Júl 2008 II. Pridajte sa

maculik
25. apr 2008

Druha cast je otvorena 🙂

matinka
28. máj 2008

dobre ranko vsetkym 🙂 , nas krpec sa dnes rano o 4:50 rozhodol, ze je uz vyspaty, tak buntosime uz od 5:20 po byte a do prace som prisla skor 🙂

alexandra
28. máj 2008

co sa stalo lenit????

maculik
autor
28. máj 2008

dobre ranko, kocky 🙂
alex, lenit bola vcera u lekara a musi ist zajtra na cisarsky, lebo jej musia nejake vysetrenia robit. Mimi pojde hned na intenzivku. Takze na nu a na prve julovciatko musime mysliet, nech je vsetko ok 😔

maculik
autor
28. máj 2008

babule, chcem sa spytat, uz asi 4dni mam taku cudnu bolest dole, nie nejaku vyraznu, ze by vadila, ale hlavne rano, ked sa zobudim alebo ked chodim po dlhsom sedeni. a sa k tomu pridala aj bolest v tych klboch na vnutornej strane, kde sa stehna pripajaju k panve (ak som to dobre popisala 😀 Teraz ani necvicim, nic takze, z coho by to mohlo byt. Nemate to niektora? Ja sice dnes idem na kontrolu, no neviem, ci sa mam na to pytat, ci to nie je nejaka blbost 🙂

alexandra
28. máj 2008

maculik to je presne to trpnutie o ktorom som pisala.. je to z toho, ze sa Ti babo tlaci pomaly, ale isto dole a tlaci Ti na chrbticu a nervy.. Ako prvorodicka sa na to pokojne opytaj, ale asi toto Ti povie lekar 🙂 Ja niekedy ani neviem rano vstat 😅

ake vysetrenia? 😖

maculik
autor
28. máj 2008

alex, aj som si to myslela, ze to nejako suvisi s tym, ze babo zacina tlacit. Len som to necakala tak skoro, ved len dnes koncim 32.t 😀
no, nejake onkologicke vysetrenia ☹ Viac nenapisala, ale toto asi staci... Ale Lenit dufa, ze to bude len nejaky zapal.

alexandra
28. máj 2008

maculik tak snad ano.. babo bude v pohode, v 36tt uz niektore maju aj cez 2700g, co je krasna vaha a uuuplne v pohode na porod 🙂

maculik ale babo je uz dost tazke a ked sa ulozi tak, ze tlaci, tak my maminy musime drzat 😀

maculik
autor
28. máj 2008

no veru, musime 😀
Dnes mam o pol6 kontrolu, tak som zvedava, lebo naposledy mi uzv robil pred 4tyzdnami, pred 2 mi robili len to meranie srdiecka. A z prace odidem uz naobed, lebo stredy poobede mavam franinu, dnes nam odpada, ale v praci to nepoviem a akoze pojdem na franinu, no miesto toho idem nakupovat 😉
vcera som kupila aspon podbradnicky, dnes idem veci do porodnice pre mimi, co si sem napisala, a take tie drobnosti. Na kupanie asi nebudem zatial nic kupovat, vraj staci zo zaciatku vodickou umyvat? a kupat netreba kazdy den, ci hej>?

matinka
28. máj 2008

maculik, opisala si presne moje stavy, tlaci, boli... tak trpim a ked vstanem, tak mi chvilku trva kym sa vystriem 😅

sveva
28. máj 2008

Dobré ránko baby.
Držte mi palce idem dnes na poradňu. Som zvedavá čo mi doki povie. Tak sa majte. Potom sa ozvem.

zabkatt
28. máj 2008

to je dobré, mňa malý už týždeň nenechal spať, nejako to má prehodené a ešte o pol 3tej som chodila po byte a teraz som jak máčalka 😀 Dnes sa lúčim s kolegami, zajtra pobalím veci a v piatok im zamávam 😝 Už sa teším. 😀
lenitka moja drž sa! 😅

matinka
28. máj 2008

zabka, co dobre si prichystala kolegom? Ja sa chystam upiect jeden ovocn-tvarohovy kolacik a asi pizza slimaciky

zmrzka333
28. máj 2008

ahojte bruska
Lenit drzim palce na zajtra, vsetko bude ok, urcite je to len zapal
Inak dnes som bola v poradni zobrali mi krv a vyter, buduci tyzden budem mat vysledky a mam sa objednat do porodnice lebo uz budem chodit tam na poradne.

maculik
autor
28. máj 2008

sveva, drzime palce, podaj potom info. Ja podam info zajtra, kedze kontrolu mam az vecer.
zabka, to sa Ti uz pekne krati 🙂

karamelinka
28. máj 2008

ahojte kocky...

lenit drzkam palcekyyyyyyyy....tak a budeme mat prve julovcatko 😉

citam ze vas vsetky uz vsetko boli 🙂 no asi to musime vydrzat este chvilku...

karamelinka
28. máj 2008

ja chodim casto nakupovat ale nikdy nekupim vsetko som akasi zmatena no tak uz nejdem kupovat nic a ked sa babo narodi tak ak zachyba pojde sa kupit...

ale chcem sa opytat v lekarni si idete co vsetko kupit?

indy
28. máj 2008

Ahojte
my sme vcera boli kuknut v porodnici a aj na prednaskach a bolo to super. Robili nam aj zaznam srdiecka a vsetko je v poriadku tak sme radi. Co sa tyka toho odvaru z lanovych semiacok co sa pytala Bessie tak sa robi tak ze sa v pol litri vody povaria 2 lyzice lanovych semiacok 10 minut. Najlepsie su uz podrvene kupujem ich v DM drogeri. Tak sa z nich uvolni viac zivin. Necham to vychladnut a ma sa to pit 2 salky denne. Teda nie je to nic na pochutenie je to taky gelovity sliz 🙂 ale prave o to tam ide. Esteze to ma neutralnu chut. Tie listy malinika na caj kupite skor v nejakom obchode z bylinkami. Ja som si natrhala v lese a na zahrade. Ten mi velmi chuti a odporucali nam ho aj v porodnici

maculik
autor
28. máj 2008

ja som prave volala so znamou a slubila mi v juni poslat nejake veci, ked manzel pojde na SLov., aj perinku, aj oblecko, tak sa tesim.
karamelinka, ja si dam v lekarni kupit krem na zadocek a prip.nejake kvapky proti boleniu brusku, ak by bolo treba. A mozno nepremokavu podlozku pod plachtu do postielky a inkontin.podlozku pre mna, aby som doma neuspinila matrac, ak by mi nahodou voda odtiekla v posteli, alebo po porode od krvi.

alexandra
28. máj 2008

maculik tych podloziek vyuzijes aj viac - pod seba,a le aj pod babo, aby ho napriklad nechladil prebalovaci pult, ci na navsteve, aby sa nestala galiba.. Babo casto cika ked sa odbali, pretoze sa mu uvolni brusko 😅

macicka
28. máj 2008

ahojte kočky,
mne suseda poradila mastičku na všetko - infadolan sa to volá - voľnopredajné v lekárni, je to bez zapachu, bez chuti. Vraj ju používala na ritku, na začervenanie pokožky, ..... tak si ju pôjdem kupiť.
Tiež som si kupila tú inkontin. podložku, ale v nemocke predsa majú také tie koženkové alebo gumenné matrace, či z čoho je ten povrch, takže matrac hádam neušpiníme - max. plachtu.

Zabkatt - pošli mi prosím len TO. Trnavu mám z Nr ďaleko ale aj tak by som tam nešla a PN by som už vôbec neriskovala, lebo mojej sesterke malému tam pri pôrode zlomili kľúčnu kosť - bol dobre otočený, len nešiel von tak rýchlo ako si predstavovali tak nejakým spôsobom ho nasilu ťahali až mu zlomili kostičku. Vieš si predstaviť ako vyzerá také malé babo so sadrou??? a to hrozilo, že mu môže zostať menšia pohyblivosť na tej ručičke, teda že ju nezdvihne nad hlavu tak ako druhú!! Hrozné. Budem povďačná.

Inak včera som si kupila MY Nitrianske noviny a našla som tam článok o našej slávnej pôrodnici. Tak som sa schuti nasmiala, že až ..... Len zopár vecí z toho článku napíšem: pôvodný plán rekonštrukcie mal byť 6 mesiacov - realita - trvá to už 3 roky. Prerobili novorodenecké odd. a 4 izby z 15 na šestonedelí a 1/3 sociálok+ 1 nadštandardná (500/deň) ale jediným rozdielom medzi štandard a nadštandard je, že máš svoju sociálku aj to takú, že keď sa sprchuješ tak máš vodu vo wc-ku(je to tam doslovne napísané), v nadštandard chýba: postel pre otecka, prebaľovací pult, teda vôbec nechápem za čo chcú tie prachy - za vodu v záchode???
no a potom že nesmej sa!! keď to porovnám s TO tak pôrodnica v nitre je hanba pre krajské mesto a nemocka v malom meste ho preskočí..... škoda toho.

macicka
28. máj 2008

možno som ostrá, ale myslím, si že pre mamičky s novorodencami by to chcelo najlepšiu starostlivosť. No nie???

maculik
autor
28. máj 2008

macicka, jasne, este k tomu ked si za to aj priplatia...
alex, diky. a to su nejake jednorazove, ci normalne (co sa utru a pouzivaju)? nech viem povedat sestre, co presne ma pytat 🙂

macicka
28. máj 2008

maculik, to sú také jednorázové - keď sa ušpinia tak sa to zahodí. ja som kupovala naozaj strašne veľkú a stálo to 15/1ks

monatko
28. máj 2008

ahojte babulky, tak citam, ze vas tie male pokladiky nechcu nechat spat 😅 no ja musim povedat, ze v noci spavam bez problemov, maly je taky charakter, ze sa zacne miesit, az ked sa prebudzam 😀

marse
28. máj 2008

Ahojte julovecky, ako sa mame???

Prave som prisla z vonku, som sedela na zahrade sice v tieni ale aj tak horko jak svet 🙄 tak som si povedala ze idem prichystat obed a napapat sa. potom ulozim Vikinku a muzika do postele a ked sa zobudia idem kupit na mildu velke zasoby ceresni a hrasku. nech ma aj roztrha taku chut som dostala ze az.

Maculik tie bolesti co si opisovala ze mas tam dole ako keby si o mne pisala. tiez najma ked vstavam alebo sa otacam v posteli to mam. ale tak uz len mesiac vydrzat a bude dobre 😉

jejo jak sa dobre pozera na tu 36 tt 😅 tak ma to tesi 😵

danciacik
28. máj 2008

ahojte kočky. Mám jednu otázočku - už asi treti deň, keď chodím tak ma strašne pichá okolo pupka, je to taká ostrá bolesť ako s nožom. Máte to aj vy? Lebo mne to ide strašne na nervy - pretože je to taká bolesť, pri ktorej musím až zastať, predýchať to a až potom môžem pokračovať.

monatko
28. máj 2008

dobru chut inak prajem 😉

marse
28. máj 2008

danciacik to nemam, ja mavam dost ked mala zatlacido rebra 😒

danciacik
28. máj 2008

mne to robí dosť problémy aj keď idem vonku s malou a začínam byť teda z toho dosť nervozna.

maculik
autor
28. máj 2008

marse, mnam, hrasok by som si taaaak dala... 😵 tu vobec nemaju. ale od piatku budem u manzela, tak tam je v sobotu trh, mozno tam zozeniem.
kocky, ja sa lucim, idem trosku nakupovat a vecer na kontrolu, zajtra podam info. pa pa a dobru chut 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre