Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

marse
16. jún 2008

sari aj pri druhom tehu je to obcas ako poprvy krat. to bude tym ze kazde tehu je ine, ja ani len nemozem prirovnavat toto tehu a tehu s Viki. Jedine len sposob ako som k nemu prisla 😀

prve bolo pohodove, bezproblemov a toto??? 😒 hotovy des, tehu plne strachu, bolesti a pod 😔

sveva
16. jún 2008

Ahojte baba. Tak sa hlásim. Je niečo nové? My sa máme celkom dobre. Trošku som si oddychla, ale videla som na mojej mamke, že už nevládze. 😔

marse
16. jún 2008

ahoj svevy, zatial nic nove 🙂

to poznam, moja mama je tiez rada ked moze byt z malou, aj boli vcera v cirkuse a strvili spolu dopoludnie, kym som varila ale chuda mama dosla vystavena ako dochodca 😒 co bude robit ked tu budu dve vnucence

sarica
16. jún 2008

Marse,som na tom asi rovnako-pri prvej slečne som mohla robiť aj stojky a nič-bolo to vzorové tehu-presne na termín,ale teraz od začiatku je to na prd-najviac ma štve že som asi mesiac taká ubolená

macicka
16. jún 2008

ja tiež hovorím, radšej 5x a zbytočne ako 1x a neskoro. sarica vôbec sa nemusíš hanbiť - veď čo chceš len zdravé dieťa a nič viac.

ja som už ostrihaná aj nechty na rukách a nohách mám v proriadku. kamoška mi doniesla včera ďalšie vecičky po svojich deťoch tak som prala a poobede ma čaká žehlenie.

no ja neviem ako bude moja mamka vyzerať keby som teraz porodila, lebo troška prerábajú svoj dom a ešte keby som ja do toho porodila, tak ona by tu chcela byť tak by asi umrela od unavy, lebo my nebývame v jednom meste tak by musela ešte aj dochádzať. no neviem si to predstaviť, aj keď ja by som už chcela aj nechcela aby sme to mali za sebou. no veď uvidíme kedy to príde. len dúfam, že to nebude 19. to má manžel poslednú skúšku v škole 😒 .

ozaj masírujete si hrádzu?? ja som nejako nenašla odvahu a jedni to odporúčajú a druhí nie tak neviem. som sa na to vyprdla...

marse
16. jún 2008

sari napodobne, uz ani neviem ako si mam pohodlne sadnut alebo lahnut 😒 a posledne dni hrozne trpim v noci na krce v lytku, aj 7x za noc sa mi dostavia, strasne to boli a zajtra to spomeniem aj v poradni, lebo aj teraz chodim s obviazanym lytkom 😒 ja by som si aj casto rada lahla, ale to je tazko vysvetlit mojej malej ze mama nevladze a tiez v domacnosti co to treba, uz sa naozaj modlim aby to bolo za mnou

sarica
16. jún 2008

Hrádzu? 😲
Nepočula som o tom 😅

marse
16. jún 2008

macicka ja nemasirujem hradzu, akosik som sa bala koli rizikovemu tehu a tiez som citala ze druhorodicky uz ani nemusia, tak som sa na to vyprdla, 😅 ale ani prvykrat som nemasirovala

sveva
16. jún 2008

Ono z piatka na sobotu boli ešte u našich sestrine dievčatá. Bol tam hrozí hluk a všetky tri vystrájali ako divé. Obdivujem moju mamu akú mala trpezlivosť, lebo ja som párkrát vybuchla, či na Elišku alebo na dievčatá. 😝

ria.riuska
16. jún 2008

Ahojte babulky. ja si masirujem hradzu len tak sporadicky... tak neviem, ci to staci 😅

Ale mam obrovsky strach... Mam pocit, ze to pride kazdu chvilu...

sveva
16. jún 2008

Ja si hrádzu nemasírujem, lebo aj tak ma budú nastrihávať. 😝 Ovšem ak nebudem mať cisársky.

macicka
16. jún 2008

no druhorodičky to majú asi troška ľahšie predsa po tom prvom pôrode. moja kamoška rodila v apríli druhé bábo a celý pôrod vybavila za 20 min - 3x zatlačila a malý bol na svete.... to keby sa mi tak podarilo!!! ale veď nejako to zvládneme.. no nie??

ja som tiež dostala krč do nohy ale len 1x. horšie je to s jedením, lebo všetko čo zjem tak mi je nejako blbo z toho... tiež nevie, či si ľahnúť vpravo alebo vľavo, lebo ma príšerne bolia bedrové klby - už som príliš ťažká a moje telo nie je zvyknuté na takú váhu. + 15 kg a to posledných 5 kg som nabrala za mesiac. 🙄

marse
16. jún 2008

riuska tak to ber z tej pozitivnej stranky ze to budes mat aspon za sebou 😉 teraz je normalne ze sa bojis, ja sa bojim tiez 😅 ale ver ze ten pocit hned po tom stoji za vsetko 🙂 😵

sveva aj pri druhom sa nastrihava??? 😕

macicka aj ja by som brala taky rychly porod 😵

babulky lucim sa pre dnesok, idem uspat malinku, boli sme od 9,00 vonku tak som ju trocha unavila. Majte sa krasne a zajtra sa po poradni ozvem s novinkami. papa 🙂

zabkatt
16. jún 2008

Ja mám +18kg 😀

macicka
16. jún 2008

moje telo to nesie veľmi ťažko taký prírastok na váhe - všetky klby ma bolia 😢 😢

sveva
16. jún 2008

Marse tuším áno. 😝

ria.riuska
16. jún 2008

myslim si, ze nastrih je absolutne individualna zalezitost... Moja kamaratka porodila dve deti bez nastrihu a bez prirodzeneho natrhnutia...

aj ja dufam, ze ten strach pominie... Akurat okrem porodu sa bojim aj starostlivosti a svojej schopnosti byt dobrou matkou... Dufam, ze to zvôladnem, obavy su hrozne...

ria.riuska
16. jún 2008

ja som pribrala doteraz asi devat kil a tiez to moje telo odmieta akceptovat... opuchy, krce a bolest klbov su na dennom poriadku 😒

maculik
autor
16. jún 2008

aj ja zacinam mat obavy, ale to asi patri k tomu.... naposledy som mala pred tyzdnom +12, v stredu idem na kontrolu, tak som zvedava. Ale viem, ze vela z tych kil tvori voda, pretoze mam uplne naliate vodou ruky a hlavne nohy. nosim len slapky alebo dokola dvoje rozcaptane balerinky 😅
tiez ma boli cely spodok, hlavne klby a panva zo spodu, rano je to dost blbe, kym to rozchodim, ale aj tak to boli. nic prijemne, ale vydrzat sa to da.
mam dnes o tretej stretko s anesteziologom a aj krvne testy mi budu robit, tak som zvedava, co sa dozviem.
a akurat idem objednat nejake pekne obliecky do postielky, nech mi ich sestra moze doniest, ked sem pride 😵

monatko
16. jún 2008

ahojte, tak my sme boli dnes na poradni, sme uz nizsie, hrdlo skratene, ale neotvaram sa....... inak ja sa tieto posledne tyzdne citim fantasticky, mam straaaaaaasne vela energie a jedla by som aj za 20 - aj ked to vobec nie je vidno, mam len +9kg........ a vy ste na tom ako 😉

mywiel
16. jún 2008

Ja mam stale +12kg, vela je voda kedze mam opuchnute nohy aj ruky a vaha sa uz asi 3tyzdne nehybe, ale babo je ukazkove. 😉 Zatial si este uzivam brusko ale uz to moze prist kazdu chvilu. Ja mam ubytok energie nic sa mi nechce len spat, spim aj poobede lebo vecer by som odkvecla... 😀 😉

sloniiicek
16. jún 2008

ahojte babulky, tak ako sa dnes citime? co mame nove?

sloniiicek
16. jún 2008

ja som mala naposledy min. tyzden +7kg. a teraz neviem, ci som nepribrala. 😉

inak mam pocit, ze od piatku mi asi viackrat denne tvrdne brusko. neviem, ci je to ono. normalne mi strpne jedna cast bruska a mam ho dost tvrde. a inak mala sa mi hrozne mrvi v brusku. pred 2 danmi mi nedovolila zaspat. pred spanim sa asi 30 min. vrtela. normalne mi nedala spat. 😀 ja idem na kontrolu v stredu. ja sa citim celkom dobre. ale uz by som to mala rada za sebou.

sveva
16. jún 2008

Ria u nás nastrihujú každú jednu ženu. 😝

Ja som pribrala 8 kg teda ped týždňom som toľko mala a tento týždeň som pribrala asi ďalšie kilo. 😝 Ja spím každý deň povinne s Eliškou, lebo inak by som asi nevládala okolo nej fungovať. 😅

lenusha
16. jún 2008

ahoj sloniiicek a ostatne babulky,

ja som mala minuly tyzden +9kg 😉 tiez sa citim povacsine fajn, len sem-tam pobolievaju nozky a krize 😅
ale manzelik poctivo masiruje 😀

macicka
16. jún 2008

no vy ste všetky aké vzorné, to len ja som ako kosatka ☹ . tiež by som jedla všetko čo vidím, ale potom mi je zle...chrbátik bolí aj mňa občas tak, že by som si ho najradšej dala odstrániť. a energie mám na rozdávanie...

dúfam, že sa mi podarí dostať do pôvodnej formy lebo neviem ako by to zvládli moje nožičky...

sveva
16. jún 2008

MAcicka ja som pri Eliške tiež veľa pribrala a behom 3-4 mesiacov som to mala dole a to som jedla ako za štyroch. Takže ani neviem ako som to zhodila. Teraz som pribrala menej, lebo som bola dosť v pohybe okolo malej a nemala som niekedy ani čas sa najesť. 😅

macicka
16. jún 2008

ja v to dúfam, začala som priberať až potom čo som zostala doma na PN - dovtedy to išlo celkom pekne pomaličky ale potom čo som stále ležala a sedela na zadku mám riť ako vagon a stehná ani nehovorím. to boli vždy moje problémové partie a teraz keď som tam pribrala ešte viac - tak neviem ako to dám dolu.... už predtým som mala takú hruškovitú postavu a teraz je to uplne otrasné....
dúfam, že budem môcť kojiť a udajne sa pri tom dosť zhadzuje tak uvidíme a budem musieť hneď začať posilňovať nohy a zadok aby som to vylepšila....

meggi
16. jún 2008

ahojte,
ja som zatial pribrala 12kg a ja sa cítim zatial v pohode - také som mala aj prvé tehu, takže zatial nejaké rozdiely nepocitujem, dufam, že aj porod bude taký rýchly ako pri prvej - ten prebehol celkom rýchlo... Som tu len na skok, čítam vás, ale akosi nestíham prispievat... My ešte stále nie sme ujednotení s manželikom na mene, tak teraz len rozmýšlam, ako by sa moja druhá kočka mohla volat... Inak už som bola minulý týžden prvý raz na tehu cvičení a bolo suprovo, dobre som si porelaxovala, lebo pri tej mojej dcerke si ani nestiham oddýchnut...

zabkatt
16. jún 2008

No babulky, tak ako tak pozeram tak s tou váhou vediem 😀 No ja som dosť cvičila, chodila do posilovňe a pod., dávala si pozor na jedlo a zrazu zo dňa na deň som musela prestať cvičiť a namáhať sa, a aj sa to odzrkadlilo. Pekne, ale hlavne že je maličký v poriadku a keď sa narodí, tak maminka pošupitá spôť do posilovne a nejako to tam urovná 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre