Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

gogos
26. jún 2008

monti KP znamená že bábo je otočené koncom panvovým, teda riťkou je dole a hlava hore. A tým že je také veľké, tak ho normálne porodiť nemôžem. 😉

montinka
26. jún 2008

vsak ani ja zevraj. moje je dobre otocene iba to ze je velke a kedze som uz raz potratila doktor nechce riskovat a tak zvazuje cisarsky ale zatial nie je este uplne isty

montinka
26. jún 2008

no babule idem si ja oddychnut na chvilu tak ahojte

trpezliva
26. jún 2008

neozvala sa vam adka- slonicek? vcera mala poradnu...a neodpisuje mi ani na sms...snad este nerodi 😨

zabkatt
26. jún 2008

No babule o tých kilách viem tiež svoje. Tiež som si dlho držala 55kg a dnes že 73kg 😲 Už sa pomaly približujem na 20tku 😀 Takže si z toho nič nerobte. Bruško mi prasklo pred 2ma dňami, nervozita sa stupňuje, treba sa mi učiť na príjmačky, na prázdninách mám malú sestru, ktorá neobsedí 2minúty a k tomu kopec detí z okolia, takže u nás to vizerá asi tak, že dám závesy na dvere, aby stále nevyzváňali, takže až do pôrodu si už neoddýchnem. Od rána je hore už od nejakej 7mej, no takže si to viete predstaviť. Do toho pes o jéje 😅

sloniiicek
26. jún 2008

ahojte babulky. tak my sa mame dobre. vcera sme boli na prietokoch a biometrii. a vsetko je ok. malinka ma dostatok zivin z pupocnika. ale co ma zarazilo, tak lekar, co ma kukal tvrdil, ze mala je o 3 tyzdne mensia. a ma okolo 2.800g. tak mi je to divne. pokial viem, tak moj doktor, ked ma naposledy kukal. tak mi napisal, ze ma okolo 2.800g a cele tehu bolo o tyzden mensie, ked ju meral. tak tomu vobec nerozumiem a mam z toho gulas.
a dnes sme mali ist za porodnickou. lenze zrovna rodila, takze mi len sestricka spravila poradnu a mam prist o tyzden. takze ani neviem, ci sa nahodou neotvaram. ale co uz. hlavne, ze malinka kopka. a v tychto horucavach je jej lepsie v brusku. aspon sa tu tolko netrapi. tam sa ma lepsie.

alexandra
26. jún 2008

sloniiicek asi este nie, i ked clovek nikdy nevie 🙂

Kocky, ziadne nove babetka ani po dnesku? 😨

sarica
26. jún 2008

😠 😠 😠
Ja sa už do kože nevpracem!

monatko
26. jún 2008

ahojte, pekny vecer vsetkym 🙂

sarica, nejeduj sa, lebo aj malicka bude pajedna 😀 ved o chvilu to uz budeme mat za sebou 😉

karamelinka
27. jún 2008

dobre ranko mamicky a tehulky mamicky 😀

ja som sa dnes troska skor zobudila nechapem no... dnes idem mat paradny den ma prist moj milacik tak idem varit a piect mam rada tieto dni ked ma prist som taka vytesena....a blizi sa vikendik a ideme na piknik juchu...a v pondelok do poradne strasne sa tesim...idem aj na ultrazvukoch konecne uvidim zasa ericka 😵 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀

mywiel
27. jún 2008

Jeej to mas super ze mas este utz, mne uz robit nebudu... ☹ Takze ani neviem kolko teraz babo vazi, ja idem vo stvrtok na monitoring ale zatial po kontrakciach ani slychu, takze to vyzera ze si este tyzden alebo dva pockam... 😒

karamelinka
27. jún 2008

mywiel aj ja sa tesim som zvedava kolko vazi....no ja som si myslela ze pojdem skor a tiez budem asi uplne do konca...ja mam uz kontrakcie take slabe no ale krcok drzi....

sveva
27. jún 2008

Dobré ránko baby. 😀
Ako sa dnes máte. Mne je príšerne horúco, už som sa aj osprchovala aby som sa schladila. Aj vy ste také podráždené ako ja? No chudáčik Eliška. Nič nerobím len ju napomínam ale keď ma nepočúvne tak skríknem a až sa rozplače. 😔 Teplotu už chvalabohu nemá, ale aj jej musí byť príšerne horúco.

sveva
27. jún 2008

Tak ja mám od včera také slabé kontrakcie, takže čakám kedy to vypukne. Možno ešte vydržím, ja mám vnútornú bránku zavretú a vonkajšia je už otvorená a CS mám 7. Takže uvidíme.

karamelinka
27. jún 2008

sveva ahojky...ja som tiez troska mimo lebo mi je tiez horuco ale dnes mam super den pred sebou tak sa tesim juchu...no ale to teplo nic moc...a chrbat taktiez...a co eliska bola chora?

karamelinka
27. jún 2008

boze sveva ako sa vyznas..co je vnutorna branka a vonkajsia a CS?

sveva
27. jún 2008

No Eliška je chorá, má zapálené hrdielko a od stredy berie antibiotiká. Z ničoho nič jej v stredu večer vystupila teplota tak sme utekali na pohotovosť.

mywiel
27. jún 2008

CS je cervikalne skore? 😕

maculik
autor
27. jún 2008

dobre ranko 🙂
tu je dnes nastastie chladnejsie, aj oblaky su, tak je mi dobre.
aj ja mam dnes super den - posledny den v praci, huraaa 😵 Uz sa fakt tesim, je to predsa len dost naviac tie 2t, uz chapem, preco je materska min.6t pred porodom. Aj ked sa citim super, tak predsa len ta unava a sem-tam aj bolesti (asi tie pripravne kontrakcie), takze uz nech som pekne domka 😉

sveva
27. jún 2008

na krčku máš dve bránky vnútorná je tá bližšie k dieťatku a vonkašia je hneď na začiatku krčka. a CS je cervikálne skóre. to je stav krčka maternice tuším.

maculik
autor
27. jún 2008

ja napr.vobec neviem, ake mam CS a pod., ale asi vsetko bolo zavrete a bez zmeny, ked mi nic nepovedal. uvidime v stredu.

sloniiicek
27. jún 2008

ahojte babulky. tak ako sa nam dnes dari? 😀

maculik
autor
27. jún 2008

ahoj slonicek, mne dobre - posledny den v praci 🙂
a tebe?

sloniiicek
27. jún 2008

jaj, tak to ti je super. 😀

my sa citime tiez dobre. zatial nist. obcas ma pobolieva v podbrusku ako pred menstruaciou. ale inak nist. 😀 vcera vnoci sme mali zase riadnu burku.

sloniiicek
27. jún 2008

inak aby som nezabudla. jedna babulka teraz v stredu porodila cisarskym. obcas k nam nakukla, ale intenzivne neprispievala. skor sme si mi dve pisali cez ip. vola sa stresmenka. narodil sa jej chlapcek Davidko, 3000g a 51 cm.

maculik
autor
27. jún 2008

hej, pamatam si, ze tu parkrat bola. pekne miery 🙂
aj mna bolieva brucho a krize, aj teraz to mam, sveva spominala, ze su to mozno tie predkontrakcie, aj ked stahovanie necitim. ale brusko mi tvrdne.
citala som, ze ste mali vcera riadnu burku, ale asi to bolo dobre, lebo podla toho, co ste pisali, tak ste tam mali riadne vysoke teploty 😅

sloniiicek
27. jún 2008

maculik - hej 2 noci po sebe boli riadne burky. 😀 ale nastastie teraz tak nefukalo, ako den predtym. ale aj tak je dooost teplo. aj vcera napriek nocnej burke, bolo cez den riadne horuco.

nebola som si ista, ze ci sa na nu budete niektore pamatat. 😀

effie
27. jún 2008

ahojte julovky..ja som tu len tak na skok, som v nemocke a pozicala som si notebook od spolubyvajucej..uz som tu tyzden lebo maly je mensi ako ma byt tak mi robili vselijake vysetrenia a monitoruju ho kazdy den..zatial je vsetko v poriadku a chcu si ma tu nechat uz do porodu...ako sa mate? a co nase maminky? dufam ze sa maju dobre..aj babatka

zabkatt
27. jún 2008

Joj babulky, ktoré čakáte druhé bábo, normálne vám závidím ako to zvládate. Ja mám na prázdninách sestru a už mi hrabe. Stále niečo. Obleč ma idem von, už som prišla, daj mi niečo iné, toto si nechcem obliecť, som hladná, zapni mi rozprávku, poď mi čítať, medzitým učenie, no mňa asi je... Konečne som ju vyhodila so psom von, tak mám chvíľu klud, tak uvidíme do kedy to vydrží. Hrozne ma bolia kríže ako pri menzese a nedá sa to vydržať. AKo riešite takéto situácie? Pomáha nato niečo?

maculik
autor
27. jún 2008

prave mi kamarat aj poslal nejake fotky z BA zo vcera rana po burke, su tam popadane velke konare na drahych autach, super, museli byt ti ludia rano radi.... 😅
inak, ja ked ti vidim ten 39t, tak az pozeram, kedze si mala na zaciatku take problemy a ostala si hned na marodke. super si vydrzala, ved to uz si skoro na konci. a teraz sa malej ani nechce von (sa necudujem, ved do takych horucav 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre