Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

gogos
21. máj 2008

alex, ešte že ťa tu máme, vďaka 😉

maculik
autor
21. máj 2008

gogos, mne teraz sestra poslala, stoja tak, ako pisala alex. Tiez som si nachystala 3 balenia, aj ked potom som sa dozvedela, ze tu to poskytuju. Ale istota je istota, ja som rada v suchu a cistote 🙂
A dala som si kupit aj tampony do podprdy (1balenie), a bol pre to chudak moj 17r bracho, no a kedze v lekarni objednavaju min.3ks, tak mu ich automaticky aj dali, a on ich zobral vsetky, kedze sestra mu zabudla dat listok s poctom kusov. A to iste s jednoraz.nohavickami, tiez 3balenia (po 5ks). takze ja som zasobena uz aj na druhy porod 😀 😀

gogos
21. máj 2008

no vidis alex a ja som sa zacala otvarat uz teraz,takze magnezium musim uzivat 3x denne. Kazdy mame to svoje nieco. Iny stav, je to pravda 😎

gogos
21. máj 2008

maculik tak tomu sa hovori poriadne zasoby 😀

alexandra
21. máj 2008

maculik ano, das pampersku, na 1/3 sirku zlozenu plienku a na to postolky.. Skusim Vam to doma nafotit, nech viete 🙂

gogos ale prosim Ta, keby tu nie som ja, poradi Vam ina maminka 😉

Inak tie nohavicky som napriklad vobec nepotrebovala 😵

alexandra
21. máj 2008

gogos ja som sa pri malom od 28tt a preto som aj ja musela brat.. lenze potom v 39tt ked bolo treba, tak krcok drzal 😀

maculik
autor
21. máj 2008

alex, to by bolo super. lebo ja este stale neviem, ci sem pride moja mama hned na zaciatok - a ak aj hej, ci si to vobec este pamata po 17r od bracha 😀
vcera som pozerala len tak plienky pre mimi, spominala si, ze na zaciatok su dobre pampersky? a tie obrusky tiez robia pampers?
babyyyy, ja uz zacinam mat z toho stavy, ako to vsetko zvladnem...! ☹ Tesim sa velmi, no tiez cim sme blizsie, tym viac o tom premyslam. Je to urcite normalne, ja viem, no aj tak... Ale utesujem sa, ze ked to zvladlo tolko kociek, tak hadam aj ja si nejako poradim 😉

sloniiicek
21. máj 2008

maculik - tak tvoje pocity moooc dobre poznam. ja sa tiez toho hrozne obavam, ci to zvladnem, ci sa budem vediet o malu postarat. ale urcite ked to pride, budeme to robit nejako automaticky. 😀

gogos
21. máj 2008

presne tak maculik.Zvladli to mlade kocky ktore samie este boli detmi, zvladli to nase kamosky, nase mamy tak to urcite zvladneme aj my, co sme horsie??? Ale tieto stavy mam aj ja a urcite vsetky z nas to caka. Je to normalne, ved nas caka nieco uplne nove.

alexandra
21. máj 2008

maculik skvele je, ze babetko na zaciatku naozaj skoro stale spinka, cize sa priprav na take 2-3 hodinove intervaly - spinkame, vstaneme, prebalime, napapame, spinkame - a zase dookola.. Ked sa nebudes nasilu drzat hore, ale budes mat taky isty rytmus, da sa to zvladnut uplne v pohode 🙂 Najma, ak sa naucis kojit v noci poleziacky, potom je to uplna parada 😉

PS. Ano, pampers a obrusky pampers sensitive (biele balenie)

maculik
autor
21. máj 2008

super, tak dufam, ze aj moje mimi bude skoro stale spinkat 🙂 Hadam si aj ja zvyknem cez den pospat, lebo teraz nehrozi, aj ked si lahnem. No unava hadam spravi svoje 😀
postielka bude pri posteli, kedze mame len 2i, takze hadam to pojde.
ozaj, treba na zaciatok flasky, ak sa koji? pije take babatko aj cajik od smadu?

alexandra
21. máj 2008

maculik nie, ak to nie je nutne napriklad kvoli problemom s vetrami. Ja som prvu vodicku malemu dala ked mal 4 mesiace, dovtedy bol len na MM (materskom mlieku) 🙂

Je ale dobre mat doma aspon 1-2 ks flasiek (doporucujem avent), pretoze clovek nikdy nevie a stresovat sa zhananim potrebneho vybavenia. Sterilizator netreba, v najhorsom flasky vyvaris, rovnako ako ohrievac na flasky - ohrejem v hrnci s vodou.. Ak by ste nekojili, da sa to vsetko dokupit pre vacsie pohodlie 😉

gogos
21. máj 2008

mculik presne nad tym som uvzovala vcera ked som si prezerala ziznamy co mi este chyba kupit. Cumliky a flasky. TAk Alex porad, treba flasky na leto?? Ked budeme kojit treba davaj aj cajik???

gogos
21. máj 2008

OK, takze flasky si nejake kupim, diky. 🙂

alexandra
21. máj 2008

gogos niektore babetka odmietaju latexove dudliky, tak ked budes kupovat, kup si aj taky, aj kaucukovy (napriklad chicco).. a staci po 2ks.. Vyuzijes to do cca roka, mozno roka a pol aj na vodicku, ci cajiky, takze to nie je zbytocna investicia 🙂

Na dalsie leto uz budeme riesit pohariky, tam to vyhrava znacka Nuby, ktore ako jedine z tych, co som vyskusala, netecu 🙂

matinka
21. máj 2008

ja som si zatial kupila len 1 flasku a 2 dudliky - vsetko silikonove a cakam, ci to maly prijme, alebo budem kupovat latexove... tak rychle skocim do lekvarne 🙂

zmrzka333
21. máj 2008

ahojte babule tak ja som predvcerom dostala od sesternice detske vecicky co som vobec necakala a teraz neviem kam to vsetko dam 🙂

alexandra
21. máj 2008

zmrzka ja ocakavam to zdesenie ked zlozim tie 3 velke tasky zo skrine a zacnem tie veci triedit a prat.. 😅

matinka
21. máj 2008

no ja sa velkej zaplavy veci neobavam... kamosky mali dievcatka a do ruzova nebudem maleho obliekat 😅 , tak si potom pridem k vam pozicat 😀

maculik
autor
21. máj 2008

tak super, flasticky a cumliky su v zozname 🙂
tento vikend nakoniec nejdeme nakupovat, asi si urobime nejaky vylet a nakupovat pojdeme az buduci vikend. Manzelovi totiz zacinaju potom v praci velmi tazke 2t, na ktore sa zacnu pripravovat uz bud.tyzden, tak nech sa este trochu odreagujeme... 😎

zabkatt
21. máj 2008

No ja pôjdem flašky a cumlíky kupovať tiež až tak o týždeň, keďže máte predo mnou náskok 😀

maculik
autor
21. máj 2008

zabka, co sa tyka nakupenych veci, tak v tom mas naskok predo mnou este aj ty, kedze ja nemam este ani kocik, nehovorim uz o ostatnych veciach 😅

alexandra
21. máj 2008

maculik myslim ze uz je ale cas 😀

mywiel
21. máj 2008

Ahojte tak som sa vratila od advokata, vraj moje sefka riskuje, ze mi bude musiet platit nie 80% z platu ale 100% MD potom liste co mi napisala... 😉 😠

maculik
autor
21. máj 2008

alex, ja viem. ved uz sa chystame ten buduci vikend kupovat plienky, postielku, matrac, atd.+ kupit alebo zajednat kocik 😅 Oblecko nejake uz mam a zvysok oblecka sa dokupi po narodeni, ked budeme vediet, ci dievca alebo chlapec. Manzel pojde, kym budem v nemocke 😀 Akurat tie vecicky pre mimi na odchod z nemocnice, co si pisala, tie este musim kupit.

maculik
autor
21. máj 2008

kocky, ja na dnes koncim, poobede mam franinu, tak idem domov zaviezt auto a napapat sa.
pa zajtra a pekny zvysok dna 🙂

lenka2111
21. máj 2008

ahojte a kupujete viacero druhov plienok, myslim rozne znacky? alebo najprv otestujete 1 znacku a ked ta nebude vyhovovat tak kupite inu??

sveva
21. máj 2008

Tak ja mám dobré skúsenosti s fialovými Tesco plienkami.

sveva
21. máj 2008

Ozaj až teraz som si všimla že mi nabehol 32 tt. Bože to tak letí. Už vydržať minimálne 4 tt.
Magnezium beriem 3 x denne jednu tabletku. Musím, keďže som na rizikovom. Ja som pri pôrode s Eliškou nemala vôbec problem a to som tiež takto brala magnezium. Dokonca som dostávala aj magneziové injekcie a infúzie.

matinka
21. máj 2008

lenka, ja som kupovala na 90% pampers a 1 balik huggies na vyskusanie

mywiel, ty nakoniec tak super dopadnes ... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre