Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

marse
28. máj 2008

maculik papa a zajtra cakame len same dobre spravicky 🙂

macicka
28. máj 2008

ja mám jahodky naoberaná zo našej zahradky - tak si urobím šľahačku a bude pochúďka ako vyšitá... mňamky.... 😀

matinka
28. máj 2008

macicka, vidis, to je dobry tip! aj ja mam jahodky, asi si skocim pre slahacku 😉

matinka
28. máj 2008

baby, mne je taaaaaaaaaaak teplooooooooooooo, neskutocne, este ze uz len 3 dni v praci, teda uz len 2,5 a doma to nejako poriesim, hoci aj 3 sprchami za den 😅

macicka
28. máj 2008

matinka, ja som stiahla žaluzie, zatvorila okná z tej strany kde svieti slnko a dolu v obývačke sa to celkom dá, len neviem, čo to urobí keď začnem variť 😢 . už teraz je tam 24 stupňov a tu hore pri PC je teplo ako v pekle!!

zabkatt
28. máj 2008

No nachystala som slané asi 3 druhy, tyčinky, pagáčiky a tak, orechové rezy, čokoládové rezy, kolieska ovocné, vanilkové rožky a ešte také máčané v čokoláde, nealko (cola, fanta, sprite, tonik, minerálka, hrozno), alko (gin, vodka, fernet, koňak, biele a červené víno), chlebíčky a to je asi tak všetko. 😎
O tom hrachu mi nehovorte prosím lebo umriem 😀 aj ja chcem, kde ho zoženiem 😀

matinka
28. máj 2008

zabkatt, to ako na svadbu? 😅 , uuufff, no ja urobim len slane a sladke... ani by som to nezvladala piect, to si vsetko chystala sama? No klobuk dolu.

alexandra
28. máj 2008

kocky, opatrne s tym hraskom, lebo budete mat stavene vetry a to su ine bolesti 😀

macicka
28. máj 2008

to je pravda - ja mám problémy aj so šupkou z jablčka - musím si ich šúpať, lebo inak mi ide brucho roztrhať...

macicka
28. máj 2008

zabka a ty čo sa doma nudíš??? Toľko toho nachystať. ja si idem uvariť šošovicovú omáčku - to je tiež veľmi vhodné na veternosť čriev 😀 , ale čo už keď mám takú strašnú chuť na to!!!??? 😝

sveva
28. máj 2008

Ahojte baby. Tak sa hlásim, všetko je v poriadku o týždeň dva mám prísť na výter, a ďalšiu poradňu mám až 25.6. a to mám ísť najprv na prietoky do nemocky. 😀 Takže som šťastná, mám síce ležať ale už to nie je také strašné.
Ozaj včera sme vymaľovali detskú izbu, tak sa jej teším. Už hneď ráno som bežala do detskej a kochala sa farbou. 😀 😅

zabkatt
28. máj 2008

Pri slanom som len asistovala a niečo pomohla, alko nealko nakúpila a 2 zákusky upiekla 😀 Takže žiadna robota nejako som to zvládla. Už len 2dni super neviem sa dočkať. Čo sa týka hrášku a kukurice, nemám s tým žiaden problém, bez problémov konzerva denne padne ani neviem ako, som vychovaná na týchto dvoch veciach a neviem si život bez nich ani predstaviť. To vzdať sa cigarety bolo lahšie, ako by som sa mala vzdať kukurice alebo hrášku. No maličký keď sa narodí a budem kojiť, tak to budem musieť nejako prežiť, lebo to ide priamo do mliečka, tak by som nerada maličkému spravila zle. 😉

sveva
28. máj 2008

Zabkatt ja som pri Elliške normálne ten hrášok a kukuricu jedla. Ale to závisí od bába, aké bude mať trávenie. Jediné čo som nemohla bola paradajka a paprika.

monatko
28. máj 2008

jee baby, ale ja neviem, ako zvladnem dojcenie bez cibule a cesnaku - cesnak musim dat do kazdych cestovin, tak a mozem sa rozlucit aj s cestakmi ☹ a je pravda, ze ani jahody sa nesmu?

michaela3108
28. máj 2008

Monatko, jahody majú v sebe alergeny, ktore možeš preniesť na dieťa a može byt pri vačšej kjonzumácií na ne alergické. Ale zas, ka si ich dáš trošku na chuť, nič sa nestane. Netreba to podla mna prehánat a robiť všetko podla učebnice. 😉

matinka
29. máj 2008

dobre ranko 🙂 ,
monatko, aj ja som citala to iste o jahodach, ale nedokazem si odopriet aspon par kuskov, fakt len po troske a len domace 😉
julovky, ja uz len 2 pracovne dni, jupiiii 😵

lienka7
29. máj 2008

baby - tak dobre sa pocuva ze uz koncite - ja musim vydrzat este do 4.6 - takze este dnes, zajtra a potom uz len 3 dni a huraaaaa 🙂
- konecne budem mat cas pripravit vsetko pre maleho a sebe zbalit tasku-keby nahodou.
Postielku ani kocik este nemame doma ale uz mame aspon vybrane

michaela3108
29. máj 2008

DObre ránko,
baby ja teda už od minulého tždna som na materskej, dnes idem odniesť do sociálky veci 😉

matinka
29. máj 2008

miska a co tam nesies okrem ziadosti na matersku?

michaela3108
29. máj 2008

Mám tam dva papiere. Jeden je žiadanka od doktorky, tú som dala ekonómke a tá mi k tomu priložila jednu A4, čo je nejaký formulár zo soc. poisťovne. Takže v podstate dva papiere.

maculik
autor
29. máj 2008

dobre ranko 🙂
tu od rana prsi, uz aj 10minutova burka stihla byt, prave, ked som chcela vyrazit do prace.
tak sme vcera boli na kontrole, vsetko je ok, babo ma cca 1860g, otocene je dobre, len nemame ani video, ani fotku, kedze dobra poloha na rodenie nie je vzdy dobra poloha na fotenie 😀
o 2t ideme znovu na kontrolu srdiecka (cez tie pasy na brusku) a potom o tyzden na ECHO - myslite, ze to by mohli byt tie prietoky? 😕

a este mam ist do nemocky na pohovor s anestez., kde mi povie o epiduralke. Som sa vcera doktora na to pytala a on ze to je uplne na mne, ze ak nebudem chciet mat epi, tak mozem rodit do vody a ak by som sa v priebehu porodu rozhodla, ze ju predsa len chcem a stale by ju malo vyznam podat, tak mi ju da. No uvidim, ako to spravim, lebo nad porodom do vody som nerozmyslala.

sveva, super, ze je vsetko ok. Tak pekne oddychuj 🙂

zabkatt
29. máj 2008

Aké papiere? Ja som sa pýtala ekonomky že čo teraz a ona že nič, všetko posiela zamestnávateľ, tak sa o nič nestarám až 14.12.2008 mi končí materská a potom mám zájsť na sociálku a požiadať o príspevok či čo to. 😝
O tých jahodách, mne akurát sbs-kár doniesol za misku a o 12tej ma berie ku nim domov a idem si ešte nazbierať do kýblika 😀
Ja už len dnes v práci a zajtra do 12tej a jupíííí odcházim 😀 Lenitke som písala sms, že jej držíme palčeky tak nech sa drží, ale ešte sa neozvala, tak potom napíšem

matinka
29. máj 2008

lenit uz mozno rodi, uz rano som na nu mysela 🙂

maculik
autor
29. máj 2008

ja tiez, hadam im to dobre dopadne 🙂
inak, manzel mi vcera pisal, ze vybral postielku a aj kocik, radil sa totiz so znamou a prebrali vraj asi 5 znaciek a ze Quinny speedy. No neviem, ci sa mi pozdava, neviem o nom skoro nic, teraz som citala, celkovo su nan dobre referencie, no vraj polohovanie nie je dobre. Manzel ho chce ist pozriet teraz cez vikend, neviete nieco o nom, ze by som mu potom povedala nejake postrehy? 😉

sloniiicek
29. máj 2008

ahojte babule.

tak vcera sme boli na kontrole. a vsetko je zatial ok. robili nam vytery. a este ideme buduci piatok k svojmu doktorovi a potom uz do nemocky kazdy tyzden. chvalila som sa mu, ze som pribrala a on ma schladil, ze no, este je to malo. 😀 krvny obraz mam dobry. a rozmery panvy, tak na hranici. 😉 (takze by mi hrozil cisarsky). malinka je ok. krcok zatvoreny. a skrz problemy s maternicou mi tipuje, ze mozem porodit skor (teda podla neho porodim pred terminom), ale 2 tyzdne pred je uz ako keby v termine. ja si naopak myslim, ze ked je malicka rozmerovo mensia, ze budem prenasat. 😉 tak som zvedava. 😉 kto bude mat pravdu. 😉 ale vyjadril sa, ze sa nam dobre dari, na to ake som mala problemy na zaciatku, s maternicou a tie bolesti. a ze sme to super dotiahli. 😉 tod asi vsetko. 😉

sloniiicek
29. máj 2008

michaela - jeden papier je ziadost o materske, ktoru ti vypisal doktor a zamestnavatel potvrdil. a ten druhy papier je zrejme udaje o tvojom rocnom prijme a ci si bola pn. to ti vypisal zamestnavatel, to potrebuje socialka na vypocitanie vysky materskej. inak v niektorych firmach to odovzdavaju firmy, ja som pracovala v mensej, tak som si to radsej odniesla sama, lebo spolahnut sa na mojho sefa, tak to este mozne nemam teraz podane. aj pn som si po 2 tyzdnoch jeho neschopnosti odniesla a samozrejme, ze paniaze za nu dostanem az dalsi mesiac. nemat manzela, tak nemam tento mesiac z coho zit. 😠

maculik
autor
29. máj 2008

slonicek, to je super 🙂
nevies prosimta, co su to ECHO vysetrenia? Myslis, ze to su prietoky? ja mam na to ist o 3t (takze na konci 35t).

lenusha
29. máj 2008

ahoj sloniiii 😀
tak to je super ze sa mate dobre.

my sme boli tiez vcera u dokiho, vsjo ok, tiez robil vytery. este raz idem k nemu a potom tiez do porodnice 🙂

babulky, este sa vas chcem spytat k tym papierovackam, neviete ako to je - bude mi zamestnavatel platit aj DDP - 3. pilier aj cez matersku? neviem sa k tomu nikde dopatrat v nasich smerniciah ani kolek.zmluve a nasa personalistka je nejaka prispata v tomto 🙄

marianella
29. máj 2008

dobre ránko bambulky 😀
ja som nejaká nesvoja ked si pomyslim na lenit, je to také zvláštne, že prvé naše julovkové bábetko už môže byť na svete 😵 , asi som sentimentálna 😀 , dufam, že sa obaja maju v najlepsom poriadku 🙂

marianella
29. máj 2008

no a ked sa pozriem na to moje 36tt 😎 😎 , niekedy mam pocit, že malý mi chce pretrhnuť kozu na bruchu a vystrčiť si von kus telíčka, tak ma tlačieva 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre