Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

sveva
6. jún 2008

Miška tak pozdrav Matinku a blahoželáme jej k malému, nech sa držia a sú zdravučký, nech veľa oddychuje a neberie sily. 😅

karamelinka
6. jún 2008

no aj ja som zvedava ktora bude dalsia ale bude to asi naozaj elenitka..ale clovek nikdy nevie... 😀

no marse dufam ze to zbadam aj ja no...och idem si lahnut lebo ma akosi maly kope....uff asi mi je nejako zle ci co

papa julovky

jarkap
6. jún 2008

Ďakujem

marianella
6. jún 2008

no ja si idem asi konečne dať na kopku veci do porodnice, lebo to len odkladam a nakoniec to ani nestihnem 🙂 😕

monatko
6. jún 2008

ahojte bruska 😉 tak som zapla pc, ze idem porobit nejake faktury, tak si hovorim, ze este kuknem konika, ci nieco nepribudlo - a oplatilo sa 😵 gratulujeme MATINKE a drobcekovi, nech su zdravucki, spokojnucki a nech su skoro domka.............. a nech rychlo pridaju fotky, som hrozne zvedava 😀

maculik
autor
6. jún 2008

aj ja som zvedava na fotky 🙂
Tak zatial sa lucim, idem pracovat, a vy pekne oddychujte 😉

monatko
6. jún 2008

no ja dalsia v poradi asi nebudem, podla toho, co mi hovori moja dr, vyzera, ze porodim az v auguste 😖 maly je este hodne vysoko, takze vraj casu dost........

sveva
6. jún 2008

monatko neboj august ti až nehrozí. 😉

monatko
6. jún 2008

noooooooo v tom duuuuufam 😎

zmrzka333
6. jún 2008

ahojte bruska, tak to su super spravy bambule to uz maju za sebov. Gratulujem Martinke a veeellla zdravia prajem

jeana
6. jún 2008

ahojte no nestiham sa cudovat.. 😅
Gratulujem Matinke!!! Uzasne! Hlavne nech su zdravucki. 😉
Ale naozaj zacinam mat obavy ci tie statnice stiham, kedze Matinka mala termin 3 dni predo mnou 😀 😀
Inak doslova MY sme toho dnes tiez vela nenaspali, lebo malinka buntosila do pol 4, tak sme to museli dospat teraz do 10 😅

marse
6. jún 2008

ani sa nenazdame a budeme na vzdychacke vzdychat aj my 😀

jaj idem varit kuraci perkeltik a budem sa tu motkat na konikovi, rozmyslat ci zajst do mesta poobede na nakupy lebo ma opat chyta ta moja nalada ZE SI NEMAM CO OBLIECT 😀 😀 zo vsetkeho mi uz takmer trci brusko aj z tych najdlhsich triciek 😅

effie
6. jún 2008

ahojte julovky! jejda to su teda spravy!!! Gratulujem Matinke, nech su zdravucki a nech malinky rychlo narastie!! ved ona mala termin priblizne ako ja 😕 to aby som si uz zbalila tasku pre istotu..stale to odkladam..

marse
6. jún 2008

ahoj effie, ano veru, matinka prekvapila ale hlavne ze su zdravucky a v poriadku 😵

no ako si na tom s tym dr. na antolskej??? uz si si vybrala??? kedy tam ides??? ja som uz objednana na 10.6 tak ak sa dovtedy tiez nerozpadnem 😀 😀

effie
6. jún 2008

ahoj marse..ja idem 10.6. este k svojej dokotorke uz naposledy do poradne a potom uz mam ist tam kde budem rodit. rozmyslala som nad Dr. Niznanskou lebo som citala o nej len same dobre veci, ale stale nie som 100% rozhodnuta..pojdes tam aj ten dalsi tyzden? ci ako casto budes mat kontroly?

macicka
6. jún 2008

ahojte kočky,
no skoro som odpadla. Matinke a martinkovi blahoželáme veľa zdravíčka prajeme a nech sú čo najskôr doma...
Ešteže mám tú tašku pripravenú v izbe - no mám teraz pocit, že budeme asi na termín lebo nám je spolu strašne dobre, len keby sme si tak nožičky nenaťahovali smerom do boku, lebo potom vyzerám ako parožtekové bruško... 😀
Ja sa tiež v posledné dni cítim veľmi dobre - stále mám ten prebytok energie a včera som nakupovala ako som písala a poobede som bola u kaderníčky na nový zostrih - uplne kratučké vlásky mám, nech sa s tým nemusím trápiť, veď prvé mesiace po pôrode asi nebudem mať čas myslieť na vlasy a kaderníčku.

marse
6. jún 2008

effie ano kazdy tyzden tam mam chodit, takze potom aj ten dalsi, aj ja som o nej pocula len dobre referencie vela bab si ju chvali cize tiez velmi dobry vyber 😉

marse
6. jún 2008

ahoj macicka , presne sme na tom rovnako, ja tiez len energiou prekipujem az zo seba nechapem 😅
uplne mi hovoris z duse s tymi vlasmi, v albume starsej dcerky mam fotku s dlhymi to bolo niekdy v 4. mesiaci a tiez som sa dala ostrihat na kratko, je to praktickejsie, jak ku babatku takaj na leto 😉

macicka
6. jún 2008

presne tak, ja mám strašne jemné vlasy takže sme trochu zaexperimentovali s kaderníčkou a teraz to vyzerá tak, že mám ľavú stranu dlhšiú tak po ústa a pravú a vzadu krátke aj ofinka je do šikma strihaná a kratučká... sa teším, lebo nebudem mať veľa práce s úpravou.
marse hovor mi o tom, včera som celý deň behala, v stredu som umývala skrine, v sobotu drhla podlahy v celom dome a tak - len dúfam, že to nie je ten sydrom hniezdenia, čo zväčša býva pred pôrodom. moja kamoška totižto tiež mala veľa energie, umývala okná v byte a o 2 dni už aj išla....

marse
6. jún 2008

macicka nestras, ja radsej nebudem umyvat okna 😀

mywiel
6. jún 2008

Ahojko, no ja mavam obcas v noci falosne kontrakcie, uz sa musime pripravit, ze to moze prist kazdu chvilu... 🙂

dzanka3
6. jún 2008

ahojte julovecky 🙂

srdecne blahozelam MATINKE a aj malickemu MARTINKOVI 😵 😵 😵 hlavne vela zdravicka a aj mliecka pre malinkeho....
ja mam rovnaky termin porodu s matinkou - no aky strach ma chytil...asi sa musime viacej sanovat a nic tazkeho nerobit...

inak k tym oknam - ja som sa tiez chvalila kamoske ako v 38tt uz koonecne od jesene umyjem okna (manzel tvrdi ze cez ne vidi naco umyvat) a ona ze nech to nerobim ze vtedy sa zvykne pupocna snura zamotat babetku....tak teraz neviem - asi sa na ne vykaslem 😉

marse
6. jún 2008

dzanka veru nerob nic pricom by si sa musela natahovat a dvihat ruky to naozaj moze byt nebezpecne lebo skutocne hrozi zamotanie babatka do pupocnej snury 😒 takze na toto babulky pozor

dzanka3
6. jún 2008

MACICKA a ty kam ides rodit?
ostanes v NR? ja asi ano...

macicka
6. jún 2008

dzanka, neviem, či je to pravda s tou pupočnou šnúrou alebo len taká povera si myslím, ja som umývala skrine a malinká je v poriadku 😅 .

no ja dúfam, že príliv energie nebude mať nič spoločné s pôrodom lebo manžel nemá ešte hotové skúšky a neviem ako by to zvládol, pretože nejako moc sa teší na bábo a stále o ňom rozpráva, že ako ho bude obrhryzkávať 😀 .

idem prvý krát robiť brokolicovú omáčku tak uvidíme či sa mi podarí alebo to vylejem do wc-ka.... 😲 . držte mi palce 😉

mywiel
6. jún 2008

Holky uz mozme pomaly zakladat novy fotoalbum julove babatka 2008, aby mohli kocky donho dat fotecky... 🙂 😵 Blahozelam Matinke. 😉

macicka
6. jún 2008

dzanka, nie nitra mi nehrozí. rozhodla som sa pre topoľčany - spôsob pôrodu normálka len nechcem ísť do nitrianskej pôrodnice.... ja sa nemocníc bojím ako čert svätenej vody a na nitru som nepočula nič dobré, možno budem sklamaná z tých topolčan ale som si povedala, že vyskúšame....

macicka
6. jún 2008

marse, fakt je to pravda s pupočnou šnúrou?? 😕

dzanka3
6. jún 2008

macicka - svagrina rodila dva krat v TO a bola spokojna...a mala chlapcov 4400 a 4600g velikanskych a ona taka 50kg ked nieje tehu...takze jej sa pacilo - ja pochadzam z okr. TO.....ale zase ak nastanu problemi vsetko vozia do NR a babetka do NZ - takze matinkin Martinko je v dobrych rukach - v NZ su najlepsi pediatri z celej SR....
.....teraz byvam v NR tak snad nejako bude - ale chcem si vybavit protekciu - inak tiez nemam odvahu ist do NR porodnice... 😒

macicka
6. jún 2008

no veď práve, keď nemáš protekciu a vybaveného lekára tak je to hrúza - to mi potvrdilo viac báb, ktoré boli v nitre rodiť.
viem, že ak nastanú komplikácie všetko vozia do nitry, ale keď vydržíme ešte min 2 týžden tak to budeme mať 38 a už by nemali byť nijaké komplikácie, jedine počas pôrodu. Ja lekára vybaveného nemám ani v TO a vybavovať nebudem, keď to zvládli iné kočky tak musíme aj my....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre