Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

sveva
14. máj 2008

Ahoj lenit. Ja som ešte tu.
Takže už idete podpisovať zmluvu, to je super.

monatko
14. máj 2008

sveva, tiez zdielam tvoj nazor na cisarak, len nie kazdy si moze vybrat, ako chce porodit 😒

sveva
14. máj 2008

Monatko ja viem, preto dúfam, že sa malé otočí.

sveva
14. máj 2008

Inak ako sa máš?

sveva
14. máj 2008

Idem si ľahnúť. 😒

monatko
14. máj 2008

aaaale da sa 😉 dnes som este kupila zopar poslednych malickosti pre babo, no a pomaly zacnem balit 😝 je to des, ako ten cas leti, uz je polovicka maja za nami, co nevidiet, budeme drobcov drzat v naruci 😵

lenit
14. máj 2008

mame sa fain...este sa drzime pokope 😀 sa mi to nejako nechce verit, ze uz len 6 tyzdnov. mna male kope nonstop...a najviac v pravom boku...ono to ani neni kopanie ako tlacenie.
sveva, veru, uz ideme podpisovat zmluvu a dufam, ze budeme co najskor aj byvat. sme sice totalne vyhadzani z penazi, ale budeme vo svojom a to je teraz pre mna najdolezitejsie...no a snad nepomrieme od hladu 😀

lenit
14. máj 2008

monatko...ked mam pravdu povedat, ja nemam este nic poriadne zbalene...len poprane, pozehlene a pochystane...mne sa zda, ze som strasne nepripravena...ze mi chybaju take uplne malickosti...no ale zajtra ideme s maminou do mesta, tak snad nieco pokupime no a este aj s manzelom budem musiet dakam ist...take najnutnejsie veci...

zabkatt
14. máj 2008

joj babulky mňa na tej ľavej strane pri pupku tak bolí že až. Už asi 4dni, ale doktorka povedala, že to môže byť aj od kopancov, ale ja mám pocit ako keby mi tam s ihlou pichali. A nie je to pravidelné. Už to trvá asi 5ty deň, tak neviem či z únavy, alebo státia doteraz som upratovala a robila mužíkovi francúzke zemiaky a pudinček so šlahačkou, tak si na chvíľu pôjdem ľahnúť, ale ja keď si ľahnem tak sa už nepreberiem 😀 Ráno ideme na krvičku tak sa popýtam na ten utz.

macicka
14. máj 2008

ahojte,
ste tu toho dnes popísali!!! Na nete som čítala, že najlepšia odsávačka sú ruky, lebo že niektoré baby bolia odsávačky tak som si ju ešte nekupovala a uvidíme ako nám to pôjde s mliečkom a potom s rukami. Ak by to bolo zložité tak manželík vybehne kupiť 🙂 .
Ja som tiež dnes nakupovala: vložky do podprdy, podprdu ešte jednu, nočnú košelu na kojenie, vložky po pôrode, a ešte chcem tie jednorázové nohavičky do pôrodnice. Hádam by som už mala mať všetko, veď uvidíme, či dostanem zoznam od gynoša, lebo ako to tu tak čítam, tak ten môj mi toho veľa nepovie a viac sa dozviem od vás ako v poradni 😖 .
Vecičky pre bábo mám už oprané, ožehlené - chýbajú mi už len plienky.
My budeme mimčo niesť z porodnice vo vajíčku - preto som ho kupovala, lebo si tiež myslím, že hlboká vanička nie je až taká bezpečná a hlavne teraz je to vo vyhláške že dieťa musí byť v autosedačke. Neviem, mám kupovať aj nejaký ten vak do vajíčka keď malá bude v júli alebo stačí ak ju oblečiem trošku viac???

matinka
15. máj 2008

dobre ranko 🙂
macicka, ja som si prave tento vikend kupila letnu zavinovacku do autosedacky od firmy Emitex, ale ked bude dalej takto teplo, tak asi bude stacit obliect 😉

kiana
15. máj 2008

dobre ranko babulky,

tak som sa na vas zaskocila dnes pozriet 😉 Ako sa mate, co robia bruska. Uz sa nam to pomaly krati vsetkym 😀

Uz sa tesim ked bude maly von, lebo ma uz ma to dost nebavi ked sa neviem poriadne hybat. 😠 Uz sa straaaasne tesim na porod, hlavne ked bude po nom. 🙂

matinka
15. máj 2008

kiana, ahooj, este trapis studentov? 😀 NO ja som mala dnes zatial najhorsiu noc, pri kazdom pohybe ma bolelo brusko, obavam sa, ci krpec nie je krizom ☹ a potom ma este bolel aj pravy klb 😖 . Tiez asi budem odratavat dni do porodu...

kiana
15. máj 2008

matinka, ano stale ich trapim. 😀 Ale uz len dnes lebo nam tento tyzden konci semester 😀 😀 😀 😀 ani si nevies predstavit ako sa tesim. Teraz nastupujem od pondelka na dovolenku a potom huraa na matersku

matinka
15. máj 2008

kiana, no super 🙂 , v dobrom zavidim, ale o 2 tyzdne uz budem zavidiet sebe, tiez budem koncit 😀

maculik
autor
15. máj 2008

dobre ranko 🙂
prave som si pozerala album juloviek, tak sa tam tie bruska pekne hromadia... o chvilu zacnu pribudat z 35tt a potom uz tesne pred porodom. fakt to leti... 😉

matinka
15. máj 2008

maculik, ja mam este podlznosti, moje brusko z 30tt mam stale na USB kluci neupravene, vzdy na to zabudnem 😅 , ale faakt pekne rastieme. A chlapci vedu 😉 , maculik, podporis nas? 😉 😀 😀

macicka
15. máj 2008

ahojte,
matinka je niekde na nete ta zavinovačka??? Ďakujem
No my sme mali celkom dobrú noc, len teraz sa nám nepáči a boxujem o sto-tristo tak idem ležať pred TV. ozvem sa poobede.
Zatiaľ pa

maculik
autor
15. máj 2008

matinka, to uvidime v juli 😀 Mozno to s lenit a svevou dokonca predbehneme, ak budeme mat dievcatka 😉
a brusko sup sup prelozit do albumu...
ja idem zajtra za manzelom a je unho aj moj bracho, tak som zvedava, co povie na brusko, chystame sa ho aj nafotit a ak sa podari natocit kopanceky, nech aspon takto to sprostredkujem nasim doma. no stavim sa, ze ako naschval bude drobec kludny, to je tak vzdy, aj ked manzel skusa pozorovat. Takze ten si tie vlny na bruchu zatial vobec neuzil 🙂

matinka
15. máj 2008

macicka, http://www.emitex.cz/zavinovacky-na-autosedacku... - tuto to najdes, ja som kupovala kremovu, je to ta macicka. Je velmi prijemna na dotyk, zvnutra je to biela bavlna.

matinka
15. máj 2008

maculik, no jul ukaze 😀
nas sa tiez ukazuje len ked je len s maminkou a tatinkom 😅 , exibicionista z neho asi nebude 😀

maculik
autor
15. máj 2008

jej, tie zavinovacky su pekne. ja akurat rozmyslam, ci kupit zavinovacku taku tu normalnu bielu na zavazovanie, alebo tie pekne na suchy zips. Neviete, ci to nie je take labilne? sa mi zda, ze ta na suchy zips nemoze dietatko tak dobre spevnit.... 😕

sloniiicek
15. máj 2008

ahojte babule. tak co mame dnes nove? 😀

matinka
15. máj 2008

maculik, mas pravdu, ta so suchym zipsom je vraj na nic. Je tu niekde tema, co je zbytocne nakupena vec a ta suchozipsova zavinovacka suverejne viedla...
ja mam klasicke zavinovacky este ked som bola mala, ale budem ich pouzivat len domka 😉

matinka
15. máj 2008

aaahoj sloniiicek, ako sa mas?

inak baby z BA, co tak skusit sa stretnut este pred porodom? Dufam, ze potom na kocikovanie sa dohodneme jednoduchsie 😅

maculik
autor
15. máj 2008

Ved aj tak bude mimi v perinke len kratky cas, za par tyzdnov mu aj tak bude mala 😉
mne tiez svokra uz minule zahlasila, ze ma niekde perinku este co manzel v nej bol (tzn.38rocnu 😅 , tak ak mi ju da, tu budem mat na doma, ale chcem si este jednu novu kupit.
ahoj slonicek, ja ani nic nove, akurat pozeram, ze mi naskocil 31t, konecne 🙂
a ty?

sloniiicek
15. máj 2008

my sa mame celkom dobre. vcera som bola s dvoma kamoskami na prechadzke v medickej. jedna ma mesacnu princeznu a druha je v 13tt. tak sme klabosili. 😀

co som sa pytala, tak v perinke by malo byt babatko hlavne dovtedy, kym nevie samo drzat pekne hlavicku. ja budem mat starsie, ale ked sa operu a naskrobia, tak vyzeraju skoro ako nove. 2 mam stvorcove tie su mensie a zatial po mne a sestre 3 podlhovaste a este dokonca aj svagrina ma nejake este. tie perinky su v dnesnej dobe hrozne draheee.

lenusha
15. máj 2008

ahojte 🙂

slonii, ja budem mat tiez 2 ks starsie perinky,ale tiez myslim, ze na zaciatok to staci a potom sa uvidi 😉

inak, tvoj prebalovaci pult eno-nuno 😵 😀

lencinni
15. máj 2008

Ahojte julove maminy!
Doteraz som si len citala niektore Vase prispevky, ale uz som sa odhodlala aj nieco napisat 😉
Vcera som bola u Dr. na UZV a nieco sa mu nepacilo na placente. Boli na nej totiz vidiet male biele bodky. Neviem co by to mohlo byt, podla toho co som nasla na nete to najskor budu male krvne zrazeninky. Neviete mi prosim poradit, ci ste o tom niekde citali alebo poculi? U doktora mi k tomu nic konkretne nepovedali, len ze to skontroluje o dva tyzdne. Tak neviem, ci ma nechcel zbytocne stresovat... No prave tym ma vyplasil ☹

michaela3108
15. máj 2008

Ahojte kočky,
Matinka, ja som za...dajte termín, hodíme nejaký zmrzlinový pohár a džúsik 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre