Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

lenit
6. máj 2008

no, tak zase som sa sem dostala az vecer...pisali ste, ze mate nejake tipy, ze co by sme to mohli mat...
sem s tym...sama som zvedava ako budete tipovat 😀 😀
no a fakt som odolala...ani neviem ako, ale som si povedala, ze ked sme vydrzali 32 tyzdnov, tak tych par este vydrzime. no a vcera sme sa s manzelom este bavili o menach...prichadzaju do uvahy dalsie...napr. Tatiana a Matej...uvidime, co nas este napadne najblizsie... 😀

alexandra
6. máj 2008

Tatianku sme zvazovali aj my, ale vyhralo ine meno 🙂

matinka
7. máj 2008

lenit, no ja tipujem Tatianku 😉 , no aj my sme nad tym menom uvazovali, tak budem rada, ked aspon jedno julovciatko bude mat toto pekne meno 🙂

sveva
7. máj 2008

Dobré ránko. 😉
Tak dnes nám svieti slniečko, bude asi krásny deň. Eliška je už zdravučká tak mám radosť. Dúfam, že sa to nevríti. Tak nám držte palce.

zabkatt
7. máj 2008

sveva neboj už bude len dobre 😀 s malinkou, aj počasie tomu zodpovedá 😀
No ako ste sa vybuvkali? Ja nič moc, celú noc som sa prehadzovala, včera som sa s mužíkom pochytila a zaliezla o 8mej do postele a podráždená som jak hovado. 😠 Katastrofa tie moje nálady. Držím sa držím a potom bummm a je to. 😠

matinka
7. máj 2008

sveva, to je veeeelmi dobra sprava hned na rano 🙂

zabkatt, ☹ , to faaakt nemozes, vies, cely ten stres prenasame aj na nasich krpcov. Ja uz len ked sa trosku rozculujem v praci, tak ma manzelik vyhresi 😅

sveva
7. máj 2008

Zabkatt tak ja to chápem. Mám presne také isté stavy. Nič a potom taký výbuch, že až ja sama som prekvapená z mojej reakcie. 😝 😝

sveva
7. máj 2008

Idem ja do obchodu kúpiť nejaké veci a pozriem už niečo aj pre moju mamku keďže budeme mať ten sviatok. 😀 😅 😅

alexandra
7. máj 2008

Mno, ja zase nemozem spavat a potom chodim ako matoha... 😅

maculik
autor
7. máj 2008

dobre ranko, aj tu svieti slniecko, hlasia tak az do utorka, tak dufam, ze to vydrzi.
ja som tiez spala nic moc, snivalo sa mi, ze mi vykradli auto, tak na to som sa zobudila + klasicky na vecko 🙂
dnes som tu len doobeda, poobede mam franinu, uz sa mi tam vobec nechce chodit, mame hrozne nudnu ucitelku, ale musim, sefovia by mi to neodpustili ☹

effie
7. máj 2008

dobre ranko,
mne sa dnes po dlhsom case stalo ze som spala celu noc bez zobudenia, a rano mi isiel prasknut mechur..
inak tiez nemozem spavat, a cez den potom zaspavam..najlespie sa spi rano ked mam vstavat..
dnes uz mam za sebou aj odber krvi, na krvny obraz, vysledky az buduci tyzden tak dufam ze budu ok

matinka
7. máj 2008

ja som tomu spaniu tiez dnes vela nedala, o chvilku idem cvicit, tak sa trosku cestou snad zobudim 🙂

maculik
autor
7. máj 2008

hm, tak konecne som aj ja docitala tu stranku o svrbeni, o tyzden idem na kontrolu, takze hned to spomeniem pre istotu. lebo este k tomu sa mi dole na nohach vyhodili take biele fliaciky, vyzera to ako ked sa dlhsie tlaci prstom na kozu a ked sa prst odtiahne, tak koza je taka biela, odkrvena. uvidim, ci mi to zmizne.... 😕

matinka
7. máj 2008

maculik, ja som sa vcera tiez pozorovala a len som si trosku poskriabala chodidla, minimalne a ziadne zmeny som nezbadala na sfarbeni. Tak este uvidim, ja mam kontrolu o 2 tyzdne, tak sa budem priebezne sledovat 😉

maculik
autor
7. máj 2008

ja som si to vsimla uz min.tyzden, ale myslela som, ze to od slnka, lebo som sa vyhrievala u manzela na balkone. no uvidim, ci to zmizne. to svrbenie mam stale, snazim sa ale aspon tu v praci neskrabat, aj ked je to tazke. Aspon ze mimi kopka, to ma tesi - akosi teraz sa ozyva trosku viac napravo vyssie, az akoby na boku. neviem, ci sa tam tak toci, alebo co 🙂 🙂

avanka
7. máj 2008

Babulky, kolko vazili vase babetka pri meraniach v 30 - 32tt?
My sme 31+4 a malinky mal 1600gramov, vraj je 2 tyzdne pozadu, ale vraj to je v pohode, lebo sa rata + - 2 tyzdne, ze je norma

effie
7. máj 2008

avanka, ja som bola na kontrole v 29tt+3 a maly vazil len 1000g, takisto vraj 2 tyzdne pozadu...tak tiez som nevedela ze ci je to ok alebo nie, ale kazdy mi hovori ze je to v pohode, tak dufam ze to tak bude...mam ist na kontrolny uzv o 2 tyzdne (od kontroly) cize buduci tyzden ze ako narastol

avanka
7. máj 2008

Tak potom napis, kolko ste vazili...ja sem moc nepisem, nemame neobmedzeny internet, ale poctivo cez vikendy citam 😀

maculik
autor
7. máj 2008

jej, effie pridala brusko vcera 🙂
Ja pridam buduci tyzden, zajtra zacinam 30tt, tak akurat to vyjde.

effie
7. máj 2008

avanka, napisem hned po tej kontrole..
maculik, anooo pridala som brusko 🙂 ale sa mi zda ze je stale rovnake uz par tyzdnov..

maculik
autor
7. máj 2008

effie, trosku podrastlo, ako vidim. a neboj, ono urcite vykukne pri konci, ja si tiez tak hovorim, lebo teraz kazdy hovori, ake mam male na to, ze uz som v polke 7.mes. Neva, aspon zatial nemam az take problemy s polohou pri spani (trochu mam, ale este sa to da zvladnut 😉

sme sa prave s kolegynami Ceskami dohodli, ze zajtra miesto obedu si spravime piknik pri jazere, kazda nieco donesieme a budeme papat pekne na slniecku, uz sa tesim 😵

jamik
7. máj 2008

Babule nic si nerobte z toho, kolko vase babo vazi. Ultrazvuky maju kazdy inac v sebe naprogramovany inu vzorec pre vypocet vahy na zaklade urcitych parametrov. Ten vzorec ma kazdy iny, takze vysledky su velmi skreslene a nepresne. A v 30 tt sa uz prejavuje aj geneticka preddispozicia, ci bude dietatko mensie, alebo vacsie. Budte v klude. 😉

sloniiicek
7. máj 2008

ahojte babule. tak vcera vnoci sa mi konecne manzel vratil zo sluzobky. tak sme este kecali a dnes som riadne dlho potiahla. 😉

inak mne moj doktor vobec nehovori, kolko mala vazi. ze je to zatial nepodstatne, ked nejdem rodit. ja idem na kontrolu v piatok. a bude mi brat aj krv. inak aj mne ludia vravia, ze mam male brusko na to, ze koncim 7 mesiac. ale ved to je pohoda.

inak vas vsetky pozdravuje elenita. a ked vsetko dobre pojde, tak o 3 tyzdne by sa mala stat uz maminou. 😉 a v pondelok nastupuje do tej nemocky. krpci su zatial ok. 😉

zabkatt
7. máj 2008

No ja viem že rozčulovanie nerobí dobre ani mne ani malinkému, aj vidím tie reakcie, keď sa rozčulujem a som smutná ako to všetko prežíva so mnou, tak sa snažím dať do kludu, ale niekedy to nejde, nemám takú povahu, že hneď všetko hodím za hlavu, aspoň v poslednej dobe nie ☹ Ja sa už pondelka neviem dočkať, dúfam že sa niečo nové dozviem, lebo tam idem len na prehliadku prvý krát, tak som zvedavá ako to tam všetko prebieha. 😀 V piatok idem po svojich doktoroch, alergologičke kôly astme, lebo už ma to začína chytať a spreje ktoré mám nie sú vhodné pre tehotné, tak mi bude musieť dať niečo iné a hneď si vybavím aj zubára asi a pod. 😎

sloniiicek
7. máj 2008

inak babule neviete nahodou odkedy sa chodieva na kontrolu do nemocnice?

sloniiicek
7. máj 2008

alebo to budeme cely cas chodit k svojmu doktorovi?

bessy21
7. máj 2008

Ahojte tehuľky, tak ja som myslela že túto noc asi porodím,mala som také tvrdé brucho, a malý sa tam tak hemžil akokeby sa presúval alebo čo,no a nakoniec som vracala a sedela na WC od polnoci do 3h,tak som dnes ako mátoha. Skúšala som všetky osvedčene metody aby mi bolo lepšie a nič nepomahalo. Aspon že už mam papier na matersku od včera od 16.5 .jupííííííí. Bola som v poradni tam som sa teda načakala, dala mi nejaký homeopatický týždnový program pre pôrodom tak som zvedavá či to pomôže. 😉 Zajtra frčím do Poľska na nákupy,tak dúfam že to zvládnem lebo dnes som ešte stále zelená,ale musela som ísť do práce niečo dokončiť. Tak zatiaľ opatrujte seba aj bábätká.papa

bessy21
7. máj 2008

slonicek: u nas sa chodi iba do poradne posledný mesiac každý týžden ku svojej, a iba raz vraj na monitor do nemocnice..ale asi to bude všade inakšie 😉

sloniiicek
7. máj 2008

bessy - vdaka. ja som mala pocit, ze svagrina chodila do nemocnice na kontrolu ku koncu. ked si vybrala porodnika. asi sa musim opytat jej. 😉 drzim palce, aby sa to zlepsilo bessy. ja idem na kontrolu v piatok a tiez mi uz vypise listok na matersku od 11.5. tak sa tesim. 😉

idem sa naobedovat, tak sa majte pekne babulky. 😀

bessy21
7. máj 2008

...a inak s tým rozčuľovaním to poznám,ja by som od jedu aj vraždila v poslednej dobe, som ako sopka ☹ čo som včera chytila to sa pokazilo nič sa mi nedarilo 😖 a ešte taká noc...chudák môj manžel, normálne som hodila ovocie od jedu na zem,tak to chudák pozbieral...ale ja za to nemôžem - to hormony 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre