Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

elenita
28. apr 2008

hmmm, ja mam z dvojiciek uz tiez par kamosiek, co porodili v 30tt...ale je tam par mamin, co vydrzali do 37-38tt, dokonca jedna az v 40tt 😵
To su pre mna take vzory 😀 , strasne by som chcela, aby tam moji pokladici vydrzali co najdlhsie...
a kedy rodila ta Tvoja kamoska? Nevies podrobnosti? (aky porod-cisarsky?, preco tak skoro, koji?, kolko budu drobci v inkubatore a tak..... 🙂 )

matinka
28. apr 2008

dobre ranko alex a elenita 🙂
elenitka, to uz mas fakt za paaar, este chvilku polezis a uz nam sem tvoj manzelik napise spravu, ze parik je uz na svete 😵
alexandra, zacina sa vyplnat ta predpoved o teplom lete, tak si drzme vsetky palce, aby sme to nejako pretrpeli a aby nasi drobci s tym nemali problemy 😒

matinka
28. apr 2008

alex, ja este do tasky nemam nic, tak si davam zavazok, ze do 2 tyzdnov ju musim mat doma v plnej polnej 😉

lenka2111
28. apr 2008

elenita ja ta obdivujem, ze to tak super zvladas a drzim palce do nemocky. Asi budes prva z nas juloviek. Ja by som uz tak velmi chcela drzat malu, ale zasa na druhej strane si hovorim, ze si treba este uzit posledne beztarostne chvile a potom pridu prijemne starosti. 😉

alexandra
28. apr 2008

elenita mam, ale do IP, ok? 🙂

matinka awoj.. Urcite mas do tasky toho dost 🙂

lenit
28. apr 2008

tak, ja tasku este tiez nemam nachystanu. som si povedala, ze ked uz budem na materskej, tak si spravim nejaky zoznam a pobeham nieco, aspon do lekarne. ostatne veci spolu s manzelom ked pojdeme objednavat kocik. takze od buduceho tyzdna sa do toho musim pustit... 😀

effie
28. apr 2008

bre ranko, ja som tuto noc vobec nespala, max. hodinu, neviem co to zase bolo..ale babo sa cely cas mrvilo tak mozno kvoli tomu...ja uz som tiez rozmyslala na tym ze by som sa mala zbalit do porodnice nech to mam nachystane keby nieco. neviem ci pozeravate Ordinaciu v ruzovej zahrade, skoro v kazdej casti je nejaky porod..a minule tam porodila v 32tt 😕

elenita
28. apr 2008

Jasne alex, diky, budem cakat na IP 🙂
Babulky, ste strasne zlate, ze nam tak drzite palceky, tak dufam, ze to nam vsetkym dobre dopadne....
Este musim prinutit manzela, nech sem popridava nejake fotky a potom uz mozem ist pokojne do nemocky 😀
Cislo na mna ma Andrejka-slonicek, aj ja na nu, tak v pripade necakanych noviniek budete informovane 🙂

zabkatt
28. apr 2008

Ahojte babulky moje, tak ako sa mi máte? Ja chcem potiahnuť ešte tento a budúci týždeň, to je 6 dní, lebo piatky mám dovolenku, keďže vo štvrtok je sviatok, aspoň to rýchlo ubehne a potom som už doma. 😀 Lepšie povedané, budem dirigovať stavbu u svokrovcov 😎 Babulky aj vás tak príšerne bolí chrbáť ako mňa?

alexandra
28. apr 2008

Oblečenie

* 2 podprsenky na kojenie (približne o dve čísla väčšie ako ste nosili pred otehotnením)
* 1 balíček tampónov pre dojčiace matky
* Jednorazové spodné prádlo - uľahčí vám prvé dni (ja som nepoužila, ale je to vec pocitu)
* Nočnú košieľku na kojenie (s otvormi na kojenie alebo na gombíky, super sú bavlnené obyčajné šaty na ramienka)
* Papuče a šľapky do sprchy
* Troje ponožky
* Župan a vložky dostanete v nemocnici - nie však v každej (informujte sa vopred)
* Podložka pod ženu (dostanete ju kúpiť v zdravotníckych potrebách, informujte sa vopred), super aj pod bábätko, aby ho nechladil pogumovaný povrch prebaľovacieho pultu 🙂

Hygienické potreby

* doklady (občiansky preukaz, tehotenskú knižku, kartu poistenca, sobášny list), prípadne pôrodný plán, no verte, ak na to bude čas, spýtajú sa Vás, ak nie, nepômože 😀
* zubná pasta, kefka
* mydlo
* šampón
* pleťový krém
* hydratačné mlieko (neodporúča sa experimentovať s novými značkami)
* loj na pery, osvedčilo sa mi Labello v bledomodrom obale, na hydratáciu
* kvapky do nosa - možno ich budete potrebovať pri predychávaní
* 3 uteráky (2 menšie, 1 osušku - tmavšie farby)
* toaletný papier
* pohár
* príbor
* odsávačka mlieka

Pre dieťatko
* 1 balík jednorázových plienok (pre začiatok naozaj odporúčam Pampers, robia super balenie tuším po 44ks, ideálne do pôrodnice)
* vlhčené obrúsky
* masť na zadoček (v niektorých pôrodniciach dostanete)
* oblečenie pri odchode domov (Bodinko, dupačky, tenký kabátik, bavlnená čiapočka, rukavičky, ponožtičky, odporúčam aj tenšiu deku a 1ks bavlnenej plienky pod hlavičku, prípadne letný poťah do autosedačky, čo saje pot)

sveva
28. apr 2008

Dobré ránko baby. 😉
Tak my sme stráááááááááááášne málo pribrali, v piatok som bola na poradni a za mesiac som pribrala iba pol kila. ☹ 😢
Elenita tak budeme držať palce aby si ťa tam nenechali. Veď o chvíľočku to budeš mať za sebou. 😉
Tak ja sa už teším na štvrtok, lebo máme ísť grilovať a na tú klobásku a živánsku mám už teraz slinky. 😅 😀 😅

alexandra
28. apr 2008

sveva a kolko si pribrala za cely cas?

elenita
28. apr 2008

My uz ideme konecne ranajkovat, len k tej vahe, ja som do konca 4.mesiaca, mozno aj nieco z 5.mesiaca nevedela vobec pribrat, no a potom sa to rozbehlo tak, ze mam na sebe uz takmer 15 kil 😖 stravovanie nemenim, napchvam sa zvacsa ovocim a zeleninou........takze tak....a to som bola tiez najprv v strese, ze neviem pribrat 😅

sveva
28. apr 2008

Alex iba 4,5 kg. ☹

alexandra
28. apr 2008

sveva nic si z toho nerob, my maminy s malymi detmi priberame hold menej... ja som si tiez na poradni trosku pridala a nadiktovala som 7kg, i ked je to skor 5 😅

effie
28. apr 2008

fiha, sveva ja som pribrala doteraz 7.5 kg a to som si myslela ze je dost malo..ale kolegyna co ma malu dcerku mi hovorila ze pribrala za cely cas len 5.5 kg, tak asi je to normalne

lenka2111
28. apr 2008

sveva pokial babo rastie tak sa nestresuj kvoli vahe, je to individualne. A neboj tieto posledne tyzdene sa tie kila budu na nas lepit. Baby kupujete si aj odsavacku?? Ja sa neviem rozhodnut ci si vobec kupit a ak ano tak aku.. viete poradit??

sveva
28. apr 2008

Lenka ja nad odsávačkou ani neuvažujem. Pri Eliške som si ručne odsala mlieko, bolo to pre mňa Lepšie a aj menej bolestivé.

lenka2111
28. apr 2008

Ja som videla len na obrazkoch ako sa rucne odsava mlieko, ale zda sa mi to take neprirodzene. Ale asi to najprv vyskusam rucne a potom uvidim. Popravde teraz si ani neviem predstavit ako budem kojit, ci to budem vediet.

alexandra
28. apr 2008

lenka jedina co ma nebolela je Avent.. Staci manualna, elektricka je superpohodlna, ale dost stoji a nevies, ci Ti bude treba, niektore babetka stacia spapat vsetko 🙂 Fakt je ale, ze rucne je to rychlejsie, menej to boli, i ked je to nepohodlne a na fyzicku narocne 🙂

V nemocnici som si aj ja odsavala rucne, po tyzdni doma ked som videla, ze ju vyuzije, som si kupila aj odsavacku.

alexandra
28. apr 2008

effie dolezite je, ci ma babo vsetko co potrebuje..

Kocky co uz ste boli na screening v 30tt, kolk vazia Vase babetka? 🙂

lenit
28. apr 2008

odsavacka...teda, na nu som vobec nemyslela...zatial asi nie a ked bude treba, tak poslem manzela potom kupit...chudak, neviem si ho predstavit ako nakupuje taketo veci 😀 no ale nebude mat inu moznost 😀 😀
v obchode som videla, ze maju take nejake specialne flase proti kolike...mate s nimi niektora skusenosti? je na tom nieco? a do porodnice si netreba zobrat flasu?

effie
28. apr 2008

ja idem zajtra na velky UZV v 30tt, tak uz som aj dost zvedava ako narastlo a tak...a okrem ineho ci mi uz konecne povie aj pohlavie.. 😕

lenit
28. apr 2008

alex, ja som uz 32tt, ale na ten velky ultrazvuk idem o tyzden v pondelok...tak potom dam vediet...neviem, preco mi to az tak moc posunuli... 😕

marse
28. apr 2008

Dobre ranko babulky, zelam krasyn start do noveho tyzdna, dalsi tyzden tehulkovania co rychlo ujde 🙂

Ja som mala celkom dobry vikend bez bolesti a celkom som si ho aj uzila 🙂 tak som spokojna, po velmi dlhej dobe mam pocit ze to mozeme dlhsie vydrzat nez len do 32tt, aj ked si uz pripadam ako chodiaci balon 😀
malu stale citim priecne, jeden aj druhy bok sa mi velmi vytlacaju a dole to mam take makke a prazdne, ale muzik hovori ze vsetko zle je na nieco dobre, ze mi aspon hlavickou alebo ritkou tak velmi netlaci na krcok a tym padom by tam mohla co to vydrzat 🙂

a ako sa mate vy??? neviete nieco o Dandy?? 😕

marse
28. apr 2008

alexandra my sme boli minuly tyzden na tom velkom uzv a mala vazila 1400g, to je slusne nie?? 😕

alexandra
28. apr 2008

marse to je priam az idealna hmotnost 🙂

lenit klidek, to si po tyzdni kupis aj Ty v najblizsej lekarni..

Flasky odporucam avent, vdaka nim sme mohli aj kojit aj papat z flasky, no ak Vam babo odmietne silikon, ostavaju len kaucukove cumle, a tie sa na avent nerobia.. Dobre je preto mat minimalne 1 taku a 1 taku flasku 🙂

marse
28. apr 2008

my sme pri Vikinke mali sklenene flasticky babynova a bola som plne spokojna, a neskor sme presli na flasticky znacky MaM

alexandra ja som sa najprv zlakla ze je to nejak vela, ale vela ludi hovori ze to je len dobre, a najma v nasom pripade ze keby sa narodila predcasne tak by uz vedela v pohode udrzat teplo a mala by slusnu vahu tak to ma upokojilo 😉

zabkatt
28. apr 2008

No čo sa týka odsávačky, mne kamoška požičala, takú obyčajnú, ručnú z tesca, ževraj to stačí. Tak neviem 😎

lenit
28. apr 2008

marse, ja som citala, ze v tomto tyzdni v ktorom som by babo malo mat 1700g takze ta vaha je asi v pohode. ja som tiez zvedava, kolko vazi...mam taky pocit, ze ked pojdem na tu poradnu, tak to bude uz okolo 2kg.

alex, nech sa aj tatko stara 😀 😀

no a ake flase su lepsie? umele ci sklenene? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre