Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

gogos
20. jún 2008

Ja som sa práve rátila od doktorky,ktorá mi brala krv.Bola som si pre výlsedky,lebo poobede idem na interné predoperačné vyšetrenia.A pozerám,že tam mám dosť červených označených kolóniek.Napríklad cholesterol, železo... no to som zvedavá ako dopadnem 😖

mywiel
20. jún 2008

Mne tiez doki povedal ze som uplne zatvorena a ze sa to moze zmenit zo dna na den... 😉

mywiel
20. jún 2008

Na dostatok zeleza je dobre pit zihlavovy caj. 😝

macicka
20. jún 2008

gogos - z toho si nič nerob - pri mojich posledných krvných testoch je polovica výsledkov zlá!!! cholesterol mám 9,87 a to vôbec neviem odkiaľ - pretože klobásu, slaninu a smažené veci vôbec nejem (zvraciam z toho) červené krvinky a hemoglobín mám nízky ako des a užívam už 3 týždeň železo, lebo doktor povedal, že pri pôrode ešte stratím dosť krvi tak mi ho nasadil ale to je v pohode, vraj je to preto že už si babätká berú stále viac a viac živín z nás tak preto sú tie výsledky také zlé, že to sa hneď po pôrode začne upravovať a dostávať do normálu.,..

sloniiicek
20. jún 2008

no, ja som tiez zvedava. uz by som to mala rada za sebou. 😀 este asi 2 tyzdne. ale uz by som prijala, keby to prislo aj teraz. 😀

gogos
20. jún 2008

macicka velmi si ma potesila. Nie preto ze si mala ty zle vysledky, to ma netesi. Ale tym ostatnym. To je super. Hned som kludnejsia. Este ze mame MK, clovek sa tu vela dozvie. Baby ste zlate. Idem sa teda vklude naobedovat. 😀

mywiel
20. jún 2008

Žihľavový čaj je zasa dobrým doplnkom pri nedostatku železa (anémii), čo je v tehotenstve pomerne častým javom. Žihľava je známa aj svojimi prečisťujúcimi účinkami a údajne pomáha aj podporiť plodnosť.

Ku koncu tehotenstva je vhodné pripraviť svoje telo na blížiaci sa pôrod. Už dlho sú známe priaznivé účinky čaju z listov ostružiny malinovej (známy aj ako čaj z „maliníka“) na uvoľňovanie svalstva maternice. Odvar sa odporúča piť zhruba mesiac pred termínom pôrodu.

Medovka lekárska je tiež skvelou bylinkou so širokým využitím. Priaznivo pôsobí proti bolestiam hlavy, napätiu, ale rovnako pomáha napríklad aj pri niektorých tráviacich problémoch, ktoré sa v tehotenstve vyskytujú pomerne často.

Pozitívne účinky na uvoľnenie a upokojenie má aj čaj rooibos, ktorý sa naviac vyznačuje aj antioxidačnými a protizápalovými schopnosťami, pričom neobsahuje kofeín a je bezpečný aj pre budúce mamičky.

indy
20. jún 2008

Caj roibos mam velmi rada pijem ho od smadu ked chcem pit aj nieco ine ako vodu. Inac gogos co sa tyka cholesterolu tak na tom internom aj mne povedala doktorka ze ho mam zvyseny co sa cudujem lebo zivocisnych tukov jem minimalne a maso skoro vobec, ale hned povedala ze je to v tehotenstve normalne aj ten nizky hemoglobin. V podstate mi na tom internom nerobili nic iba EKG a s karty opisovala moju anamnezu a dodatocne sa ma nieco opytala

maculik
autor
20. jún 2008

ja mam tiez nedostatok zeleza, tak uzivam.
kocky, aj vy uz chodite ako kacky - nasiroko? 😀 Ja som sa pristihla, ze zacinam, pritom brusko nemam velke, len ma hrooozne boli cely spodok, panva a hlavne klby, najlepsie je mi v posteli, ked nemusim chodit 🙂
idem aj ja papat, tak zase po obede sa vidime.
ten malinik.caj sa chystam pozriet zajtra v Nem., je tam jedna dobra lekaren s bylinkami, tak hadam podla latinskeho nazvu mi to najdu.

sloniiicek
20. jún 2008

dobru chut. aj mne je najlepsie, ked lezim v postielke. 😀

macicka
20. jún 2008

ja neviem v ktorej polohe mi je najlepšie lebo v každej vydržím iba chvíľku a potom ma všetko tlačí....

najlepšie že keď si ľahnem na bok tak o 10 min ma mimčo tak silno kopne, asi sa mu to nepáči, tak idem na druhý bok ale hneď sa opakuje to isté.....

vymýselník bude to naše dieťa!!!!

sveva
20. jún 2008

Maculík aj ja už chodím ako kačka, minule som sa pristihla ako idem. Povedala som to manželovi a on mi povedal, že tak chodím už dlhšiu dobu. 😅

Marianella aj ja prajem všetko najlepšie, hlavne rýchly pôrod a zdravie pre oboch. 😀 Ja mám narodky v pondelok 😀

macicka
20. jún 2008

ja neviem, či chodím ako kačička ale pribrala som do stehien a tak sa mi teraz pekne šúchajú....

maculik
autor
20. jún 2008

ja tiez som trosku pribrala na stehnach aj na zadku, ale vacsina sla do bruska a trochu na prsia 🙂
nase mimi je asi spokojne s kazdou polohou, v ktorej som, skor mne je nepohodlne a tiez sa stale prevalujem. Uz sa tesim, ked budem moct znovu spavat na bruchu 😉

maculik
autor
20. jún 2008

jej sveva, som pozerala akurat julovky, Tebe za tych 5t pekne vidno rozdiel v brusku 🙂 Ale stale take primerane 🙂

maculik
autor
20. jún 2008

kocky, napadlo mi, budete davat hned babatku cumlik? ja velmi ho nechcem na cumel ucit, najradsej by som bola, keby ani nepotrebovalo, lebo oducanie je tazke a mne sa nepaci, ked este 2r deti nosia cumlik (resp.ked len-sem tam, tak je to v pohode, ale nie ako niektore, ze od rana do vecera s cumlom). Tak neviem.... Lebo zatial som ani nekupovala, no rozmyslam, ze pre istotu aspon jeden kupim....

monatko
20. jún 2008

ahojte babulky, ako sa mame? pekny dnik prajeme vsetkym bruskam 😵

maculik
autor
20. jún 2008

ahoj monatko, dobre sa mame, lebo je piatok a predo mnou predlzeny vikend 😎
a ty?

monatko
20. jún 2008

maculik, sestrina mala ma 5 mesiacov a este nikdy cumlik nemala, pokial viem...... ono to ze vraj aj nie je dobre, ked sa koji, lebo ta technika cumlania je ina a moze sa stat, ze to dieta by potom prsnik odmietalo... teda aspon tak som to citala 😎

a ani mne sa nepacia velke deti s cumlom v puse, to je taka zoztopasnost podla mna 😖 a na vyvin chrupu to tiez nie je dvakrat dobry napad...

effie
20. jún 2008

ahojte, no ja som dnes bola v poradni a uz neviem co si mam mysliet..kazdy lekar hovori nieco ine..podla doktorky na uzv je maly trosku pozadu s vahou ale vraj mi mozno zle vyratali termin..no a dnes mi doktorka v poradni povedala ze v pondelok mam nastupit do nemocky lebo sa jej to nepaci ze maly je 3 tyzdne pozadu a ze ho budu sledovat. Nechcem tam ist!!! 😠

mywiel
20. jún 2008

Effie ako vedia ze je 3 tyzdne pozadu?! Robili ti este utz? 😕

monatko
20. jún 2008

jee effie, no tak to je teda dost - seknut sa o 3 tyzdne 😖 inac aj moja doktorka raz povie, ze mam malo plod.vody, potom zas, ze az moc.. najprv, ze to bude male babo, teraz sa jej na mna zda zas moc velke 😕 no skratka neviem z toho urobit vhodny zaver 😝

effie
20. jún 2008

ano robili mi uzv v stredu..a uz posledne 3 razy bol podla uzv 3 tyzdne pozadu...predtym 2 tyzdne..

maculik
autor
20. jún 2008

effie, to je fakt cudne.... no ale pre istotu by som tam ja isla, aj ked Ti verim, ze v tych teplach, co tam mate, sa Ti tam nechce. ale fakt divne, ze kazdy Ti hovori ine..
monatko, ja to tak asi tiez urobit, ze nebudem davat cumlik. aj v nemocke poprosim, nech nedavaju. ved ked to dieta nikdy neskusi, tak ani pytat nemoze, no nie? 🙂

monatko
20. jún 2008

inak citam, ze uz porodila aj ta moderatorka Majeska, len nechapem preco napisali, ze porodila predcasne, ved mala termin buduci tyzden 😕 no ale zdroj je NČ, takze...... 🤐

mywiel
20. jún 2008

Hmm tak mne uz ziadny utz robit nebudu ani neviem kolko babo teraz vazi, dufam, ze nie vela aby som mohla rodit ako som si naplanovala, ja cisarsky nemusim. ☹

effie
20. jún 2008

mywiel tak to mas dobre ze nevies kolko vazi, aspon sa s tym nestresujes ako ja..

mywiel
20. jún 2008

Praveze ma to stresuje, lebo ak bude babo vacsie ako panva tak musi ist von cisarskym a ja chcem rodit do vody. ☹ 😅

monatko
20. jún 2008

mne tiez nikto nepovedal vahu, takze nemam co porovnavat 😝 no som fakt zvedava......

mywiel
20. jún 2008

Pred mesiacom bolo babo v priemere ale teraz ako jem sa bojim ze uz ma urcite aj 3kg a co to bude este za 2-3 tyzdne? 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre