Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

maculik
autor
13. máj 2008

mne sa este nestahovalo ani netvrdlo, akurat ho mavam tvrdsie vecer, ale to je asi normalne.
hm, co sa tyka zehlenia, ja uz som nezehlila hrozne dlho, ale je to aj tym, ze ja nezehlim vsetko a kedze manzel byva inde, on si veci pozehli, ak treba, prip.pocka s koselami na mna, no to nikdy nie je viac ako 4-5 naraz.
akurat, ze kosele zehlim najneradsej.... 😉

mywiel
13. máj 2008

Ja vyslovene neznasam zehlit, lebo manzel ma len same kosele a tricka, tak si radsej platim pani co mi to pozehli, kedze manzel ma toho vzdy hory, len to k nej donesiem a zas si po to pridem, usetri mi to kopu casu a mozem zatial byt na koniku. 😉 😀

macicka
13. máj 2008

ja celkom rada žehlím, voľakedy som žehlila aj uteráky a postelné prádlo, ale teraz to už nerobím 😀 ktovie prečo????? tričiek je tiež vždy dosť košele občas. jedine čo neznášam su ponožky - to keď mám vyťahovať z pračky a potom vešať na sušiak ma poráža. Inak je to v pohode. aj teraz som bola vyložiť jednu práčku....

mywiel
13. máj 2008

Ja uz ponozky tiez nevesiam, davam ich do susicky a spodne pradlo.

macicka
13. máj 2008

no sušičku nemám tak to poctivo dávam vešať manželovi, aj tak sú to jeho ponožky....
😝

maculik
autor
13. máj 2008

ja mam teraz pracku pokazenu, takze v piatok budem musiet zobrat plnu tasku spinavych veci a oprat to u manzela. Akurat, ze som neplanovala ist autom, ale vlakom, no takto budem musiet ist autom ☹
Kocky, idem papat, dobru chut aj vam 🙂

macicka
13. máj 2008

no ja ešte neviem, čo budem obedovať takže maculík dobrú chuť....

mywiel
13. máj 2008

Najviac casu zaberie triedenie ponoziek, ked ich treba poparovat... 😠 Aj ja idem nieco zjest. 😝

effie
13. máj 2008

ahojte julovky!
ja som dnes bola na ultrazvuku a maly narastol..ma 1350g...stale sme 2 tyzdne pozadu ale to nevadi lebo hlavne ze rastie (pred 2 tyzdnami mal 1000g). doktorka skontrolovala aj prietoky a to je v poriadku..akurat musim brat zelezo ale inak vsetko ok 🙂

macicka
13. máj 2008

to tiež nerobím - páruje si ich manžel a minule sa mi tak stalo, že som k rodičom prišla s jednou ponožkou tmavo modrou a druhou čiernou. ešteže to nebolo tak vidieť, ale no čo, aj to sa stáva..... 😀

montinka
13. máj 2008

baby inak vam vzdy na sone hovoria kolko babo vazi? mne to zatial nepovedali ani raz

macicka
13. máj 2008

kočky ako vám gynoš zisťuje veľkosť bábätka, lebo mne to na poslednej poradni povedal, že babo má cca 1350 kg (to bolo pred 3 týždňami) ale pozeral to v nejakej tabuľke či čo - takže to bolo len informatívne a nie naozaj. A žiadne prietoky ani nič podobné mi nerobil. Mám sa ho na to opýtať???
Pridala som fotky do albumu.....

mywiel
13. máj 2008

Macicka to mas super, mojmu sa parovat nechce. 😒 Ja uz vyrabam oznamenia o narodeni, uz mam jednu predstavu, urobime fotku baba ked sa narodi aj text som si vymyslela vyzera to super. 😵 🙂

mywiel
13. máj 2008

Monti to nie je podstatne, lebo do porodu sa to este vyrazne zmeni... 😉

montinka
13. máj 2008

vsak ja viem ale vsetky viete kolko asi vazi a ja nie. ale to je jedno hlavne ze je zdrave

montinka
13. máj 2008

inak macicka tu komodu ste kde kupili a kolko vas vysla?

mywiel
13. máj 2008

Ani mne to nepovedal, len podla tabulky cize je to priblizne, oni to nevedia na 100% odhadnut a niekedy sa seknu aj o kilo! Macicka ten kolotoc je zlatunky. 🙂

macicka
13. máj 2008

montinka, komodu som si dala vyrobiť v mojej práci - robíme kancelársky nábytok ale aj špeciálne zákazky pre dobrých zamestnancov 😉 . aj cena bola zamestnanecká a navyše v CZK.
mywiel - hezký, že??? a to som kupila od mamady z bazáru na MK. Tak sa teším. hodí sa mi k návliečkam - tie sú tiež macíkové.,...

effie
13. máj 2008

macicka, ta hmotnost nie je na 100%, to sa urcuje podla merani hlavicky a tak...mne povedala ze je o 2 tyzdne pozadu ale hlavne ze rastie, preto porovnavala tu vahu..

maculik
autor
13. máj 2008

montinka, ja ked sa opytam, tak mi povie. macicka, na zaklade merania hlavicky mi to hovori, ale ako spomina effie, nie je to na 100%, vzdy je tam pod tym nizsie % a aj ked ukazuje, v ktorom som tyzdni, tak je tam ze +- urcity pocet dni.
hm, mna sa svokra pytala, co ma kupit, som jej povedala, ze zatial nic, nech pocka, ale asi jej poviem nejaku takuto prakticku vec - kolotoc alebo obliecky do postielky alebo tak.
Cez vikend budem pozerat vecicky pre mimi, ktore mi posiela po manzelovi sesternica, tak som zvedava 😵 Poziciava nam aj tu podlozku do postielky, som rada, vraj je to super, lebo mohla spokojnejsie spavat. Aj ked neviem, ci by sme ju kupovali, keby ju nemame od nej...

matinka
13. máj 2008

moja znama nedavno rodila a hovorili jej, ze je vyse 4,2 kg a maly mal 3,6 kg 😉 , alebo zeby v brusku nahodil rychlodietu pred porodom? 😀

maculik
autor
13. máj 2008

tak to bol riadny rozdiel... keby mi povedali, ze ma mimi vyse 4kg, aj by som mala obavy veru 😅
inak, kocky, ako je to s chodenim s babatkom von a s navstevami? ja som myslela, ze uz tak po tyzdni alebo 10dnoch budeme moct ist na prechadzku a po 2-3t aspon mama ze pride, no a bol tu min.tyzden svokor a ten ze to si predstavujem lahko, ze to aj mesiac-dva nebudem moct ist von a prijat navstevy, lebo ze dieta chyti virus. Ale on ma uz 74r, tak sa mi to zda taky zastarany nazor, hm? 😨
aj ked som spominala, ze od cca 7-8mes by som chcela, aby bolo babo mimo spalne (to by ale znamenalo novy byt, lebo mame len 2i), tak on hned na to, ze to ak sa nam podari a bude fungovat, tak ze budeme "superrodicia", lebo ze dieta by malo byt v spalni aspon do 5r!!! No nehrozi.... 😖

zabkatt
13. máj 2008

No ani ja neviem koľko maličký váži, alebo meria, beriem to podľa vašich tt a informácii 😀 Akurát som si bola dokúpiť vložky po pôrode, nohavičky, tak som sa nasmiala, že nielen maličký bude nosiť plienky, ale aj maminka. Tak smiešne to vizerá 😀 Kúpila som si len tak na skúšku, doma oprobujeme, či veľkosť sedí ukážeme mužíčkovi nech sa trošku zasmeje a pôjdem dokúpiť ešte aspoň 5ks, nieje to až taká vysoká položka ako som očakávala 😀

maculik
autor
13. máj 2008

zabka, mne bol dnes pre to bracho v lekarni a doniesol to ukazat sestre do prace, tak mi volala, ze tie vlozky su hrozne 😀 No a nohaviciek mam tolko, ze mozem predavat, chuda bracho kupil pre istotu vsetky 3baliky (tzn.spolu 15ks), ktore v lekarni objednali, pritom som chcela len jedny. No neva, hlavne, ze bol ochotny vobec pre to ist, kedze 17r pubertiak by mohol aj odmietnut. Ale zda sa, ze vplyv vychovy 2 starsich sestier je na nieco dobry 😀
Tak som aj ja zvedava, ked to v piatok u manzela vybalim a pozriem.
zabka, a kedy mas dalsiu kontrolu? uz ti robili prietoky? ja idem zajtra, to mam byt na konci 30t, tak uvidim, ci mi nieco specialne bude robit, alebo az o 2tyzdne.

sloniiicek
13. máj 2008

caute babule. len som prisla nachvilu nakuknut. ako sa mate? co mate nove? tak ja uz mam konecne odnesenu matersku aj na socialku a este aj na zdravotnu poistovnu. a este som musela riesit nezrovnalosti u sefa. 😝 ale snad uz je to za nami.

sloniiicek
13. máj 2008

baby, tie prietoky vam robi kto? mne to doktor vobec nerobil.

sloniiicek
13. máj 2008

maculik - s tymi prechadzkami to je individualne. v prvom rade bude zalezat od babatka, ci nebude mat komplikacie. ale v letnych mesiacoch sa moze chodit kludne po tyzdni, co budes doma. 😉 v zime trosku neskor. a mamina, tiez kludne moze prist. mojej svagrinej hned po prepusteni prisla mamina pomahat prve tyzdne s babatkom.

sloniiicek
13. máj 2008

inak ani mne doktor nikdy nehovori, kolko malinka vazi. takze je to vpohode. 😉

vidim, ze je tu nejako ticho, tak sa zatial majte papa. 😉

maculik
autor
13. máj 2008

slonicek, vraj tie prietoky robi lekar v ramci normalneho uzv. mne robil uz nejake v 20tt, teda asi to bolo nieco podobne - kontroloval, ako ide krv k srdiecku.
ja si tiez myslim, ze mama bude moct potom prist, aj ked manzel najprv ze naco, ze prve 3-4t chce byt sam so mnou a mimi, lenze nastastie bol vcera na navsteve u jeho sestry a ta mu vysvetlila, ze prvy tyzden bude narocny a ze je dolezite mat okolo seba niekoho, kto aspon trochu vie, co treba robit. Specialne pre nas, kedze sme tak daleko od rodiny 🙂
A inak, padol navrh, ze preco neprist rodit do BB, tak som zvedava, povedala som manzelovi, ze cez vikend sa o tom mozeme porozpravat. zalezi aj, co mi zajtra odpovie doktor na moje otazky ohladom rodenia tu a jeho pritomnosti pri porode....

matinka
13. máj 2008

ja nechcem navstevy prve tyzdne urcite (max najblizsia rodina), ale na prechadzky budeme chodit 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre