Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

inneska
5. jan 2010

luci..tie prvé lyžičky som zatial zohnala len mrkvu(v DMke) a broko(v tescu)..všade len jeden druh 😠 my máme hustejšiu stolicu odkedy papame kaše..ale v pohode kakáme 🙂 aspoň nám to už nešliecha až na chrbát😀

pirinka
5. jan 2010

ahoj kočinky 🙂

tak s tím lepkem to můžu hned za čerstva potvrdit, protože mi to teď říkala dokyna na poradně. Že od ukončeného půl roku už můžu přidávat obiloviny a třeba těstoviny do polévek atd 😅 😨 . No, myslím že my budeme malou učit nejdřív na zeleninku (tak po 4 dnech novou), pak masíčko, pak ovoce a pak to další...tak jak asi většina z Vás 😉

dneska jsme večer zas zkoušeli kašičku a beruška docela papkala 🙂 . Zítra musíme přikoupit tuhle kašičku a kdyby jí měla šmakovat i nadále, tak budu jenom ráda, protože se třeba zase na chvíli vyspím 😀

bambulky potřebovala bych poradit s tím uspáváním. Hlavně vy co máte taky mrňavý byt a mimísek není ve svém vlastním pokoji...necháte je v postýlce zhasnete a jdete pryč a nebo jste s nimi v místnosti? My zkoušíme uspávat, že jí pustím uklidňující hudbu, přečtu jí pohádku a pak jí nechám. Když odejdu, tak se samozřejmě decibely stupňují od mrmlání až po řev...vydržím tak půl hodiny a pak vyměknu a dám jí zas napít a ona většinou únavou vytuhne při koze😅 . My se to snad nikdy nenaučíme 😅

zmurkaz
5. jan 2010

Lucim ... počitkáme počitkáme 😵

zuzu08
5. jan 2010

piri,mam doma toto isté,v noci mi zaspava na prse,potom skušam zdrhnuť,niekedy ma necha odisť niekedy vrieska od jedu že som si dovolila vytiahnuť prso ale vždy to vyhra on!

zmurkaz
5. jan 2010

Ahoj Piri 😵
No my máme byt veľký, v každej izbe posteľ a skoro aj postieľka 😀 😀 😀 - a malá zaspí pri počúvaní tej Opery mne na rukách - ale mi to nevadí... šak to tak nebude do 100 rokov...no a nechápala som keď mi niekto povedal, že moja/môj mi zaspí sám 😕 - ale teraz čo má slnečnicu tak chápem, aké neskutočné rozdiely môžu byť medzi deťmi - tak vám len držím palec 😉
My sme buď ba prsku alebo v náručí 😅 .. a asi by som na tvojom mieste nechala aspoň malinké svetielko 😉

zmurkaz
5. jan 2010

Je to nerovný boj - a myslím, že do roka je to zbytočné riešiť ... možno až do roka a pol teda keĎ to nejde.... Moja zaspí ale takú hodku dve musím ležať pri nej a byť pripravená jej strčiť prsko do pusy -aby si bola na istom, že ju neopustím 😀 😀 😀 😀 a potom spííííí - má noci kedy skoro vôôbec nekojím....Malý bol iný... potiahol každé 3 hodky asi do roka....ale medzi tým spal ani ho nehlo 😉

lucim
5. jan 2010

rius ty si znicila vysavac? 😀 😀 😀 😀

piri - my momentalne vecer zaspavame tak, ze vacsinou do pol hodiny po najedeni, alebo tesne po nacucani - v objati na boku mi matko zaspi. proste ma pri tom potrebuje citit, aby sa skludnil. potom kludne z postele vycuvam a spinka. niekedy zakrici, niekedy spinka.

zmur, pre teba momentalne velmi zhava tema, ten lepok ... prudko nad tym dumam ... ze ako to teda spravime my.

zuzu08
5. jan 2010

ja som sa poriadne nevyspala 6mesiacov,a neskutočne sa tešim na noc ktorú moj maly prespí kompletne celú 😀

riusik
5. jan 2010

piri: ahoj, nechcem sa robit mudrou, ale ja by som to nechala tak, ak ti zaspi na prsniku, tak nech, hlavne ze zaspi... a casom si najde iny sposob. ono to tak rychlo ujde, ze ti bude az luto, ked to pominie... tomasko zaspaval sam v postielke od narodenia, maval obdobia, ked vymyslal, ale par vecerov placu (max desat-patnast minut, kazde tri pri nom), ale vzdy si zvykol. takto spal skoro do dvoch rokov, dokedy som ho kojila. potom si tu blizkost vynutil tak, ze sme museli byt pri nom, ked zaspaval. a nam to nevadilo. to su neopisatelne chvile, ktore sa nikdy nezopakuju... a alexandra si robi co chce. viac-menej zaspava sama. niekedy sa jej nejako nechce, tak ju mojkam, dokedy treba... samozrejme treba urcit hranice... tomas si nedovoli odist z postele. ani ked potrebuje na zachod, zakrici a az ked dovolime, ide z postele...

riusik
5. jan 2010

lucka: ano, znicila, mam v sebe asi daku silnu eneriu, ci co 😎 vazne, raz vo vlaku ma o tom presviedcal taky typek, najskor tam pri mne cosi stvaral s takymi cudnymi predmetmi a potom na mna vybehol so zvlastnou teoriou, ze kazdy je na tomto svete z nejakeho dovodu, niekto za trest a niekto so vzacnymi schopnostami. a tie vraj mam aj ja, iba neviem co a ako s nimi, ze na to musim casom prist.... tak uz viem, kazim elektrospotrebice. ina vzacna schopnost, vsak? 😀

zmurkaz
5. jan 2010

Lucim - ešte neviem - dumám dumám a čítam ... u mňa je to o to horšie že ja ju mám, a tak riziko je horšie ... tak nechcem zbytočne rozbehnúť nejaký spúšťač 😒

lucim
5. jan 2010

mne sa minulu noc matko docucaval po hodine a pol ...ale nejak este nemam potrebu , pocit, tuzbu, aby mi prespal noc. este stale to zvladam, aj ked uz chodim do prace, lebo hned po cuckani obaja zase zaspime.

uz studujem tu lepko celiakovu temu.... nazor annyg, studia, idem kuk, co im odpovedala nasa gastro, mnou uznavana ...

zmurkaz
5. jan 2010

riuš 😀 😀 😀

zmurkaz
5. jan 2010

Aj podľa mňa je múdra tá Kabátová 🙂 ...mne len furt nejde do hlavy, že to máš dať mrkvu a potom kašu? alebo čo? Ako to máš stihnúť a skombinovať? 😕 😨

riusik
5. jan 2010

mne mala spala celu noc, dlho. teraz uz nie, zobudi sa jedenkrat, niekedy dva, ale to vacsinou ked kaka. cucne troska a spi. tiez mi to nevadi a nevadilo ani pri tomaskovi. je to ine, ked netreba uspavat, neviem si predstavit, ze sa v noci zobudi s placom, naje sa a treba nosit hodinu alebo kolko... ale ked cucne a spi, tak je to pohodka

zmurkaz
5. jan 2010

Dr. Kabátová - detský gastroenterológ napísala:

"Môžete začať pridávať v čase obedňajšej dávky-malá mrkvička,zemiačik.Uvariť vo vode-nesolenej,nesladenej.Potom rozpučiť vidličkou,rozriediť s vodičkou,v ktorej sa zeleninka varila a podaľ dieťatku.Spapá možno spočiatku len niekoľko lyžičiek,
ale postupne spapá aj za kompotovú misku..Po 3-5 dňoch pridajte kúsok bieleho maska/kurča,morka,králik/-vyvaríte spolu so zeleninou,na drobučko pokrájate a podáte lyžičkou.Jeden deň bude maličká papať zeleninku a druhý deň aj s maskom.Vždy si navarte čerstvé.Po ďalších 3 dňoch dajte desiatu-jablčko/skúste sladšiu sortu/.To môžete dať aj na olovrant.Medzitým kľudne materské mliečko,koľko si dieťa žiada.lepok-vhodné v podobe cestovinky do polievky od ukončeného 6.mesiaca veku,už keď bude dieťa aj na zelenine a ovocí.,Jablko môžete zmeniť na banán.Postupne do jablka môžete pridať aj destkú piškotu a na noc kašičku-k veku primeranú.Platí pravidlo,s každým prídavkom čakám aspoň 3 dni.Postupne budete pridávať do polievky,karfiol,kaleráb...Tiež tak asi o mesiac môžete uvariť natvrdo vajce,vylúpnuť žltok,dať do zeleniny /stačí 2x týždenne."

riusik
5. jan 2010

takze cestoviny? ok, nastudujte, dajte vediet, necham si poradit 🙂

zmurkaz
5. jan 2010

Riuš - aj my to tak máme - niekedy jej stačí len obliznúť 😀 😀 😀 niekedy len privoňať 😅 a nikedy sa tak naťahááá až glgoce - ale najdôležitejšie mi je, že spí hneď 😉

lucim
5. jan 2010

zmur odpoved pisana na nase narodky 🙂 http://www.celiakia.sk/modules.php?op=modload&n...
ja ju poznam osobne a je velmi erudovana, a citliva. 😉
no a ten doktor v tej poradni to odporuca aj do polievky ako zahustenie. aj tak sa da.

pirinka
5. jan 2010

děvenky jste zlaté 😵 . Díky moc za uklidnění...už jsem si myslela, že jsem nějakej exot, když naše veverka usíná skoro výhradně při kontaktu se mnou 😅

zuzu...jako přes kopírák co 😀 . Jj...já se spásně upínám k podávání příkrmů. Že zas bude vic zasycená a vydrží déle spinkat. A taky až bude mít vyklubané zoubky 😉

jinak světýlko samozřejmě malé máme rozsvícené po celou noc, abych na ní viděla a v noci netápala po slepu 😉

rius; tak zruinovat vysavač to je umění 😀

s tm lepkem je to fakt věda 😨 . Ale je pravda, že výzkum jde stále do předu a naše mamky by se asi taky kdysi smály tomu co se dneska běžně dělá nebo dává 😅

riusik
5. jan 2010

zmur: az na tu piskotu sa mi to celkom pozdava, tak nejak som to robila s tomaskom, teda ani cestovina nebola. a to je len tri roky dozadu...

zuzu08
5. jan 2010

tiež ma zarazila piškota.to sa môže?aj ked je to dosť sladké?

lucim
5. jan 2010

piskotu by som myslela v nasom pripade - dojcenske susienky - hami safari, sunarkove, nestlacke ... nie?

riusik
5. jan 2010

lucka: tak to potom ano, ale mna hned napadla klasika 😉 tomas fical na nestlackych

zmurkaz
5. jan 2010

Lucim - vďakááá super! No ale ti poviem, že mám normálne strach ☹
Riuš - no a potom článok hneď je , že piškóta neee - lebo že je sladká 😕 - tak si vyber!

pirinka
5. jan 2010

tak přesně jako těstoviny na zahuštění polévek mi to říkala i naše dokyna. A taky třeba ve formě dětských sušenek do přesnídávek...ale to už mi přijde moc sladkého najednou?! Já chci pak kupovat takové ty napufané dlouhé křupky " bez chuti a bez zápachu " co prodávají v biopotravinách 🙂

tak naše malá se teď budí skoro po hodině 😒 . Naštěstí většinou hned usne aniž by skoro něco vycucla, ale taky mívá dni, že nad ránem nechce usnout a to pak 1 - 2,5 hoďky uspávám všema možnýma způsobama a ráno jsem jak zombie 😅

lucim
5. jan 2010

a ako nam to dieta zje rezance ked to papa mixovane ci pucene????? pomixujem?
alebo radsej spravim normalne mukovu zaprazku do polievky?

zmurkaz
5. jan 2010

No som si neprečitko o tých piškótach - tak nič 😉

zuzu08
5. jan 2010

piri,nechci vidieť ako vyzerame poránu my 😀 😀

zmurkaz
5. jan 2010

Ja som normál uvarila cestoviny Jurkovi a rozmixovala ponorným 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre