Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

ajciatko
26. jún 2008

no 3.7. mam uz terminoficoalny a ked sa kprcovi nebude chciet von tak pojdem na tzv. programovany porod, lebo uz teraz je dost velky len koli dlhemu krcku nechcel doky riskovat uz dneska, hadam sa skrati do buduceho tyzdna....

maculik
autor
26. jún 2008

kocky, uz sa to fakt rozbieha.... 😵
ja idem na kontrolu v stredu, tak som tiez zvedava. to akurat budem koncit 37t. uz sa tesim, ked nabehnem do 38, predsa len to lepsie vyzera 😀

alexandra
26. jún 2008

ajciatko aj moj prvy bol taky.. Kolko mas krcok?

maculik a co ta moja 40? 😀

maculik
autor
26. jún 2008

alex, tak ta vyzera uplne najlepsie 😀 Aj ja ju tam uz chcem vidieeeet 🙂

ajciatko
26. jún 2008

este stale okolo 2 cm....

alexandra
26. jún 2008

ajciatko super... ja pred 2 tyzdnami detto a straaaaaaaaaaaaasne dufam, ze uz nie 😖

maculik
autor
26. jún 2008

ja napr.vobec neviem, kolko mam krcok, ale asi uplne cely a som zavreta, lebo lekar nic nehovoril. No idem zacat pit ten malinik.caj, ak aj nepomoze, tak pre dobry pocit - len mam ho u manzela, tak az od soboty.
akurat rozmyslam, v com budem davat mimi spat. ste tu niektora spominali, ze zabalene v perinke, no stacia mu do toho dupacky? alebo mu treba kupit pyzamko?

ajciatko
26. jún 2008

no ja teda dufam ze ked uz sme nesli dnes tak ze vydrzim do buducej stredy do poradne a potom na porod vo stvrtok.... snad to nebude skor...

alexandra
26. jún 2008

maculik overalcek, alebo tzv. opalovacky. Prvy mesiac asi radsej ten overal, babo nema termoregulaciu. A staci ho zakryt len tenuckou dekou, alebo plienockou, podla toho ako mas v byte 🙂

maculik
autor
26. jún 2008

v byte mame chladnejsie, tak uz mi mama kupila tu spanielsku deku. ale mam aj tie plienkove deky.
super, tak kupim overalcek 🙂
ozaj, a vraj pri kupani ma byt velmi teplo, aby sa babo nepodchladilo? lebo my mame dost chladny byt, aj kupelna je, tak neviem, ci by sme nemali kupit ten elektr.ohrievac a vzdy tu kupelnu vyhriat, ked pojdeme kupat. co myslite?

macicka
26. jún 2008

ja mám krčok na 0,5 cm aspoň tak povedal doktorko, ale som uplne zatvorená takže neviem, neviem.

ja som kupila taký ten spací vak uplne tenučký (mali vo výpredaji posledný za 100,--) ale obávam sa, že chúďatku bude aj tak teplo, lebo mi v podkroví - v spálni máme príšerne horúco (asi 29-30) keď je vonku teplo. teraz je to pohoda 25-27, lebo včera bola super krásna búrka, ale už sa začína oteplovať. ☹

no ja začínam vyzerak fakt ako hroch v ľudskej koži, už mám +15kg a najviac toje vidieť na zadku a stehnách. Otrasné sama sebe sa hnusím..

alex, ajciatko tak vám závidím, že už budúci týždeň ja si budem musieť počkať ešte týždeň naviac - teda dúfam, že dlhšie už nie, lebo fakt umrem......

ajciatko
26. jún 2008

macicka, ja osm sa tesila uz na dnesok, ale co uz ked musime pockat, tak pockame....

alexandra
26. jún 2008

maculik netreba, ved ho hned zabalis do uteraka a potom oblecies 🙂 Ono to zase nie je take strasne s tymi babetkami, nejaku odolnost maju a aj musia mat 🙂

macicka super, to otvaranie moze byt aj velmi rychle, ale krcok sa dlhsie spotrebovava 🙂

ja sa teda prilis netesim, ze este tyzden ☹

maculik
autor
26. jún 2008

alex, tak to si ma ukludnila. ja ho totiz nechcem nejako nunkat, aby potom nemalo ziadnu odolnost, aj von chcem ist s nim uz par dni po tom, co nas pustia (teda ak bude vsetko ok) a nie ako svokra mi hovorila, ze to mozeme az tak o 3t ist s babom von.
ved ak uvidim, ze ma rucicky a nozicky studene, tak lahko dokupime nejaky ohrievac.
dobre, idem ja papat, tak dobru chut a poobede sa znovu ukazem.

macicka
26. jún 2008

no ja by som nedbala aj keby dnes - nech to máme za sebou a môžeme malého obhryzkávať.

Inak s tými vystrkovacími nohami v pravom boku to máme aj my a veľakrát je celé babo vpravo a potom vyzeráme trochu divno - krivo....

ajciatko
26. jún 2008

no ani ja, najradsej by som bola keby sme uz neboli 2v1 ale 1+1

zabkatt
26. jún 2008

Babule tak už som späť, totál premočená spotená, nikde s vami nemajú zľutovanie, ani na úradoch, ani v obchode, no katastrofa. Mali by zaviesť pokladňu aj pre tehotné, lebo toto je o hubu! 😲

ajciatko
26. jún 2008

macicka aj ja mam dost casto take krive brusko, kde ma nohy a rucky je uplne vyduty krpec....

macicka
26. jún 2008

zabka v tescu je pokladňa pre tehule a vozíčkarov a mamičky s deťmi - teda aspoň v našom hypertescu - v malom v meste som nevidela ale v hypáči sú asi 3 ale najhoršie je, že tam sú aj najpomalšie pokladníčky 😖

ajciatko, no mi sa na tom dobre bavíme, že malé sa mrví ako piškota. horšie je to keď ideme po vonku a mne sa natriasajú šaty - tak to je potom smiešne všetkým naokolo...

ajciatko
26. jún 2008

tak to ano...
nas maly uz takmer vobec nekope, ale ked si sadnem, tak mam moznost pozorovat ho ako sa prevaluje cela cast brucha, je to smiesne a zaujimave, toto mi urcite bude chybat po porode ale budem sa tesit z krpca ze je medzi nami 🙂

waitinka7
26. jún 2008

Aj mne sa malý len tak prevaluje a sem tam vytrčí nožičku, na mojom ľavom boku je taký vydutý kopček. Potom ho pošteklím, a nožičku stiahne.

ria.riuska
26. jún 2008

Ahojte maminky 🙂
Vy spominate, ze nemozte spavat? Co by som ja za to dala... Vstanem rano s muzikom, ked ide do prace. T.j. okolo osmej, naranajkujeme sa a ja si opat idem pospat... Vstala som az teraz... A potom, ze nic nestiham 😅
My ideme zajtra opat na Antolsku, aby nam doki povedal, ze ci stopercentne neporodime cez vikend... Ak nie, vraj sa dohodneme niekedy na buduci tyzden 🙂

ria.riuska
26. jún 2008

Baby, chcela som sa spytat... Idete niektora rodit na Antolsku?
Ze ci sa tam buduci tyzden nestretneme... 😉

fazuliatko
26. jún 2008

ahojte babulky,no tie nase babatka sa akosi vsetky tlacia na pravo...aj ten nas nezbednicek hajka a kopka na pravej strrane 😀

karamelinka
26. jún 2008

no keby sa tak tlacili aj von 😀

karamelinka
26. jún 2008

ja som si chvilu polezala a teraz som upratovala ako diva ale este mi treba nieco doupratovat tak ze si idem na chvilu oddychnut a dokoncim to 😉

fazuliatko
26. jún 2008

no tak to by som nebola vobec proti a myslim si ze vacsina z nas tiez nie.. 😀

fazuliatko
26. jún 2008

hlavne kvoli tomu ako nas trapia tie bolesti,ale aj preto,ze uz umieram aj s manzelikom od zvedavosti... 😵 😵 😵

karamelinka
26. jún 2008

ria ajciatko uz teda idete krasne drzim palceky...nech to mate uz za sebou.... 😀

alex dufam ze aj tebe to uz dlho trvat nebude 😉

no a ja co...boze este daleko ale zajtra mi zacina 38tt juchuuuuuu

karamelinka
26. jún 2008

fazuliatko ja som sa vcera smila alebo presne som toto hovorila svojmu ze som uz taka zvedava ze uz nevydrzim..a vravela som mu ze teraz sa v tejto nasej teme nerozprava o nicom inom len ktora uz ide a kedy a kedy uz pojde a tak 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre