Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

avanka
1. jún 2008

Ja mam zatial +8,6 kg 😀

michaela3108
1. jún 2008

DObré ránko,
kočky, to je jedno, kolko sme probrali, ked tie teplá pojdú takto ďalej tak ešte porodíme ako laňky 😀

fazuliatko
1. jún 2008

no ja nie som na slovensku a tu je celkom fajn.ale ked pozeram spravy,tak vam teda nezavidim.no fuj,mne je teplo uz pri 20 stupnoch a vy tam mate uz aj 30...chudiatka... ☹

zabkatt
1. jún 2008

No tak ja som tiež tých 16-17kg 😲 Tieto teplá ma pomaly ale iste zabíjajú a najhoršie to mám na tú alergiu, že nemôžem dýchať a som zvedavá ako budem rodiť. ☹ Ledva dýcham a všetci sa akurát vytratili do Galandie a že veď poď s nami. ☹ No to iste. Sedieť môžem aj doma a 350sk vo vačku a nie sa na nich pozerať ako sa čvachtajú. Všetci sú už krásne opálený a ja bledulka no hrôza. 😲

marse
1. jún 2008

zabkatt to poznam, aj u nas su vsetci tmavy ako certi a ja som pol tela tmavsia, najma ruky, dekolt a tvar no a brusko a nohy biele. vyzera to zaujimavo ale neriesim, a ja by somsa isla kupat hned, ale teraz sa bojim bars jakej nakazi ved to mi v lete neutecie 🙂

ja uz neviem co by som na seba obliekla aj v tom najpriedusnejsom sa parim ako nikdy. po dome chodim v takych dlhych trickach na spanie ako nocna kosela skor ako tricko to vyzera, ale ked chcem zajst von medzi ludi uz mam problem daco vybrat v tom mojom satniku. Uz naozaj prosim nech mala pride na svet 😀

zabkatt
1. jún 2008

No s tým oblečením mám aj ja problém, ale dnes sme išli na trh s manželom, mala som chuť na hrach a zbadala som tam krásne ružové šatičky ľahučké (odfotím a dám do albumu), padli mi jak uliate tak mi ich manžel kúpil. Inak neviem čo by som si už na seba dala. A stáli iba 200sk, mohla som si zobrať aj inú farbu, tak tam ešte vybehnem zajtra alebo kedy 😀

iwanaa
1. jún 2008

ahojte ja som tu dnes prvy krat 😅

iwanaa
1. jún 2008

ahojte su tu aj nejake mlade buduce mamicky????

dadaga
1. jún 2008

Ahoj baby,pisem vam cez manzela po telefone.Maly Lukasik je velmi pekny,nakonec mi urobili sekciu,maly ma 3470 g a 49 cm.Narodil sa v sobotu,10.29 hod.
Samotna sekcia nebolela lebo som mala epi ale teraz si tie bolesti uzivam naplno.To len v skratke,ostatne potom,drzim vam palce.

macicka
1. jún 2008

ahojte,
zabka - tie šatky nezabudni.. ja tiež chodím doma len v tričkách a v nohavičkách - horšie je keď niekto príde. Minule som si to neuvedomila, a keď pre manžela prišiel ráno spolužiak do školy tak (študuje externe - nie som pedofílka 😀 ) tak som to mala tiež na sebe a myslím, že to nikomu nevadilo, lebo bolo poriadne teplo. 😝
keďže musím ležať tak medzi ľudí veľmi nechodím takže nepotrebujem až tak veľa vecí, kombinujem to čo mám doma a basta.
toto teplo a to teplo v podkroví nášho domu ma zabije....

marse
1. jún 2008

ahoj iwanaa, vitaj medzi nami. V ktorom tt si? co cakas??? uprav si pas a bude 😉

mlade sme tu vsetky 😵 😵 tak ja mam napr. 20 rokov a ty???

napis co to o sebe nech vieme 🙂

sveva
2. jún 2008

Dobré ránko. 😀
Ahoj iwankaa a vitaj. 😀

marianella
2. jún 2008

čaute kočky 😀
myslím si, že dadagin manžel to poplietol 😅 a namiesto medzi junovky ten krasny oznam vložil medzi nás, gratulujem dadaga 🙂

marse
2. jún 2008

dobre ranko 😉

marianella aj ja som na to kukala 😀

ako sa mate???

zabkatt
2. jún 2008

AHojky babulenky, tak ja už z domu 😀 Manželovi sa ráno zle vstávalo, chudák asi nespal celú noc, lebo som sa prehadzovala, chodila na wc a zakaždým bol hore že čo sa deje, chudátko snívalo sa mu že rodím asi preto 😀 Aj ja som mala dosť blbé sny o pôrode a prístupe tupých sestričiek, tak dúfam že v skutočnosti nebudú až také protivné ako vo sne. 😠 Idem písať lenitke, tak keď odpíše, tak to sem vložím.

marse
2. jún 2008

ahoj zabka ja tiez som mala take sny ze az 😠 som videla ako krvacam, ze ma vezu do porodnice no katastrofa 🙄

ja mam doma maroda, muzik je chory, teploty, hrdlo a cely je unaveny, tak lezi a cajikuje, lebo vecer ide na nocnu a nechce ist sa nechat vypisat, neviem ho prehovorit tak aspon ze sa lieci ked je doma 🙂

tak teraz zase je vsetko na mne, ale uz to nejako neriesim, uz aj budem rada ked porodim 😀 lebo to brucho a tepla nejdu do hromady 😀

zabka lenitku pekne pozdrav a nech da o sebe co najskor vediet 🙂

sloniiicek
2. jún 2008

ahojte babule. ako sa mate? a co mame nove? zatial ziadne nove babatko. 😀

marse
2. jún 2008

slonicek ahoj , nie este zatial vsetky drzime co ja viem 🙂 a elenitka neviete ako???

sloniiicek
2. jún 2008

pisala som jej akurat. ale este sa neozvala. akurat na teba som myslela, ze ci nahodou. 😀 ale nakukla som a hned posledny prispevok od teba. 😀 tak som rada, ze sa mala upokojila.

sloniiicek
2. jún 2008

tak akurat mi napisala elenita -

vsetko ok,stale sme 3v1.kontrakcie mam stale,zvnutra som uplne otvorena,krcok skrateny na 10mm, ale zatial stale drzime.nakoniec budeme hadam aj terminovi. 🙂 (a este vas mam vsetky pozdravovat).

jeana
2. jún 2008

dobre ranko...
aj ja si teda konecne uzivam prvy oficialny dnik materskej 😀
Chcela by som sa len opytat, resp. potvrdit lebo uz sa tu o tom pisalo, len si chcem byt ista...
Ak som dala zamestavatelovi ziadost o materske od lekara, je to vsetko co treba teraz urobit?
Zamestnavatel vybavi socialnu. Dakujem 😉

macicka
2. jún 2008

ahojte kočky,
tak s tými sníčkami je to asi u všetkých rovnaké. Mne sa snívalo, že som začala rodiť a manžel ma viezol do pôrodnice a vrátnik nás nechcel pustiť do areálu nemocnice- vypisoval si údaje o aute a ja som tam umierala, tak som naňho hrozne nakričala, že keď chce tak môžem rodiť aj v tej jeho vrátnickej budke alebo nás okamžite pustí dnu. 😀
Je mi strašne teplo tak nemôžem poriadne spávať a už neviem, čo zo sebou.

Jeana
papier od gynoša stačí odovzdať zamestnávateľovi a on to všetko vybaví. Ja som to riešila trošku inak, nakoľko učtáreň máme v ČR a trvalo by to dlho kým by som to poštou poslala do učtárne a oni späť na sociálku do SR tak vymeriavaci základ pošlú z učtárne a ja som poslala žiadosť o materské na sociálku. Dúfam, že sa nič nestratí a všetko bude v poriadku.

marse
2. jún 2008

slonicek drzim stale, je to divne ale posledne tri dni sa citim velmi dobre akoby som ani tehu nebola 😀 to vtedy tie bolesti presli a uz mi je len dobre, neviem cim to je ale zatial sa to da 🙂

sloniiicek
2. jún 2008

a zahlasi vas zamestnavatel aj zdravotnej poistovni, ze ste isli na matersku? lebo ja som musela zajst do zdravotnej poistovni a zahlasit tam, ze prechadzam na matersku. oni si tam prefotili papier od doktora, co som dala potom potvrdit zamestnavatelovi.

sloniiicek
2. jún 2008

http://www.dietaaja.sk/co-treba-vybavit-po-poro...

toto si prestudujte. co vsetko treba vybavit pred porodom, po porode a pri prechode na rodicovksu dovolenku. je to super napisane.

sloniiicek
2. jún 2008

tak marse super. ale aj keby sa nieco stalo, teda myslim porod, tak by to uz bolo ok.

marse
2. jún 2008

slonicek ano uz by to bolo uplne v pohode, zajtra koncim 36tt a v stredu mi zacina 37tt a o tom som po tom vsetkom ani nesnivala 🙂

sloniiicek
2. jún 2008

ved ani ja. 😉 tiez som rada, ze sme uz tak daleko. 😀 my teraz akurat zaciname 36tt.

sloniiicek
2. jún 2008

tak ja sa zatial lucim. idem si oddychnut. a trochu poupratovat, lebo som mala cez vikend navstevu. 😀

zabkatt
2. jún 2008

ja tak isto, idem sa pokúsiť o oholenie nôh a s mužíkom pôjdeme povybavovať do mesta nejaké veci, tak nech som nachystaná kým príde z práce. Zatím pa pa 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre