Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

maculik
autor
29. apr 2008

matinka, no chlap.... 😀

michaela3108
29. apr 2008

jasné maculik, nie je o čom. nech sa všetci pichnú do kolena 😉

matinka
29. apr 2008

maculik, vtipny sen 🙂
ria, to je teda uz faaakt kocka 😵 , ziadne take, ze budes menej papat, ved tvoje telo vie, co potrebuje

matinka
29. apr 2008

ale mam kolegov, ktori ma pravidelne volavaju na porady na druhy koniec mesta... no mate vidiet moje odpovede 😀

ria.riuska
29. apr 2008

matinka, tatinko uz protestoval, ze dufam, ze bude mala tucna a podobne... Ale od velkosti babatka to snad nezalezi, aka bude, ked bude velka, nie?

matinka
29. apr 2008

ria, ved prave 😉

dandy05
29. apr 2008

baby, nejde niekto zajtra rano na tehelnu na cukor?

marse
29. apr 2008

Ahojte julovky 🙂

Tak zase to vyzera na slnecny dnik, zacala som varit obedik, mala isla s muzikom pozriet na stavbu a tak mam chvilku casu. Vcera sme boli na tom nakupe a normalne som sa nachodila koli jarnej bundicke pre Viki, nikde nic, BA jak vykradnuta 😒 ale nakoniec som nasla pekny riflovy kabatik takaspon daco. A ja som si nakupila tolko sladkosti ze az, ved teraz mam jedinecnu prilezitost priberat bez vycitiek 😀 😀

riuska mala ma krasnu vahu, my sme minuly tyzden mali 1400g a 40cm. no hold uz su to slecny, len mna stve ze z polohy dole hlavou sa opat pretocila priecne, cize u mna zatial normal. porod a CR tak 50 na 50%

lenit
29. apr 2008

ja si zatial neviem predstavit, ze by som sa pocas kojenia mala v niecom obmedzovat...
no a ono to fakt nejako cele velmi leti...uz musime ist objednat ten kocik...no ale ked ja teraz vybavujem len okolo toho uveru...uz mam toho dost... 🙄

michaela3108
29. apr 2008

Lenit a aspoň t vyzerá dobre, ten úver?

lenit
29. apr 2008

no, dostat ho dostaneme, len este presne nevieme, kolko budeme platit ☹
manzel je vodic a tak s tym jeho prijmom bol tak trochu problem. on ma diety, ale tie sa mu samozrejme nikde nepocitaju, lebo su z nich neni platene odvody ale pritom to odmietaju akceptovat ako prijem, hoci to prijem je a musim povedat, ze dost velky...snad to bude co najmenej...

matinka
29. apr 2008

ja uz som taaak zvedava, ci sa maly otocil... pohyby citim hlavne v hornej casti bruska, ale obcas aj dole, tak sa z toho neviem vysomarit

bessy21
29. apr 2008

Ahojte babuľky tak vidím že celkom nám ubieha v pohode to naše tehuľkovanie,až na pár babeniek ale určite sa to dá doporiadku. 😉 Ja som bola včera na sone,malý je teda riadny chlap akosi má väčšie miery na svoj tt ale to neva,hlavne že je O.K. a je otočený dole hlavičkou,aj som si myslela lebo najviac vypúča svoju ritku vedla pupku že to vidno už aj cez nohavice a tričko 😀 No a už pri 20C vonku sa potim ako slon tak dúfam že ma čim skor vypíše na matersku a to nevyndem ani z domu ked bude tak teplo 😝 Inak včera mi chcela dať moja obvodná PN popraskali mi žily na nohe -fuj ☹ lebo som v piatok bola na nefrologii a chcela byť pekna a nedala si botasky ako obyčajne ale poltopanky a tak ma strašne tlačili že mi skoro až mozog odkrvili 😠 tak mi treba.tak sa natieram Liotonom 100000 gelom

lenit
29. apr 2008

matinka, mi hovor...ja som tiez z toho vedla...ja citim pohyby alebo kopance hlavne vpravo hore pod rebrami, no ale citim aj vsade mozne inde. ale najviac pod tymi rebrami... 😵

matinka
29. apr 2008

bessy a aky velky je Marko? O tom teple mi hovor, vcera bolo 23 C a ja som nevedela, co sa so mnou deje: navaly tepla, hlavy bolenie, malatnost, no otras...

effie
29. apr 2008

ahojteee, tak mam uz aj ja konecne nejake novinky..dnes sme boli na kontrole po mesiaci a uz konecne vieme ze to bude CHLAPCEK!!! 🙂 no a to som bola od zaciatku presvedcena o dievcatku hehe...no ale zatial je otoceny ritkou dole takze dufam ze sa otoci..a navyse je malinky na svoj vek, vraj 2 tyzdne pozadu, ma len 1 kg tak dufam ze to neznamena nieco zle,...dufam ze dorastie a ze bude vsetko tak ako ma byt.

bessy21
29. apr 2008

Marko sa vraj nedá zmerať lebo je skrutený, ale podľa dlžky stehennej kosti,priemeru hlavičky,a váhy čo je vraj približne 1800g mi posunul zas dopredu o týžden dlžku tehotenstva, tak neviem. 😉

zabkatt
29. apr 2008

Maculik krásne číselko 30 a 32, aj ja by som už chcela 😀

bessy21
29. apr 2008

effie: včera čo boli baby so mnou na sone mali akosi menšie bruška ako ja,ale každá sme iná tak to sa nedá takto porovnávať,určite bude malý v poriadku a ešte má dosť času všetko dobehnúť. 😉 Teraz len začne naberať čo asi zistíš aj na svoje váhe 🙂 A čo som sa tam pýtala báb tak všetky čakajú chlapčekov koniec juna začiatok júla 😅

maculik
autor
29. apr 2008

effie, tak gratulujem, konecne sa vam to podarilo zistit 🙂
bessy, mne vzdy meria len na zaklade hlavicky a kosti, teda odkedy je vacsie.
to teplucko vam zavidim, tu sa zase trochu ochladilo, vcera prsalo, dnes sa to zatial drzi. ale ja sa potim aj tak, aj je mi celkovo teplejsie, vzdy som bola taka zmzrlinka, teraz manzel len pozera, ci mi nie je zima 😉

bessy21
29. apr 2008

matinka: tak ešteže mám pozorneho manžela a doniesol mi stoličku pred sono,pretože som prišla o 13.10 už bolo predo mnou 7žien, o 14h prišla sestrička a rozdala čislo na sono, o 15h mal prist doktor, prišiel čosi pred 15.30 a potom som ešte pol hod čakala, vonku pražilo slnko a dnu si posadali netehotne staršie dámy a vôbec tam nebol kyslík, tak už sa teším na posledne sono v júni 😠 takto to u nás v MT beží 🙄

maculik
autor
29. apr 2008

zabka, ze? no mne uz vo stvrtok naskoci 29, tak k tej 30 to uz nie je daleko 😀
som akurat na porade teraz "nenapadne" naznacila, ze uz tu budem len mesiac a do 12.6., kedy mi oficialne ma zacat materska, si zoberiem dovolenku, aby som skoncila uz v maji. Tak nech zacnu riesit, kto pride miesto mna, alebo ci moje projekty rozdelia medzi tych chudakov, co tu ostanu - nezavidim im, mam ich vyse 30 a oni su len traja 😅

monatko
29. apr 2008

ahojte, ja som dnes v noci dostala taky hnusny krc do nohy-lytka, ze som skoro omdlela od bolesti ☹ aj vam sa to stalo?
effie, gratulujem aj ja k chlapovi 🙂

mywiel
29. apr 2008

Ahojko, ja idem dnes vecer mrknut s predporodnym kurzom porodnicu kde budem rodit, vsetko nam poukazuju a vysvetlia ake rozne moznosti porodu poskytuju, tak som zvedava... 🙂

effie
29. apr 2008

maculik, dakujem;)
bessy, no mne sa tiez zda ze mam mensie brusko oproti inym babam v rovnakom tt, a tiez sa mi zda ze v poslednom case som vobec nepribrala, stale som na tej istej vahe..no tak snad zase zacneme rast...

effie
29. apr 2008

monatko, dakujem 😉
tie krce mavam aj ja, treba skusit magnezium..

alexandra
29. apr 2008

effie upokojim Ta, ja ani v 30tt este nemam brusko ako Ty si mala pred dvomi tyzdnami.. A gratulujem k chlapcekovi, idem hned zmenit tabulku.. Kolko vazite?

mywiel
29. apr 2008

Effie gratulujem k chlapcekovi, vola sa ako moj brat. 😀 😉

maculik
autor
29. apr 2008

monatko, akurat sme to tu vcera spominali, tie krce su otrasneeee 😖

effie
29. apr 2008

dakujem vam,
alex, maly vazi vraj 1000g tak dufam ze dorastie..a tvoja mala kolko vazi nevies? si v tom istom tyzdni ako ja..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre