Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

iwuskaaa
23. jún 2008

Alex 😉
Karamelinka, tak 37tt je ešte celkom v pohode 🙂 . Horšie by bolo skôr. To jej pôrod potom vyvolali? 😕

alexandra
23. jún 2008

ivka v 37 je to uz uplne v pohode 🙂

iwuskaaa
23. jún 2008

Alex a ešte sa spýtam jednu otázočku, Ty si taká zbehlá 😵 . 9. mesiac začína od 36tt? 😕 Alebo?

alexandra
23. jún 2008

Podla toho ci sa pytas na lunarne, alebo kalendarne mesiace 🙂 Ak lunarny, tak v 32tt, ak kalendaarne, tak sa pocita 35+4tt ako zaciatok 9. mesiaca 🙂

iwuskaaa
23. jún 2008

No pôrodníci to berú asi na kalendárne, však?
A podľa lunárneho som už od zajtra v 32tt 😵

alexandra
23. jún 2008

ako kedy.. na porodnici to skor beru podla tt, nie mesiacov 🙂

Vidis, ja zajtra zacinam 40tt 🙂

iwuskaaa
23. jún 2008

Tak teda Ti želám šťastný a rýchly pôrod 😵 , Ty už môžeš čakať kedykoľvek 🙂 . Ja si ešte trošku počkám, aj keď to ubehne veľmi rýchlo 🙂

jeana
23. jún 2008

iwuskaaaaaa ahooooj. Ty si takto medzi nas zavitala?
zial tiez nemam info o zrelsej placente.. my sme zatial vsetko ok, a asi aj preto idem teraz na poradnu az po 2 tyzdnoch. Sice sa mi to zda zvlastne v poslednom mesiaci 😖
matinka malinky je uplne uuuuzasnyyy .. 😉

alexandra
23. jún 2008

Velmi pekne dakujem 🙂 Tiez dufam, ze to pojde rychlo, ale najma ze to pride rychlo, lebo sa v tomto teple zblaaaaaaznim 😅

karamelinka
23. jún 2008

iwuska no vyvolavali jej..ale nakoniec isla sekciou lebo ona mala aj silny tlak v ociach takze isla tak...neboj sa urcite to bude oki...popytaj sa doktora... 😉

marianella
23. jún 2008

macicka ja toho s tým sexikom už vela nenariešim, môj mužik sa už totižto istu dobu stráni, od začiatku mal strachy aj ked som mu vysvetlovala, že to nevadí, no a teraz ked už mam obrovské brušisko tak nechce ani počuť... 😅
tak to rešpektujem a vynahradzujeme si to inak 😉

matinka
23. jún 2008

alexandra, no u mna to slo az moc rychle 😅 :
o siestej rano zacala presakovat plodova voda, o jedenastej som mala prve bolesti, o tretej sa zacali tie vaznejsie kontrakcie a maly prisiel po dvoch zatlaceniach na svet 18.15 hod, takze myslim, ze to bolo v pohodke 😉 , nemala som ani EPI, lebo som si ju nestihla vybavit, takze prirodzeny porod, bez nejakych vacsich tlmeni bolesti (dostala som nejake tabletky, ale som ich vyvratila a citila som aj tak vsetko), takze baby, nebojte sa 🙂

marianella
23. jún 2008

matinka ani ta nešili?? už nič necitiš, nejake bolesti? malinky je fakt krasny 😵

matinka
23. jún 2008

marianella, sili ma, lokalne som to mala umrtvene, ale par vpichov som citila, ale to som mala pri sebe drobceka, tak maminka bola hrdinka 😉 . Prve 3 dni sa mi tazsie sadalo, ale teraz uz ani neviem, ze som rodila a ze som bola zasivana, pripada mi to straaaasne davno. A pritom ja som sa zasivania bala najviac, takze nebojte, pohodka 😉

sarica
23. jún 2008

No pravdaže som tu iba ja. ☹ Aj ja chcem dobre spávať 😔

Alebo ešte lepšie- chcem byť už bez brucha 😉

matinka
24. jún 2008

sarica, potesim ta, ja som sla spat po polnocnom kojeni asi o 0.15, o tretej mal manzel sluzbu, no malemu sa nejako nechcelo spinkat, tak od piatej som zase ja na nohach 😉

sarica
24. jún 2008

Matinka,tak ste sa vybúvali až-až 😅

matinka
24. jún 2008

sarica, to hej 😀 , maly od siedmej spinka a ja uz mam pozehlene a idem varit 😉 ... uz by som aj zalozila temu julove babatka, len nevidim tu ziadnu maminku 😕 , tak este asi pockam par dni 😉

alexandra
24. jún 2008

Ja som uspesne klasicky okolo 3 zaspala, nemysli si.. 😉

sarica
24. jún 2008

Nie som škosoradostná-ale som rada že v tom nie som sama 😉

Nespavosťou som trpela aj pri prvej a potom keď sa mi narodila,som bola ako Šípová Ruženka- 😔 -ešteže sa mi podarilo spraviť také bábo čo spalo so mnou a ostalo jej to doteraz 😀

sveva
24. jún 2008

Dobré ránko baby.
Matinka tak ty si teda šikovná. 😉
Ozaj neozvala sa niekomu Avanka ako včera dopadla a čo majú?

alexandra
24. jún 2008

sarica ani ja nie, ale aj ja 😀

A paradoxne presne to iste aj s babom.. Maly spaval celu noc od 3. mesiacov, a to som ho uspesne kojila.. Za cely cas sa stalo asi 10-15 krat ze sa v noci zobudil.. Dufam ze aj sestricka bude taka 😵

macicka
24. jún 2008

sarica neboj ja som zaspala o 1:20 na 30 min a potom až o 3:00 do 4:20 a odvtedy som hore!!! takže tiež som sa báječne vyspala - nielenže mi je teplo ako prasa ale mimčo si zvyklo nejako robiť nočnú sovu a celú noc skáče - keby trošku kopkalo nepoviem ani pol slova ale ono uplne skáče a tlačí sa kade tade len von nie!!!

jeana
24. jún 2008

dobre ranko..
u nas napodobne... nasa party girl sa najviac jasi v noci ked treba ist spat..
dnes v noci sa asi bala burky, ktora prisla, tak sme nemohli spat asi do 3. Najlepsie je ze by potom cica jedna spinkala aj do 12, ale to sa uz treba ist ucit 😠 ☹

alexandra
24. jún 2008

jeana ja sa za Teba naucim a Ty sa za mna vyspi 😀

marianella
24. jún 2008

ahojte, tak to mi môžte závidieť 😀 😀 , ja okrem toho že som bola 4krat na vecku som spinkala ako bábätko 😉 , moj malinky v noci spinka aj cele doobedie, začína vyvádzať az poobede a vydrží do večera 😀

macicka
24. jún 2008

idem do poradne - potom sa ozvem ahojte zatiaľ

sveva
24. jún 2008

Tak moje bábo vystrája stále a keď nekope tak sa drobcovi štikúta. Ja v noci tiež veľmi nespím, keď nebehám na wc-ko tak vstávam k Eliške. 😔 Ta sa budí aj 5-6 krát za noc. 🙄

alexandra
24. jún 2008

macicka drzime palce a napiiiiiiiiis

sveva tak to Ti nezavidim ☹

mywiel
24. jún 2008

Ahojte, aj vy mate niekedy nevolnosti teraz ku koncu? 😒 Nezvraciam, len mi byva nevolno asi je to tym ze zaludok ma menej miesta teraz...? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre