Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

maryam
2. júl 2008

prepacte ze sa vam tu vtlacam,

ale chcela som sa spytat mywiel ako?
Uz sa tesis na princeznu? Este mas 11 dni do porodu, ze?

Nas je uz velky chlap, ak chces, kukni do albumu - uvidis ako to rychlo leti...

maculik
autor
2. júl 2008

ahojte kocky, co nove?
ja idem o hodku na kontrolu, tak som uz zvedava. Dnes je tu nehorazne teplo, ale nastastie zajtra uz hlasia len okolo 24 a prsat. Vecer pride sestra, uz sa tesim, donesie mi plno objednanych veci 🙂
A vcera sme boli pre postielku, v utorok ju poskladame, konecne 😵
a vy sa ako mate?

gogos
2. júl 2008

maculik urcite sa tesis na ti nove veci.My sme vcera poskladali postielku,dali do nej hniezdo, kolotoc, drahy namontoval kameru aby som videla babo ked budem inde ako v spalni a uz iba cakam kedy sa princeznej uraci prist medzi nas. Ked vecer zaspavam a divam sa na tu postielku,tak uz je to zasa o kusok realnejsie. 😅

maculik
autor
2. júl 2008

veru, uz sa tesim. a ked bude ta postielka postavena, tak to uz bude naozaj take realnejsie 😵
vcera sme inak zmenili (uz asi sty krat 😀 mena, takze teraz je pre dievcatko ista Adelka a pre chlapca este uvidime, zacalo sa nam pacit Adam, je ich sice hrozne vela teraz na Slov., ale si hovorime, ze aj tak tam nezijeme. A manzelovi sa to paci aj z toho dovodu, ze "ved si prepocitaj, kolko usetrime na meninovych darcekoch" 😀 Jasne, ze srandoval, chi chi 🙂

lenit
2. júl 2008

ahojte baby...co je nove? pribudli nejake nove babenka?

maculik
autor
2. júl 2008

ahoj lenit, ako sa mas_?
pribudlo ich dost vela, dracik a elenitka maju dvojicky, miska ma dievcatko, sarica ma tiez babo, aj avanka a matinka a uz ani neviem kto. rozbehlo sa to 😀

lenit
2. júl 2008

no ved to, ze to uz nestiham nejako registrovat...

no, ja sa mam vzhladom na moju diagnozu celkom dobre. bojujeme...neviem, ci si citala, co som pisala pred nejakym casom.
dnes som bola prevziat nas byt, takze s manzelom sme uz "domovci". je to super pocit.

maculik
autor
2. júl 2008

tak ja letim na tu kontrolu, este sa ozvem potom, co nove. pa pa 🙂

fazuliatko
2. júl 2008

jej,maculik,tak dalsi adamko je na plane?aj my budeme mat adamka.je ich sice strasne vela,ale ked si to zoberies,tak aj inych mien je strasne moc a to tvoje bude jedinecne,tak ako aj my sa tesime na nasho jedinecneho adamulka... 😀 😀 😀 akurat,ze mi vieme isto,ze to bude adamko,nam to povedali na 3D sone.drzime palceky a daj vediet,co noveho na kontrole...

fazuliatko
2. júl 2008

no a inak my tiez zijeme v zahranici,akurat my sme v anglicku a ty myslim v nemecku,ze? 😀
ale to je jedno...aspon to meno poznaju vsade vo svete a nebudu mu lho komolit... 😀 😀 😀

fazuliatko
2. júl 2008

hura....nam tu zacalo prsat...jupiiiii...to milujem,taky vzduch... 😀

jeana
2. júl 2008

ahojteee
lenit, dnes som na teba myslela ze co a ako ze si sa nam davno neozvala..
takze dufam ze vsetko OK... 😉
tiez sme boli dnes na kontrole, malinka je uplne v poriadku, ma 3033 g 😀 (cca)
a ako doktor povedal "tam dole sa zatial nic nedeje". Takze pevne verim a dufam ze Lili takto vydrzi, pretoze tatino musi buduci tyzden odcestovat na 2 dni, tak aby ho pockala este v brusku 😉

zabkatt
2. júl 2008

fazuliatko tak to je paráda že prší, tu to nehrozí. 😖 Akurát sme sa s manželom vrátili z obchodu a môžem ísť zase do sprchy. Včera nabral manžel odvahu, že ma ide oholiť 😀 No pomlčím o detailoch ale skoro som sa pocikala od smiechu, keď som videla ako sa mu trasú ruky, tak to len tak aby sa nepovedalo šmykol vzonku a potom to vzdal, ale nakoniec sme to s pomocou zrkadla zvládli 😀 😀 😀 Hlavu mal otočenú, že som sa bála, že ho sekne, no som zvedavá ako bude pri pôrode chi chi asi ho budú ošetrovať skôr ako porodím 😀

lenit
2. júl 2008

jeana...no, mam sa tak vseliako...ale doktori tvrdia, ze som viac chora ako sa ja sama citim 😉 pre mnohych som prvy pripad v tom, aby tehotenstvo mohlo nieco taketo vyvolat. no ale liecim sa. mame pred sebou este dlhu cestu, ale snad to zvladneme.
Tatianka je moc zlatucke babo. za mesiac co sme doma z porodnice pribrala kilo...takze sa moc tesim.
no a uz si zacina trosku vynucovat pozornost. uz to neni len tak, ze sa napapala a spinkala. uz je castejsie hore, dlhsie jej trva kym zaspi a uz vsetko zacina registrovat 😵 ja sa sice menej vyspim, ale da sa to zvladnut.

zabka, ako si nakupila. som rada, ze som ta pocula. dufam, ze sa mas fain a uz ta nic neboli len sa tesis na babo.

jeana
2. júl 2008

lenitka tak len tak dalej...
strasne vam drzim palceky, a urcite bude vsetko dobre 😉
s malinkou sa teda zacina zabava 🙂

lenit
2. júl 2008

dik jeana...budeme tie palceky potrebovat. nieje to lahke...je to zataz hlavne na psychiku (uz nemam vlasy). treba sa s tym nejako zmierit. ved niesom jedina a snad mam sancu dostat sa z toho. 😵
to sa veru zacina. vobec nechce spinkat po papani. dotera ju to vzdy uspalo 😵 no ale ved uz ma skoro 5 tyzdnov, tak uz bude byvat aj viac hore a kukuckovat 😵

mywiel
2. júl 2008

Maryam:
To je jasne ze sa tesim uz ratam dni... 😀 😀
Banjamin je zlaty. 😉 A kde zijes?

avanka
2. júl 2008

Babuky ahojte, pridala som par fotiek malinkeho do albumu, tak kuk 😀

maryam
2. júl 2008

mywiel,
kde by som mala zit? 😀
no tu som vo Svajci, ved sme sa bavili v tej teme "tehulky vo svajciarsku" ci ako to bolo...
tak som kukala, ze kedy mas termin porodu a ze kde ta najdem...

alexandra
2. júl 2008

Ahojky, tak ja mam termin zajtra, aj poradnu mam zajtra, aj nov je zajtra, takze zajtra sa nenarodime, lebo by to bolo prilis presne 😀

lenockaaa
2. júl 2008

alex aby si este nebola prekvapena 😀 😀

lenockaaa
2. júl 2008

mozno prave na ten den tvoja malicka caka 😉

alexandra
2. júl 2008

lenockaaa snad by som aspon nieco citila, ale momentalne sa citim ako v 25tt, len tej energie mam menej 😀

lenockaaa
2. júl 2008

my sme dnes boli v poradni ....som sa tesila ze mi dr povie nieco pozitivne ze uz to pomaly prichadza ...a on ze nebojte sa urcite este nerodite, a mam dojst za tyzden zase 😅 takze tak...

alexandra
2. júl 2008

i ked je fakt, ze podla lekarky este nemala tak tabulkove dieta, takze by sa vobec nedivila, keby sa narodila presne na den terminu 😀 ale ja myslim, ze mame este caaas

alexandra
2. júl 2008

lenockaaa aby si Ty nebola prekvapena, niekedy je to otazka 48 hod a porod je tu 😀

lenockaaa
2. júl 2008

alex to je pravda ja nemam ani jeden priznak toho ze uz by to mohlo prist 😀 ....a ty si uz taka zbehlla mamina...co znamena CS 5, teda viem ze je to cervikalne skore ale kolko byva maximum alebo ake vysoke byva pred porodom, nevies? 🙂

alexandra
2. júl 2008

lenockaaa si si ista, ze to nie je 2? Lebo o 5 som ani nepocula 😀 A ak sa nemylim je to dlzka krcka maternice, 2 by mala byt 2cm, 1 potom 1cm.. A nelakaj sa, medzi nimi dvomi moze byt 5 kontrakcii 🙂

lenockaaa
2. júl 2008

no teraz citam v knizke ze CS 5 predtym som mala CS 3 a este predtym CS2, resp to CS 2 som mala asi od marca teda od marca mi to dr pise do poznamok v knizke 😕 😕 tak neviem co tym myslia 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre