Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

lenit
27. máj 2008

ahojte babulky...tak ja som sa uz vratila z tej bratislavy 😒 nic moc...
neviem ako je na tom elenita, ale idem na terminovany porod. babo sa narodi vo stvrtok rano 29.5.2008 ☹ nemame inu moznost. narodi sa cisarskym rezom. do nemocnice idem zajtra rano. no a ked uz bude babo na svete, tak budu moc zistit, co mi vlastne je. zastavia mi aj laktaciu, teda nebudem moct kojit 😢 no a do tej bratislavy asi znova pojdem buduci tyzden na tie rozne odbery ... cele si to akosik neviem predstavit. dufam len, ze babo je dost velke aby nemalo problemy...plucka by uz malo mat, ale este mi asi daju nejaku inekciu. budem len v ciastocnej anestezii...no a babo pojde rovno na intenzivku. je mi z toho nanic a chce sa mi plakat, ale manzel ma povzbudzuje a on sa uz velmi tesi, ze babo sa narodi aj ked skor. verime, ze vsetko bude v poriadku. aj s babom aj so mnou...
takze ked budem schopna, napisem zabke sms a dam nejake info. no a zmenili sme mena. bude to bud Matej alebo Tatiana. prajem vam vsetkym pekny den 🙂

monatko
27. máj 2008

bessy, no veru cierny caj v tehotenstve neni dobry napad..... mna to stalo vela sil, aby som sa ho vzdala 😔 uz ani neviem, ako chuti taky !svinsky" silny anglicky, mnam 😀

effie
27. máj 2008

gogos, necvicila som, sam sa nejak otocil..a ani neviem kedy..mozno preto ze je mensi tak len urobil kotrmelec a bolo 🙂

bessy21
27. máj 2008

lenit: moc Vám držím palce a nebojkaj určite bude bábo v poriadku dosť báb rodí predčasne o mesiac a je to O.K. už aj tie pľucka by mali byť v poriadku. ŽElám veľa zdravíčka, pevných nervov a síl. Neboj všetko bude O.K. Daj teda potom vedieť. pa

monatko
27. máj 2008

lenit, drzte sa!!!! vsetko bude ok, dobre to dopadne, drobcek bude v poriadku - uvidis 😵 tebe hlavne vela vela zdravicka a sil, myslime na TEBA!!!!!!!!!! 😵

bessy21
27. máj 2008

monatko: ved ja som sa čudovala prečo mi je tak ťažko na žaludok a to ten čaj 😖 Už pijem mlieko vraj bábo si v poslednom mesiaci odobera najviac vápnika-tak ho doplňam 😉

gogos
27. máj 2008

správne, mliečko treba dopĺnať aby naše deťúrence mali pevné kosti a kráasne zdravé zúbky 😀

marse
27. máj 2008

Ahoj julovecky, tak som na skok kukla co nove.

Lenit drz sa moja, coskoro uz budes drzat malinke v naruci a to ti vsetko vynahradi, mesiac skor ako je planovany termin je uz v pohode, prajem vsetko dobre. prve julovcatko coskro zavita medzi nas. 🙂

ja sa citim dobre, len uz nevladzem sa priznam, ani chodit na wecko, strasne ma bolia krize a lytka. uz aby som aj ja porodila. Dnes sme boli u dr. na tie vytery koli streptokoku. buduci tyzden si idem pre vysledky. snad to bude v pohodke. dnes koncime 35tt a zajtra nam uz konecne zacne tem vymodleny 36, taaak sa neuveritelne tesim. 😵 😵 babulky drzte sa, ja si idem otvorit cipsy a lahnut pred tv, kedze moja rodinka odpadla od toho tepla a spia ako zabití 😀 😀

papa neskor sa ozvem.

P.S. Lenit potom hod fotecku malinkeho anjelika ked sa narodi. 😉

macicka
27. máj 2008

lenit - neboj všetko bude v poriadku. Držím palce a hlavne pevné nervy..
gogos - nielen aby mali detúrence pevné kosti a zdravé zúbky, ale aby aj mamičky mali dobré zúbky - mne sa tak strašne počas tehotenstva pokazili zuby, že až. keď prestanem kojiť tak som idem pekne k zubníkovi a budem mať krásne 3 nové porcelánové korunky za 15-20 tis.!! 😢 a to pijem mliečko, papám jogurtíky aj syrčeky ale nejako to nepomáha. Takú spotrebu mlieka ako mám teraz som nemala asi počas celého života.
No čo už.

zabkatt
27. máj 2008

lenit budem na teba myslieť, škoda že sme tú kávičku už nestihli, ale vynahradíme si to potom s kočíkom v TT 😀 A hlavne sa nestresuj a hlavu hore, aby bolo maličké silné a neviem sa dočkať sms a poprosím potom aj fotečku z pôrodnice. A do nemocnice ideš tu v TT? O maličké sa neboj, kamoške robili cisársky včera v 35tt a maličkému nič nechýba a je v úplnom poriadku a ty budeš tiež tak hlavu hore lebo s optimizmom to ide lahšie 😀 pa pa pa a čo najskôr sa ozvi aby som dievčatám mohla napísať že je všetko o.k 😉

macicka
27. máj 2008

zabka a už si bola v tých TO?? nevieš náhodou čo si treba zobrať so sebou do nemocky???

bessy21
27. máj 2008

Ahoj marse. Aj ja by som už najradšej porodila mna bolia tiež lýtka z tých krčov ale hlavne kolená. A hlavne dnes ked je taká horúčava 😖 ALe ešte nemám ani nič pochystané. Mne našťastie prešla chuť na chipsy ale zato som tu čítala o čerešniach tak už mi ich manžel zháňa keďže robíme vo veľkosklade ovocia a Z 😀 AJ ja idem už spať. Majte sa krásne

gogos
27. máj 2008

tak som sa zasa dozvedela pár nových vecí, ďakujem babulky, mne končí pracovná doba, tak konečne idem domov. Ale veď už iba 3 dni a hotovooooo 😀 Takže sa tu majte, z domu ešte kuknem či niečo riešite a prípadne sa pridám. Ahojte sa 😉

monatko
27. máj 2008

gogos, pls, nezabudni na mna a na ten zoznam, ak by si bola taka dobra 😵 papa

effie
27. máj 2008

lenit, moc drzim palce nech vsetko dobre dopadne, a nech ste vsetci zdravucki!!!

sveva
27. máj 2008

Lenit neboj sa veštko dobre dopadne. Budeme Ti silno držať palce. Treba len veriť, že všetko bude v poriadku. Optimizmus robí veľké zázraky.

gogos
27. máj 2008

monatko, neboj, nezabudnem. Sama som ho asi pred dvoma dňami študovala, mám ho pripravený na stole takže ti ho prepošlem. Ahoj 😅

maculik
autor
27. máj 2008

tak som tu zase na skok, lenit, drzim moc moc palce. Neboj, ved oni vedia, co robia... Tesime sa na fotku prveho "julovcatka" 😵 V juli uz nam len budes davat rady, ked budu nase uz zbehnute maminy lezat v nemocke 🙂
bessy, aj ja tu mam nachystane ceresne, rano som neodolala a kupila, tak sa tesim, neskor si dam.
Hm, to mlieko by som teda mala zacat aj ja pit, len ked ja neznaaaaasam mlieko 😖 No, mozno s vela, vela grankom to zvladnem. Lebo jogurty asi nestacia, zda sa.

maculik
autor
27. máj 2008

a lenit, som uz aj zvedava, ci to bude chlapcek alebo dievcatko - prve prekvapko sa ukaze 🙂

zabkatt
27. máj 2008

macicka mam zoznam pošlem ti ho v IP ak chceš. Mám zoznam TO, PN, TT, vyber si 😀 Ale nedá sa porovnať TO a TT, v TO je to také útulnejšie, ale aj tak som dostala hrozný strach jak sme to tam tak prezerali bŕŕŕŕ 😲

matinka
27. máj 2008

lenit, siiilno budeme na teba mysliet a uz sa aj ja tesim na prve julovciako, to aby sme uz zakladali novy album 😉 , neboj, bude v poriadku drobec a potom aj ty, uvidis 😉 😵

lencinni
27. máj 2008

Lenit, tak ked budeme vo stvrtok vsetky na teba mysliet, urcite to dobre dopadne.
Babo by uz malo byt v tomto tyzdni v pohode - tak hlavne nech ste obaja/obidve v poriadku!

avanka
27. máj 2008

Jeeej Lenit, na moje narodky....budem drzat palceky dvojnasobne 🙂

lenit
27. máj 2008

dakujem baby, ste moc zlate...akurat som si pobalila veci do porodnice...no ale ked nam babo daju domov, tak mi chyba este dost vela veci, ale svagrina s manzelom vsetko pozhanaju. svagrina povedala, ze si dokonca vybavi OCR ak bude treba aby nam pomohla. mamina sem dnes cestuje no a vsetci su z toho asi dost mimo. hlavne nech je babo zdrave a v poriadku. no a ja pojdem buduci tyzden znova do toho onkologickeho ustavu aby mohli zistit, co mi je. vsetci dufame, ze to bude len zapal...

mywiel
27. máj 2008

Lenit nic neboj ja som sa narodila v 32t, 1790g, 43cm a som tu, nemala som ziadne problemy. 😉

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

matinka
27. máj 2008

lenit, mas stastie, ze mas okolo seba takych ludi 😉 , uvidis, ze nakoniec ich pomoc ani nebudes tak moc potrebovat 😉

monatko
27. máj 2008

ahoj matinka, co porabas?

matinka
27. máj 2008

ahoj monatko,
robim nieco do prace, nestiham... slubila som, ze to zajtra bude, no vyzera to zatial biedne 😒

saudi
27. máj 2008

matinka, tak to ti verim, ze sa ti v takom teple nechce ist na kramare hore dolu. ja som uz doma, tak to je ine, zajtra pojdem.

matinka
27. máj 2008

saudi a mam este zajtra vela prace..., tak sa uvidime ten dalsi tyzden, to uz urcite pojdem, ved budem doma 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre