Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

karamelinka
26. jún 2008

oki idem ja pkracovat v upratovani nech to dokoncim lebo sa mi uz nebude chciet paaaaaaaaaaa

a drzim palceky vsetkym mamickam co uz idu po drobcov do nemocky 😵 😵 😵 😵 😵 😲 😲 😲 😲

fazuliatko
26. jún 2008

no a to moj ide s nami k porodu,lebo ja im nic neorzumiem,takze aj tak nema na vyber.absolvuje kazdu prehliadku od zaciatku s nami ale on aj tak chcel ist k porodu.no ved uz to nejak zvladneme.ja mu hovoirm co sa ma spytat a povedat a on s nimi komunikuje... 😀 sa mu smejem,ze je od zaciatku tehotnucky s nami... 😀
ale je to dobre,celkom inak to vnima a preziva,lebo vsetko zaziva s nami,od prveho sona az po porod... 😵 😵 😵 😵 boze,on je moj anjelik 😵 😵 😵

marianella
26. jún 2008

ja som z toho tiež neni nadšená, že som to počula ☹ , bolo to hrozné

fazuliatko
26. jún 2008

no ja uz tiez idem papa,idem zobudit milacika,je po nocnej a chcel zobudit,tak idem na to...tak zatial papa 😀 opatrujte bruska 😵

macicka
26. jún 2008

tak to máš super, môj manžel nechce byť pri pôrode a ani nebol so mnou udoktora, fotky zo sona si pozrel, ale že on pôrod nechce vidieť a mne to nevadí, lebo že niektorí chlapi majú z toho traumu a tak podobne.

my keď sme boli na tej prehliadke v pôrodnici tak tam jedna tiež tak zaručala jak chlap!!! to bolo desné. no čo už ešte neviem ako budem kričať ja, ale hadam nie až tak veľmi aj keď viem, že to bude bolieť ale vrešťať pri tom nemienim, veď sa maličké zľakne a behne naspäť do bruška 😀

danciacik
26. jún 2008

ahojte dievčatá. Mám jednu otázočku, viete mi poradiť čo sa nesmie papať pri kojení? Lebo ja už som dosť pozabúdala. Ďakujem.
Inak ako sa máte? Pozerám, že rozoberáte manželov a pôrody. Môj manžel bol pri pôrode dcérky a aj teraz chce ísť ku pôrodu. Pri prvom mi veľmi pomohol.

sveva
26. jún 2008

Marianella tak takýto zážitok mám aj ja. Keď som ležala v nemocnici na rizikovom s Eliškou, keď som obedovala jedna rodila a tiež mi nebolo všetko jedno. Bolo to dosť blbé.
Danciacik jesť môžeš skoro všetko. Závisí to od dieťaťa, ale nemala by sa jesť zelenina a ovocie. Lebo vyvolávajú alergie. Niekoľko strán do zadu tuším niekto písal čo sa môže jesť a čo nie.

maculik
autor
26. jún 2008

jej, marianella, tak uz aj ty... tak drzim palce, daj potom vediet. aj ajciatko uz bude, no, jedna za druhou... 🙂
my sme prisli z obeda a teraz sa nam drieme, idem si asi kupit kolu, nech tu nezaspim. znovu je teplo, ale nastastie nie neznesitelne. a vsade vonia ususena trava, zboznujem tu vonu sena, vzdy si spomeniem na prazdniny, ked sme boli male a museli sme pomahat na zahrade, vtedy som to brala ako za trest, teraz by som hned isla 😵

mywiel
26. jún 2008

Maculik ked kupes babo tak v kupelni by malo byt 22C, voda 27C a na spanie v izbe 20C. 😉

maculik
autor
26. jún 2008

mywiel, takze to myslim, ze 22 tam nemame. asi by som mala kupit aj izbovy teplomer a merat to. no ved v sobotu ideme na nakup, tak pripisujem do zoznamu 😀

mywiel
26. jún 2008

Ja mam kupenu infracernenu ziarovku, taku lampu, ked mas nadchu, ked si chces nahriat bolavy chrbat, alebo ked maju novorodenci zltacku, no a tu budem zapinat pred kupanim nad prebalovacim pultom aby ked babo vyberiem z vanicky a budem ho obliekat sa netriaslo zimou. 😉

mywiel
26. jún 2008

Ja mam plavaci teplomer do vody ale meria aj izbovu teplotu... 😉

montinka
26. jún 2008

ahojte. babule no pred chvilou som sa vratila z poradne joj od siedmej do teraz. najprv u mojho dokiho,potom ma poslal do nemocky na sono na prietoky odtial ma poslali do nemocky na monitoring zase joj vyse pol hodiny ma tam nechali samu skoro som umrela od tepla. 😠 hruza. myslite ze je vela ked som za tyzden pribral 40dkg?

maculik
autor
26. jún 2008

no, to nam chcel pozicat znamy, ale treba to pripevnit na stenu. a to by sme asi museli vrtat. ale mozno nad tym este popremyslam. aj ked alex hovorila (a veru ma asi pravdu), ze ved mimi hned zabalim do osusky a obleciem, ked ho vyberiem z vanicky.

mywiel
26. jún 2008
macicka
26. jún 2008

si myslím, že máme výhodu oproti maminám zimných detí, že teraz je teplo a nemusíme sa tak obávať o to koľko stupňov má byť v izbe. ja budem mať problém zabezpečiť na spanie 20. my máme teraz asi tak o 10 viac...

maculik
autor
26. jún 2008

macicka, presne na to som myslela, ze v zime je to horsie.
montinka, tak to nic moc takto pol dna u lekara... ja myslim, ze 40dkg je ok, ved teraz sa vraj viac pribera v tychto posl.tyzdnoch. a ak ti doktor nepovadal, ze je to vela... - ved on by Ta upozornil 🙂

maculik
autor
26. jún 2008

mywiel, pekny 🙂 Ale ako vies, ci ukazuje teplotu vody alebo vzduchu? ci to ked vytiahnes z vody, tak automaticky ukazuje teplotu vzduchu, a ked je vo vode, tak vody>?

mywiel
26. jún 2008

maculik presne tak 😉

maculik
autor
26. jún 2008

kocky, napadlo mi, budete chodit s malymi na plavanie? lebo ako tak pocitam, tak to vychadza zrovna na jesen-zimu, ked by mohli zacat, no a neviem, ci je to v pohode kvoli ich zdraviu. ale myslim, ze ked sa dobre vysusia a nejde sa s nimi von, kym su este vlhke, tak nevadi, ako je vonku, no nie? ved uz budu mat 3-4mes, alebo aj viac, a to uz maju urcitu imunitu. co myslite? 😨

montinka
26. jún 2008

maculik aj ja som rozmyslala nad plavanim s drobcom. myslim ze budem chodit ak zistim kde to u nas je. a doktor mi nic nepovedal na vahu iba moja mama.

maculik
autor
26. jún 2008

monti, tak to je v pohode, doktor ma teraz hlavne slovo 😀
idem ja domkov, pa pa zajtra a pekny vecer 🙂

mywiel
26. jún 2008

Montinka myslim, ze babo este pribera 200g za tyzden ale to je len priemer tabuliek, tak to ber. 😉

montinka
26. jún 2008

vsak viem mywiel no to moje uz nech radsej nepriibera.🙂 ale co to je jedno aj tak asi uz na 80% idem cisarskym. ahoj maculik

gogos
26. jún 2008

monti prečo cisársky??? 😒

montinka
26. jún 2008

lebo vraj babo bude vacsie.

gogos
26. jún 2008

mna to caka tiez. Moja prinzezna mala uz pre tyzdnom 3600 gr a este k tomu je KP takze.... 😖

montinka
26. jún 2008

KP? co to znamena. no ved aj mne napisali ze ma uz asi 3150g a dopisali tam - alebo + 500g a ked som sa dnes pytala doktora ci uz malo taku vahu tak to +500g tak zdovodnil ako keby malo mat uz 3650 g aj dnes sestricka v nemocnici na monitoringu sa ma pytala kedy mam termin a ked som jej povedala ze 20.7 tak ona na to : a to take velke brucho? nie su tam dve? 😠

mywiel
26. jún 2008

Monti na take sproste reci sa vykasli, to uz aj mne jedna povedala a pritom su zeny co maju 2x take brucho ako ja. 😉

montinka
26. jún 2008

hm o tyzden idem zase na kontrolne sono tak som zvedava. hmmm to mozno z tej mojej hlupej stitnej zlazy bude vacsie no co to je jedno ako pride na svet len nech uz pride.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre