak to je super, že sa máš dobre. Pridáš aj fotku bruška v 35 tt do albumu?

monatko
21. máj 2008

ahojte, pekny vecer prajem, my sme boli dnes na poradni, vsetko ok, maly je uz nizsie, len ta panva sa mi asi sama od seba nerozsiri 😝 😀 idem vas precitat......

monatko
21. máj 2008

ozaj baby, vy ste uz boli niektora na prietokoch?

lenit
21. máj 2008

sveva, jasne ze pridam. aj ked ja sama velky rozdiel nevidim 😀 tusim som sa ta chcela opytat na tie prsniky. stalo sa to aj tebe, ze si ich mala take tvrde a bolave?

matinka
22. máj 2008

dobre ranko babulky 🙂 , ja dnes idem na obed k dokimu tak sa taaaakto tesim 😉

sveva
22. máj 2008

Dobré ránko.
Lenit dosť ma tie prsníky bolia, ale nemám ich tvrdé.

michaela3108
22. máj 2008

Ahoj Matinka,
potom napíš čerstvé info, ako si dopadla u dokiho a čo máte nové. 😉

alexandra
22. máj 2008

Ja idem na prietoky v piatok 🙂

michaela3108
22. máj 2008

ahoj alex.
Aj my ideme zajtra na prietoky. A myslíš, že sa aj v 35. a 36.-om týždni dá natočiť 3D?

sveva
22. máj 2008

JA idem na poradňu 28.5 tak uvidíme, čo bude robiť. Možno skontroluje či sa bábo otočilo a pošle ma že mám ísť na prietoky. Teda aspoň dúfam.

maculik
autor
22. máj 2008

dobre ranko 🙂
my ideme na kontrolu buducu stredu vecer, myslim, ze je to ta velka kontrola, kde sa znovu kontroluje babo. Uvidime, ale uz som velmi zvedava 😵

michaela3108
22. máj 2008

Aj ja som velmi zvedavá babulky. Je to taký zvláštny pocit, keď na niektorých miestach cítim pohyby, podľa toho si predstavujem, kde a ako je bábo uložené a nakoniec doktor povie niečo iné. Ale hlavne, aby bolo všetko OK. Aby sme mali krásne júlovčatká 😵

maculik
autor
22. máj 2008

aj ja rozmyslam, ako je ulozene. vacsinou sa mi robia take kopceky nalavo a napravo od pupku, aj ked sa pretaca, tak tam to najviac citim. ale vcera, ked sa mu stikutkalo (chudatku, asi 3h v kuse), tak to bolo na pravej strane dole (tam som citila a videla tie pravidelne jemne pohyby). Lekar mi zatial k polohe nehovoril nic, tak asi bolo doteraz otocene vzdy dobre 🙂

inak, mne sa cim dalej, tym tazsie zobudza. Rano sa neviem vymotat z postele a najradsej by som tam aj ostala cely den 😀 A posledne dni mavam zle sny, tuto noc ze sa mi nejaki dvaja chalani pokusali dostat do bytu a musela som volat domaceho a nakoniec som sa zobudila na to, ze ma chcu zabit (sposob uz neviem), a vcera zase ze mi niekto isiel vrazit noz do krku (aj na to som sa zobudila). No nechapem, z coho to je, lebo ani tazke jedla vecer nejem, ani nepozeram take filmy.... Dufam, ze to prejde.... 😒

sloniiicek
22. máj 2008

ahojte babule. prajem pekny dnicek.

michaela3108
22. máj 2008

Maculik, to je sranda. To štikutanie cítim aj ja na pravo dole. Sranda. 😀

michaela3108
22. máj 2008

Ahoj slonicek 🙂

maculik
autor
22. máj 2008

ahoj slonicek, ako sa mas? ja prave pozeram, ze mi naskocil 32t, tak to je super, ako sa to uz pekne krati 🙂
dnes by som mala ist za manzelom, ak mi sef podpisal na zajtra volno, co dufam, lebo robil nejake problemy, kedze zajtra ma prist pozriet nasu unit nova EU komisarka. Ale mne sa tu nechce byyyyt 😠

maculik
autor
22. máj 2008

miska, mozno je to hrudnicek, lebo aj nam ked sa stikuta, tak sa hrudnik natriasa. Potom by mohlo byt otocene tak, ze dole hlavicka, napravo hrudnicek a zadocek a nozicky do obluka cez pupok. Hm, ale to je akasi divna poloha 😅 😀

sloniiicek
22. máj 2008

caute. my sa mame celkom dobre. chystam sa dnes zehlit dalsie veci. 😉 lebo vcera sme boli pozriet babku v nemocnici s maminou. 😉 zajtra ideme pre kocik, postielku a ohradku. tak sa celkom tesim. 😉

michaela3108
22. máj 2008

Maculik, kiež by si mala pravdu. Ja by som si velmi želala, aby sa malá otočila tou správnou stranou. Pretože zatial bola panvovým koncom ☹

sloniiicek
22. máj 2008

maculik. - tak co si opisovala tu polohu, tak ja mam asi tak nejako otocenu malu. hlavicku ma dolu, hrudnik v lavej casti, zadocek asi cez pupok a nozickami ma kope v pravej casti (ked kukas na brusko z mojho pohladu, teda z vrchu) 😀

maculik
autor
22. máj 2008

to je aj tak zvlastne, ako sa tam vedia pomestit 🙂
mnam, prave som dopapala postruhane jablcko s mrkvou, co som si pripravila do prace, nech mam nejake vitaminky (lebo ranajky mavam sladke - kolacik a jogut 😉

gogos
22. máj 2008

caute tehulky. Michaela aj moja mala je zadockom dole, tak dufam ze sa este stihne otocit. Minule tu jedna kocka pisala cviky ako si pomoct, tak ich skusam, dufam, ze pomozu 😒

michaela3108
22. máj 2008

Ahoj gogos.
Ano, čítala som o tých cvikoch. Idem zajtra na UZV, tak uvidím. Ak malá nezmenila polohu, tak začneme intenzívne cvičiť na otočenie.

indy
22. máj 2008

Ahojte ja idem na prietoky dnes. Tak som zvedava... A na poradni som bola v utorok a maly je stale koncom panvovym tak dufam, ze si to rozmysli. Tiez sa snazim si podkladat panvu vankusom rano a vecer.

avanka
22. máj 2008

Slonicek, aj nas maly bol tak ulozeny na UTZ, hlavicku mal na pravej strane, zadocek nad pupkom a nozicky nalavo dole 😀
Ako casto teraz chodite na poradnu? Lebo ja stale kazde 4 tyzdne, aj teraz idem az 3.6 a to uz budem v 36 tt, naposledy som bola v 32tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre