Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

gogos
30. máj 2008

sloni myslím, že vzhľadom k tomu že sa mnohé z nás dnes v práci lúčia lebo racujeme posledný deň, tak by sa dalo povedať že dóóóóśť dobre 😀

alexandra
30. máj 2008

Ja dnes tiez oficialne posledny den, no pridem este buduci tyzden spravit jedno skolenie, tak sa tesim.. a potom uz mozem aj rodit 🙂

sloniiicek
30. máj 2008

sveva - tak to mi citas myslienky. ja som skoncila podobne. z jedneho dna na druhy na PN. 😀 ale aspon som sa nemusela lucit. 😀 tak dnes je potom prijemny den. 😀

sloniiicek
30. máj 2008

inak babule. ja tiez mavam vytok cele tehotenstvo. a musim pouzivat intimky.

a od stredy ma pobolieva brucho. tak mi doktor este nakazal tento tyzden si davat magnezium. ze od 36tt sa uz nema brat. bolieva ma lava cast bruska a lava cast chrbatu. tak ako pred menstruaciou. ale teraz je to nastastie take slabsie. (nie ako vtedy, ked som zostala doma na PN).

matinka
30. máj 2008

gogos, ja som to ponala cele tak neformalne, kazdemu som zaniesla na tanieriku sladke a slane hned rano a nech papaju, kedy chcu, ziadne oficiality... aj ked viem, ze sa este na mna chystaju 😅

alex, ved ty si uz davno mala byt na MD, ci nie?

gogos
30. máj 2008

matinka my sme tu obrovké pracovisko, preto ja som oficiálne pozvala len naše oddelenie, je to 12 ľudí, tak to hádam nejako zvládnem.

Tiež mám už dosť dlho výtok sloni. A beriem magnézium už druhý týždeň a ešte jedn budem, lebo mi tvrdne dosť bruško a som už otvorená na 1 cm, tak to doki radšej neriskuje.

maculik
autor
30. máj 2008

ja tiez beriem magnezium, ale uz len par dni, dal mi ho na mesiac. aj zelezo beriem, no akosi ma z neho prehana (teda myslim si, ze to mam z toho, lebo to vtedy aj zacalo) a teraz vobec nepriberam, vcera som sa vazila u lekara a stale mam +10kg ako pred 2t. No zabudla som sa ho spytat, ci to mam stale brat ☹

Kocky, a kedy sa ma zacat s tym masirovanim hradze? a je to vobec treba?

sloniiicek
30. máj 2008

jasne gogos. mne tvrdne len obcas. ale skor ma zacali trapit tie bolesti bruska. rozmyslam ci to nemozu byt tie falosne kontrakcie, ci ako sa to vola. som niekde o tom citala. ale ja napr. nie som este vobec otvorena. ze krcok mam stale zatvoreny.

gogos
30. máj 2008

maculik názory na masáž hrádze sa rôznia. Jedny vravia že je to dobré, lebo vraj získava väčšiu elasticitu a potom je menšia pravdepodobnosť nástrihu. Ale nám na prepôrodnej príprave vraveli, že je to vraj úplne zbytočné, takže je to asi indi- vindi ako sa rozhodneš. A začasť môžeš kedykoľvek. 😉

sloniiicek
30. máj 2008

maculik - niekde som citala s tym masirovanim, ze sa ma zacat od 36 tt. ale nie som si na 100% ista.

a ja som sa v stredu chvalila, ze som konecne pribrala kilo. a zatial je to stale malo. ☹ ale ja za to nemozem. 😀 hlavne, nech je malinka ok. a kolko som pribrala na tom nezalezi.

karamelinka
30. máj 2008

joj sveva telefonovala som...

no tak na ten vytok sa urcite opytam a nech mi zobere nejaky vyter...

karamelinka
30. máj 2008

baby a ja priberam ako slon... ☹

mywiel
30. máj 2008
mywiel
30. máj 2008

Ja zacinam masirovat v 36t, na kurze nam to odporucili. 😉

lenusha
30. máj 2008

babulky, ja tiez frcim na intimkach 🙂

ja este tyzden porobim, tiez buduci tyzden upeciem kolacik a pohostim kolegov - cca 10-12 ks.

veru sa nam to krati - ja som sa mojej mame narodila v 34 tt, to uz je u mna tiez buduci tyzden. Ked som to vcera povedala drahemu, skoro zinfarktoval 😀 😝

mywiel
30. máj 2008

Ja som sa narodila v 32t. vediem.... 😀 😵

marse
30. máj 2008

ahojte babulky, prisla som len na skok, lebo mi je dnes hrozne ☹ od rana mam bolesti a stahy. 😔 naviac som nespala lebo Vikinka ma nadchu a nemoze dobre dychat taksme nejako bojovali. 😒 ale ta je uz ok, vonku sa hraje s tatkom a dedkom, teda ona skor komanduje a oni opravuju plot 😀

babulky neviem co mam robit, tie krce su stale silnejsie a bolestivejsie, a ani pri lezani mi to neprestava 😖

mywiel
30. máj 2008

Marse a tepla vana? Trochu relax. ☹

jeana
30. máj 2008

ahojte babulky,
hlasim sa po dlhsej dobe.. gratulujem lenit. 😉 to je uzasne..a dufam ze bude vsetko v najlepsom poriadku..
Aktuality 😀
ajciatko a dracik su spolu na izbe v ruzinove.. ajciatko mala nieco s nohou, tak ju po neurologickou vysetreni hospitalizovali cca na 5 dni..
preco tam je dracik zial neviem..

inak ja som sa v praci lucila uz min. tyzden, lebo tento mam dovolenku.. ale naplno si ju uzivam az dnes.. ked uz mam za sebou vsetky formality v skole ..

karamelinka
30. máj 2008

marse a nejdes zavolat dokimu ze co mas robit?

marse
30. máj 2008

mywiel priznam sa ze to som neskusala a naviac ma chytili bolesti do krizov

karamelinka
30. máj 2008

ahojky jeana..inak no ajciatko som nevidela ani neviem kedy naposledy...a co mala nejake problemy?

michaela3108
30. máj 2008

Ahoj kočky,
tak sme sa dohodli s Alex, že si vezmem na starosti tabulku našich ,,julovčatiek". Už sa na nej pracuje. Prvá je Lenitka s Táničkou.
Preto Vás chcem poprosiť, ak to na nás pomaly začne prichádzať a postupne sa začneme presúvať do pôrodníc, aby sme mali tabulku aktuálnu dám Vám do IP moje tel.č, kde aspon v smske pošlite, že už je bábo na svete, ako sa volá, dĺžka a váha. DIKES
Tak ,,júlovčatkám" ZDAR!!! 😉
Súhlasite?

zabkatt
30. máj 2008

karamelinka ja jak dva slony 😀 +16kg 😲
Ešteže som dnes posledný deň v práci, lebo si nemám čo obliecť a nemôžem zohnať žiadne šatky na leto také lahúčke ☹
Ešte ma aj chytila alergia, tak mám zapálené oči jak šlak, kýcham a nos mám červný až zodraný a nechce sa mi jak sa hovorí ani dýchať. Noc bola katastrofálna a zaspala som až nejako nadránom, keď som už mala vstávať do práce, maličký je zo mňa na nervy z toho kýchania má už asi aj svalovicu ☹

mywiel
30. máj 2008

Michaela super. 😀 😵

maculik
autor
30. máj 2008

no, ale tepla vana sa ma davat, ked uz chces rodit, nie? 😕
marse, tak pekne oddychuj. Hadam to uz na teba nejde....

karamelinka
30. máj 2008

oki miska.... 😉

zabka...no ja som na tom podobne...sice neviem moju aktualnu vahu ale naposledy som mala 13,5kg no lenze ja posledne dva mesiace priberam kazdy tyzden kilo takze ked soi to vypocitam vzdy v nasledujucej poradni vazim o 3 viac takze by som teraz mala mat 16,5kg a presne mam taky problem ze som chcela nejake satky lahke a nemozem take nikde zohnat a tak by som chcela lebo v tychto teplach sa to uz neda vydrzat

mywiel
30. máj 2008

Ja chodim na plavanie do bazena kazdy tyzden na kurzy a voda ma 32C takze ak si este nestratila plodovu vodu nie je problem...neboj Marse. 😉

karamelinka
30. máj 2008

ja by som asi volala dokimu 😕

mywiel
30. máj 2008

Dieta sa nemoze infikovat pokial je plodovy vak este cely a neotvaras sa. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre