Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

monatko
27. máj 2008

gogos, nedrazdim ani nahodou, ja robim este aj v juni 😎

monatko
27. máj 2008

gogos, nemas nahodou zoznam, co treba do TN porodnice?

saudi
27. máj 2008

sloniiicek - v brusku mas babatko take pokrutene, ze az 🙂 ta chvila vo vajicku z porodnice v aute vobec pren nie je tragedia. deticky este nemaju tak vyvinutu chrbticu, aby im to vadilo. neriskuj to len v perinke. staci mensi naraz a moze ti vyletiet z ruk, zotrvacnu energiu nepremozes svojimi rukami, naozaj. navyse je za to tusim aj pokuta, ak ta uvidia policajti, ale to je to najmensie, co sa moze stat. pa

saudi
27. máj 2008

aha, teraz som si precitala, ze budes mat autovanicku, tak ok, beriem spat 🙂

mywiel
27. máj 2008

Minule ked manzel prudko zabrzdil, lebo jeden pako pred nami nedaval pozor tak som sa uplne rozplakala tak som sa zlakla a to mam ten specialny pas pre tehulky v aute, ale tak to na mna prislo, som sa zlakla kvoli babu, ja budem niest babo v auto vanicke kde moze lezat a bude pripasane este vo vnutri. Inac tu do nemocky netreba nic nosit vsetko nam daju (pampersky, vlozky, jednorazove nohavicky, vlozky na kojenie, oblecenie pre babo, kozmetiku pre babo) a dokonca dostanem kufrik s plno vzorkami, zlavami do obchodov a darcekmi po porode, tu to davaju v nemocke. 😉 🙂

saudi
27. máj 2008

ta vanicka do auta musi mat popruhy na uchytenie babatka, nestaci len obycajna kocikova.

mywiel
27. máj 2008

Moja ma popruhy... 😉

mywiel
27. máj 2008

Kliknut na hornu oranzovu sipku tu to pekne vidno...

gogos
27. máj 2008

monatko mam, davala nam ho ta sestricka, ale mam ho doma, tak dodam poobede alebo zajtra. DOHOLLE 😎 😀 😝

matinka
27. máj 2008

ja uz som po obediku 🙂 , vidim, ze stale odnasate babatka z nemocky 😅 a vlozkujete 😀

saudi, ides zajtra? Ja este neviem, ale asi nie... lebo v tomto teple ked mam ist z prace na kramare a odtial spat, tak neviem, neviem... 😖

monatko
27. máj 2008

gogos, a chodis aj na tu pripravu?

gogos
27. máj 2008

chodim na cicenie spojene s pripravou. Uci nas tam ako dojcit, ako sa zachovat v niektorych situaciach, ako bude prebiehat porod, ako sa spravne tlaci.... rozne veci. Je to celkom dobre. 😵

maculik
autor
27. máj 2008

ja idem papat teraz, tak dobru chut 🙂
monatko, aj ja robim do konca juna - ale termin mam neskor, nez ty 😉

monatko
27. máj 2008

to je super, skoda, ze to byva v takom case, ako to byva....... mozno sa tam raz pojdem mrknut, aj ked moja dr mi "slubuje" cisarak...... ktovie, mozno to nakoniec pojde aj normalne......

mywiel
27. máj 2008

Ja uz som doma na pnke, som zvedava ci mi sefka v piatok zaplati vyplatu, ale musi kedze ideme cez advokatov, zatial sa mi vobec neozvala ako som doma. 😠

gogos
27. máj 2008

monatko a preco ti slubuje cisarak? Ty ho chces, alebo mas nejake komplikacie??? Pochval sa ak mas este chvilku casu 😖

monatko
27. máj 2008

gogos, nie, nie, to ja nie som z tych, co si "zelaju" CR, hlavny dovod je moja uzka panva a potom nie az tak idealna poloha, co sa ale moze zmenit, ja viem..... uvidime..

gogos
27. máj 2008

aha, tak uz viem. Uzka panva je dost dobry dovod sama o sebe a nie este ked sa k tomu prida nevhodna poloha babetka. Este sice mame trosku casu, tak sa mozno nasi krpci umudria a daju sa do spravnej polohy. Nechajme sa prekvapit. Tak sa mozno stretneme v porodnici. Teda aspon podla terminu je to dost pravdepodobne. 😉

bessy21
27. máj 2008

Ahojte tehuľky. Ako sa máte?Akosi som nemala dlhšie pristup k netu tak sa ozývam po dlhšej dobe a čítam čo máte nové 😉 Ja som od tohto týždna doma tak už pracujem ako včielka. Dnes tu máme asi 30C tak som už 3x prala a ´teším ´sa na to žehlenie. Včera som ešte pokupovala pár vecičiek pre drobca, a už mám hádam všetko potrebné pre začiatok.Už mi dlhšie chodenie nerobí dobre malý dosť tlačí. Teraz si idem po dobrom obede´/sáčkovej polievke 😅 / pospať a potom sa pustim do žehlenia. Neviete poradiť ako sa robí ten ódvar´ z ľanových semienok?Vraj aby bábo ľahšie ´vyklzlo 😎 A ani ten malinový čaj nemôžem zohnať -dnes som jeden otvorila a tam neni ani kusok z malin len aroma ☹ tak neviem prečo sa vola malinový ked je z jablk a ibišteka atd...Akosi moje kamaratky z okolia včašie rodia tak dúfam že všetko stihnem.Majte sa krásne a držte sa.

monatko
27. máj 2008

no je to mozne, ja mam teraz oficialny TP 10.7., tak to mam v papieroch na matersku...... ozaj, bola si uz na prietokoch?

mywiel
27. máj 2008

Bessy nazbier si listy z malin a vysus ich a mas caj, ale to je este skoro pit nie? Dobry je aj salviovy caj na otvaranie porodnych ciest... 😉

gogos
27. máj 2008

monatko nebola som na prietokoch. je mi to divné,ale lekár ma zatiaľ neposlal.Na poradňu idem až budúci pondelok, už budem v 36 tt tak hádam potom. Alebo????? 😒

bessy21
27. máj 2008

mywiel dik,len neviem kde tie maliny najdem ked som sa prestahovala 😀 že mesiac pred porodom sa má piť 😉 A nech Ti tá koza pošle výplatu nemá dôvod Ti ju zadržiavať. 😠

mywiel
27. máj 2008

V lekarni nemaju susene listy z malin? Caj s aromou by som nepila lebo to je vlastne prichuteny cierny caj. No ved mi musi zaplatit som zvedava v piatok je 30.5. a ona vzdy plati na poslednu chvilu, este mam kluc z roboty... 😀 😝

monatko
27. máj 2008

aha, ja idem do Tn na prietoky buduci utorok, tak reku, ci ta tam neuvidim 😎

bessy21
27. máj 2008

aj ja idem až na buduci týžden do poradne na prietoky tiež v 36tt ,na krv a na výter na streptokoka 😨 V nedelu som mala navštevu moju bývalu spolužiačku má dvoch chlapcov 3,5 a 2r a čaká v juli tretieho chlapca ale pribrala len 3kg vidno že sa musí pri drobcoch obracať,a ja sa tu zamýšľam ako zvládnem jedno 😉

effie
27. máj 2008

ahojte julovky!
ja som dnes bola v poradni a vsetko je ok, malicky nam rastie aj ked je pozadu s vahou, teraz ma 1600g...ale hlavne ze pribera. A uz sa otocil hlavickou dole, tak sa tesime! 😉

gogos
27. máj 2008

effie aj ci nejako cvicila aby sa otocil, alebo to bolo spontanne? Aj ci citila ked sa ti otocil??? 😖

bessy21
27. máj 2008

Skúsim v lekárni. No veď ja si veselo pijem čierny čaj každe rano a nakoniec sa dočítam že odoberá železo z krvi a ja mám anemiu 😖 Tak dúfam že drobec nebude musieť nič užívať ☹ hned po pôrode. Tak držím palce mzwiel nech ju dostaneš aj ked až 30.5. a na odnesenie trezora si zober aspon pomocnika 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre