Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

sloniiicek
13. jún 2008

dobre babule. tak ja sa tiez pomaly lucim. idem si uvarit rybie prsty a zemiacky. a idem natrhat tie malinove listy. 😀

bessy21
13. jún 2008

sloniiicek aj mne manžel bol natrhať tak ich trošku sušim doma nie na slnku.pa

sloniiicek
13. jún 2008

ja som pribrala naposledy 7kg.

miminka - ja sa este neotvarram, ale niektore babule tu uz davnejsie maju problemy so skracovanim krcka a otvaranim. a tasku sa chystam pripravit niekedy teraz. hoci mi doktorka povedala, ze mam este na porod cas. ☹

miminka
13. jún 2008

no ja som to mala o trosku horsie bo ja som zacala rodit a bola som otvorena len na 4 prsty a malemu zacali klesat ozvy a uz nebol cas na cisarsky tak som bola z vnutra cela dotrhana a ked ma zasivali,tak mi nic ani nobliali ani nepichli nic a to len preto ze moj porodnik si zavolal ineho doktora ktory ma dlhorocnu prax aby mi pekne vsetko zasil aj krcok aj vsetko a kedze som nebola jeho pacientka a doktor ho vyrusil z oddychu,tak si to musel niekto odniest a po ruke som bola ja.ale zato som uz 2 hod po porode behala ako srnka a na treti den som maleho kojila v tureckom sede comu nechapala ani sestricka,ze na to ako som bola velmi potrhana tak dobre sa mi to hoji.
inak baby fakt strasne pomaha ked chodite po porode cikat do sprchy ja som sa strasne bala ist cikat a ked som bola v sprche tak ani slabulinke stipkanie som necitila.

miminka
13. jún 2008

ved ono to nevadi ked to mas prichystane a ja budem musiet este zaniest maleho ku nasim ked ma to chyti bo muz ide so mnou.tak ja by som asi stresovala.
ja sa ani porodu tak velmi nebojim aj ked viem do coho idem.ale bojim sa aby bolo male v poriadku bo ja som sa dozvedela az v 14tt ze som tehotna.

bessy21
13. jún 2008

miminka:chúďa tak to neni najlepší zážitok. Ale fajn že aspon sa Ti to rýchlo zahojilo. A vďaka za rady. 😉 lebo to cikanie asi bude štípať asi tak ako pri rezáku tak z toho mám obavy. A kamaratka mi odporučila aj glycerinove čípky lebo vraj to aj dosť po pôrode boli ked treba ist na veľku potrebu ☹

miminka
13. jún 2008

tak to vobec nestipe len citis take teplo,ale ked si taku letnu sprchu davas tam dole a potom zacnes cikat tak to vobec ale vobec neboli.
ja som mala stolicu asi na treti den po porode,jasne ze som netlacila iba tak symbolicky a ono to islo.vies poviem ti tak,ze strach je vasci ako to ze by ta to malo boliet.
neviem ako reagujes na acidko,ale ja som ho pila aj pocas tehu aj potom a ja som nemala dako tuhu stolicu mozno preto to islo tak "lahko" ale niektore baby v porodnici si davali aj tie cipky a im to pomohlo.
za rady nedakuj len nech ti to pomoze.
a ak mozem este jednu,tak si zober do porodnice aj alpu ta mi velmi pomohla ked sa mi nalievali prsia mliekom a nedalo sa mi to mliecko odsat bo mi maleho zobrali koli zltacke a ked som chodila do sprchy (vtedy ma byt zase co najteplejsia voda aku zneses) aby sa ti uvolnili zlazy a ani to mi nepomahalo,tak som si ich natierala alpou a ona mi to mliecko ako tak uvolnila a ked mi doniesli drobca uz bolo vsetko ako ma byt.

macicka
13. jún 2008

ja tiež užívam železo lebo sme dosť anemický a pri pôrode stratíme ešte ďalšiu krv tak preto. ale vôbec nemám problémy s veľkou potrebou. je to uplne v pohode, každý deň pijem kakao a jeden jogurt zjem.

miminka to s tým cikaním do sprchy mi hovorila aj moja suseda, že je to super, aby si zbytočne nezaťažovala ranu keď si budeš sadať na wc. že sa jednoducho postavíš a vycikáš a umyješ... aspoň bude všetko pekne čisté a nebudú sa množiť baktérie.

miminka
13. jún 2008

macicka hej je to super a este teraz ked budeme rodit v tomto teple oto viac treba dbat na higienu.
ozaj jedna baba mi vravela ze ona si davala always vlozky a ze jej ta rana az mokvala a nehojila sa a dlho dlho ju to bolelo,tak neviem ci to bolo fakt tymi vlozkami ci niecim inym.ja som mala tie porodnicke a nestazovala som sa

macicka
13. jún 2008

allwaysky nie sú dobré, lebo sú také umelé, síce sajú ale povrch nie je vhodný na takú ranu akú možno budeme mať... - najlešpie sú tie klasické pôrodnické, aj keď tie treba stále meniť, lebo skoro nič nazadržia ale dobre sajú. všetky kamošky mi vyslovene zakázali kupovať allways vložky.

miminka
13. jún 2008

neviem cim to bolo,ale mne maleho zobrali po porode hned do inkubatora a tak som sa nemala cim rozptilovat a tak som si poctivo tlacila na maternicu ako mi kazali cele dve hodiny a ja som ani moc nekrvacala. ako pri menstruacii som krvacala viac ako po porode.
mne asistentka povedala tlacte si na maternicu bo budete velmi krvacat,tak asi aj preto som mala pokoj potom ze som az tak nekrvacala mozno ten prvy den,ale inak nie a ked som po 11 dnoch isla domov tak som mala iba taky krvavy vytok.

marianella
13. jún 2008

baby vy ste toho ale popisali fuuuuu, som to dlho čitala 😀 😀 😀
neviete či sa pri cisarskom aj cievkuje?? 😕

montinka
13. jún 2008

marianella vcera som si pisala v teme cisarsky rez a jedna baba pisala ze sa nemohla potom vycikat a tak ju cievkovali. ale inak ja to nechapem. pred operaciouani po nej ti nedaju pit a chcu od teba aby si cikala. ved nemas z coho!

montinka
13. jún 2008

a marianella aj ty mas ist cisarskym? uz to vies naisto?

miminka
13. jún 2008

ahojte,no u nas v To ti dovolia aj pri porode po troske pit.a tiez keby som sa do urcitej doby nevycikala,tak by ma cievkovali. pri cisarskom neviem ci cievkuju,ale si myslim ze po tom ako sa preberies z narkozy a zacnes pit tak mas urcity cas na to aby si sa vycikala a ak nie,tak ta asi budu cievkovat,ale ak by si sa vycikala,tak nieje dovod.len asi musis pit.pokial dobre znasas narkozu,tak nieje problem.

sarica
13. jún 2008

Ahojte,
dnes som si na nohavičkách našla niečo také ako priesvitné hlieny.Nie veľa,ale ešte to sledujem 😕
Neviete čo to je?

marianella
13. jún 2008

montinka ano mam isť cisarskym, jedine že by to na mna prišlo bleskurýchlo tak by som sa mu asi vyhla 😀 , porod za štvrť hodku... 😀 😀 😀
no ja som to s tým cievkovaním myslela tak, že či sa to náhodou nerobí ešte pred cisarskym, pred samotným zákrokom?
sarica neviem či by to mohlo niečo signalizovať 😉

montinka
13. jún 2008

marianella to nie ja co viem tak po cisarskom.

mywiel
13. jún 2008

Sarica a nebude to zvýšený biely výtok leukokoréza? 😕

montinka
13. jún 2008

mywiel to co je ta leukokoreza?

marianella
13. jún 2008

montinka dufam že mas pravdu, lebo mam z toho velké obavy, pametám si že mi to raz robili už pred rokmi a bola to strašná bolesť potom na zachode 😨

marianella
13. jún 2008

ja som to leukokoreza hodila do googla a nič mi nenašlo, čo to je?

mywiel
13. jún 2008

http://www.primar.sk/GSearch.aspx?cx=0013460698...

Neviem no ty vravis ze je priesvitny, tu vravia o bielom vytoku...

sarica
13. jún 2008

Je to priesvitné a husté ako hlieny.Uvidím 😨
Ozvem sa potom

mywiel
13. jún 2008

Hadam sa ti uz nerozpusta hlienova zatka...? 😅

mywiel
13. jún 2008

Mozno uz pojdes rodit za par dni... 😕

montinka
13. jún 2008

marianella no dufam ze necievkuju predtym

alexandra
13. jún 2008

Kocky, zatka je do hneda, nie biela 🙂

Inak my sme ok, len mam sialene malo hemoglobinu, takze nic moc. Ale mala ma 2888g, je hlavickou dole a podla lekarky je to vzorove babetko, takze sa tesim 🙂

Mozno to do toho 3. jula aj vydrzime 🙂

miminka
13. jún 2008

sarica neplas sa ono to moze byt iba vytok ja som taky mala a dala mi dake tabletky na vkladanie a masticku a za tyzden som bola fit

zabkatt
14. jún 2008

Krásne dobré ránko, tak ako budete víkendovať babulky? My sa chystáme na letecké dni tu v Piešťanoch, berieme aj malú, tak dúfam že počasíčko vydrží. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre